Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

MrFarmer

Nevyužitý potenciál filmu, kdy se hodinu nic neděje aby pak v půl hodině nic moc vyvrcholení všechno skončilo...Nádherný efekty, nádherný design světa a okolí, ale děj hodně pokulhává...bohužel. Jen slabší průměr. ()

cici24

No, podle Legie a hodnocení jsem z toho měl trochu obavy, ale příjemně mě to překvapilo. Klasické béčko, které ovšem do kin patří. Skvělý Bettany, který roste do akčních hrdinů, resp. osamělých bijců. Fakt vypadá hodně drsně, vše mu to věřím...To, že je to lehce splácané, že to malinko postrádá hlavu a patu, to je mi jedno, protože od začátku do konce akce, která nenudí a vypadá dobře...Maggie Q by si zasloužila hrát častěji, jelikož pohled na ní je fakt skvělej:-)..Opravdu dobrej postapokalyptistický snímek, kde je pořádná řežba...Škoda, že jsme si na lehce béčkové filmy odvykli, resp, oni tady pořád jsou, ale už neumíme rozlišovat ty dobrý od těch horších... ()

barikhartlik

Během celého filmu mě napadaly myšlenky - "To bylo v tom ... a to bylo v tom ...". Scénář k tomuto filmu se jaksi nepovedl - chyběl mi totálně nějaký chytlavý děj nebo něco, o čem celý snímek byl. Akční scény byly sice chytlavé, ale v globálu všechny kopírovaly různé profláklé akčňárny minulých let. Ztvárnění upírů bylo netradiční, ale jejich lidská odnož, která se procházela na slunci a byla všemocná to celkem pokazila. (A doteď mě trápí otázka, jestli ty kříže od čela ke špičce nosu byly vytetovaný nebo jen tak načmáraný.) ()

grisos

Nečekal jsem sice mnoho, ale Kazatel mně překvapil, nutno podotknou, že mile. Má atmosféru, pěkný vizuál, ba dokonce se nebojím říct i koule. To že lavíruje mezi A a B filmem bych viděl spíše jako výhodu. Paul Bettany má charisma jak Čimburaso. A Karl? Ten dokáže zahrát od Eoméra, přes Dr. McCoye i upíra a navypadat při tom blbě. ()

Shelby14

Jasně, není to žádnej zázrak, ale jako oddychovka je to naprosto dostačující ... díky krátký stopáži a slušnýmu tempu přehlídnete klišé i nelogické kopance. jinak je to opravdu dobře natočený béčko a kdyby omezili tvůrci ty náboženský žvásty, dal bych možná i čtyřku ... ()

aannemer

Tři a půl. Nadprůměrné béčko. Slušné tempo, hodně temné prostředí, jen zase ty blbý kecy o Bohu, ale naštěstí jich nebylo tolik jako v jiných filmech. A závěrečná akce dohnaná do absurdního extrému, to se mi líbilo. Já jsem vcelku spokojen. ()

awastrman

Dokud Paul Bettany(hlavní postava filmu) hraje drsného kněze, jenž umí kromě zabíjení upírů,též zpomalit čas, llítát a všemožně odporovat fyzikálním zákonům, tak to je vynikající podívaná, která ovšem nemá žádný hluboký příběh, a příběh je tak hloupý až to není hezké, avšak já to filmu mile rád odpustim, protože od filmu se stopáží 87 minut a zaměřením akční scifi z Hollywoodské produkce nic víc čekat nelze, i proto 55%. ()

Wladimir78

tak tohle bolelo :) ne tak jako legie (ta bolela MOC), ale i tak to bolelo. Hlavne proto, ze obcas tim probleskly naznaky, jak paradni becko to mohlo bejt pri trosku schopnejsi rezii a hlavne scenari. Urban jako zaporak v pohode, stejne tak Bettany, zato ten typek co hral toho serifa byl STRASNEJ. Zatimco Urban i Bettany tu absurdni tupost hranicici s parodii v dialozich dokazali jakz takz uhrat se cti, ten serif to proste failnul. Kazdopadne, z hlediska vizualu nektery vazne vyborny postapo momenty - pro ortodoxniho fandu Falloutu pohlazeni po dusi. Rekneme. 2* za to obcasny vizualni pohlazeni (ale fakt teda hodne nadsazeny 2* :)) ()

davella

Opět nový pohled na upíry. V tomto filmu nejde o to, aby upíři byli krásní a dokonalí a živili se zvířecí krví. Líbí se mi, jak jsou zde upíři ztvárnění a líbí se mi, že je to snad první novodobější film, který se upírů nezastává a nestaví je do pozice, kdy oni za nic nemohou a lidé je chtějí vraždit. Ano, lidé je vraždí, tedy konkrétně kazatelé, což je "zakázaná kasta". Na filmu se mi líbilo, že téměř neustále byla nějaká akce, kromě cest přes vyprahlé končiny, ale i ty jsou důležité, aby si divák mohl na chvíli odpočinout a vše co viděl si mohl v hlavě urovnat a poskládat. Trochu mi přišlo, že kazatelé jsou něco jako polobozi. Nadlidské síly, postřeh a bojový talent, ale ani to se nedá považovat za chybu nebo snad přehnanost, protože na boj s upíry musí existovat opravdoví hrdinové. Film mě oslovil a zalíbil se mi, a to, že v hlavních rolích jsou krasavci jako Paul Bettany a Cam Gigandet, je už jen takový bonus. ()

E.T.Martin

Naštěstí jsem si dobře přečetl anotaci k filmu, a tak jsem na rozdíl od některých místních dostal přesně to, co film sliboval. A ani chvilku jsem se nenudil. Jednoduché postapokalyptické béčko, které ve mně vyvolalo vzpomínky na levné americké či italské sci-fi produkce osmdesátých let. Jasně, není to žádný filmařský zázrak, ale o to zřejmě nikomu z tvůrců ani nešlo. Spíše o klukovskou zábavu, při níž, pokud přistoupíte na pravidla hry, nebudete zklamáni. Mile mě překvapil herecký výkon Paula Bettanyho, který svou postavu ani v nejmenším neironizoval, a to snímku jen prospělo. Líbilo se mi i spojení postapokalyptického světa s prvky westernu, což jsou v obou případech mé oblíbené filmové (i literární) světy. Celkově 65 %, ale ze sympatií dávám za čtyři hvězdy. ()

andrewXx

Úprimne pekné plagáty k filmu (len to jediné som videl predtým než som si to pozrel) fakt neurčujú jeho kvalitu. Paul Bettany je fájn herec no ako kňaz v tomto filme dosť suchý a mlčanlivý. Chápem že tvorcovia chceli zachovať určité tajomno ale to sa dalo zvládnuť aj inak. Scény v tme dosť neprehľadné a Karl Urban ako záporák čo sa k nemu určite nehodí. Potencial Cama Gigandeta nevyužitý. Najlepšia z celého filmu bola jednoznačne Maggie Q. Film končí tak že to vyzerá na dvojku. Téma filmu síce nie je zlá ale ak sa pre tú dvojku rozhodnú tak snáď s iným režisérom kto by chcel niečo kvalitnejšie s upírmi tak odporúčam nech zostane pri sérii Blade. ()

Ondrew

Trosku silna kava. Predovsetkym preto, lebo samotny film skoncil prave vo chvili, ked som cakal, ze sa konecne poriadne rozbehne. Vcelku slusna akcia nechyba, postapokalypticke... priam steampunkove... stvarnenie sveta mi sedelo. Avsak tie kecy okolo, napad s vladou cirkvi, potetovani knazi... velke EHMMM... Scenar bol zrejme pisany na kolene a nikto si ho nasledne riadne neprecital, inak si vznik takejto zlataniny fakt neviem predstavit. Co je zrejme vysoko pravepodobne, to je fakt, ze sa takmer urcite stretneme i s pokracovanim. Samozrejme za predpokladu, ze sa na natocenie druheho dielu najde dostatocne odvazny reziser (a financie). No nic. Este stastie, ze som bol na podobny pruser dopredu dusevne pripraveny (a to som si ani necital tunajsie komentare). Nuz... mozno nabuduce. Teraz je to vsak za 20%. ()

MrLinhy

JÁ JSEM OD TOHO NIC MOC NEČEKAL A TO JE DOBŘE.,film mě moc nebavil, měl slabý příběh, žádné pořádné akce a upíři vypadali jako zkažený gumvý medvídci.Pozitivní byl ten trochu napínavý konec a pěkná hudba.,.Jestli bude pokračování tak ho asi vyhledávat nebudu ()

Mezonito

Velmi kvalitni becko se vsim co k tomu patri - turbinove motorky, napadite chladne zbrane, stylovy zaporak i hlavni hrdina s tajemstvim - byl jsem velmi spokojeny. ()

Tony.Frisco

Efekty boli síce profesionálne ale to niekedy nestačí . Dej bol taký rýchlo napísaný , jednoduchý a hlavne jednotvárny. Trailery a reklamy samozrejme gigantické ale film priemerný. A zase upíry (aj kde v škaredšej forme) ako by ich v roku 2011 nebolo dosť . Prvky westernu sa mi tam tiež neľúbili . Herci super hodili sa do deja . Na námete by som zmenil to , že by som tam nedal upírov ale pestrejšie monštrá , ktoré by priest mal zabíjať. A mnoho iných vecí a verím , že by to bolo lepšie ()

Nebe007

Velmi mě zaujalo téma: lidstvo ovládané fanatickými křesťany a to vše zasazené do postapokalyptické doby. Paul Bettany se mi jako hlavní představitel vyloženě líbil a Maggie Q také nebyla špatná. Upíři vypadali také zajímavě a nezvykle. Tomu všemu ale něco přece jen chybělo. Já osobně bych trochu podrobněji popsal války s upíry, které tomu všemu předcházeli. ()

libca100

jakožto skalní uctívač Falloutu a všech postapokalyptických výjevů jsem si v tomto filmu přišla na své a byla to pro mě mlsačka od začátku do konce. paráda. jsem nadšená. tu poslední hvězdu nedám za hlavního hrdinu, který už mi zkazil jednou požitek z Legie a kterého bych nechala radši u Kobry11, kam se svým zjevem patří. tenhle film si podle mě zasloužil lepší obsazení. ..Nicméně ani to mi nezkazilo moje nadšení a čert vem i nějaké romantické klišoidní zátiší, pro mě šlo o tu podívanou- a ta stála za to :-) ()

lumpcz

Čekal sem sranec a byl to sranec,film jsem dokoukal a můžu říci, že je to dost nudná pohádková postapokalyptická story o tom, jak lidé pevně věří v boha a to je možná zachrání před sežráním upíry, kteří znejasného důvodu opět vylézají na povrch, ikdyž už jednou bitvu s kazately( ochránci lidí a víry) na celé čáře projeli. Nezachránil to ani sympatický Paul Bettany jako profi-zabiják upírů. Rozhodně to nestojí za zhlédnutí! Jen kvůli Paulovi Bettanymu dávám s těžkým srdcem 2/10!!! ()

Eeve

Výborná kombinácia temného gothic stylu budúcnosti konfrontovaného so staromódnosťou všemocnej cirkvi, vcelku dobre zvolení herci v hlavných i vedľajších úlohách (až na Cama Gigandeta, chlapec mi tam nesedel herecky ani typovo) so svojimi miestami vhodne zvolenými hláškami, správne množstvo krvi v správny čas, podarené upírske beštie s ešte podarenejšími zvukmi - tak by sa dalo charakterizovať približne prvých 45 minút. Bohužiaľ, následne sa príjemný pocit z prvej polovici filmu rúti do útrob hlbších než ktorékoľvek upírske "doupě". Feeling sa vytráca s pribúdajúcimi príšernými klišoidnými zvratmi, viď nekonečné vysvetľovačky kto prečo a ako, celá tá vec otec-dcéra, márna snaha režiséra a scenáristov vlúdiť tam kus romantiky, ktorá tam podľa mňa vôbec nemala byť. To všetko zaklincuje ľahko predpovedateľný koniec bez akejkoľvek finálnej vojny/bitky/čohokoľvek (10 sekundový výbuch jedného vlaku nerátam). Prvá polovica filmu teda pre mňa za 3 a pol, druhá za 2. Výsledok sa ustálil na troch hviezdičkách.... ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku