Žízeň

(festivalový název)

Katolícky kňaz Sang-huyn sa rozhodne podstúpiť experiment a je na ňom testovaný zákerný vírus. Nastanú komplikácie a tak dostane transfúziu. Zázračne sa vylieči, no zisťuje, že transfúzna krv ho premenila na upíra. Ako katolícky kňaz tak musí čeliť láske, vášni a iným neduhom, ktoré mu boli doteraz cudzie. Spoznáva ženu Tae-joo, ktorá mu aj ako upírovi výrazne skomplikuje život. (cool827)

ratpile

S Parkem se rádi mít stále nebudeme. Opět hrozně utahané, zbytečně rozmáchlé, střídavé zábavné a nudné. Při stopáži kolem hodiny a půl, by to možná byla bizarní upírská delikatesa. Tento více jak dvou hodinový nesrozumitelný patvar osudové lovestory a drsné černé satyry mi ale nebyl vůbec po chuti. ()

blacktomas

Příjemná inovativní věcička s výbornými herci, vtipným scénářem, příjemnou hudbou a sexy atmosférou. Chan-wook Park dokáže pořád překvapit a i z tak zprofanovaného žánru udělat svěží podívanou. ()

Něrpa

Zajímavý šikmooký snímek o upírech, který ovšem přestřelil délku. Začátek filmu je trochu chaotický a chtělo by to trochu v té nudě urychlovač upířích krvinek.SPOILER (ale je to úplně jedno) Nesympatický kněz, od kterého by nikdo nechtěl požehnání, dostane divnou chorobu. Přihlásí se na léčbu do ústavu. Při hraní na flétnu se vyléčí zvracením krve, kterou sice nepije ale asi ho to nějakým způsobem vyléčí. Úvod o ničem je přestřelen, ale hrdina filmu zjistí, že je upír okamžitě, což znamená dřív než divák. Potká úchylnou dívku, která je sociopatka (nejspíš, ale je opravdu divná) a šukají spolu. Pak zabijí jejího manžela, který je jednak debil a druhak nemocný, ale mají z toho těžkou stíhu. Následně zabije rodiné přátele a pak i tu děvku (sociopatka, manželka toho debila), z které tak po smrtí udělá k narozeninám upíra. Ale bohužel je to kráva a té jebne v hlavě a zabíjí na potkání. Kněz pak zabije jiného černoprdelníka, ačkoliv mu slíbil opak a děvce rupne v hlavě a zabíjí všechny. Teda kromě divné matky, která je nedoktnutelná. Pak sežerou ještě pár nýmadnů, až si kněz řekne, že to je špatné. Znásilní borku ve stanu (stanové městečko před lazaretem, kde se zázračně vyléčil z neznáme choroby a kde ho mají za nového Ježiše) aby ho ostaní nenáviděli (protože ho žere svědomí), protože se k němu modlí. Nakonec oba chcípnou v mukách východu slunce. Příběh na dest minut, který je vyprávěn dvě hodiny. ()

murkl

Být upírem stojí pěkně za prd v tomhle filmu. Co je zpočátku presentováno jako dar se mění v prokletí. Velice dobře je tu znázorněn vnitřní boj kněze, který se celý film snaží nebýt monstrum a jak se mu to nedaří. A pak je tu jeho slepý přítel, kněz, který by dal vše za pár kapek upírské krve, aby mohl znova vidět. A šílená ženská, která nemá zábrany a upíří krev z ní dělá monstrum. Moc dobrý film až na ten závěr. Ten byl pochopitelný, ale moc divně natočený. ()

Orhalmi

Neřadil bych to k hororům i když je to film o upírech. Ale dejme tomu místy parodizující hororový film, s pronografickými, fetišistickými, kriminálními, psychologickými prvky. Byl jsem zvědavý, jak bude celý film působit a byl jsem spokojený. Jen nevím, jestli je to korejský styl humoru. Každopádně zajímavé a klidně bych to mohl shlédnout i vícekrát. Ale ze všeho je cítít rukopis Parka, tzn. krvavý film viz trilogie o odplatě.Ale násilí zde není ak propracované a není hlavním tématem. Je to spíše lehčí film. ()

yatan

Keby zili upiri a chodili by do kina, tak toto by bola ich oda na dusu a godfather v jednom filme. Ak ste este nevideli poeticky, romanticky lahko eroticky, ale pri tom vsetkom drasticky a prekvapivo humorny "horror" o upirovi - knazovi, tak Bakjwi je ta spravna volba. Vyborne odvedena praca. Park mi dokazuje, ze je skratka jednym z najlepsich reziserov sucastnosti..8.5/10 ()

HanzoBureshi

Krásný, zvrácený, temný, absurdní a originální žánrovka od pana mistra Čchan-uk Paka. Není to čistě obyčejný horor, spíše takové hororové umění, takže kdo nezná tohoto režiséra, tak to asi nebude to pravé ořechové. Film výjimečně nabízí docela jednoduchý příběh, který je ale obohacen perfektně vizuální stránkou, protože některé ty čisté triky mě opravdu překvapily. Dále jsem poctěn Ok-bin Kim a Kang-ho Songem, což je opravdu dost sympatická dvojice, která perfektně fungovala. Film je v romantické stránce také zajímavý a pan režisér opět na erotiku nezapomněl. Je to prostě dílo, takže kdo se chce bát, tak to zde nečekejte, ale já jsem byl většinu pohlcen a konec je třešničkou na dortu. Revenge trilogie stále vede, ale tohle je též cool. Mé hodnocení: 9/10 ()

HakuSaku

Spociatku to vzbudzovalo dojem skor kludnejsieho hororu, ale oznacenie 18+ tomu veru moc nenasvedcoval. Priznavam sa, ze tento snimok mi unikol (ajked nechapem ako sa to mohlo stat !!! ...). Start zadrhaval, ale stym originalne stvarnenym koncom ma pan Park dostal. ()

kolly13

Komedie ani omylem. Drama možná. Horor kde se nikdo nebojí? Fantasy, pokud jej dělá upír sám o sobě. Zpočátku tápající, na konci již sebevědomé a ucházející. Pár zajímavých pasáží, které film zachraňují od dvou hvězd. Příliš dlouhé, přehrávané a nudné erotické scény. Hlavní hrdina netáhne. Jo a jen japonkám věřím proměnu z tiché školačky na upíří bestii. ()

wray

dal som sa nahovorit na tento azijsky umelecky film (podobne ako na old boya) a bolo to skutocne ine, zvlastne, snad zaujimave ale moj celkovy pocit z toho bol zmateny... Ono aj v zanri teraz citam ze drama, horror, fantasy, komedia a fakt - bolo to tam vsetko pomixovane a - bolo to proste divne. Bude to urcite tym ze to bolo korejcke a tam ludia vsetko vnimaju inak, - ja som to vnimal ako zvlastny film, to co na nom bolo pozitivne som akosi nevedel ocenit :) 2* za snahu rezisera a za to ze to bolo ine, v podstate mi to ani nevadilo ale druhykrat by som do toho uz asi nesiel... ()

Maiken Algren

Prvotriedna demencia v podaní kórejského Twilightu: až neuveriteľne odpudivé obsadenie, toporné pokusy o humor a lietanie. Mohli to byť ešte horšie dve a pol hodiny? Ale asi hej, keby boli všetci stredoškoláci. Alebo keby pridali ešte ako bonus pol hodiny hysterických scén tej odpornej ženskej. ()

morwen

Lehké zklamání neovlivnilo moje hodnocení tohle to je 5kový film. Příště si nebudu pročítat místní komentáře, že prej „nechutný film a kdo zvládne Martyrs nebude mýt problém". Brutalita o které se snad nedá ani mluvit. Ale to jsem nakonec překousl a zaměřil jsem se na skvěle zvládnuté prolínání žánrů, které mně osobně sedlo. Tomu říkám originalita a proto nechápu to nižší hodnocení. Chtěl bych vidět podobně "seriozní" film v daném zařazení. Moc bych jich asi nenašel. No nic teď už jen čekat na americký remake. který by byl vlastně Twilight s kapičkou krve navrchu ale fakt jenom kapičkou. 80% ()

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)