Žízeň

(festivalový název)

Katolícky kňaz Sang-huyn sa rozhodne podstúpiť experiment a je na ňom testovaný zákerný vírus. Nastanú komplikácie a tak dostane transfúziu. Zázračne sa vylieči, no zisťuje, že transfúzna krv ho premenila na upíra. Ako katolícky kňaz tak musí čeliť láske, vášni a iným neduhom, ktoré mu boli doteraz cudzie. Spoznáva ženu Tae-joo, ktorá mu aj ako upírovi výrazne skomplikuje život. (cool827)

Rockerman

Tak to je fakt síla! Občas jsem kroutil hlavou a nechápal jsem, jak někdo může vymyslet takový příběh. Buď byl scenárista sjetý nebo je to magor, nejspíše to však byl sjetý magor. Takový upírský film snad ještě svět neviděl. To však neznamená, že by to bylo nezajímavé, naopak. Velmi úchylné, brutální, ale i černohumorné. Překvapivý průběh a logický a efektní závěr. Spokojenost, téměř absolutní! ()

JimiH

Viděl jsem režisérský sestřih, který sice plyne pozvolna, ale rozvíjí pečlivě všechna témata spojená s vampyrismem – psychickou a fyziologickou změnu, prolomení zábran, pocit (sexuální) svobody a predátorské chování vůči okolí. Park jako vždy exceluje ve vizuální stránce – vizuální symbolika bílé a černé je zde silně rozvíjena nejen jako protiváha k dobru a zlu. Kang-ho Song a Ok-bin Kim v hlavních rolích jsou vynikající, díky čemuž je proměna jejich charakterů autentická. Doporučuji každému, kdo si myslí, že upírské filmy už jsou vyčpělý žánr. ()

PetersCZ

Park na mě zatím funguje. Nejmíň jsem si zatím užil Komornou, což připisuju hlavně podmínkám sledování, ale ty jeho žánrový míchačky mě hrozně baví. A Žízeň v tom jde fakt daleko. Je to jako kdyby měl režisér čtyři nápady, jak uchopit danou látku, a tak prostě načtvrtil stopáž a od každýho tam je trochu. Během toho všeho to moc pěkně funguje. Už si brousím zuby na Old Boye ()

messi@h odpad!

Nevěřil bych, že budu režisérovi takových skvělých filmů, jako Oldboy a Nebohá paní pomsta muset někdy dát minimální hodnocení. Jenže nic jiného mi nezbývá. Ale popořadě: První polovina filmu není úplně špatná, i když je dost rozvláčná. Výchozí zápletka přináší zajímavá témata, jako je souboj víry s touhou po krvi, lásky se zabijáckým pudem. Zajímavé je i pojetí milostného vztahu - zatímco ve většině filmů je tím špatným upír, který manipuluje s obyčejnými smrtelníky, tady s naivním knězem začne manipulovat žena nespokojená ve svém manželství. Jenže všechna tahle silná témata nejsou pořádně využitá. A zhruba od poloviny se začnou dít takové věci, že jsem jen kroutil hlavou - tomu režisérovi snad přeskočilo. Vůbec si nejsem jistý, jestli to mělo být směšné, nebo dramatické, nebo co tím sledoval. Ve výsledku je to jen trapné. Koneckonců, až uvidíte neodbytného utopence neustále si utírající nudle, udělejte si názor sami. Já osobně jsem film vypnul. Ne každou blbost musím vidět celou... ()

vikino1

Je to spíš drama jak horor, s erotickým nádechem. Filmu by slušela kratší stopáž, místy - hlavně ze začátku - jsem se trochu nudil. Konec to pak trošku vynahradil. ()

Vojife

I přes velkou lásku k asijským a Parkovým filmům musím dát jen tři hvězdičky. Já nevím, nějak mi to prostě nesedlo. Je to pěkně natočené a líbí se mi celá ta temná atmosféra (málokdy jsou záběry ve světle), ale asi mi to přišlo tak nějak moc nerealistické. Je to rozhodně mnohem lepší vize upírství než co jsem kdy viděl, ale to mi je samo o sobě dost cizí. ()

-henry-

Výborná žánrová jednohubka, jednotlivé scény krásně natočené, zmotivované a vypointované, jako celek už ne tak kompaktní (několik filmů v jednom). Zarážející je jen ta 10letá režisérská příprava. ()

legio

Když se snažím někomu doporučit film o upírech, snažím se pokud možno slovu upír vyhnout. V té hromadě blbin na toto téma se lidem nedivím, že jsou vůči upírům nedůvěřiví. Chan-wook Park ale moc dobře ví, jak se k věci postavit a naservíruje vám dílko, které vás s nenásilně a s lehkostí přiková do sedačky a vy se jen divíte, kam na to ten chlap sakra chodí. Vedle Let the Right One In a Interview s upírem jsou tyto snímky s žízní asi nejlepší filmy o upírech. Fanoušci Twilight si k nim mohou přičíst dalších X, nebo kolik je toho natoceno. ()

