Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

campix

Film má takovou milou, křehkou a komorní náladu hlavně díky hereckým výkonům "neherců". Pro které je tento film jediným a dále se již věnují pouze hudební kariéře. U tohoto snímku doporučuji podívat se tu do zajímavostí. Nijak více mě film přiběhově nezasáhl. Ovšem písničky jsou skvělé a sentimentalita snímku dokonalá. Vidíme zde jak těžko se uchycuje člověk v zahraničí. Oscar pro Markétu a Glena rozhodně zasloužený. Dávám velmi krásné a nablýskané 3 hvězdy. ()

zette

Film, ktery je postaven na dobre a libive muzice. Nasince jeste muze potesit fakt, ze zde hraje Irglova a mluvi se zde parkrat cesky. Tim bych chvalu na tento film ukoncil. Pribeh jednoduchy, kamera amaterska, dialogy hloupe. Hvezdicku ubiram za to, jak Hansard nemohl vzit do ruky ten zasrany vysavac a Irglova ho tahla po Dublinu jak mentalne chora deva... ()

Juto

Film má obrovské čaro a nulovú pretvárku. Kúzlo filmu je však v tom, ako veľmi zdrvujúco vykresľuje piesne, ktoré vás chytia za srdce. 9/10 ()

Jim_Beam

Pokud jste fanoušky G. Hansarda a M. Irglové stejně jako já, tak si tento film určitě velice užijete... Hansardovi písničky jsou mnohem lepší, když k nim vidíte jeho ksicht, z něhož poznáte, že do toho Glen dává úplně vše. A přesně to vám tento film dopřeje... Pokud nejste jejich fanoušky, uvidíte velice příjemný film s poměrně jednoduchým, přesto však krásným příběhem... Viděno znovu, konečně s titulkama a bylo to lepší než na 1. pokus(pouze v angličtině). Film je to celkem jednoduchej, ale zahřeje neuvěřitelně u srdce... ()

O´Hara

Tam kde dějová část ztrácela, tam to vynahrazovala hudební součást filmu, což filmu dodává osobitý nádech. Moc příjemně se na to dívá a ještě líp se poslouchá hudba, která doprovází celý film Once. ()

BoXBe

Romantický přímočarý příběh, jemuž hudební složka není doprovodem ani kulisou, ale tahounem, bez kterého by se divák nad některými scénami rozmýšlel mezi smíchem a pláčem. Spokojený úsměv mi sice dlouho nezmizí ze rtů a rád se na to podívám znovu, ale tentokrát účel zcela světí prostředky....:-) A tím účelem zřejmě bylo natočit pohodový film se skvělými Hansardovými písničkami o jednom sympatickém muzikantovi a neméně sympatické imigrantce. ()

fars

Takovy maly komorni hudebni film ktery ve me zanechal velky dojem. Glen Hansard je neuveritelne charizmaticky a s Marketou Irglovou se k sobe skvele hodi. Hudba je primo grandiozni, soundtrack mi zni v mp3 temer porad. Musim se nekdy videt Frames zive. Pry uz byli parkrat i u nas v Novem Jicine, zatracena skoda ze to jsem tenkrat jeste Hansarda neznal. ()

c.tucker

Prostý, nijak komplikovaný, děj, který mě překvapil výborným spojením hudby a romance. Oboje je zde dokonale provázáno a uhání děj kupředu až do perfektního konce. ()

Eviator

Průměrný romantický film, kde hodnocení značně zvyšuje české "Miluju TEBE!!!" Až na to, že to stejně dopadlo jinak... ()

Doldus

Poprvé, co jsem u filmu bulel jak želva - bylo mi 11. Ke konci všechno tak šíleně seplo a zapůsobilo na mě jako doposud nic (blbý, když jste na školním výletě do kina). Film jsem poté viděl ještě jednou starší a reakce byla samozřejmě krotší. Prostota a procítěnost hudby tehdy vzala za své, řekl bych. Těchto hořkosladkých filmů hudebních filmů je samozřejmě hromada, ale tady jsem si cenil přízemního přístupu, absence jakéhokoliv pozlátka, a samozřejmě hudby samotné. Pět jsem nedal, přeci jen je zápletka triviální a fakt se tu sází jen na cit skrz hudbu, což je zkratkovité až moc. ()

czejny

Notový zápis těch všech kouzelných melodií v souhře s jednoduchostí tohoto příběhu. Plné hravosti a harmonie, okouzlující atmosféra. Mezinárodní snoubení dvou světů, které jsou tak rozdílné, ale zároveň tolik stejné. Struny vybrnkávající rytmus celého díla nám nedají oddychu. I ty největší nesrovnalosti, či chybičky v tomto hudebním počinu pohltí díra v Glenově kytaře. Příběh který se vám naladí na tu správnou vlnu vašeho života. V deliriu z mlhy zahalující celý Dublin do šedého hávu se mi pořád v hlavě promítají myslpohlcující záběry, které se vryly nejhlouběji do paměti mé. I já jsem objevil ten inspirující pramen, tvořivosti věčné. ()

kubin.

Opravdu silný zážitek. Hudba byla vynikající a scény v obchodě a v nahrávacím studiu pro mě byly hodně emotivní. Soundtrack poslouchám každou volnou chvilku a stále myslím na tu romantickou Irskou atmosféru, kterou Once bezesporu má. V tomto filmu opravdu nešlo o herecké výkony. ()

Los

Od filmu jsem očekávala mnohem více vzhledem k velkému množství kladných recenzí. Jde však o obyčejný příběh o lásce dvou lidí, ve kterém nenacházím nic originálního. Písničky mi nevadily a některé klavírní byly dokonce velmi dobré, ale oskarová píseň je až příliš jednoduchá a stále se opakující. Když to shrnu, jde o obyčejný milý film, který poslouží k oddechnutí, ale osobně bych ho víckrát vidět nepotřebovala. 5/10 ()

smrt.ka

Něco na tom filmu asi bude, že jo? A mě se ani nechce rozebírat CO vlastně, protože to něco, hudba a originální námět mluví samo za sebe. ()

tomeek

Příjemný příběh bez nuceného happy endu, podobný jako Ztraceno v překladu. I tak ale musím říct, že polovina písniček stála za prd. ()

StanislachKo

V jednoduchosti zase raz spočinula krása. Úprimná, surová, ale nesmierne odovzdaná. Teraz neviem, či je to tou gýčoidnosťou, ale z filmu za dva haliere mám intenzívnejší pocit ako u nemála megalomanských projektov súčasných velikánov (asi áno). K piatej * by som potreboval iba o niečo menej rozpačité herectvo, resp.schopnosť viac ignorovať kameru (lebo o hraní to vôbec byť nemalo). ()

Idego

Upřímně řečeno nechápu, proč jsou z toho všichni tak paf... Ano, je to pěkné, je to dojemné, je to krásně lidské a svojí jednoduchostí a přirozeností upřímné. Ale proč to tak glorifikovat jenom kvůli této jednoduchosti a tím pádem originalitě?... Once je moc pěkný film, který zahřeje u srdce, ale nikdy se mi nepodařilo z něj být na měkko - a to mě dostane kdejaká blbost. Prostě zase jsem mimo hlavní proud :) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky