Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Cukrousss

Jestli máte rádi písničky z tohohle filmu, nikdy si ho nepouštějte. Já jsem ty písničky měl rád, ale teď už je nechci nikdy slyšet. Ten film je úplně příšerný. Znechutil mi je úplně, ale fakt úplně. ()

FosaCZ

Nebývale pozitivní přijetí Once je pro filmové řemesl v podstatě smutnou zprávou. Dokazuje, že stoletý vývoj kinematografie můžou filmaři klidně hodit za hlavu a triumfovat s nejbanálnějším způsobem vytvořeným snímkem…pokud ovšem mají k dispozici ty správné melodie. Steven Spielberg po projekci prohlásil, že Once mu poskytl inspiraci na celý rok. Mně osobně film připravil devadesát příjemných minut v kině. Ty by mi ovšem stejně tak zaručily Hansardovy písně samy o sobě. A pokud bych při nich sledoval Once nebo hleděl do stropu je naprosto jedno. http://chromy.blog.idnes.cz/c/14631/OnceJednou-a-dost.html ()

Jimb021

Celý to stojí hlavně na naivním, jednoduchým a zároven výborným scenáři lemovaným hudbou, která se k tomu fakt hodila. Celkově to zanechá v člověku takovej hodně zajímavej pocit :). Celou dobu jsem čekal, kdy tam konečně nastane ta romantická etuda, která vlastně vubec nenastala. Herecký výkony až na Glena nic moc. Ale to by jsem toho chtěl asi na nízkorozpočtovej film moc. ()

Clariss

Donucena po zhlédnutí tohoto filmu koupit si soundtrack, nechat si vštípit emocemi nabyté songy do rozhárané paměti a psát při nich pocity, které stejně nikoho zajímat nebudou. Ovšem muzikál o nenaplěné lásce a naplněném snu jednoho pouličního zpěváka, opraváře vysavačů a směšného paroháče ANO.Až na mě. BROKEN HEARTED HOOVER FIXER SUCKER GUY. nananananana ()

Ondar

Tušil jsem, že to bude dobrý, ale že mě to takhle dostane, wow. Jen málo filmů ve mě nechalo takhle silný zážitek. Skvělé songy, ač romantické, tak nejde o žádné přihlouplé nanana tralala, jsou podbarveny krásnou komorní atmosférou, krátkými a jednoduchými dialogy a kamerou ala home video. Zejména se mi líbila scéna, kdy naše bezejmená hrdinka skládá text k melodii našeho bezejmeného hrdiny a pak jde v noci z obchodu domů, v županu a papučkách, zpívá si a kamera ji celou dobu sleduje bez jediného střihu. Nádhera. ()

hRob

Příklad toho, jak se za málo peněz dá udělat film lepší, než kdejaká americká s*ačka. Hudba, která se vám bude líbit, příběh, na který se budete rádi dívat. Potěší vás čeština, nepotěší vás, že jí je tam málo. Filmový videoklip k vlastní hudbě za pět hvězdiček. ()

MiraZ

Ikdyž nemám tyto "amatérské" fílmy moc v lásce, tak musím uznat že Once je krásný film už jen kvůli soundtraku. On to je celkem kýč - potkají se dva lidi, zamilujou se do sebe, ale každý odchází někam jinam. Nebýt té hudby, pro mě max 2 hvězdy, ale právě hudba dělá tento film filmem. Bohužel nemůžu vystát Danuši Ktrestovou coby matku, ta je mi naprosto proti srtsti. Naštěstí pro mě se ve filmu moc neobjevuje. Díky soundtracku 4 hvězdy. ()

Klemi

Příjemný lidský filmík s krásnou hudbou a s puncem kvality od firmy Oscar. Neherecký výkon Markéty Irglové neodpouštím a dávám proto 85%. ()

Chladek

Netušil jsem, že je snímek až do takové míry amatérský. Ale přičítám to jako plus. Třepající se kamera, neherci, poděkování Dublinskému autobusu v závěrečných titulkách....spíš se mi nelíbilo, že polovinu filmu vypráví v písničkách. Ano, je to hudební film, ale skončí s hraním na ulici a v dalším záběru hraje doma. To je trochu zdlouhavé. Jinak snímek je hezké romantické drama, které není nijak přihkouple idealizované. Také ještě se mi nějak nezdál až příliš rychlý souzvuk jejich vzájemné hudby, ale já hudební sluch moc nemám, tak co já vím, třeba je to možné. Každopádně za podívání stojí. Oskara za Falling slowly by mohla Irglova dostat ()

ottik274

Hudba je slušná, ale s filmem to, až na jeden dva zajímavé momenty, zas tak slavný není. Předvídatelný děj, slabý a naivní scénař, slabé dialogy a ta kamera(si nemůžu odpustit), to jsem prostě dlouho neviděl...Hansard svoji roli po herecké stránce zvládl, u ostatních (především česky mluvících) to už řict nemůžu. Falling slowly z ostatních songů mirně vyčnívá, ty ostatní ale působí poněkud jednotvárně, ale i tak se jim daří děj filmu podkreslovat. Tak mi připadá, že Hansard prostě napsal Falling slowly, k tomu připsal pár průměrných písniček, to obalil scenářem a udělal z toho film. Nakonec to ale působí tak nějak příjemně(neodporuju si?:-)). Dávám ušmudlané 3 hvězdičky. Pozn.: CD se soundtrackem jsem neslyšel a podle mě by ani nebylo objektivní ho do hodnocení zahrnovat. ()

hasacisko

Prijemna hudba a realnost deja, to su hlavne devizy tohto nizkorozpoctoveho snimku. Nekladie sa tu doraz na efekty a herecke vykony, ovela dolezitejsie su dialogy, ktore plynu uplne prirodzene. Svojich postav sa Glen Hansard a Marketa Irglova zhostili na vybornu a na to, ze s filmom maju len minimum skusenosti, posobili suverenne. ()

Filipes

Once je čistým důkazem toho, že film (byť natočen amatérsky s občasnou roztřepenou kamerou) kvalitou krásně převyšuje filmy bez duše s milionovými náklady. Skvělá hudba, úchvatný závěr a skvělá Markétka Irglová (pěknej Oscar, pěknej..) ()

lmc

Once se právě stal nejkrásnějším, nejemotivnějším a hudebně nejdokonalejším snímkem, který jsem měl tu čest vidět! Scéna v začátku u klavíru, kde oba herci poprvé hrají oscarovou píseň a scéna u konce kdy má Markéta sólo u klavíru - to jsou scény u kterých jsem měl husinu po celym těle a nikdy na ně nezapomenu. Pro mně absolutně nejlepší překvapení! 100%! ()

Pavlin

Nebojím se dát pět hvězdiček,přestože technicky by se dalo něco vytknout.Film by měl být hlavně o příběhu a emocích.A v tomhle romantickém setkání dvou lidí v ulicích Dublinu je tolik čistoty a dokonalé krásy,že není třeba víc.Jen se nechat okouzlit a prožít s nimi ten možná malinko smutný,přesto naděje plný příběh. ()

dedekvo

Pěkný film, super hudba. Škoda, že takové filmy se k nám nedostávají jen, když za něj někdo nezíská oscara. ()

Z0MBi

Kdyby ti dva do své hudby nevkládali tolik vášně, moc lidí by si jich asi nevšimlo. Nebyl by žádnej Oscar a asi bych tento (co se týká příběhu) tuctovej film asi ani neviděl. Ale tu hudbu těch dvou nelze pomíjet a film jim prostě "věřím". 80% ()

Weirdman

Príjemná spievanka natočená za pár drobných... Ale na city mi nezabrnkala. Práveže ma nechala úplne chladným... Takže v konečnom dôsledku u mňa vôbec nezafungovala tak ako mala... Avšak hodinu a pol strávenú pri Once ani najmenej neľutujem, lebo pesničky sú fajn. A hlavne to bola pre mňa zmena vo filmovom jedálničku :))... (●) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky