Žízeň

(festivalový název)

Katolícky kňaz Sang-huyn sa rozhodne podstúpiť experiment a je na ňom testovaný zákerný vírus. Nastanú komplikácie a tak dostane transfúziu. Zázračne sa vylieči, no zisťuje, že transfúzna krv ho premenila na upíra. Ako katolícky kňaz tak musí čeliť láske, vášni a iným neduhom, ktoré mu boli doteraz cudzie. Spoznáva ženu Tae-joo, ktorá mu aj ako upírovi výrazne skomplikuje život. (cool827)

HanzoBureshi

Krásný, zvrácený, temný, absurdní a originální žánrovka od pana mistra Čchan-uk Paka. Není to čistě obyčejný horor, spíše takové hororové umění, takže kdo nezná tohoto režiséra, tak to asi nebude to pravé ořechové. Film výjimečně nabízí docela jednoduchý příběh, který je ale obohacen perfektně vizuální stránkou, protože některé ty čisté triky mě opravdu překvapily. Dále jsem poctěn Ok-bin Kim a Kang-ho Songem, což je opravdu dost sympatická dvojice, která perfektně fungovala. Film je v romantické stránce také zajímavý a pan režisér opět na erotiku nezapomněl. Je to prostě dílo, takže kdo se chce bát, tak to zde nečekejte, ale já jsem byl většinu pohlcen a konec je třešničkou na dortu. Revenge trilogie stále vede, ale tohle je též cool. Mé hodnocení: 9/10 ()

deja.vu

..velmi som sa tesil na tento film, ale velmi skoro mi doslo ze snahu vytvorit epicky pribeh zrazila na kolena dalsia snaha do toho zakomponovat prvky cierneho humoru, odveky suboj medzi vecnymi slubmi knaza a pokusenim a to vsetko popretkavane nekonvecnymi sexualnymi scenami,..no nakoniec gulas ako hrom,..bezduche, netechnicke, miestami az absurdne, ku koncu to stracalo totalne pointu, takze pre mna najvacsie sklamanie tohto roku,...skoda Myslim ze Park by sa mal vratit k tematike svojich hitov SYMPATHY FOR MR. VENGEANCE a OLD BOY, to je jeho PARKeta,... ()

Norzog

No, nebyl to špatný upírský romanťák, ale dost často jsem se přistihl, jak se nudím. Konec 'pěkný'. 70% ()

Sindymindy

Mazec. Od začátku až do konce. Místy spíše komediální než hororový. Perfektně psychologicky propracovaný. Originální, rozkošný, impozantní. ()

Vital

Trochu jiné pojetí pohledu na upíry,tentokrát více z reálu a slušně natočené.Vítanná změna po všech těch slaďácích,co nás hollywood bombarduje :-) ()

numan

Konečně upíři, co na slunci netřpytkujou případně aspoň nežvaněj o Twilight Saga. Papundekloví Čulénovi by vskutku mohli závidět, jak tahle krvesajná dvojice dejchá a žije. Výživnější asijskou horror-comedy jsem už dlouho neviděl. ()

lubbax

ačkoliv asijské filmy moc nemusím, tak tento je jedním z mála co se mi fakt líbil. je to výborně napsaný a natočený. mohu krvežíznivě doporučit všem co rádi nevšední podívanou. p.s.: jen to mohlo být klidně o fous kratší. ()

Jurcekk

Dosť ma potrápil. Našincovi sa nechce veriť, že je to ten istý, čo natočil old boy či filmy o pomste. Toto je taká pičovina. ()

90125

Dráma žiadna, horor žiadny, napätie žiadne a ako porno by to tiež neobstálo. Akotak funguje akási provokatívna, zvrátená, úchylná, upírska paródia. Zopár ftípkov dajme tomu dobrých, zopár som možno nepochopil. V každom prípade ma film ako taký nebavil. Asi preto, že nemal zaujmavý príbeh, ktorý som naviac mal trošku problém odsledovať. Režisér Park podivne, nadivoko skladá mozajku jednotlivých situacii a je z toho pridlhý, chaotický zmätok a žánrový guláš. Smäd nemá ťah na bránu a to tomuto filmu chýba. Tiež dramatický potencial väčšiny nádejných scén ostal nevyužitý. S výnimkou tej záverečnej, tá sa vydarila. Tá bola aj zábavná, aj mala gule. Love you ´till Death. Starý dobrý Polanski, tomu ja hovorím spravit si prdel z upírov. 39 % ()

coulismoulis

Do humoru slapnul tentokrat Park Chan-wook jeste vic nez obvykle (sceny s utopenym manzelem A+), na atmosfere neztratil nic. Song kang-ho i normalne charismatem muze dlazdit ulice, ale tady mel jeste takovou zvlastni auru ci co, radost pohledet, a zbytek osazenstva byl nemene kvalitni. Jen mi uplne nesedlo az prilis primocare rozdeleni uloh umirneny muz (nadto knez) a pozivacna zena. ()

Yamatosan odpad!

Nebyl jsem schopen to sledovat. Je mi jedno, že režisér je jihokorejská špička a že tomu "elitiní" recenzenti dávají vysoká hodnocení - je to sračka. ()

P/\/EL

překvapivě dobré..vypiplané..no, dětská upírská romance: Ať vejde ten pravý na mě sice udělala větší dojem....ale...tohle je taky dobrý....strašidelnost sice nízká, ale k sakru...jak můžou ty ubohý Amíci se pouštět furt do těch rymejků, myslim: Ať vejde ten pravý...............nebo ty rymejky asijskejch horrorů....tomu řikám fakt hrůza...těch pět neznamená absulitních 5...prostě jaksi....zase jiné mnohem slabší věci nemůžou mít lepší hodnocení... ()

Figuto

Je to trochu něco jiného, není to špatné, ale druhý den bych si sám snad ani nevzpomněl, že jsem se na to díval. ()

Freakyy

Drama / Horor / Fantasy / Komedie + něco navíc, popisovat to někomu o čem to je je zbytečný, protože by si to asi těžko dokázal představit nebo by to srovnával s americkejma filmama, např. twilight a to by byla kurevská škoda a nesmysl, jelikož toto je ve skratce 1 000 000x lepší. Atmosféru nikomu nepopíšete, tohle má kouzlo v tom, že to právě není americký a podobný filmy se mně začínají víc a víc líbit, prostě změna je občas potřeba. ()

Ferguson

Krev, sex, krev, nemoci, krev, zabíjení, krev. Jako se všemi Parkovými filmy je to za 5 hvězd, ale podruhé už je asi nikdy neuvidím. ()

eoj

Dobré ale dlouhé. Ale pravda, můžu si za to sám neměl jsem vybrat DC. Ale nevím, které scény v původní verzi chybí. ()

lineker

Krvežíznivá směska žánru, která má však přece jen nejblíže k poněkud bizarní romanci. Film plný jo-jo efektů, Parkovy hravosti a nepředvidatelné invence. Měl jsem ten pocit, že nemohu být ošizen ani o jednu vteřinu. Mé percepční já jelo na plné obrátky. Šokující a přesto plné žánrově pevných bodů, které ovšem v Korejcově podání vyznívají velmi originálně. Láska je prostě kurva, která vás doslova dokáže spálit za živa. ()

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)