Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

sarfian

Chcelo to ukázať trochu viac než len pár dobrých akčných a spomalených záberov. Film končí tak, že auto maticky počítajú tvorcovia s pokračovaním. No nie som si istý či sa ho dočkáme. Škoda že trochu to bolo moc priamočiare, čo by ani nevadilo, keby sme sa dočkali akcie akú si viem živo predstaviť pri takýchto filmoch. Škoda zahodenej šance. VIDENÉ 1x ()

Kejdyna

Lepší než Legie, přesto pořád žádná sláva. Film je taková malá vykrádačka hororových filmů (Van Helsing, 30 dní dlouhá noc, Constantine) i překvapivě těch ne tak úplně hororových (Matrix a Pán Prstenů). První polovina filmu byla slabší průměr, líbila se mi kreslená část, u druhé poloviny jsem už nevěřícně kroutila hlavou a občas se té hlouposti zasmála. Nechápu účast Paula Bettanyho, jeden by řekl, že se z Legie poučil. Scénař se moc nepovedl, je tak průhledný, až to bolí a objevují se dost nelogické věci- jasně se nacházíme v budoucnosti, ale fotka ležící na zemi v kaluži krve vypadá jako z 19.století stejně jako kostýmy vesničanů i samotný šerif. Ale na post apokalyptickou krajinu se aspoň docela hezky dívá. ()

Lovec prasat

Akce je dobrá, ale je jí málo. Nápady či motivy by mohly dát zrod něčemu dobrému, ale jsou zoufale zabíjeny jako zárodky. Obecně krátkost a úsečnost filmu, který jinak má šmrnc, dobré herce i vizuál, dost ubližují. A ten konec hlavního "boss-fightu"?! Ehm, ehm... Celý článek zde. ()

Ryšty

Ajajaj, kazatel. Několikrát sem u něj usnul. To se mi fakt nestává. Moc mě to nezaujalo a ani nebavilo. Jediný kdy jsem zbystřil bylo, při hudbě, která se mi zdála podobné té z Predátora. ()

druhaveta

Asi nejzábavnější na tomhle upřímném, hustopečeném manhwa béčku je to, že je vystavěné na stejném dějovém půdorysu jako Stopaři Johna Forda - jen místo indiánů jsou tu upíři, místo kovbojů kung-fu mniši a místo Johna Waynea Paul Bettany (což kupodivu není nejbizarnější castingová metamorfóza všech dob: tou zřejmě navždy zůstane Pamela Andersonová v roli Humphreyho Bogarta v casablancovské Barb Wire). ()

Pavel82

Priest je jako špatný vtip. Bezduchý, o ničem, bez gradace a jakékoliv kloudné pointy. Paul Bettany mi v téhle akční poloze nesedl a pokud tu bylo něco vtipného, potom to byl Cam Gigandet jako drsný šerif. Až se chce člověku brečet. Alespoň to ale netrvá dlouho. ()

Mitopus odpad!

Dejte dohromady Equilibrium, Batmana a Robina, Riddicka a zasaďte to na divokej západ a máte Kazatele. Bohužel z toho nevzniklo nic kulervoucího. Je to jen další líně napsaná slátanina. Čas, který mohl být věnovaný vyprávění příběhu nebo rozvoji postav o kterých víte prdlajz, a je vám tím pádem, na rozdíl od hlavního hrdiny, naprsto šumák jestli zhebly, trávíte na místo toho sledováním letící kulky a bojovejch scén ve stylu Stážci Vesmíru. Kůl efekty v 21. století s prominutím sere i moje bába. Prostředí filmu přitom mělo obrovský nevyužitý potenciál, ke kterému si člověk může jen krátce přičichnout při skvělé scéně "virtuální" zpovědi hned v začátku filmu. Upíři totiž klidně mohli ve skutečnosti válku vyhrát, přestrojit se za monsignory a z celý tý jejich konkláve zotročit lidstvo ve jménu Církve aniž by někdo cokoliv tušil. Taky by to vysvětlovalo tu neustálou tmu nad megapolí. Jenže to by musel ten scénář napsat někdo normální a ne cvičená opice. ()

Nix

Béčková smršť, obsahuje od motorek až po upíry a to jsem si nemohl nechat ujít. Bettany je tu fajn a je to taková zábavná jednohubka která neurazí. Já byl spokojen. ()

Marfab

Takže......po shlédnutí trailleru jsem se rozhodl, že prostě tenhle film musím vidět a samozřejmě ne jinak než ve 3D. Po zakoupení lístků jsem se usadil do prázdného sálu jenž se do promítání naplnil ještě asi o deset lidí, což byl celkový počet :). Po zhlédnutí snímku jenž v upoutávce lákal na bombovní akce a akční scény jsem byl jak se tak říká v ÚTLUMU. Počet akcí bych napočítal na prstech jedné ruky bez ukazováčku a malíčku, kdybych šel na obyčejné "plátno" udělal bych určitě líp. Příběh tam naštěstí nějaký byl takže to nebylo zas tak hrozné. Ale abych to ukončil, kdybych dal do kupy postavy z filmu "Van Halen" a "Jonah Hex", techniku z nesmrtelného "Terminátora" a obludy z úchvatného a bezkonkurenčního "Pána Prstenů", vznikne tohleto!!!!!!!!!!!!!!!! P.S.Ve 3D propadák, příběh to mělo.47,3% ()

TetherSaw

Tak, tenhle film je klasickou ukázkou filmových úpadků Holywoodu. Příběh je tak primitivní, že se až bojím říct Béčkový a herci se sice snaží ,ale i u nich jde najít spoustu chyb. Není to žádný horor ,ale musím uznat ,že chvílemi jsem sebou cukal (lekal se).Jedna z mála věcí ,která jde u tohoto filmu vytyčit jsou velmi vydařené grafické efekty (což ovšem samozřejmě dnes není žádná velká novinka) a tak se nedivím ,že za ně film také dostal (malilinkaté) ocenění.Něco nám už o filmu může také vypovídat fakt ,že tvůrci nechtěli těsně před vstupem filmu na plátna pustit recenzenty zhodnotit tento film :D. Pokud vám ,ale nevadí ,že sem tam je ve filmu nějaká „chybička“ a milujete akční thrillery tak na druhou stranu myslím ,že nebudete z filmu až tak zklamaní. Je to prostě klasická béčková „řežba“ u které musíte vypnout mozek a prostě se jen bavit- takzvaný „Souboj efektů“-Čtyři hvězdičky za akci a jedna za příběh=ode mne tři velmi slabé hvězdičky, jen díky tomu,že jsem spíše na akční . ()

Tatianistka

Podla mna to beckovy film vobec nie je. Clovek sa moze stratit v nabitom deji, ale ta samotna vazna atmosfera mi tam velmi vyhovovala. A co ocenujem uplne najviac je Paul Bettany, ktory sa na tu rolu neskutocne hodil a zahral ju paradne ()

aa12

Kazatel je další z řady filmů o upírech a boji proti nim, takže jsem se snažil hledat rozdíly mezi kazatelem a dalšími filmy. Film se odehrává v budoucnosti což mi nijak nepřekáželo, také zobrazení upírů je jiné než si je každý představuje, ale hlavní devízou filmu je si myslím ta ponurá, tmavá atmosféra kde i den je zobrazen jako pochmurný, tak by to mělo být. Neuzavřený konec mě celkem překvapil a ještě jedno doporučení-na tento film se vyplatí dívat v noci, protože se podtrhne atmosféra filmu. ()

Shredder

Filmy Scotta Charlesa Stewarta smrdia beckovostou na kilometre. Natom by nebolo nic zle, keby sa tak strasne nesnazil aby posobili prvoligovo, az je to neskutocne trapne. Akcna scenka ked knaz zabije strazcu ulu je vrcholom celej debility a scenaristi by si za hlasky, co vlozil do pusy Urbanovi zasluzil basu natvrdo. Miera klise nepozna hranic a strih a kamera to tiez zrovna nevyhrali. Pre mna zatial najhorsi film tohto roka. Ako napisal jeden iny uzivatel - vsetko sme to videli uz niekde inde a navyse ovela lepsie. ()

Marmeliska

No nevím kam na to ten můj chodí, ale tohle bylo dost mimo. Skoro rok otravuje, jak strašně moc se těší na Priest, jak moc to bude originální, dobře natočené atd. No a výsledek je úplně opačný. Nevím co na tom bylo dobrého, dyť to nemělo hlavu a patu. Děj se nějak vytratil a z velkoleposti nebylo nic. Slibovali Nový (jiný) svět, ale bylo tam jen pár záběrů na město, lesy,rezervace, pouště, prostě tam toho bylo málo!!! 3D projekce jako skoro u všech ostatních filmů nemusela být, takže akorát zase o něco chudší. Abych nebyla v kritickém módu, tak tedy přepnu. Co se týče hlavních postav, tak tam to nemělo chybu. Karl Urban je pohledný sympaťák a zároveň hraje temnou stranu. No a na té druhé je Paul Bettany , který na tom stejně jako Urban, akorát je blonďatý :D. Takže když se nedalo koukat na ten film, mohla jsem se aspoň zaměřit na ně dva. To celé propojovala dobrá hudba. ()

Bezmenny

Toto môžem hodnotiť len ako maximálne nevyužitý potenciál. Myšlienka s kazateľmi ako taká sa mne páčila. Len to prepracovanie...a pár nevysvetliteľných scén.. Niektoré akčné okamihy stoja za to (súboj so strážcom) ale na niektoré sa ako keby zabudlo (súboj 3 priestov proti tomu, nazvem to hybridovi). Prosto, bohužiaľ a je to škoda... ()

Strider

U Kazatele mi vadila i před krátkou stopáž občasná prázdnota. Jednak dějová, občas nebyl příběh zrovna smysluplný, zvraty příliš na efekt, rozhovory nicneříkající. A taky vizuální. Postapokalyptické město bylo parádní, ale to je vše. Celý film mě zaráželo jak je celá krajina jednak pustá, tak aby s tím bylo co nejmíň práce a jednak až příliš okatě jen počítačově namnožená. Bez jakékoliv invence. Působí to velmi divně a nepřirozeně. Je to obrovská škoda, Kazatel má za sebou nejpíš parádní příběh, který by bohatě vystačil i na několik pokračování, ale ani trochu se nepodařilo prodat ho. První půlka, která byla vynikající, ještě měla velmi dobrou atmosféru, ale v té druhé už se všechno vytratí. Z temného podzemí hrdinové vylezou na pustou krajinu a bojují na jakémsi vlaku proti záporákovi, který má s upírem společné leda tak žlutě zbarvené oči. Což je na hlavního zloducha docela zklamání. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku