Černé ovce

• Nový Zéland Black Sheep (více)

Henry (Nathan Meister) se po letech vrací domů s úmyslem odprodat svému bratrovi Angusovi (Peter Feeney) svůj podíl rodinného majetku. Po příjezdu se však v důsledku genetických pokusů prováděných na ovcích, které má na svědomí právě Angus ocitne nečekaně uprostřed pekla na zemi. Zmutované ovce prahnou po lidském mase, jsou velmi nebezpečné a je jich čím dál víc. (Tygrys)

Hakha

Kdo by nechtěl vidět srandovní ovečky (heslo buď hodný jako ovečka po tomhle nebude už nikdy platit...), které vypouštějící methan a pojídají lidi... Jedná se o průměrnou záležitost, která se místy vleče a místy baví, ale mě to neurazilo (a vlastně ani nenadchlo). Skvělý nápad ze kterého mohl být ještě větší úlet, než je... Chtělo by to ještě více absurdních situací, více humoru, více krve a vnitřností, prostě více všeho. Peter Jackson je asi jenom jeden, ale 3* si jistě zaslouží... ()

*CARNIFEX*

Henry od detstva trpí fóbiou z oviec. Bol totiž v tragický deň úmrtia otca, na smrť vystrašený svojim cynickým bratom Angusom. Ten si na seba navliekol zbytok torza trupu s hlavou tohto zvieraťa. Po rokoch sa vracia z veľkomesta späť na farmu, aby predal podiel svojho dedičstva. V rovnakom čase, prispením podivného páru ochrancov prírody, Granta a Experience, uniká z neďalekého výskumného strediska, klonovaná, neznámym vírusom na-infikovaná, značne agresívna ovca. Tá po relatívne krátkom čase nakazí stádo Angusovej farmy, ale i Granta samotného. Pokojné okolie Angusovej farmy sa razom mení v bojisko so "zombie ovcami", ktoré každého uhryznutého menia k svojmu "obrazu". Príliš som sa síce nenasmial, ale každopádne musím uznať, že originalita tohto srandovne zmýšľajúceho príbehu sa nezaprie. Vďaka efektom, maskám a hlavne gore, ktoré bolo v záverečnej pol hodinke skutočne excelentné, a bolo ho neúrekom, nemôžem inak, ako len vyjadriť obrovskú spokojnosť. "Black sheep" ma veľmi milo prekvapil. Toto som nečakal - 70%. ()

Dan9K

Subsubžánr hromadných zvířecích hororů (mimochodem je to můj žánr nejoblíbenější, ale nikomu to neříkejte) by se dal rozdělit minimálně ještě na dvě kategorie. Ty které se berou plně vážně ( zejména starší filmy jako Slimáci, Squirm, Mravenčí terror) a ty které rozhodně ne (spíše nové snímky jako Hadi v letadle nebo právě Black Sheep). Nedokážu úplně uspokojivě říci, jaký subsubsub žánr mám raději, možná přecijenom ten prvně jmenovaný, ovšem humor v obou dvou je trochu jiné kategorie a Black Sheep bezpochyby patří ke špičce svého žánru, jemuž nechybí snad žádné z povinných klišé. Jen se trochu obávám, že nového vážného animal horroru se už nikdy nedočkám, tedy alespoň v americké produkci, v takové Asii ta šance možná ještě je. ()

Faustka

Veselé a krvavě hravé. Móóóc mě to bavilo! … To novozélandské béééé si ještě někdy zopakuji. Přísahám na beraní koule! ()

petero

Jonathan King nie je Peter Jackson. I keď Black Sheep ho s ním spojuje dostatočne šialeným nápadom, pôvodom filmu a trikovým štúdiom Weta. Dostatočne šialený nápad je bohužiaľ nedostatočne využitý, film je komornejšieho razenia (a pritom ten záber valiacich sa oviec z kopca na mestečko bol tak krásny) a masky sú na úrovni Jacksonovho Braindead !!! Film mi najviac pripomenul Slither no i ten šľapal na väčších obrátkach. Black Sheep je tým pádom zaujímavý prostredím, novými zvieratkami a sem tam zábavným záberom (i keď útoky sú niekedy až trestuhodne ukončené nekompromisným strihom) alebo hláškou („ ... little beestards!“). ()

gogo76

Povedzme si na rovinu- je to hovadina. Dobrým ťahom však bolo, že si tvorcovia dokázali robiť srandu sami zo seba a film sa pomerne úspešne podarilo dotiahnuť na hranicu medzi komédiou a hororom. Divoké ovce zďaleka nevojdú do dejín v trikovej oblasti, ale ich nedokonalosť presne sedí v komediálne ladenom horore. To či vám film sadne samozrejme závisí od kadencie vtipov a humoru, ktorá je tu bohužiaľ dosť nízka. Ak by sa na humornej stránke zapracovalo, mohlo to byť podstatne lepšie. Jedna scéna sa mi však nezabudnuteľne vryje do pamäti. Je to "kefujúci " baran, ktorý si pekne mééékáá do rytmu až mu ľudská obeť zabodne nožnice do kopýtka...V tej chvíli je to veľmi silné MÉÉÉ... Prikloniť sa k slabším trom hviezdam ma presvedčil i záverečný odpal stáda. Je to jeden z tých filmov , kde je akékoľvek hodnotenie od odpadu až po plný počet absolútne v poriadku a nikoho nebude srať. 50%. ()

-bad-mad-wolf-

Masožravé skopové, lidožravé skopové, zmutované skopové a bohužel poměrně málo dobrých fórů. Zákeřně útočící ovcové, vrhající se na oběti jako líté šelmy, sice pobaví i opakovaně, kromě nich ale zaujme už jen myšlenka, jak se domovinou filmového Pána prstenů prohání stáda bestiálních, krutě mečících ovcí...! What the fuck..? Ovec zabiják má bohužel příliš vážnou tvář, jíž nezkušená tvůrčí ruka nedokázala vtisknout tolik sebeshazovačnosti, aby obhájila svoji záměrnou brakovost. I ta se musí umět... 5/10 ()

darkrobyk

A mě to pobavilo. Já nevím, co diváci pořád čekají od druhořadých horrorů, potažmo komediálních. Není to Bergman ani Fellini, je to film pro zábavu. Uchvátila mě nádherná kamera a kouzelné přírodní scenérie. Pak roztomilé ovečky, zmutované ovečky, zmutovaní lidé - takoví pololidé a poloovečky a nakonec roztomilé krvavé výjevy. Hromadný atak oveček na dav lidí byl prostě rozkošný. Jediný problém mi vyvstal, když mě pozval kamarád do Prahy, kde si vzal zajímavou brigádu - pásl ovečky.... Pořád se divil, proč si je nechci pohladit, že jsou hrozně hodné a přítulné. Ale znáte to, s prominutím, blbá ovce, nevíte, co se jí honí hlavou, pak jí rupne v kouli...a raději nedomýšlet. A protože mám rád přírodu a filmy o zvířatech, tak se mi tenhle moc líbil. Ale pokud někdo nemá rád zvířata, potažmo ovečky, dívat by se na něj raději neměl. ()

Hrabka

Na komedie budu koukat už jedině s dabingem! Ani dvacet fucknutí se nechytá na trefně použité české sousloví, jako např. "Jebat ovce" apod. :-D Určitě se jedná o originální nápad, ovce útočí, to tady ještě nebylo. Zajímavý nápad ovšem trochu kazí zpracování, které je chvílemi až moc crazy. Zábava je velice často dobrá (Hej! Ruce vzhůru? Přesně!), ale humorná dávka mohla být při podobném námětu větší. 55% ()

lamps

Tak Novozélenďané opět po nějakém čase zabrousili do vod, v nichž neochvějně kraluje jejich bohém Peter Jackson. Ovšem s tím rozdílem, že namísto hnusných mimozemšťanů nebo oživlých zombie terorizuje skupinu lidí stádo ovcí... No, už tento samotný fakt svědčí o tom, že nás čeká hodně netradiční podívaná. Ale pozor, nenechte se zmýlit zdánlivě neškodným zjevem těchto huňatých stvoření. Stačí totiž jen jeden malý laboratorní úlet, jedno malé kousnutí, a už je zaděláno na pořádné potíže. Všude kolem běhají krvelačné ovce, které žerou lidem střeva a trhají jim končetiny přesně jako za časů mistra Jacksona, občané se mění v ovcodlaky a hlavnímu hrdinovi nahánějí ovce již odmalička čirou náhodou panickou hrůzu. A jestli tohle zní dost šíleně, tak vězte, že ve výsledném provedení to vyzní ještě dvakrát tak šíleněji, a nebýt toho strašně stupidního a neoriginálního příběhu, kteý se snaží o nějakou tu zápletku vlastně jen tak z povinnosti, mohl z toho být i velký hit. Takhle je to jen poměrně zábavné béčko, které si znovu asi jen tak nepustím. ()

Jhershaw

Jedna hvězdička za to, že jsme před filmem zahulili. Druhá za alkohol během projekce. Třetí za atmosféru půlnočního velkého sálu. Čtvrtá hvězdička za samotný film, který sice poskytně vtipné momenty, ale chybí mu výraznější děj a spád. ()