JohnyTrava

Ťažko pojatelná koncepcia tohto dielka je jeho ťahúňom a bodom úrazu súčasne. Miestami len nudne pozeráte a divíte sa kedy to skončí, inokedy si poviete, že ehmm no na to sú iné filmy :) a keď si nakoniec s úsmevom poviete konečné je z toho to pravé kórejské orechové zistíte, že film bude pomaly končiť. Ale aj tak je to raritka, ktorá stojí za zhliadnutie či už milovníkmi upírov, fantasy, drámy alebo (čiernej) komédie. Kto vie možno to nebyť film ale 4-5 dielna miniséria (niektoré námety boli nedotiahnuté)... A áno robil to Park, čo je poznať (štýlovo mi to prišlo podobné s Oldboyom). Ale rozhodné je len jedno, keď upír, tak jedine kňaz XD. (7,5)4* za lepšiu druhá polovicu. ()

celticek

Asi nejpodivnější "upíří" film, který jsem doposud viděl. Dost náročné. Pornografické vsuvky mi vadily, závěrečná scéna je úžasná. ()

merlinovic

Neskutečně vražedně dlouhá stopáž filmu, který ač to má v popisku není vtipný ani násilný nebo strašidelný a v žádném případě to není fantasy. Do popisku by se víc než co jiného hodilo romantické drama. Několik scén ušlo, ale jako celek je to naprosté zklamání... ()

Zombiepod

Parkov experimentálny žánrový crossover chutí trochu ako kórejská odpoveď na Twilight pre dospelých. Neokukané prvky a výborná atmosféra sú len kúskami veľmi zvláštneho celku, ktorý je občas vášnivý, romantický, inokedy surový, zvrhlý, psychologicky vyspelý a napokon aj v istom ohľade vtipný. Nádherná kamera a presvedčiví herci šliapu na plyn od samého začiatku, a o to viac som sklamaný, že niekde v polovici sa to zadrhne a postupne stráca dych. Film samotný je veľmi dobrý, ale na môj vkus (ktorý ide trochu mimo tohto mišungu) príliš natiahnutý, a zmysel mnohých vecí a situácií v ňom mi často akosi unikal. Som si istý že pán režisér to takto chcel, ale jeho tvorbe jednoducho na chuť tak úplne nikdy neprídem. ()

BrianStorker odpad!

Viděno 48 minut, potom vypnuto a vymazáno. Proboha nad čím se to tady rozplýváte? Režiséra absolutně neznám a je mi jedno kdo to je. I kdyby to točil samotný Spielberg, tak je to chu*ovina nejhrubšího zrna. Kněz - upír se modlí, dává poslední pomazání, souloží s vdanou ženou a pije krev v nemocnici z kapačky... Proboha lidi vzpamatujte se! A na tuhle stupiditu bych měl čumět 133 minut? ()

Mr.Roman

Veľmi zábavný, nápaditý a originálny film. Drámou či hororom by som ho však určite nenazval, keďže som sa ani raz nebál, nič vážne sa tam neriešilo, ale smial a bavil som sa vynikajúco. Neviem, či to bolo prvoplánové, alebo mám zvláštny zmysel pre humor, no v malom sále na polnočnom predstavení 44. ročníku MFF v Karlových Varech som nebol jediný, kto to takto videl. Avšak Kórejské filmy mi asi nikdy stopercentne nesadnú, pre ich zvláštny, či lepšie povedané INÝ náhľad, vkus a štýl. Tento však patrí medzi tie vydarenejšie a niekedy práve to iné, nieje na škodu. ()

L3G1ON4R

Netradiční pohled na svět upírů, krvežíznivých potvor jenž udělají cokoliv pro kapku lidské krve. Samotná povídka není nevšední, proto celé kouzlo tkví v zemi původu a celého provedení, které nahrazuje tradiční šarm holywůdských triků. Hlubší pohled na celou krvavou věc je potřeba vnímat po celou, více jak dvouhodinovou podívanou. ()

Solverino

Jedna hvězdička za sexy korejku a druhá za zajímavé ztvárnění. Jinak celkem dost nuda, dal jsem to asi na 3x jinak na usnutí, chvílema trochu nepochopitelné. Zajímavý je korejský způsob života sám :) jednou kouknout se na to dá, doporučit jako kvalitní film ale ne. ()

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)