Žízeň

(festivalový název)

Katolícky kňaz Sang-huyn sa rozhodne podstúpiť experiment a je na ňom testovaný zákerný vírus. Nastanú komplikácie a tak dostane transfúziu. Zázračne sa vylieči, no zisťuje, že transfúzna krv ho premenila na upíra. Ako katolícky kňaz tak musí čeliť láske, vášni a iným neduhom, ktoré mu boli doteraz cudzie. Spoznáva ženu Tae-joo, ktorá mu aj ako upírovi výrazne skomplikuje život. (cool827)

Wormboy

Davno su prec casy trilogie Pomsty, zostali nam uz len upiry, hoc v celku zabavni a co do povodu velmi originalni...kvalitativne vsak za autorovymi hviezdnymi dielami zaostavaju uplne vo vsetkom, no stale sa na nich dobre pozera :) Noznicky by im vsak vobec neuskodili...3,5/5* ()

Martrix

Netuším jak je to možné, ale korejský humor je mi mnohem bližší, než třeba ten severoamerický. A Bakjwi vnímám spíš jako lovestory mixnutou s hororovou komedii. Být to evropský film, napíšu, že je to jako když Pejsek s Kočičkou vařili dort. Ale pár korejských filmů už jsem viděl, takže vím, že tohle je prostě jejich poznávací značka. Nejde o to trefovat žánr, ale odvyprávět příbeh, který bude stejně pestrý, jako život sám. Cca třetinu filmu jsem se nebavil, bylo to na mě vcelku dlouhé a některé pasáže se mi moc nepozdávaly, ale ve výsledku si z tohoto filmu zapamatuju víc scén, než z většiny jiných upírovek. A to převážně díky postavě upírky, která byla...velejeblá, ale vcelku uvěřitelným způsobem. Kdybych byl kněz a poprvé si vrznul zrovna s ní, nejspíš by se mnou mohla taky pěkně mávat. Přesto jsem spíš lehce zklamaný...dal bych přednost budování atmosféry a tím pádem většímu důrazu na horor, než vcelku komorní lince o tom, jak se to jednomu fráterníkovi všechno vymkne z ruky. ()

miciveres

Uchylne, nechutne, na vracanie. Kratke zhrnutie filmu. Napriek tomu sa k nemu znova uchylim, vychutnam si ho a vratim sa k nemu v myslienkach aj par dni po pozreti. S hlavnym hrdinom sa dokazem stotoznit. S hlavnou hrdinkou uz rozhodne nie. Zvlastne bolo, ze cim skazenejsia bola na dusi (ak jej nejaka vobec ostala), tym ocarujucejsia bola vyzorovo. ()

okkac

Chan-wookovy filmy jsou náročné na dívání, ale já si je užívám i přes občas nepříjemné pocity. Úchylné, krvavé a druhá půle je vynikající, proti které první mírně zaostává. 9/10 ()

Cedr

Těšil jsem se dlouho a očekával další pecku jako byl třeba Oldboy. Film mě ale překvapil, neboť jsem dostal něco poněkud odlišného. Originalita se ale cení, obzvlášť pokud je tak mistrovsky provedená se smyslem pro detail a styl. Skvělý humor je už taková třešnička na tomto krvavém dortě. Paráda. ()

COF_666

I když člověk ví, že dost pravděpodobně neuvidí "normální" film, stejně je pak úplně mimo. A u Žízně to platí tak nějak dvojnásob. ()

neoBlast

Park je grandiózní vypravěč a ještě větší vizuální mág, ale toho děje bylo na dvě a čtvrt hodiny málo. Očekával jsem naivně, že si zkusí i žánrové vlny. Skvělá volba herců - zkušený Song je sázkou na jistotu, ale i méně známá Ok-bin Kim zvládá svou úlohu bezvadně a s přehledem. Plytký scénář mi nedovoluje dát absolutórium, i když v druhé polovině se Thirst zvrhne v pěkně zvrácenou černou "vampkomedii", která by se nemusela stydět ani před HBO úchylárnou True Blood. 80 % ()

Raven0

Jak už někteří podotkli, korejská variace na Stmívání je trošku jiné kafe než-li její americký sourozenec. Z katolického kněze se stane upír... Což je samo o sobě docela průser, ale on se náš hrdina i zamiluje. A tak musí volit... Mezi svou vírou, svou milou a ukrutnou touhou po krvi... Morální rozpolcenost hrdinů je fajn a pěkně se na ní kouká (a to i díky zajímavému vizuálnímu kabátku) i ta akce je kvalitně vyvedená, ale přeci jen mi tady něco chybí. Pořád jsem měl dojem, že z tak ujetého nápadu by se dalo vytřískat více. I tak jde ale o film hodný pozornosti. ()

lennyd

Sang-hyun, katolický kněz, se rozhodne stát se dobrovolníkem lékařského experimentu, při kterém je naočkován smrtícím virem EV. Oproti ostatním dobrovolníkům ale Sang-hyun přežije - nicméně s jedním drobným "vylepšením" - stal se z něj upír. A jen krev dokáže zákeřný virus v jeho těle udržet na uzdě. Jenže - jak se slučuje "obstarání" si krve s katolickou výchovou a desíti přikázáními? ... Na tento film jsem se hrozně moc těšil, protože mne zvolené téma mne hrozně lákalo. Na jedné straně katolická výchova a víra, na straně druhá běsnící bestie - a to vše v jednom těle. Jenže - něco se tu trochu nepovedlo. Přijde mi, jako by se Chan-wook Park soustředil mnohem více na soft-erotické scény, než na vlastní vnitřní boj v knězově mysli, a navíc pseudohororové zpracování (a pseudo vtipnými prvky) mi taky úplně nesedlo. Pár scén bylo sice dokonalých (např. celá závěrečná scéna - i když, mám pocit, že podobnou scénu už jsem kdesi viděl), ale celkově jsem z filmu trochu zklamán. Mohlo to být daleko lepší... ()

Brandon

Parkovi jsem rozuměl, ale nebavil mě. Zvrhlej kněz se nechal až moc snadno zatáhnout na stranu zla. Kdyby jeho víra byla o něco silnější, mohli jsme vidět opravdovej masakrální vnitřní boj člověka, kterej touží konat dobro, ale žízeň po krvi, sexu ho sžírá zaživa. Takhle to byla netypická, ale jinak nevzrušující vysávačka. Původní anglickej název se skládal ze dvou slov. Druhé bylo Live, první bylo to samé přečtené pozpátku. ()

Brain-D

Upírství dostává nový rozměr dokonalé režii Chan-won Parka. Zde natočil film naprosto jednoduše. Takže člověk se může v klidu uvolnit a sledovat tu krásu. Žízeň natočil jako snad nejreálnější film o upírech, kdyby bylo o všem upírství reálné. Citově dokonalá stránka, obraz i herci. Tak a teď se jdu něčeho napít, protože mám žízeň. :D ()

ghatos

Originálně zpracované upírské drama, bez amerického patosu. Velmi dobře a živočišně jsou natočeny scény, kdy člověka (upíra) ovládají jeho touhy. Děj není lehce předvídatelný. Vykreslení charakteru jednotlivých postav je detailní a má svůj vývoj. Řemeslně skvěle zvládnutý subžánrový snímek. Alternativa k umělohmotně-stupidnímu Twilight. ()

klima777

Upíři, katolíci, rozpolcení Korejci (proč se všichni musí chovat jako tupá hovada?). Trocha krve, trocha sexu, deset deka duše, kapka exotiky. Nejdůležitější je předstírat, že se věnujeme tzv. zásadním tématům jako např. hřích a vykoupení [jejichž obsahu (či procesům s nimi spjatými) dnes nikdo nerozumí, což je možná dobře... gloriola režisérova bude každopádně mohutná a zářivá]. Protřepat, pečlivě zamíchat.--------- Tenhle film je sice bizarní, ale také nepřesvědčivý, povrchní, spoutaný myšlenkovými dogmaty (ba i humor je zbytečně křečovitý) a vlastně nudný. Místy je podnětný (přijímání jako nejsubtilnější forma kanibalismu atp.), v posledku ovšem představuje obdobu školního trestu zastydlého seminaristy (1000x napiš: Již nikdy na sebe nevztáhnu ruku nedovoleným způsobem).----- Old Boy i Stoker mě uchvátily/i; ale Bakjwi neznamená (IMHO) žádnou výhru. ()

ImNotThere

Vskutku zvláštní lahůdka, jejíž kvality se popisují velmi těžko a složitě (a to ani nemusíte být Korejec). Představte si ten nejnemožněji namíchaný mix různých žánrů a vznikne tenhle hybrid, u kterého stále váhám mezi pěti hvězdičkami a odpadem. Nevím, co budu dále dělat, protože tento snímek nepůsobí jako něco, co bych chtěla vidět znovu. Snad se s časovým odstupem dostaví schopnost konstruktivně hodnotit a komentovat. Thirst je film s mnoha tvářemi a mnoha fázemi. Na první dojem působí jako několik poslepovaných dílků. Paradoxně ty jsou spojeny šetrným způsobem a umocňují efekt navození spousty rozmanitých pocitů, počínaje znechucením a vzrušením konče. Námět nepatří mezi originální, ale bezpochyby je originálně zapracován do nezvyklého prostředí. Chan-wook Park umí navodit správnou atmosféru a dostat diváka přesně tam, kam chce, ale co mi tentokrát vadilo, byla práce kamery, díky níž jsem se cítila jako nezúčastněný divák. Neměla jsem snahu prožívat celý příběh komplexně od začátku do konce, jen jsem pozorovala emoční výchylky v jednotlivých scénách. Netuším, jestli to byl záměr, ale já to rozhodně považuji za menší negativum. Prostě mě to nevtáhlo ani neohromilo, možná jsem ještě chladnější, než jsem byla předtím. Ale co mě opět rozparádilo, byl krásný hudební doprovod, zvláště k těm nechutnějším a choulostivějším scénám. Celý film působí dost vyšinutě a to mám občas ráda. ()

wovsi

Kdybych dal svému ulítlému kamarádovi dost peněz a kameru, tak by natočil něco podobného. Nebylo to skoro vůbec vtipné, vůbec ne napínavé, vůbec ne zábavné... Mělo to pro mě asi stejnou hodnotu jako kdyby někdo sestavil koláž z obsahu odpadkového koše. Jednu hvězdičku dávám za jakousi mně nesrozumitelnou zvláštnost. ()

ZkuKol

Drsňák Park nám ukázal jak si představuje upírský příběh současnosti. Perfekcionalismus, vizuální laskominy, silné (a krvavé) momenty, skvělé herectví (které ovšem nepůsobí "exhibičně," naopak drží příjemně civilní linii). Bohužel v prostředku jako kdyby tvůrci ztratili směr a film ztráví tak 10-20 minut blouděním, během kterého se některé problémy samy od sebe bez vysvětlení vyřeší a naši dva žízniví hrdinové si tak trochu zablbnou mimo logiku. Přesto jde o mimořádný zážitek v rámci i mimo žánr, který po některých amerických pokusech (Twilight, Underworld apod.) spraví fanouškům chuť. Katolický kněz se zúčastní experimentu, který se podaří poněkud nečekaným způsobem a jeho čeká větší výzva než sám původně čekal... 80% ()

Šakalík

Pozoruhodný a zároveň rozporuplný snímek. Příběh katolického kněze, který se tak nějak promění v upíra, je servírován pořádně ochucený ironickým humorem, a to místy hodně ujetým (či přesněji řečeno úchylným). Čeho je ale moc, toho je příliš, a to platí i o legraci. Ve chvílích, kdy by člověk čekal pořádně krvavou akci hodnou upírského filmu, se mu jí nedostává a namísto toho následuje zase jen série poloparodických, i když musím přiznat že občas hodně podařených, scén. To vše postupně graduje až do absurdního finále, které je z celého filmu daleko nejpovedenější. Nejvystižnější slovo, které mě v souvislosti s Žízní napadá, je DIVNÉ. Ano, je to divné. Ale to v žádném případě neznamená, že je to špatné. Jen to v mém případě asi nepadlo na úrodnou půdu. ()

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)