Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Okara

Nejsem věřící. Nevěřím na boha. Nevěřím na reinkarnaci. Nevěřím na žádné nadpřirozeno. Pokud bych ale na něco měl věřit, bude to právě toto číslo. Na to, že kdekoli se vyskytne, nestane se nikdy nic dobrého (2:3=0,666). A to si nemusím dokazovat z všeobecně známých katastrof, ale i z vlastního života. Dlouho jsem se o toto číslo zajímal a až nedávno jsem narazil na tento snímek. Ten mě zaujal už od prvních sekund vypsáním některé figurace této dvojice v pohromách. Měl jsem u něho jedno z nejvyšších očekávání, co jsem snad kdy měl. Ale obstál u mě na výbornou. Žádné otálení nebo dlouhé seznamování s okolnostmi, Jim Carrey, který byl pro mě překvapivou volbou do hlavní role, začíná s bádáním okolo dvacettrojky hned od začátku a postupně se zamotává do úděsného příběhu, který je excelentně zpracován. Dynamický scénář vyvrcholuje nečekanou pointou a stejně tak i závěrem, u kterého je malinko škoda, když nezůstal otevřený. Tento film mi snad ale utekl nejrychleji ze všech, co jsem kdy viděl a jen u mě prohloubil "víru", ale i znepokojil ohledně tohoto ďábelského čísla. Když budete toto číslo hledat, najdete ho. Ale co když si najde ono nás? Jen pro zajímavost: Je možné, že číslo 23 v dějinách jen hledáme, potopení Titanicu, datum i čas shození bomby na Hirošimu, bombardování Oklahoma city, počet bodnutí Caesara, úmrtí Shakespeara a Cobaina, objevení HIV, nejčastěji citovaný žalm...Ale u teroristického útoku na dvojčata je toho nějak více. Odehrál se 9.září 2011 (9+11+2+0+0+1=23). Dvojčata měly název World Trade Center (W-23.písmeno abecedy,T-20.písmeno abecedy,C-3.písmeno abecedy). (Mimochodem W má také dva průsečíky dole a tři nahoře a na klávesnici je pod čísly 2 a 3). Plán na teroristický útok začal vznikat v roce 1976 (1+9+7+6=23) a jeden z útočníků údajně seděl na sedadle číslo 23. Zkrátka nevěřím, že to je náhoda a ani to, že zrovna teď je 23:32. Dal bych s chutí 23%, ale toto dílo má u mě, evidentně hodně subjektivní, plné hodnocení. 100% ()

predators

Úvodní titulky naznačovaly, že by se film mohl nést ve zvláštním a přitom kvalitním duchu. V průběhu sledování jsem si říkal, jestli dát 5*. A nyní po jeho konci si říkám, proč ne? Bál jsem se, jak si povede Jim Carrey a jeho nekomediální role a musím směle prohlásit, že se fakt předvedl. A jaké je 23. slovo tohoto hodnocení.......? 80% ()

Eawy

Dobré- pozerateľné. Nič svetoborné, dobrý nápad síce trošku slabo spracovaný. Jim Carrey prekvapil. Chvíľu som hľadala číslo 23 vo svojom mene. 55% Tak toto hodnotenie upravujem, lebo podľa najlepšieho vedomia a svedomia sa mi to po druhom videní páčilo oveľa viac. Takže asi 80%. ()

Slartibarkfast

Mno.. doudal jsem, že to bude pecka a už hodnocení na ČSFD mě překvapilo. Bohužel mu musím dát za pravdu. Film je v první polovině někde mezi nudou a kravinou (někteří tomu přezdívají temné a ponuré), v druhé polovině přichází ono šokující zjištění a rozuzlení, tak to dostává trochu rychlejší spád a přesune se volně na stupeň nesmyslu o čísle 23. Ať se Jim Carrey snažil sebevíc, z tohohle labilního scénáře se asi víc vytřískat nedalo. Pokud se na to podívám jako na celek a nebudu se v tom detailně piplat, tak 55% to asi vystihne. Jinak od toho nečekejte zázraky. Prostě taková slátanina.. ()

nash.

Až mi skoro běhá mráz po zádech. Dnes je 29.7.2012 -- 2+9+7+2+0+1+2=23. Toto je mé 2058 hodnocení -- 8-5+20=23. Toto je můj 1517 komentář -- 15+17=32 to je obráceně 23. Takže je to pravda, všechno, co v tom filmu je, je pravda... No, ale teď vážně. 23 má dobrý nápad, který se skvěle rozjíždí. Ace Ventura upadá do téměř hitchcockové posedlosti a schízy (jako vystřižené třeba z takové Rozdvojené duše), to vše navlečeno do kabátu současného krvavého thrilleru. Prolínání reality s kapitolami knihy je vizuálně zajímavé a pomáhá budovat působivou atmosféru. Na druhou stranu některé zvraty jsou poněkud křečovité a kvapné a občas to zakřípe, občas hodně zakřípe, až příliš nuceným ohýbáním příběhu ve snaze napasovat ho celý nejen do té třiadvacítky. Což nabourává atmosféru i můj ponor do příběhu. Takže na reprízu to zřejmě není, nicméně to ve výsledku nebylo tak špatné, abych Schumechera proklel za ztracený večer (tak jako třeba u Telefonní budky). ()

PetrPan

Rozehraná rádoby mysteriozní partie, kde si na konci uvědomíte, že místo mariáše s váma Schumacher hrál celou dobu kvarteto s krtečkem. ()

Tomco

lacny obal a uplne prazdne vnutro. film nefunguje, hreci robia co mozu, no nemaju co hrat. silena hra ohladom cisla 23 je uplne nezazivna, hnusna, trapna. ruky prec. a len taka mala "haluz". po filme som si uvedomil, ze mam dnes 23-tie narodeniny :).. ze by na tom nieco bolo? ()

Slarque

Už dlouho jsem se u žádného thrilleru tak nezasmál. Je to velmi dobře natočené a Jimu Carreymu temná role až překvapivě sedla. Jen ten fantasmagorický scénář se nejspíš bere až zbytečně vážně a ke konci mu evidentně docházejí nápady. Škoda. Ale víte, že dvě děleno třemi je 0,666? A chcete z toho vyvozovat nějaké závěry? ()

WANDRWALL

Není snadné napsat filmový scenář. A když je blbý, tak i Jim Carrey hraje blbě. Už jsem si toho u něho všiml mockrát. To je pak nepřirozený, přehrává, ale dost lidí to nepozná, tak ho má rádo. Byl to ostatně první komik, co dostal za jediný film honorář 20 milionů dolarů. Důvod je jediný - kde hraje, to vydělává. ()

Bachy

Nechápu. Vy jste čekali bombu a přišel propadák. Já čekal propadák, který třeba zachrání Carrey a dostal jsem bombu. Film mě vzal, rozuzlení jsem malinko čekal, ale to jakým způsobem bylo všechno podané mě uzemnilo. Dokonalá kamera, to bez pochyb...mínusem je asi hudba, která některé scény zbytečně natahuje. Našel jsem si ve filmu to své a bylo tam toho hodně. A Carrey? Ten prostě umí. ()

iamek

Thriller? Pro mě to je spíše komedie. Ubohý scénař, slabý Jim Carrey, který už nemá jako herec co nabídnout. Dialogy o číslu 23 byly naprosto směšné. Prvních 50 minut šílená nuda zralá na odpad, ale poslední půl hodina snímek aspoň trošku zachraňuje. ()

klerik

Vôbec nie zlé... teda moholo to byť dobré, pretože všetky predpoklady na ten správny paranoiou a psychológiou presiaknutý film tu boli. Avšak nebolo tu zodpovedaných pár dôležitých otázok a tým pádom to vyznelo trochu vykonštruovane. Dobrí herci, veľmi zaujímavý vizuál a pomiestna fajn atmosféra stroskotáva na poučnosti a "americkosti". Ak chcete zažiť tú správnu psycho paranoju odporúčam "divadelného" CHROBÁKA, prípadne k hororovej dokonalosti vybrúseného MECHANIKA... ()

Chrustyn

Atmosfericky slušný thriller s neobvyklou hereckou kreací Jima Carreyho. Škoda několika nelogičností, podivné pointy a minima opravdu dobrých scén. Průměrná podívaná na sobotní večer. ()

SeBig

Zvláštní, poutavý námět s předvídatelným twistem a moc vyhroceneu zápletkou. Ale zábavným dějem. ()

Marze

Film pro fanoušky numerologie. Největší chybou thrilleru je víra že je stejně chytrý jako vizuálně stylový. Tento psychologický thriller je spíš psycho než logický. ()

heyda

Že Schumacher umí, o tom už nás přesvědčil v Telefonní budce, tentokrát však nezavřel hlavního hrdinu do budky, ale do knihy. Celou dobu jsem se těšil a zároveň bál, jakou pointu na nás Joel vybalí a byl jsem nakonec mile překvapený, protože vše do sebe docela slušně zapadlo a film nakonec dával smysl. Co však filmu velmi schází, je šťáva. Tento film jsem viděl před pár dny a už teď mám problém vybavit si nějaké výraznější momenty, kromě solidního konce. Někde to prostě chtělo přidat, jen nedokážu přesně říct kde. Ale díky tomu, že jsem od filmu nic neočekával a zklamaný jsem nebyl, tak hodnotím 70%. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli