Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

jojinecko

Schumacher + Carrey + zaujímavý (no neoriginálny) námet = dobrý potenciál...Bohužiaľ nič neplatí...Carrey je skvelý v dramatických roliach, ale tu som mal pocit, že nevie čo má hrať, ako sa má tváriť a celkovo bol viac presvedčivejší ten pes (strážca mŕtvych) ako on, čo platí v podstate o všetkých hercoch. Scenárista riadne uletel, toľko logických medzier a nepochopiteľných situácií sa nevidí ani v nových "seagalovkách"...Keď chudák nevedel ako ďalej posunúť tú zamotanú dejovú líniu, jednoducho si pomohol maximálne infantilnou barličkou a išlo sa ďalej. Schumacher sa to síce snaží zachrániť nejakými režisérskymi finesami, ale často skĺzne akurát do samoúčelného exibicionizmu. Aby som aj chválil, miestami vie vytvoriť naozaj dusnú atmosféru, hudba je celkom obstojná, podobne aj kamera...Celkovo je to však sklamanie a jeden veľký kvázi-mystériózny zlepenec. ()

Flego

O zhovadilosti 23 - ky môžeme polemizovať do rána. Taktiež si môžeme vybrať číslo 7, 13, 28, 59... verte mi, búcham tieto čísla bez rozmyslu. Číslo nie je podstatné, hoci to tak nevyzerá. Kto mu podľahne, nepochopí film. Film je v podstate o niečom inom, je o opustenosti, samote, vine, vražde, odpustení, rodine... Začína síce ako napínavý thriller, posúva sa ku kriminálke, až sa zavŕši melodrámou... ale nikdy nepreskočí hranicu únosnosti, je primerane dlhý, napínavý, nehraje sa na výnimočnosť, hoci na to má. Schumacher zvláda svoj part na výbornú, Carrey už neraz dokázal v dramatických úlohách, že vie hrať a scenár je nápaditý. Hlavne na konci. Apropó, čistý film bez tituliek trvá hodinu a tridsaťdva minút... obrátene, 23 minút...:))) ()

honajz

Možné spoilery. Je to slabé. Není to ani mystický thriller o numerologii, osudu a předurčenosti, ani drama o trestu a vině, přičemž se to snažilo být obojím. Ano, nejsme blbí a nemusíte nám, pane režisére, stokrát ukazovat hříčku s nápisem Hotel - Hel(l). Vlastně to logicky nedává ani smysl, když se nad tím zpětně člověk zamyslí, a samotná kniha je z velké části mystifikace. Vlastně se cítím podveden - jsou zde sice nějaké náznaky (pes Ned, hrobník) jakéhosi mystického přesahu, ale nakonec se z toho vyklube jen jedna anamnéza. ()

Othello

Jednoznačně film s nejúnavnější sekcí trivia na imdb. Samotný pak ze začátku potěší dobře napsanými postavami, zajímavou a výstižnou zápletkou, jak se všední člen odchytové služby začne poznávat v knize o hard-boiled detektivovi s femme fatale v posteli a celkem zajímavou křivolakou cestou, kterou nás vede do finále, kde se to všechno zasekne, zarachtá, přehřeje, začne hořet, vybuchne, zapálí to celý barák i se sirotčincem opodál a skončí to v doutnajících troskách. Tak třeba příště. ()

SOLOM.

Předem chci upozornit, že jde o psychologický thriller, který jsem v minulosti zavrhl a již se k němu nikdy nechtěl vracet, protože jsem ho musel shlédnout na třikrát a vůbec mě nebavil. Nevím, možná to bylo mou zdravotní indispozicí, kdy mi bolest zubů nedala dlouho pokoj – možná jsem měl prostě jen blbé období. Každopádně jsem mu dal nakonec ještě jednu šanci a tentokrát to dopadlo o něco lépe.Ne že bych snad propadl všem těm konspiračním teoriím o nejrůznějších číslech, ale prostě jsem potřeboval nějakou změnu a jak už jsem napsal několikrát, právě jsem se dostal do takového období, že chci dát některým filmům prostě ještě jednu šanci. Schumacher se snažil vybudovat ponurou atmosféru, kterou postupně stupňoval, ale nejsem si jistý, jestli zvolený postup byl tím nejšťastnějším. Přesto je docela zajímavé sledovat postupnou proměnu v psychice hlavního hrdiny. Carrey už sice předvedl mnohem lepší výkony a všichni jej máme především zafixovaného jako potrhlého komika, ale nakonec zvládl ukočírovat i tuto roli. Původně jsem nebyl spokojený ani s ním, ale ono bylo opravdu docela těžké se popasovat s komplikovanou postavou Waltera Sparrowa. Zvláště když tvůrce střídá realitu s příběhem fiktivního detektiva a do toho všeho se prostě za každou cenu snaží procpat onu číslovku... ()

eraserhead666

Kdysi jsem o fenomenu čísla 23 četl docela zajímavý článek a tak jsem byl na film i zvědavý. Hlavně proto, že mám docela slabost pro Jima Carreyho v nekomediálních rolích. Je v nich tak netypický, až zajímavý. A nakonec, ačkoliv podobné pointy nemám moc rád (ani vlastně nevím proč, jen mě vždycky tak nějak zklamou a připadají mi hrozně podlézavé, jednoduché a prosté a nutí člověka retrospektivně kontrolovat vše již vyřčené, zda to sedí a nenarazí na nějakou chybičku), z toho vychází vcelku koukatelný mysteriózní thriller, který zase až tak moc není o onom číslu (a docela bych řekl, že se na tom fenoménu celý film jen pěkně svezl). Každopádně zajímavý styl vyprávění a skvělá Virginia Madsen hned ve dvou polohách (v té temnější je vynikající). ()

Sofia

Docela originální námět, slušné herecké výkony, zajímavé výtvarné zpracování - flashbacky z knihy, všude vykukující křiklavě červená barva, zajímavě potetovaný (a překvapivě ďábelsky přitažlivý) Jim Carrey. Přesto ale film působí jaksi nedotaženě a jednání hlavních postav nevěrohodně, prostě jen průměr na jedno podívání. ()

Bauer

8+6+1+9+4-5=23! 04/15/1912 = 4+1+5+1+9+1+2 = 23! December 11th, 1941 = 12+11 = 23! Year 2012 = 20 + 1+2 = 23! 9.11.2001 = 9+11+2+0+0+1 = 23! Twenty Fucking Three!!! S režisérem Joelem Schumacherem to jde poslední dobou z kopce. Nejspíš začíná na svá stará kolena blbnout! Jim Carrey je podle mého názoru velmi dobrý herec a tímto filmem to jen potvrzuje, protože jeho výkon je vážně dobrý. Ale stejně by se měl raději držet komedií. A taky tento film potvrzuje, že asi nečte scénáře, jinak by nešel do takovéhoto filmu. Ja bych si netroufl říci, že je to vyloženě špatný film, ale je poněkud nudnější a nechytne Vás už od samého začátku. Pomalé tempo, které vyustí rozuzlením zápletky, která je dost dobrá. A ten pomalý rozjezd má výtečnou atmosféru a to až do konce. Velkým zklamáním je hudba od Harryho Gregsona-Williamse. Ten už taky nějakou delší dobu nesložil hudbu, aby za to stála. Průměrný film, z jehož scénáře by se dalo vytřískat mnohem víc. ()

duklak2

[obsahuje malé spoilery] Tento film mě trochu zklamal. Čekal jsem rozhodně více. Hlavně od rejži Joela Schumachera, který mě nedávno úplně uchvátil filmem Telefonní budka. Zajímavostí je, že tento projekt je 23., který režíroval Joel Schumacher. Magické číslo 23 (mimochodem, to je můj současný věk, kdy píšu tento koment) je nám zde servírováno velmi často. Ze scénáře se dalo vymačkat rozhodně více. Potřeboval by doladit někým, kdo má více zkušeností. Tento snímek se mohl stát hitem. Walter Sparrow (Jim Carrey) odchytává psy a žije poklidným životem se svou manželkou. Ta mu jednoho dne koupí knížku Číslo 23 a Walter se do ní doslova zblázní. Filmu chybí to podstatné a to je napětí, které je absolutně na bodu mrazu. Dále zde jsou velmi dlouhé dialogy, které nudí. A pak mě také přišlo už směšné hledání čísla 23. Ze začátku to ještě jakžtakž funguje, ale po asi půlce filmu vás to začne velmi nudit. Když hlavní hrdina pořád něco řve o číslu 23 a zlém osudu. Herce Jima Carreye mám konečně možnost vidět, jak vypadá v dnešní době. Trochu jeho obličej ztratil na zábavnosti, ale to zas tolik nevadí. Jsem rád, že zde sice hraje jakéhosi cvoka, který je posedlý číslem 23, ale na druhou stranu ho musím pochválit, protože mě dokázal, že umí zahrát i trochu vážnější role, než samé šašky a podivíny jako doposud. I když po nějaké době nepůsobí, jako psychicky narušený, ale doslova a dopísmene jako trouba. Bohužel ostatní herci zklamali. Ani jednoho z nich nemohu pochválit. Snímek rozhodně není trihllerem. Je to drama od začátku do konce. Chválím kameramana, který výrazně pomohl atmosféře filmu. Hodnotím 60%. ()

MeanWhile

Samozřejmě je to možné možná jen trošičku, ale jako filmové zpracování mi to přišlo hodně dobrý. Vidět zase po delší době Jima Carreyho ve vážné roli a ne v komediální. Rovnou můžu říct že hodněkrát jsou Jimovy vážné role o mnohem lepší než komediální. Ve "dvacet trojce" tomu tak bylo taky, ikdyž to na takového Trumana nemá, ale i tak to bylo hodně dobrý a mě se to dost líbilo. Až na pět to neni, ale na čtyři si myslim že je to optimální. ()

matestlust

Zbytečně nevyužitý potenciál, který se topí v dementní zápletce a nezachrání to ani vynikající Jim. Tohle mohlo být daleko lepší. 3* za Jimův skvělý výkon. ()

oLí

4/10 Schízoidní pytlovina s pár dobrými myšlenkami a koncem, kterou na dvě hvězdičky vytahuje závěrečný verš, dávající podivnému příběhu smysl. ()

Sawy

Brutálně podceněná záležitost.Když tady vidím ty dvou a jednohvězdičková hodnocení,docela se divím,protože mě se to docela dost líbilo.Atmosférický thriller,který možná nevyniká perfektním scénářem a pointa taky není nejoriginálnější,ale jinak nenacházím výtek.Je to napínavé,knižní scény jsou parádně stylizované a Jim Carrey zde potvrzuje,že dokáže skvostně zahrát jakoukoliv roli.Virginia Madsen je okouzlující a Rhona Mitra potěší,i když nemá skoro žádný prostor.Je to prostě kvalitní detektivka,která spolehlivě zabrnká na nervy,nenudí a Schumacher jí lehce odčinil Batmana a Robina.75 % ()

Genero

23 vteřin trval můj první pohlavní styk a 23 krát mě nazvala Margita rasystyckim homosexualem, než ukončila náš 23 vteřinový vztah. 23 bylo kněžích, které jsem uspokojil pod obojí způsobou na kempu křesťanské mládeže a 23 městských úředníků jsem potom musel uplatit, abych mohl na zahrádce mezi škumpou a bolševníkem vystavět modlitebnu. Některá čísla mají osudový význam a číslo 23 je mezi nimi číslem prokletým. 23 bylo dioptrií, které jsem si zapomněl nasadit, když jsem pročítal obsah filmu o číslu 23. ()

Ai.ma

Může mi někdo vysvětlit ty reakce na čsfd? Nejblbější film roku? Ať se Jim Carrey stydí? Píčovina? Joel Schumacher by měl natočit nějakej film noir, ty scény o detektivu Finderlingovi byly úchvatné. 7/10 ()

BoPo

23 je moje obľúbené číslo. Film sa ale hrá na viac než je a zároveň posledný vážny pokus o vážnu rolu v podaní Carreyho. ()

PROROK14

Dobrý film, ktorý určite stojí za to ho pozrieť. Záver ma nezničil tak ako by som si celkom prial, ale za tých 94 minút som sa nenudil. Celým filmom som sa preniesol bez vážnejšej ujmy a dávam 70% ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli