Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

MM_Ramone

Na režiséra Joela Schumachera sa môžem spoľahnúť. Jeho filmy, ktoré som doposiaľ videl, ma vždy dokázali zaujať. Výnimkou bolo len štvrté pokračovanie Batmana z roku 1997. To veru za moc nestálo. Jeho zatiaľ posledný snímok "Číslo 23" je opäť podarené dielo. Kvalitný mysteriózny thriller. Hlavnú úlohu si tu zahral Jim Carrey. Už sú dávno preč tie časy, keď tento Američan len robil grimasy v primitívnych komédiach. Stal sa z neho naozaj všestranný herec. *** ()

freddy

Psychothriller s Jimem Carreym v hlavní roli, který pojednává o člověku, který žije klidným a pohodovým životem, aby nakonec díky náhodě zjistil, že asi ne vše v jeho životě je v pořádku. Upřímně řečeno je zde můj názora docela rozporuplný. Hlavním důvodem pro nízké hodnocení pro mě je to, že jsem se ve filmu postupně ztrácel. Jakmile začne Carreyho postava číst onu osudnou knihu a začne se paralelně odvíjet další příběh, tak jsem měl mnohdy problém rozpoznat, co je ten původní příběh (ta současnost), a co je ten vyprávěný příběh (kniha). Bohužel tohle bylo docela zmatečné, ale nakonec jsem se vždy nějak zorientoval. A pak se mi také nelíbila závěrečná pointa, kterou tvůrci na diváka vychrlí během posledních 10 minut. Z toho konce mám pocit, že jsem příliš mnoho nepobral a nejsem si jistý, že jsem vše pochopil. Ale pak jsou tu důvody, které mluví pro dobré hodnocení. A to sice právě zajímavost námětu, který, ač možná trochu zmatečně zpracován, je přece jen zajímavý. Alespoň mě tedy tento námět dokázal docela zaujmout. A tím druhým důvodem je Jim Carrey, který k mému překvapení nehraje tak špatně, jak to někteří zdejší uživatelé líčí. Jistě, Carrey je především komik a sedí mu komedie. Ale tuto roli si myslím že zvládl tak, jak on nejlépe umí, a herectví Carreyho rozhodně není na tomto filmu to nejhorší. Takže jsem se rozhodl hodnocení zprůměrovat a vycházejí mi z toho tři hvězdičky. ()

HOCKEYKA

Naprosto spackany scenar,Joel Schumacher sa tentokrat tiez prilis neblysol a cele je to nejake nemastne-neslane.Jednym slovom-nuda.Chvalim kameru,strih a ciastocne aj vykon Jimma Carreyho,aj ked podla mojho nazoru nemal o tejto roli ani uvazovat,nieto ju este prijat. ()

Davies182

Povedený thriller s komediálním hercem v hlavní dramatické roli, který tímto všem dokázal, že neumí jen dělat hloupé xichtíky. Tajemno čísla 23 mě celkem působivě pohltilo, atmosféra byla velmi přijatelná, a vše trošku zkazil jen podivný konec. ()

gogo76

Zaujímavé určite. Najväčší problém som však videl v tom, že v istom momente sa to zdá zbytočne prekombinované, až to vyznieva príliš nerealisticky. Body strhávajú hlavne scény ako vystrihnuté z komiksu a tým posúvajú film do trochu inej roviny, akoby som si želal. Záver je logický, všetko do seba pekne zapadá, ale i tak vás film nijako nerozhodí. Stačilo málo a J. Schumacher mohol poblázniť hlavu nejedného diváka. Ja som už dva roky trochu pobláznený číslom 38 tragicky zosnulého P. Demitru. Od tejto tragédie vidím to číslo úplne všade a podstatne častejšie, než by som si to pred tragédiou pripúšťal. Nedá sa na to nemyslieť. Ak si raz vezmete do hlavy nejaké číslo a čísla si všeobecne začnete všímať častejšie, tak to vo vás automaticky vzbudí pocit, že ho vidíte veľmi často a takmer všade. 60%. ()

Xmilden

Na čísle 23 něco zlověstného zajisté je, tos nevěděl Jime? Jim tentokráte v detektivním módu, mírně s rozpaky. 60% ()

LiVentura

Temný thriller s krimizápletkou. Takový, které Američané umí, leč tento se jistě vymyká zajímavým pojetím, jenž však nezakryje celkově neutěšenou kompozici jednotlivých film.dílců. Pátrání po tajemném vrahovi, který napíše o svém případu knížku a jednom vyšinutém muži, který se snaží záhadě kolem mladé krásné studentky přijít za každou cenu na kloub i za cenu nejvyšší, ztráty své svobody a skoro i mysli.!! ()

nunka

Film "23" vznikol v roku 2007 a trvá 95 minút. 2+0+0+7+9+5=23. bububububu ...keď si sčítate písmená Joel Schumacher Jim Carrey, aké neočakávané číslo vám výjde? žeby 23? bububububu 92:4 sa rovná 23 bububububu 23.1=23 bububububu!!! Film 23 funguje čisto na podprahových podnetoch a snaží sa tváriť ohromne mysteriózne. V globále je to dosť nemožný film v lesklom pozlátku - kombinácia J.Schumachera a J.Carryho..aj keď mu nemožno odoprieť kvalitnú vizuálnu stránku, kameru, efekty. Scenár je neskutočne príšerný a konkuruje béčkových thrillerom. Film hodnotím 23 percentami, bububububu.... ()

Jamal

Taky jsem posedlý číslem, jenže 28!!!! takže 23+2+3= 28 (( ::, mohlo to být ale o 28% mystičtější.... ()

paascha

Asi jediný film, kde mě Jim bavil. Zřejmě ho těžký osud loosera připravil o mimiku, ale absence toho jeho debilního šklebení konečně dává vyniknout jeho opravdovému herectví. Roli zvládl, až na malá zakolísání výtečně. To se ale nedá říct o zbytku týmu. Scénář je stupidní. Dělat umění z numerologicko-mystického třeštění je pitomost, dělat z něho trhák ještě větší. Patlanina žánrových momentů, trapně slepených k sobě, aby se na konci vše zhroutilo v kolosální křeči. Dost slabota, Mr.Schumacher. 2FilmLord: Podívej se, hošíku, to že se ti líbí hovadiny neznamená, že ostatní jsou hlupáci. Koneckonců, dát si Mela Gibsona do top režisérů, to už vyžaduje velký přehled a zkušenost. O tom ostatním nemluvě:-))) ()

Fiftis

Trochu netradičné obsadenie Jima Carreyho, ktorý doteraz čistý thriller nenakrútil (ak nepočítame paranoidné Truman Show a Večný svit nepoškvrnenej mysle), môže byť vítaným ozvláštnením komikovy kariéry. Walter Sparrow (Jim Carrey) číta knihu, ktorá mu nápadne pripomína jeho vlastný život. Okrem finále, kde hlavná postava, a podľa pribúdajúcich indícií vlastne on, spácha vraždu. Lenže do tej sa mu moc nechce a tak sa rozhodne vziať svoj ​​život do vlastných rúk, vyhľadať autora a zistiť, čo za tým všetkým stojí. Vodítkom mu bude číslo 23, ktoré zrazu vidí všade okolo seba. A samozrejme mu celé jeho okolie bude tvrdiť, že všetko je v úplnom poriadku. Myslím že je to viac než podarený scenár a film sa vydaril na jednotku. Odporúčam všetkými desiatimi. ()

DJ_bart

Viděno na kanále 23 ve 23 hodin. Po každých 23 minutách přerušilo film pásmo reklam čítající 23 reklam. Při sledování snímku jsem snědl balíček česnekových brambůrků vážící 23 gramů a obsahujících 23 bramborových lupínků. Po konci snímku jsem se šel vysrat - na trůně jsem strávil rekordních 23 minut.... Což vede k 23 možným alternativám, z nichž je jen jedna pravdivá: tenhle film je překombinovanej jaxviňa. ()

Pepinec

Narodil jsem se 26.4. - 2+6x4=32. Rok narození 1988, takže je mi právě teď kolik? 23! Táta se narodil 1.7., máma 4.3. a brácha 27.4 - 1+7+4+3+27+4=46, 46:2=23! Pomaturitní večírek jsme měli 8.6. 2007 - 8+6+2+7=23! Na ČSFD jsem se zaregistroval 27.4. 2008 (27+4:2+8=23,5; 5 je součet dvojky a trojky!) ve 21.54 (21+54=75, 75:23=3,2!), a v tuto chvíli mám 32 bodů. Z ulice do mého pokojíčku vede 23 schodů, v televizi naladím 23 programů, ve skříni mám 23 párů ponožek, v šuplíku mi zbývá 23 kondomů a v peněžence 23 korun. Sepíšu si epitaf a jdu na balkon; mám to na něj 23 kroků, poletím 23 metrů a venku je -23 stupňů... ()

JohnnyD

Brilantný thriller, ktorý síce mohol byť lepší, ale aj tak je veľmi dobrý. Od začiatku do konca je film napínavý a bez vaty, so skvelým Jimom Carreym, vynikajúcim vizuálom a hudbou a premysleným dejom. Ten jemný existencialistický podtext mohol byť viac rozvinutý. PS: moje registračné číslo na csfd je 12650 - tj. 6+5+12=23!!! ()

Boogeyman

Dobrej nápad zbytečně překombinovanej, splácanej a dost prdelní, až se přímo nabízí ono úvodní "Co kdyby?". Nebavilo mě to. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Vyzuál 7/10/// +líbil se mi Jim Carrey v dramatické poloze, bavilo mě to očekávání jakým směrem se to dál vyvine, závěr byl celkem logický a tudíž i docela překvapivý -dlouhou dobu tušíte a čekáte co že nám to chtějí filmaři naservírovat, v některých momentech už jsem propadal beznaději a nevěřil, že z toho bude něco zajímavého/// Byl jsem zvědaví co to bude a čekal jsem co z toho bude. Nakonec zklamaný nejsem i když si říkám, že z toho mohlo být něco víc nebo něco jiného. Je určitě škoda, že Joel Schumacher nedokázal navázat na mistrnou Telefoní budku. Škoda že se posledních pár let potácí v podprůměrných filmech. Samotný film asi neurazí a nejspíš ani nenadchne. Není špatný, není nejlepší. Alespoň u Carreyho to byla příjemná změna./// Celkem 63%/// ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli