Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

St0ne

Neskutečný paskvil a slátanina. Vizuálně nabubřelá blbost, co ve skutečnosti nenabízí vůbec nic, kromě spousty scén vyvolávajících jedovatý smích. Obrovské krvelačné krůty řvoucí jako lvi jsou fakt něco… Btw: Že by Emmerich znal pověst o Bruncvíkovi? ;-) 40 % ()

Adoshek

Po delší době jsem zažil v kině, že jsem začal usínat a lidé v sálu odbíhali od filmu pryč ze sálu. Já sám se divím, že jsem to vydržel až do konce, i když je fakt, že tak trapný konec bych si raději nechal utéct. Scéna se šavlozubým tygrem trapná stejně jako ke konci s pohledem mamuta. Pominu-li nelogičnosti faktů jako třeba mamuti na sahaře, nádherně přesně vyholení aktéři jak z modní přehlídky, přítomnost pravěkých zvířat a koní zároveň, tropický prales pod zasněženými horami .... hodnotím 2*, přeci jen jsem viděl už i větší kraviny. ()

Johnner

Chtěl bych vzkázat všem "profesionálním" recenzentům, že jsou banda zahořklých na Rolanda Emmericha zasedlých buřtíků. A všem zdejším recenzentům: Vezměte rozum do hrsti a nepodléhejte těmhle sucharům. Bavil jsem se královsky a o nic víc nikdy nešlo. Nevím, co všichni od tohohle filmu čekali. Vždyť je to JEN film! A rozhodně nejlepší emmerichův počin. Tímto směrem kráčej dál, Rolande. Už žádné Patrioty, Dny nezávislosti a Dny poté. Chci originalitu v zábavném balení! Chci filmy jako 10 000 BC! PS: Jen škoda toho finále okopírovaného z Hvězdné brány. A dredy bych taky vyškrtl, se zářivě bílými zuby moc nepasují. PPS: Jsem student historie a zároveň fanoušek tohoto vědního oboru. Chtěl bych ujistit hnidopichy, že hlava se historikům rozhodně netočila, neboť historik spoléhá na prameny (to, co se najde v zemi, chcete-li). Pokud tu žila před 12 000 lety nějaká vyspělá kultura, která zanikla takovým stylem, že se po ní (doposud) nic nenašlo, NIKDY z našeho pohledu neexistovala. Blbý co? ()

endymion

Hezky se na to kouká, ale je to úúúúúúúúplně o ničem. Tento Emmerichův scénář svou ubohostí pokořil i poslední báchorky Paula W.S. Andersona (a to jsem ho kdysi velebil za Horizont události!). Nic než velice okatá kopie Apocalypta, navíc totálně ubíjející závěrečná třetina, plná až směšných hloupostí. Překousl jsem to, že lovci mamutů mluví anglicky, že na své pouti procházejí Jurským parkem, Afrikou od jihu na sever (kde že to ti mamuti vlastně žili?), že egyptské lodě mají dvě trojúhelníkové plachty (dokonce je tam i jeden trojstěžník), ale vysvětlí mi proboha někdo, kdo nakonec dostavěl ty pyramidy? Aha, já zapomněl, odpověď jsem dostal ve Hvězdné bráně. Jestlipak se ještě Emmerich zmůže na něco takového... Ta 1* je za mamuty, druhá za digitálně modrý kukuč Camilly Belle. ()

CID7

Jo tak čekal sem větší hovadinu, ale nakonec dobrý konec. Nevím sice proč se film jmenuje 10.000 B.C spíše mi to připadalo tak něco po Kristu. přemýšlel sem mezi 3-4, ale dám 4*. ()

Špinič

Nebolo to sklamanie, úplne som toleroval klišé ako napr. že príde raz muž, ktorý oslobodí ľud atd, a tiež niektoré scenáristické, akokeby detské chyby, bavil som sa pritom ,a bolo to krásne spracované po technickej stránke. V podstate by to asi malo byť za 3*, ale ako som už moc krát písal podobný štýl filmov mám rád, preto jedna hviezda navyše za žáner. ()

p.paja11

Na jednu stranu jsem se nechal strhnout všemi těmi hezkými vizuálními efekty, na druhou mě však trošku zklamal sám příběh, scény stařeny v iglu mě doslova štvaly a o konci radši ani nemluvím, myslel jsem že to bude výborná ukázka někdy z těch dávných let... ne pohádka, jakou vám konec nadělí.. 60% ()

babuška

Film má sice svižné tempo a efekty jsou krásné ale chybí mu jiskra. Em. tu koketuje s minulostí samotných pyramid a to se mi na filmu líbilo nejvíc. Jinak je z filmu samotného vidět, že penězi se tu rozhodně nešetřilo což je také dobře, ale přes to všechno ta jiskra ta jiskra ale aspoň z ní nevzejde plamen. ()

Georgeo2

Kto cakal rozpravku pre dospelych hrajucu sa na akusi legendu, ten bude urcite uspokojeny...Ten kto hlada prerozpravany skutocny pribeh plny historickych faktov nemoze dat ani za 1*...Tipnite si ku ktorym patrim ja.... ()

Blitzkrieg

Po Dni poté měl u mě Emmerich podmínku. Po tomhle už má podmínku s výstrahou. A pokud splní výhružky a znovu vezme do pařátů Stargate (říkal že by ignoroval 10 let seriálu a natočil pokračování filmu...) tak vyleštim brokovnici a bude klid... ()

bigbebi

Po shlédnutí jsem byl na rozpacích jestli se mám smát nebo brečet či prostě nechat film prošumět. Ani jedno. Jedno se však režisérovi nedá upřít - až chorobná snaha o bombastičnost . Ne, ten film si myslín není až taková hrůza, spíš komiksově digitální maglajs, který občas překypí aby následně lehce zašuměl a výsledkem je to, že občas zívnete,občas se lehce v křesle ošijete a občas taky pozdvihnete obočí . Prostě průměr. ()

cernymotyl

Hned ze začátku mě do očí bouchl do očí zjev členů horské tlupy. Dredy s oholenými hladkými tvářemi a vousy upravenými do bradky, ale budiž, nikdo dnes nemůže vědět jak jsme tenkrát vypadali. V téhle pohádce žádná historická fakta nehledejte. Příběh může nabídnout jen zajímavou audiovizuální podívanou bez nových nápadů a přihlouplým scénářem. Velkou slabinou byl i český dabing. Karenův hlas byl naprosto šílený! Nudit se ale nebudete. Kdo chce něco víc, ať raději sáhne po filmech Boj o oheň, nebo Apocalypto. ()

Fanfán

dávám jednu, ale jen za vizualitu, film o sobě vůbec nefunguje... a pak bych mohl přidat ještě jednu za tu krásnou Evolu, nebo jak se ta modrokočka jmenovala, ale kam bysme se to dostali, kdybycsme film hodnotili, kvůli kráse postav? A v tomhle filmu jsou padouši oškliví a ti hodní krásní - fakt výbornej casting ()

mansonn

Paradny film , pekne akcne sceny,zapletka s nadychom osudu a starych pribehov...odbry film a budem ho odporucat dalej,jedine co mi vadilo na ceskom dabingu tomu druhemu najsilnejsiemu z kmena dali hlas ako by slukoval helium ozaj to kazilo cely film az som sa tesil kedy ho umlcia co veta to vybuch smiechu ale inak ozaj paradny film ktory sa da pozriet aj viacejkrat ()

Onono

Už dlho som nebol sklamaný zo žiadneho filmu ako z tohto vynechám o príbehu a podobných veciach čo už tu iný rozobrali a prejdem k tomu čo ma najviac šokovalo.... 10 000 rokov pred kristom doba kamenná v plnom prúde polonahý maníci naháňajú mamuty a v tom im do toho vbehnú Egypťania,alebo niečo také používajúci železné zbrane na pomerne vysokej úrovni spracovania, potom celý film idú na sever a nejak sa zo zasnežených hôr kde behajú mamuty dostanú na Saharu....čiže mamuty behali po južnej afrike?A ako perlička v tých dobach sa polárny kruh končil niekde okolo južného Francúzka,takže žiadne tony piesku tam vtedy neboli..... a to sa ani nepozastavujem nad tým že mamuty Egypťania zneužívajú pri stavbe pyramíd ( inak prvá pyramída bola postavená okolo roku 2650 pred naším letopočtom),ale najväčší triumf bol keď si odvážali na konci z Afriky semiačka kukurice ktorá rástla len v Amerike do Európy ju prvykrát doviezli až Španielský kolonisti... ()

svist10

Těžko říct, co se vlastně na tomto filmu povedlo. Snad jako jediní si absolutorium zaslouží trikaři. Zbytek, ať už to je scénář, režie nebo herci si zaslouží proškrtat a možná i vymazat. Jsem toho názoru, že by možná bylo lepší to netočit a když, tak s jiným režijním vedením. Příběh se mému (kdysi) oblíbenci Emmerichovi dočista rozsypal pod rukama. Je až s podivem, jak lze scénář, který za moc nestojí ale něco do sebe má, poslat do kytek totálně nemožnou režií. Těžkopádná fantasy pohádka (odmítám to nazvat dramatem, nedejbohové historickým) má problémy s dýchavičností i v momentech, kde bych to u Emmericha nečekal, tedy v akčních pasážích. Chybí jim švih, napětí a schopnost vtáhnout vás do děje. Připadá mi, že Emmerich při natáčení tohohle snímku ani nebyl, že štáb úplně postrádal režiséra. Proti jakékoli logice jde i to, že když si do filmu obsadím krásnou slečnu (což Camilla Belle bezesporu je), budu ji tlačit když ne do každého, tak aspoň do každého druhého záběru. Emmerich ji téměř ignoruje a před kameru se Camille dostane jakoby mimochodem. Poslední možnost je, že je 10 000 př.n.l brutálně sestříhán. Podle mého názoru v něm chybí snad třičtvrtě hodiny děje. Naproti tomu scéna se pštrosy je naprosto samoúčelná a film by se bez ní v pohodě obešel. Vrcholem filmu by měla být bitva. Není! Jedna hvězda je za triky, a to ještě s ušima odřenýma až na lebku. Tomuhle filmu by slušelo eRko a Peter Jackson na režisérské sesli. Vtipný moment, který ale přímo s filmem moc nesouvisí, je když ten uhlazený agent FBI z Die hard 4.0 do sebe tlačí nalezené kořínky. Největší WTF moment? Zatraceně, který vybrat? Asi vede scéna se šavlozubákem. "Nesmíš mě sníst, když tě osvobodím!" P. S.:Korunu tomu všemu nasazuje český dabing, a jeho obsazení. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický