Film začínající na vojenské základně v Korei, kde člen personálu po rozkazu nadřízeného vylije desítky litrů jedovatého tekutiny do odpadu, která se posléze dostane do řeky Han. Po pár letech vzniká následkem mutace monstrum, které napadne dav lidí u vody. Rozjíždí se vojenská operace. Ovšem i jedna rodina se chopí zbraně při záchraně svého člena, kterého podivné vodní monstrum odneslo. Teď jde o to, jestli ho stihnou zachránit včas. Režisér ve filmu kombinuje rodinné drama s akčním sci-fi hororem. (Chrustyn)

ARI50

Celkem slušně to vypadá když vás tahle rybička či pulce honí a určitě nápad dobrý chválím ale něco my scházelo aby byl spokojený aby to žral abych řval utíkej i když mrtvoly byli tak prostě jenom chválím nápad a snahu. ()

ancientone

Joon ho-Bong vraví, že "nevie prečo, ale žánrový film miluje a zároveň nenávidí." Moje dojmy a z nich vychádzajúci vzťah k jeho Mutantovi je vlastne parafrázou jeho postoju k žánrovému filmu. Dielo Joon-ho Bonga na mňa pôsobilo ako nápaditá hra a kravina zároveň. Čo je pozitívne, či už sa finálne prikloním viac k jednému alebo druhému pohľadu, vždy mi z neho vzíde dojem zaujímavej skúsenosti (zámerne nepoužívam slovo "žážitok") s naozaj opovážlivou, kontroverznou a chameleónskou recesiou podpichujúcou témy znečistenia životného prostredia, vládnej moci a súdržnosti rodiny pre naozaj benevolentného diváka. ()

Morholt

Pokud se jedná o mutanta a ten komediální nádech, tak je vše v pořádku. První půlhodinka byla parádní a útok rybáka jsem si užil. Ve chvíli, kdy na scénu vstoupí rodinné problémy, tak film trošku zahapruje a do nudícího mišmaše sklouzne při snaze vytřískat z tohoto tématu nějakou politickou satiru. Scény v nemocnici či prokládání zprávami mě nebavilo. Tu šeď občas pročísnulo monstrum, které mělo díky Bohu dost prostoru, ale i tak jsem byl na konci docela zklamán, protože Goemul ve mě zpočátku vzbuzoval velké naděje. Takhle je to jen lepší průměr. 60% ()

ScarPoul

Ono vo svojej podstate je to film, ktorý nesklamal. Každé jedno políčko dokazuje, že Joon - ho Bong je režisér s veľkým R. Mixuje žánre s neuveriteľnou ľahkosťou, je výborný, čo sa týka vykreslenia postáv a dokáže vytvoriť naozaj napäté scény. Dokonca aj jeho revolta voči otrepaným klišé typu - všetci sa na konci ako pekná rodinka stretnú - mi príde strašne sympatická. V určitom smere je to film s happy endom, s pekne natočenými scénami - aj keď sa priznám, že posledná hodina nesiaha ani po členky výbornej prvej hodinke. Hlavne úvodná scéna s príšerou je omnoho lepšia ako tá posledná. Druhá polovica filmu sa vlastne môže pochváliť len výbornou scénou s lobotómiou. Inak je podstatne slabšia. Nekazí jej to ani tak príbeh, alebo nuda, ale skôr akési nelogické nesrovnalosti, ktoré súvisia s časovou postupnosťou. Nejako som sa nevedel zorientovať, kto sa kam, kedy a ako dostal a prečo im to vlastne všetkým trvalo tak dlho. V rámci finále mi to totiž prišiel ako konštrukt, kde sa mali všetci stretnúť v tej správnej chvíli a to mi inak výborný prvý dojem znížilo. The host je ale rozhodne film, pri ktorom som sa nenudil a kde si môj obľúbenec Kang- ho Song strihol ďaľšiu pamätnú úlohu. ()

BoPo

Rodina Homolkových sa vybrala na výlet do Južnej Kórei, a tu sa nechtiac priplietla k natáčaniu príbehu o "Godzille". Nečakajte akčný film, aj keď úvod vyšiel v tomto smere slušne. Väčšinou sledujete rodinné hašterenie do ktorého občas niekto vsunie kritiku republiky a predovšetkým kritiku USA ako veľmoci serúcej na pravidlá. Ako bonus získa divák roku 2021 jemné covidové šimranie. ()

corpsy

Je veľká škoda, že sa tvorcovia po skvelom začiatku rozhodli ísť celkom iným smerom, spájajúcim infantilnú komédiu s rodinným dramatom. Tu stačilo naozaj len pritvrdiť a nechať monštrum robiť to, čo vo filmoch monštrá robia najradšej. ()

Pishin

Prijmená zalezitost, ktera je chvilemi zvlastni takovej kousek z kazdyho zanru...nektere komedialni vlozky me moc nesedely ale strhujici zaver. Super asijskej ulet, chtel jsem dat 4* ale po shlednuti ''Save the green planet'' musim jit s hodnocenim dolu. 65% ()

Astaroth12

Kto má rád Ázijskú filmovú kuchyňu nech tento koment radšej ani nečíta.Už som si zvykol že pri Ázijských filmoch sú trápne dialógy a neskutočne idiotské scény ale vždy ma to prekvapí.Keď sa objavilo to monštrum pod mostom to bol pekný pohlaď.Potom začalo to monštrum riadiť a zas to spadlo do roviny debilnosti.To monštrum bolo ako tak zaujímavé ale nezaujímavý boli lúdia,lebo keď to monštrum nebolo pri nich tak zastali a pozerali sa a potom že ich to monštrum dostalo nevadí.Celkovo je tento film zábavný,má v sebe dávku čierneho humoru.Ale tvorcovia sú veľmi veselí ľudia,lebo dať do kopí takú divnú partiu ktorá pozostáva zo štvorčlennej rodiny,to sa nevidí každý deň.Len škoda že tento film sa viac zameriava na kokotiny a nie na monštrum a všetko s ním súvisiace.Neskutočné nedomyslený film,ktorému by pomohlo kratšie prevedenie. ()

seeker23

Mám rád asijské filmy, mám rád jejich nepředvídatelnost. Mám rád i šílené žánrové experimenty. A vposledku jsem i fanouškem scifi a béčkových hororů. Ale toto je opravdu nepodařený žánrový experiment. Věřím, že skokové přechody mezi monster movie, hororem, komedií, parodií a (melo)dramatem jsou záměrné, přesto je výsledek (a jak já nesnáším tohle slovo!) nevyvážený. Nelze se jedné postavě smát kvůli její pomalosti a nešikovnosti (hraničící až s parodií) a chvíli poté prožívat její vážné obavy o osud milované dcery, podpořené tklivým smyčcovým doprovodem. I přes přítomnost povedených scén všeho druhu (jak si je výše zmíněné žány vyžadují) je celek rozpačitý a místy i dost nudný. Až zas budu chtít dysfunkční rodinu a žánrové experimenty, obrátím se na Miikeho. Ten nezklame. ()

ledzepfan

Ono by to bylo fakt dobré(tenhle korean humor-tvářící se jako smrtelná vážnost-mám rád), jen tomu celému příliš často padá řemen kvůli zdlouhavým a zbytečným dialogům, monologům, zpomaleným obrazům, nááátááhovaným scénám..atd.... Potenciál(a parádní momenty) to má, ale nakonec pro mě bylo docela těžké to dokoukat. ()

schizmo

Mimořádně debilní korejská odpověď na godzilu v mimořádně povedené produkci. To by jednoho nasralo, že spousta kvalitních filmů trpí druho-řadou a horší produkcí a takováhle slátanina má i v ripu tak detailní a parádní obraz, až se domácí kino tetelí blahem. Jinak jde ale o dvou hodinový pokus o katastrofické sci-fi se zřetelem na lidské drama, pochopitelně podpořené tradiční asijskou teatrálností a doplněné o vlivy nepovedeného opět asijského humoru. To vše nesnesitelně natahováno na maximum v naprosto zhovadilém scénaristickém kolapsu. Pro mě naprostá ztráta času! ()

FFilipCZ

Jedna velká dvouhodinová nuda, vlastně ani nevím, co mám komentovat. Snad jen, že by mě docela zajímal celkový počet herců/komparzistů vyskytujících se ve filmu. Rozhodně to budou stovky. ()

Rosana

Já dávám plný počet, protože takhle mě dlouho žádný film nedostal! Do konce filmu jsem nevěděla, jestli se dívám na horor, komedii, thriller, parodii nebo drama. Je to film se směsí všech žánrů a proto se nedá filmu nic vyčítat. Trapnost mutanta i způsob jeho skolení mi přisel jako parodie, u masakrózních scén jsem už nevěděla, jestli se bát, nebo smát, jindy jsem se opravdu bála, jindy jsem se opravdu smála. Myšlenky to moc nepobralo, ale rozhodně jsem se dobře bavila! ()

Bakllazaan

Ale jsou to opravdu silné 4hvězdy. A je to kvůli několika hluchým místům, kterých je opravdu škoda, protože jinak se režisérovi povedlo natočit velmi "neklišeodní" snímek, ve kterém vám bude několik scén připadat WTF, ale jen z důvodu, že západní režisér by nám naservíroval klasickou holywůdskou příběhovou strukturu - unesli dítě,bojují, zachrání dítě, šťastný konec bez jakýhokoli překvapení. Podobná struktura sice ve filmu je, ale bez vyjímky obsahují neočekávané zvraty a humorné momenty v nejnevhodnější chvíli (což je +). Jen je, zdá se, nevyužitý potenciál nákazy/viru, který zde slouží jen jako ukázání prstem na "zlé" dezinformace, které nám "zlá" vláda podstrkuje za účelem armádních testů a pod. 70% ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

21.11.2008

Když se před několika týdny objevila zpráva, že Steven Spielberg a Will Smith uvažují o hollywoodském remaku korejského Oldboye, všichni doufali, že je to jen špatný vtip. Oba to ale myslí smrtelně… (více)

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

30.06.2008

Zkrátka spousta pokračování. S takovým zprávami se musíte smířit, hlavně v pondělí. To se vždy po víkendu u každého obstojně úspěšného filmu vynoří zpráva o zahájení prací na pokračování. Timur… (více)