Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1971 se spisovateli Cliffordu Irvingovi podařilo vydat jedinečné dílo. Na základě osobních setkání a rozhovorů, sepsal biografickou knihu o Howardu Hughesovi (světoznámý letec, režisér, dobrodruh...). Irving věnoval sepsání knihy naprostou většinu svého času a dokonce knize obětoval i dlouholetý vztah se svou ženou. Získal si tak obdiv mnoha čtenářů, vydavatelů, médií i kolegů. Ale jen do chvíle, než se o těchto pamětech veřejně vyjádřil ohromený samotářský miliardář Howard Hughes. „Nikdy jsem ho neviděl, ani o něm neslyšel... Je to tak fantastické, že to předčí i mou největší představivost.” To, co Clifford Irving vydával za osobní paměti Howarda Hughese, bylo naprosto vykonstruované a smyšlené. Irving tím docílil jednoho z největších mediálních podvodů a skandálů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (87)

Radiq 

všechny recenze uživatele

Líbilo se mi, jak s nima všema dokázal pěkně zametat - vymýšlet si, lhát a mít to všechno na háku. Na to, co všechno provedl, měl navíc docela nízkej trest a ještě na tom vytřískal prachy, když o tom napsal vlastní knihu. Celkem zajímavej film, docela jsem si to užil. Nevím, co k tomu dodat. Za jedno vidění to stálo. A nebylo to Jiříkovo vidění. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Svět chce být klamán ... neboť jeho touha po senzaci nebyla nikdy zcela ukojena. Lasse Hallström měl k dispozici velice výživný námět, ale nějakým záhadným způsobem z něj dokázal připravit jen velice naředěný, jalový vývar, který mě nedokázal zasytit. Třetí * patří jenom a pouze Howardu Hughesovi - ve filmu jsem ho sice ani koutkem oka nezahlédla, ale jeho vliv na průběh děje je nezastupitelný a jednoznačně přínosný. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Lasse Hallström mě příjemně překvapil. Proti jeho předchozím filmům tenhle kousek celkem svižně odsýpá a vůbec je živější. Ostatně i žánrově to není bůhvíjak vážné drama, ale bere se s nadhledem a nebojí se vyprávění odlehčovat jemným humorem. Dvojice Richard Gere a Alfred Molina je pevným hereckým základem celého vyprávění, které nakonec můžete brát jako chybějící dílek mezi Scorseseho Letcem a Pakulovými Všemi prezidentovými muži. A to mi vůbec nepřipadá jako špatná bilance. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Možná je škoda, že to neskončilo trochu jinak, ale holt skutečná událost je skutečná událost. Jenže kdyby šlo o smyšlený příběh, místo toho, aby se hlavní hrdina defakto zcvoknul a o všechno přišel by sám velký Howard Hughes přiletěl a osobně mu pogratuloval, že i přes skutečnost, že se spolu nikdy nesetkali, ani nebyli v kontaktu, jeho biografie je bezchybná. To by bylo mnohem dojemnější. No co, každopádně film je vynikájící, vtipný a zajímavý. Jsem ale hodně rád, že jsem už několikrát viděl Scorseseho Letce, bez něj jsem totiž o Howardu Hughesovi věděl kulový a Skandál bych si neužil. ()

Damiel 

všechny recenze uživatele

65 % - Velmi slušný Richard Gere v docela tuctovém dramatu. Nějak jsem z toho příliš necítil to ostří nože, které si hrdinové příběhu sami položili na krk tím, že začali falšovat biografii jednoho z nejmocnějších lidí tehdejší éry. Vymačkat se z toho dalo určitě víc, bodů, kde se dramatičnost dala šponovat až téměř do prasknutí šroubů, látka nabízela řadu. Víc jsem čekal od Alfreda Moliny než jen jednorozměrného, bázlivého chlapíka. Holt se to tak po něm asi chtělo, teda Lasse Hallström to tak asi chtěl... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Knihy, které jsou spalovány ke konci filmu, jsou ve skutečnosti přebytečnými kopiemi knihy “Knife of Dreams“, jež je v pořadí jedenáctou novelou série “Wheel Of Time“ od Roberta Jordana. V jednom záběru je dokonce vidět logo této knižní série a vložená skládací mapa. (becki_tu)
  • Vo filme je pripravovaná autobiografia označená krycím menom "Projekt Octavio". Alfred Molina, ktorý si v tejto snímke zahral Dicka Suskinda, stvárnil doktora Otta Octaviusa vo filme Spider-Man 2 (2004). (MikaelSVK)

Reklama

Reklama