666teen

Co si budem nálhávat, je to ujetá ptákovina, která nepokrytě vykrádá nejlepší momenty z tvorby (nejen) vrchního Hobita před výpravou do Mordoru. Asi tam na tom Zélandě mají nějakou kontaminovanou vodku. Krysí opice ze Sumatry je pro farmáře příliš velká exotika, takže, čeho tu máme dost a mohlo by to ve filmu vraždit a dělat všelijakou neplechu? Za A: Maorů. Jenže to by film asi putoval do regálu hned vedle Triumfu vůle. Za Bé...Béééé, no ano, ovcí máme šest půlek(což jsou tři celé prdele), takže odpadá problém s komparzem. Zmutované sudokopytníky necháme spásat obyvatele a návštěvníky farem a děj necháme jen tak volně plynout, stejně víme jak to skončí. Skončilo. Jsa dobře napasen a naladěn, jsem spokojen i s touto ovcovinou. ()

S.Quentin QUALE

Splatter-komedie mám rád, ale tohle mě postupem času doslova ubilo. Začátek úplně fajn, velmi slušná zábava, ale bohužel, s další (žádným) dějem jsem se nudil čím dál víc. Tohle je nápad tak maximálně na kraťas. 49% ()

misterz

Keby tam bolo trocha viac humoru a hlášok, tak mohlo ísť o celkom vydarenú záležitosť. No v tomto smere ma to nijak zvlášť neoslovilo. Ani príbeh samotný nebol bohvieako zaujímavý. Na druhú stranu ale treba pochváliť výborné gore (hlavne ku koncu) a zaujímavé masky. Slabší priemer. 55/100 ()

2-Xtreme

Čakal som viacej a nečakal som, že z toho bude až taká komédia. Humor aký bol použitý napr. v Slithery by stačil, ale nie... niekto tu zbytočne tlačil na pílu. A tlačil tam kde nebolo treba a naopak tam kde mal sa vykašľať. Áno za všetko môže King. Síce to je jeho debut, ale i tak nemôžem toľko nedostatkov ospravedlniť. Režisér tj. spomínaný King sa vyhýbal tým najhlavnejším scénam resp. záberom. Vždy keď na sa malo dačo stať napr. odseknutie hlavy jeden ovci sekerou hneď kamera zmenila záber na dotyčného sekajúceho. I ked sa to vo väčšine hororov tiež robí, čo je na veľkú škodu, netreba brzdiť až tak ako sme to mohli vidieť tu. Ďalší mínus je, že sa väčšina dôležitých záberov odohrávala v tme. Buď sme boli v tmavej stodole, tmavej jame, alebo v totálne tmavom lese. Proste King to ešte nevie a aj preto je Black Sheep iba ďalším priemerným b-éčkom. Možno sa vám zdá nepochopiteľné, že popri toľkej kritike som dal 3 *. Berte to tak, že som čakal niečo medzi 4 až 5*. Som ja ale optimista čo? :D [Videl v Kine / Noc v Kine] Celá recenzia: TU ()

pornogrind

Všichni ovcomrdi nastražte uši a oči.Film stvořený právě pro vás.Pro všechny ostatní spíše lehce podprůměrná komedie. ()

Vančura

Když jsem Černé ovce viděl před lety poprvé ve Varech, atmosféra půlnoční projekce udělala své a film mě nadchnul. Na nové zhlédnutí po 11 letech kouzlo vyprchalo a už mi to přišlo jako nevtipná dementní sračka, která se skoro nedala dokoukat do konce. Příšerní herci, stupidní repliky, hromada žánrových klišé a vyloženě hrozný scénář; celkově to působí jako laciný a strašný béčko, který nestojí za vidění - minimálně ne za střízliva. ()

Omnibus

"Kvalitně zmutuj, kopýtko obuj, diváku znuděný... jen bacha na geny!" Je to roztomilé, na omak hebounké, malinko zmutované a žere to lidi, co je to? Je to Divokej Bill ! A jejich Čmelák: "Venku se pasou ovce, dělá si každá co chce...". Velmi prorocká slova v textu písně, napsané rok před natočením filmu! Jo a je to taky neskutečně bl...bééé! Aneb jak hromadným bečivým útokem z kopce rozprášit kravaťáky ze židlí (a rozsápat a kvalitně rozžvýkat, samozřejmě). Chutná mňamka, neobvyklá kombinace, něco jako krvavé jelítko s bryndzou. A nezapomenout si pravidelně stříhat paznehty a vlnu! ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů