Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

sheen

Zklamání, pohádka to je pěkná což o to. Výprava, triky fakt paráda, příběh jsem přežil, ale ten konec? šmarjá, ještě mě vadilo, jak byli ti lidi naparádění - make upem, v té době ho určo neznali:) Spolu s Jumperem zklamání roku. ()

hippyman

vykrádačka lost, pána prstenů a jurského parku navíc "obohacená" příšernými efekty a triky, stupidním dějem a co je nejhorší, hromadou historických a antropologických nesmyslů... totální brak! 20% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +postupně stále poutavější prostředí, hudba je velice dobrá, i těch pár herců je fain -hodně dlouho trvá rozjezd (v podstatě hodinu), není to takový WoW, jak se zdálo být z trailerů/// Za jednou dlouhou řekou, mnoha velkými dunami a mohutnými horami žil jeden kmen. A k tomu kmenu se vázalo proroctví, kterak mladý chlapec vyroste ve velkého válečníka a mladá dívka se stane legendou pro kterou se tento mladík rozhodne vydat až na kraj světa, aby ji zachránil. To že při tom sjednotí všechny kmeny v okolí, osvobodí otroky a svrhne vládu jednoho samozvaného vládce...to si odbyde tak nějak při cestě :-) Od tohoto filmu jsem si sliboval hodně. Trailery jsou uchvatně poskládané a s hudební složkou tak skloubené, že je radost se na ně dívat i podesáté. No a něco podobného uvidíte i ve filmu. Jen s tím rozdílem, že všechny úchvatné obrazy budou tak trochu rozmělněny do dlouhé stopáže. No a ve výsledku obraz stejně není tak kontrastní jako v upoutávkách, takže se vám zřejmě nestane, že by ste byly z nějakých záběrů paf. V tomto směru režisér své předešlé dílo nepřekonal. Podobné je to s hudbou. Je sice velice příjemná a sama o sobě se nádherně poslouchá, ale nezní pořád. Prostě není moc využívaná a to je škoda. Zazní snad jen v heroických scénách, u kterých aji trošku mrazí (jsou zhruba tři), ale to není mnoho. Určitě to nestačí na to aby jste z kina odcházeli uchváceni a ohromeni. Poteší snad jen půvabná Camilla Belle, které to v prehistorickém hábitu a s modrými čočkami na očích moc sluší. A to je tak asi vše, snad jen dodám, že podle mě měl hlavní hrdina hodně štěstí a tak nějak to jen vyhaluzil, což dle mého z něho nedělá hrdinu. Ale ať si na to obrázek udělá každý sám./// Celkem 62%/// ()

salahadin odpad!

Velmi nevhodné pro děti (nejen) základní školy...co kdyby uvěřily zdejším "reáliím"???? Klasická braková filmařina. Sousloví "umělecká licence" došlo přesahu do jiných dimenzí, teď už můžeme točit co chceme, co nás napadne! Hurááá ()

666teen odpad!

Ztráta soudnosti na 13? Roland Emmerich. Hovno ve zlaté krabičce je pořád hovno. Mamuty pochytáme do sítí na ryby, hlavně nesmíme zabít toho, kterej je příbuznej Ježíše Krista a křísí účastníky Czechteku. Po cestě z kina si dejte pozor na prakrůty co vám ucvaknou......kousek těla. Nepochybuju, že se pan režisér/scénárista směje ještě teď, jak mu tenhle LSD výlet zase všichni sežrali. Průser roku v březnu? Jistě. ()

-OverLord-

Pohádkový dobrodružství, na který se výborně kouká a má do jistý míry tu správnou epičnost, jakou pořádnej velkofilm mít musí. Hlavně díky naprosto skvělý hudbě, kterou musím pochválit. Co pochválit ale nemůžu je až moc digitálních efektů, který se použili skoro na každou hovadinu a působilo to místy hodně kýčovitě. Je to prostě ten typ filmu, u kterýho člověk musí vypnout, jinak nemá cenu se na to dívat, a až pak je to příjemná jednohubka, která nenadchne, ale ani neurazí. // Po čase musím dodat, že mnohem lepší podívaná je o dva roky starší Apocalypto , který má podobnej námět, a taky všechno, co tomuhle chybí. ()

Allien.9

Jsem neskrývanou fanynkou Emmerichovy tvorby, ale tohle už je přeci jen trošku moc... Nevadí mi ani hlavní zápletka, ani nechutný happy-end, dokonce bych překousla i do očí bijící nelogičnosti, které se ve filmu HOJNĚ vyskytují. Dvě věci ale rozdýchat nemůžu - český dabing (ještě štěstí, že jsem v kině viděla originál, protože tohle je ŠÍLENOST!!!) a děj tak překombinovaný, že se stal totálně nezajímavým. Jedna hvězda je tedy za efekty (nejlepší byl stejnak útok obřích pravěkých ptáků - že by Moa?), druhá za sympatické herecké trio Strait-Curtis-Baring. TŘEMI SLOVY: NEJSLABŠÍ EMMERICHŮV FILM. Amen. ()

Sysel_CZ

Perfektní fantasy příběh podaný s řádnou velkolepostí, která je rukopisem pana Emmericha. U mnohých scén se mi tajil dech a celkový, vypravěčsky podbarvený příběh mi za celou dobu nenechal ani jednou vydechnout, prostě blaho a orgie. Kdyby se takových filmů točilo víc, možná by zapadl, ale momentálně ve svojí kategorii prostě nemá konkurenci a přiznám se - vím o tom, že třetihory a čtvrtihory jsou rozdíl, a už v průběhu jsem si říkal, že tohle asi bude hodně lidem vadit. Těm lidem to ze srdce přeju a já jsem rád, že se tyhle filmy točí. ()

Rominator

Film má slabý příběh, nevýrazného hlavního hrdinu a Roland Emmerich pustil dějepis k vodě. Za zmínku stojí pouze lov mamutů a závěr není nejhorší, ale na tak krátký film je to prostě hodně málo. ()

MIMIC

Arogancia našej civilizácie, jej nezdravé sebavedomie a úplná neúcta k tradičným hodnotám nás pri uvažovaní vedie k tomu, že "z mytologického hľadiska vyzeráme ako budúca stratená civilizácia". Toto na margo 10 000 BC konštatuje spisovateľ Graham Hancock, ktorého dielom sa Emmerich inšpiroval pri koncipovaní zápletky s "civilizáciou". Nabaliť na tento "prvotný hrdinský epos" čosi také mi pripadá zaujímavé. Nie je to čosi, čo divák vidí, pretože chce, ale preto, že ho k tomu vedú celkom relevantné indície. V protoapokalyptických náladách u mňa víťazí Emmerich - na rozdiel od okato ambiciózneho a nekompromisne "vešteckého" Gibsona aspoň nie je tak dráždivo naturalistický. Najväčší problém si Emmerich nespôsobil scenárom (čítať všetky tie malicherné logické lapsusy a historické prehrešky na csfd i na imdb nie je ani tak zábavné ako skôr otravné), ale voľbou názvu, ktorý sa stal pre kritikov vítanou zámienkou na to, aby sa na film vrhli ako žraloky (šabľozubé). Oceniť mágiu iného, paralelného sveta je pre nich zrejme už úloha titanská. Mne sa ten názov páči, pretože už sám osebe vyvoláva jedinečné imaginatívne protuberancie, sľubujúc fantazijné dobrodružstvo. S autorom sa za slovíčka ťahať nebudem, pretože historicky vzletné evokácie prechodu spoločnosti od paleolitu k mezolitu od neho neočakávam a vlastne po ničom takom ani netúžim. Neviem ako vy, no ja sa v záujme mentálnej sebazáchovy potrebujem dívať i na voloviny (v tomto prípade mamutoviny). A ak ponúkajú kopu excitujúcich podnetov, menej než za tri to teda rozhodne nebude (a pritom mám ešte pocit, že Emmerichovi krivdím). PS: Gilgameš, Sinuhet a Odysseus by dali päť. ()

Omnibus

Vizuálně povedené, ale dějově slátanina. Kdyby jim tam po rampě pyramidy mezi chlupatými mamuty jezdil třeba buldozer, ani by mi to, vzhledem k ostatním pitomostem, nepřišlo divné. Ale pokud člověk v mozku vypne racionální myšlení, rezignuje na příběh, neposlouchá slaboduché dilaogy a nevšímá si všech těch nelogičností, tak si třeba tu prehistorickou olejomalbu na filmové plátno může i užít. Mě se ovšem vypnout nepodařilo. ()

DJ Obelix

Nejpitomější, ale co je horší - NEJNUDNĚJŠÍ Emmerichův film. Oproti čiré zábavě pozdější 2012ky působí 10 000 B.C. jako z jiného světa. Casting se nezdařil (i když na Camillu Belle se kouká hezky - jen kdyby neměla na hlavě ty dredy...), akční scény postrádaly napětí i velkolepost (samozřejmě na Emerichovy poměry ;-) a příběh byl až příliš "pohádkový". Ty apokalypsy jdou Rolandovi přeci jen lépe... ()

kingik

Jeden z těch slabších Emmerichových spektáklů, který nesplnil svoje ambice. Ovšem není zavrženíhodný, ale je spíše nevýrazný vlivem nepříliš životného scénáře, který je dost umělý a ta umělost se přenesla do celého filmu. Herci v tom monstrózním "artificial" obalu úplně zanikají a Emmerich na tenkém ledě nebruslí s takovou jistotou, jak ji u něj známe. Nakonec to ale ustál a film se několika scénami vytáhl a zase taková nuda to nebyla. Příště ovšem by to chtělo razantnější přístup k věci. Mé hodnocení: 60% ()

InJo

Znalci a milovníci historie z tohohle blábolu dostanou buď mozkovou mrtvici nebo v lepším případě jen ukrutné záchvaty smíchu. Já se bohužel jen nudil (ok, přiznávám, že pár velkolepých, z větší či menší části trikových, záběrů mě jakž takž upoutalo, ale to vážně nestačí). Demenci jsem očekával, ale ne takhle strašně prázdnou a bez skutečně zábavných over-the-top sekvencí. Navíc ve druhé polovině (tedy hlavně během závěrečné bitvy) jsem měl pocit, že se dívám na nějakou podivnou variaci či předělávku Emmerichovy HVĚZDNÉ BRÁNY (!), která je svým způsobem (neboli nechtěně) ještě mnohem více sci-fi / fantasy... :-) Nedá se nic dělat, patetické likvidování naší planety jde Rolandovi prostě lépe, než výpravné dobrodružství z pravěku (či co to má být za dobu). 40 - 50 % ()

Sobis87

Když byla kinematografie ještě v plenkách, lidé byli tak moc ohromeni pohyblivými obrázky, že jim těch několik "živých" záběrů stačilo k radosti, i když byly třeba prosté jakéhokoliv děje. Dnes je ale 21. století, film je všední stejně jako pohled z okna a my jako diváci jsme si už zvykli na určitý standard. Dnes už nám nestačí jen několik rozhýbaných obrázků bez hlavy a paty. 10 000 př. n. l. se právě spoléhá jen na ty načančané obrázky, které pojí hloupý (velmi hloupý) příběh, veškerá logika jde stranou (pralidé vypadají jako dredatí modelové z 21. století, kteří se trochu umazali, když brkli o mamuta a spadli do bahna; mluví anglicky...když si vzpomenu na některé dialogy, bylo by lepší, kdyby radši nemluvili vůbec). Ale ony ani ty obrázky nejsou moc zajímavé. Počítačoví mamuti se sice povedli, dočkáte se i monumentálních exteriérů a pár líbivých záběrů, ale k čemu to všechno je, když Emmerich všechny potenciálně slibné scény zabije chladnou a bezpohlavní režií, tak jak se to před několika lety povedlo Wolfgangu Petersenovi s Trojou. ()

Sonnery

Je to jednuduchá násobilka: Když jde o ženu klidně zabiju mamuta párátkem. A když mi ji unese hodně divnej Egypťan s holčičí parukou to se teprve začnou dít věci! Překročim lesy, louky, hory. Hodiny si budu vykládat se šavlozubým (celou dobu mám nutkání napsat vtípek na Power Rangers a jejich šavlozubého tygra, ale napadaj mě jenom nezajímavý věci) . Založím vzpouru a nakonec zabiju třímetrovýho chlápka nestříhajícího si asi dvacet let nehty. Dobrý. Bavil jsme se a nízký hodnocení si dle mě film nezalouží. Bohužel logika ho sráží na kolena. Frajeři s dredama přecházej ze zasněžených hor do pouště a z pouště do pralesa stejně snadno jako já z obýváku na záchod a ze záchodu do koupelny. Na záčátku dostanou těžce na prdel a když dojde na finální bitvu záporáci ani neunesou meč zato hašišáci najednou zvládnou souboj 1:3. A nemám rád překombinovaný konce. 65% ()

Jordan

Annaudov "Quest For Fire" bol originálny experiment, Gibsonovo "Apocalyptico" bolo zasa vtipne nadsadené a akčné, ale Emmerich, ktorý každým ďalším filmom dokazuje, že najlepšie dielo stvoril Hviezdnou bránou, splodil veľmi nudný, plytký a nezáživný paskvil; hoci v dejepise som bol dobrý, veľmi som si poznatky z neho od ukončenia gymnázia neoživoval, preto nebudem skúmať, čo by povedali historici na takýto pestrofarebný dej zasadený do roku 10 000 pred naším letopočtom (len pripomeniem, že vznik prvých primitívnych štátov a civilizácií sa datuje do roku 3 000 p.n.l.; posledná doba ľadová sa údajne skončila okolo 9600 p.n.l., čo je zhruba cca približný koniec paleolitu=doby kamennej), zamerajme sa na iné faktory - výprava po trilógií pána prsteňov a pár ďalších kúskoch už nemôže byť v žánry dobrodružná fantasy (kam by sme mohli toto čudo zhruba zaradiť) taká, ako vo Vinnetuovi, zasnežené kopčeky prekonal Jackson, púštne krajiny už pokoril dávno pred sebou sám Emmerich v "bráne", "akčná" scénka s vtákmi v bažine/bambusovom lesíku je veľmi zle a menej prehľadne (a o atmosféru obraná) kopírka bambusového lesíku z lietajúcich dýk; scéna, ktorá má potenciál byť zimomriavky-budivá a silná - záverečné božstvo-pokorujúce hodenie oštepu je len nešikovne prelúhovaný hod oštepom z 300; no a záverečný princíp snehulienky síce fungoval v matrixe, ale už si sami zodpovedajte na otázku, prečo tam áno a tu nie; ()

Anderton

Pre porovnanie s 2012, kde dokážem obhájiť absenciu logiky. Tu sa z nej stáva hlavný zdroj zábavy. Bohužiaľ nechcene. To sa stane, ak vás príbeh nezaujme, začnete sa nudiť a potom už len sledujete a zabávate sa na tých logických prešľapoch. Najhorší Emmerichov film. Keby došli na konci aspoň mimozemšťania. Pred jeho pozeraním som čítal s ním rozhovor, pri ktorom som nevedel, či si z nás robí srandu, pretože tvrdil, že udalosti vo filme sa takto mohli kľudne stať a nemali by sme veriť oficiálnym verziám historikov, alebo niečo v tom zmysle. No rýchlo choď radšej ničiť planétu! ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický