Zažijte nekonečné napětí s Christianem Slaterem (Interview s upírem, Pravdivá romance) v roli Michaela Griffina, který se po aplikaci experimentálního séra stává neviditelným zabijákem a nedobrovolně nad sebou ztrácí kontrolu. Propadá stále většímu šílenství a pomalu ve velkých bolestech umírá. Maggie Dalton (Laura Regan - Vyvolený), krásná a nadaná bioložka, je jediná osoba, která ho může udržet naživu. Ale když ji vláda využije jako návnadu ke Griffinově dopadení a sama se tak ocitne v ohrožení, nezbývá jí než se obrátit na Franka Turnera (Peter Facinelli – Král Škorpion), detektiva z oddělení vražd policie v Seattlu a požádat ho o ochranu. Griffin je však stále blíže smrti i naprostému zešílení a Turnerovi tak zbývá jediná možnost, jak Maggie zachránit. Musí sám sobě aplikovat sérum neviditelnosti a stát se také mužem bez stínu. Dvojnásobná porce akce, dvojnásobné vzrušení a dvojnásobná hrůza – to vše vás čeká v závěrečném velkolepém souboji, ve kterém se oba muži bez stínu utkají proti sobě. (oficiální text distributora)

johnymdoe

Odvar prvního dílu...za závěrečnou scénu a pá drobných pousmání během filmu dávám dvě hvězdy,každopádně žasnu nad tím jak dopadl Christian Slater...dříve obsazovaný herec a teď štěk ve video filmu...chjo. ()

chelsea17

Klasická pokračování, která většinou nic nepřinesou. Premiérový díl měl úroveň a byl ještě čímsi originální a se slušným scénářem,ale tohle je urážka. Žádnou zajímavou pasáž jsem neobjevil a vše bylo moc naivní. Navíc ten závěr byl strašlivý. Snad se neplánuje další pokračování, to bych už asi nepřežil. ()

Heroine

OK, je to tabu filmového kritika, ale mě se líbí druhý díl víc než první. Už proto, že radši vidím (nevidím) Slatera než Bacona. Ale jinak mne celý námět nijak extra nebere. Všichni přeci víme, že neviditelný hajzl může být mnohem nebezpečnější než viditelný hajzl. ()

Rathalos

Po vynikajucej jednotke som bol milo prekvapeny pokracovanim,nebudem to nejako rozpisovat,jednoducho slusne natocene,nenudilo a uzil som si vecer naplno...:-) ()

Barak

"Dvojnásobná porce akce, dvojnásobné vzrušení a dvojnásobná hrůza". Tak přesně tohle si můžete přečíst v kolonce "Obsah / Info". A já no to říkám ":D". Ale dost už bylo uvozovek a citací, přesuňme se k samotnému filmu. Verhoeven natočil parádní jedničku a oni prostě museli dát vzniknout pokračování - debilové. Vezmem nějakého neznámého režiséra, který ani neví, co to film je, obsadíme tak nějaké béčkové herce, dáme tomu stupidní nádech a něco na tom vyděláme.. to si asi říkali hlavní mozky celého projektu - snad. Začneme obsazením.. Christian Slater je naštěstí pořád neviditelný, takže slyšíme jen jeho hlas (pár scén tam má a jde ho vidět, ale to jsou zanedbatelné minuty), což je dobře, protože na nesympaťáka koukat nemusím. Pak je tu Frank Facinelli, který je ještě větší nesympaťák než Slater, neumí hrát a policajt nebo tu jeho starostlivost bych mu věřil leda tak zfetovaný (takže nikdy bo nefetuju). No a Laura Regan to taky celkem nedává, ale musím říct, že je z nich asi nejlepší.. nejlepší z nejhorších. Jinak se jedná o hodně volné pokračování, u kterého jsem nepochopil, jak se k "séru neviditelnosti" vlastně dostali, pak nějaký stupidní "chránič".. "musí sám sobě aplikovat sérum neviditelnosti a stát se také mužem bez stínu. Dvojnásobná bla bla bla..", proboha, dyť to je posledních patnáct minut a když bojuje neviditelný s neviditelným, tak to asi budete vypadat hodně blbě, když skoro nic neuvidíme, že?? Úvodní scéna, kdy týpek na večírku pod útokem "muže bez stínu" ničí všechno kolem vypadá jak z nějakého kabaretu, trikově to taky kleslo - pravda, ne o moc, ale je to o poznání horší -, dialogy taky nejsou nikterak výborné a nepochopitelné chování postav se najde na každém rohu. Je to hrůza, takhle zostudit jedničku, jako plivanec na Paulově tváři.... 3.5/10 ()

parabellum

Muže beze stínu 2 vystihujou dvě slova, HRŮZA DĚS. Pokračování pěkného béčka dopadlo skoro na odpad. Původní film měl fešný efekty a slušného záporňáka. Pokračování nemá žádné efekty (ty co se tam vyskytují neberu jako efekty), stupidní zápletku a bezcharakterního hrdinu. Jednu hvězdu dávám za pár krvavějších scének. ()

Kingjiri

Na video film docela ucházející triky (ačkoliv se s nima dost šetří), obstojnej casting a neurážející akční scény. Jinak klasický nízkorozpočtovější pokračování úspěšnýho původního filmu, kterej samozřejmě zustává nepřekonán, ale jeho nástupce v tomhle případě velkou ostudu neudělá. Bezmyšlenkovitá akční béčková jednohubka na volnou chvíli, dvě silnější hvězdy. ()

Acrobat

Nevedno sa rozhodnúť akým smerom putuje film, a tak vrší jedno klišé za druhým. Odsýpa to celkom slušným tempom Béčkových vôd, a k sexu medzi hlavnými predstaviteľmi vôbec nedôjde. Neviditeľný robí tak nelogické kroky vzhľadom na svoju vlastnosť až to bolí. Hlavný hrdina nemá inú možnosť, než sa na konci vydať do spárov rakoviny. Hrdinovia sú nesympatický a dramaturgia postráda väčšiu akciu okrem trieštivých svetelných granátov pri dome. Scenár a dialógy nestoja za nič a vyprázdnenie sa dostavuje celú dobu. Zachraňuje ho pomerne nie lacné efekty, kus krvi a priamy ťah. (videné 07.12.2019, Filmplus archív) ()

john.h

První dvě třetiny brutálně nudné s hodně špatnými dialogy, nevyužitým potenciálem neviditelného muže a nic moc efekty, že bych jich já osobně dokázal 90 procent udělat během deseti minut v Adobe After Effects. Za to je první hvězdička. Druhá hvězdička je za slušný konec, kde se ubralo stupidních dialogů, přidala se akce, svižné tempo a fajn efekty, které vyvrcholily neviditelným soubojem v dešti, co nebyl zas až tak díky těm kapkám neviditelný. Pro filmy, kde je hlavním motivem neviditelnost mám dost velkou slabost a chvíli jsem se rozhodoval, že přimhouřím oko a dám tři hvězdičky. Jenže ta unikátní schopnost, kterou si přeje každý malý kluk tu je opravdu nevyužitá. Navíc některé scény, kde se tu neviditelnost snažili nějak využít byly úplně zbytečné. Například ta, ve které se chystali teenageři nahrát svoje milostné hrátky na videokameru ve filmu vůbec nemusela být a byla zbytečná. Když to srovnám s prvním Hollow Manem byl to slabý odvar. První díl měl totiž podobnou scénu se znásilněním, ale nebyla tam násilně našroubovaná a hodila se, protože hlavní hrdina po té holce pokukoval a toužil po ní půl filmu, tady podobná scéna byla jen jedna a absolutně se tam nehodila a byla tam jen proto, aby tam vůbec byla. A jak už jsem řekl, i když tam byla násilně našroubovaná, viděl bych rád mnohem víc podobných scén scén, kde hlavní hrdina padouch využívá své neviditelnosti na stoprocent a přitom se to v danou chvíli hodí a diváka to baví a nepřijde mu to zbytečné. Pochybuju, že by si padouch, který už je neviditelný bůhvíjak dlouho užívál šmírování nějakých puberťáků, když potřebuje injekci se zázračným přípřavkem jinak zemře. V jedničce využil padouch neviditelnosti na znásilnění, šmírovaní, strašení malejch kluků a prostě si ji užíval a divák si tu neviditelnost užíval s hlavím padouchem, který v danou chvíli měl neviditelnost krátce a netušil o vedlejších účincích, takže měl důvod si udělat radost, tady borec co měl umřít a věděl to nelogicky šmíroval v jedné scéně teenagery a divák nevěděl proč a jen si říkal - no tak to je trapas. A pak už divák jen koukal na neviditelného hrdinu, jak dělá rámus a schazuje květináče při honičce s obětí. Prostě nuda. Čili jsem se musel přemluvit k lepším dvěma hvězdičkám a to já se považuju za hodně mírného kritika, co dává odpady a malý počet hvězdiček opravdu špatným filmům. Tohle není vyloženě špatný film a i když má hodně špatné dvě třetiny vydávající tak na dvě hvězdy s odřenýma ušima, jak už jsem řekl - konec to zachraňuje, vyšvihuje hodnocení na téměř tři hvězdy a stojí za to do něj vydržet. Což se o všech dvouhvězdičkových filmech říct nedá. S výbornou jedničkou, která je navíc o několik let starší se to ale nedá vůbec srovnávat. Jenže na to, že to je video film a hlavní hvězda Christian Slater tam je vidět tak minutu to ujde. I když video filmy už jsem viděl také lepší. No snad jsem si ty dvě hvězdy ospravedlnil. Tenhle film si je tak nějak nezaslouží, ale tři hvězdy si také nezaslouží a nezaslouží si je víc než ty dvě. () (méně) (více)

hero_bk

Nebylo to úplně marný, jak bych čekal podle hodnocení, ale chybělo tomu docela hodně věcí, co měla jednička, atmosféra tam sice trošičku byla, ale nebyla tak dobrá jako v jedničce, stejně jako napětí a efekty. Dá se říct, že naprosto zbytečné pokračování, protože se vlastně ani nejedná o pokračování. Tady ty volný pokračování, který nemají s předchozím dílem vůbec nic společnýho stojí většinou za velký kulový. ()

Cortesz

První díl měl něco do sebe, sice neoplýval nějakým extra scénářem, ale triky byly geniální. Zde těch triků bylo také dost, už na tom nebyly tak dobře, ale některé momenty stály zato. Ovšem co se týče scénáře, děje, herců tak to je naprostá bída. Jediné eso, které měli tvůrci v rukávu byl Christan Slater, kterej se ovšem ve filmu ukáže jen na pár minut, takže můžem po většinu filmu slyšet jen jeho hlas. Naprosté plýtvání času a peněz za taková špatná béčka jako je tohle. ()

Pitryx odpad!

Velkou většinu filmu se stále prchá. Pokud se vyskytne efekt, tak jen občas, jako mimochodem a ani tehdy nic moc. Vzhledem k tomu, že téma je značně opelichané, nutno brát ohled na jeho částečnou nezpracovatelnost. V tom případě neměli tuto podivnost vůbec natáčet, čert ví, zda se k tomuto tématu neviditelného člověka dá ještě něco nového vymyslet. Celkově film nepřinesl nic nového ani originálního a hodnotím jej jako dosti podprůměrnou, ba velmi podprůměrnou podívanou. Odpad. Nova 23022010 8424/8558 ()

Zadri

Doporučuju si na začátku filmu nařídit budíka na 85 min a po probuzení zkouknout závěr filmu, který mi i trochu rozlepil oči. Druhý den ráno si už na film ani nevzpomenete. ()

CrazmydRed odpad!

Stráááášna kravina. Oproti napínavej jednotke málo špeciálnych efektov, dej nenapreduje nikam, je absolútne nezmyselný, o hercoch nehovoriac. Proste sklamanie na celej čiare. ()

George.Camel

Film rozhodně není béčko, jak zde mnozí píší. Je dobrý a režisér Claudio Fáh odvedl dobrou práci. Že k tomu nedostal pořádné herce a Christian Slater se objeví téměř na konci, je smutné. Přesto má film dobré tempo i scénář a zaujme i hudba a kamera. Výborné jsou ovšem triky o jejichž natáčení je bonus na dvd-čku. Ten stojí určitě za shlédnutí a pak možná přehodnotíte svá hodnocení, mnohdy neslušná. Ale každý má svůj vkus, proto nikomu nevnucuji ten svůj. Mně se tenhle film líbil a těch 29 kaček za jeho koupení vůbec nelituji. ()