Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Praxis

Film, který vypadá, jak kdyby z fleku vypadl z nějaké učebnice moderního náboženského fanatismu. Od začátku až do konce nuda na entou. Souboje absolutně bez náboje, bez nápadu, bez choreografie. Vizuály někdy působí pěkně, jindy neuvěřitelně odbytě a některé triky vypadají minimálně o 10 - 15 let starší. Všichni herci neuvěřitelně přehrávají, místy téměř směšné dialogy a vůbec. Celý nápad sice vypadá hezky na papíře, ale zpracování teda pokulhalo hodně těžce. Jediné plus je sympatická Maggie Q a úvodní animovaná sekvence. Zbytek ostatní si Stewart a Bettany a spol. mohli odpustit. 30% ()

Ellmariachi

Film je plný kdyby. Představte si, kdyby bylo na film trochu víc peněz. Protože to CGI je odporné. Představte si, kdyby se daleko víc povedl casting. Protože bych nekoukal na tři stejně se tvářící postavy celou dobu. Jediný Karl Urban za něco stál. Nebo kdyby to celé nebylo furt v jakémsi šeru a tmě. To vše dokáži určitým způsobem v rámci trojhvězdy odpustit, jenže kdyby se to sakra nebralo celé tak smrtelně vážně. Jenže bere. Navíc finále je vysloveně slabé. Čekal jsem průměrnou zábavu s podprůměrným filmem. I díky stopáži jsem věřil, že to bude jednohubka která uteče. Bohužel. 49 procent za to, že jsem se až tak nenudil. ()

Riddick77

Všechno se holt povést nemůže. Tohle béčko zachraňují jen poměrně povedené akční scény, málo klábosení a rozumná stopáž. Děsivé to není ani tak proto, že je to horor, ale především je děsivý způsob, jakým je to natočené. Charismatický Bettany je sice frajer největší, ale když mu dávají do úst tak tupé dialogy, tak selhavá i on. Bodík nahoru za Maggie Q a poměrně solidního záporáka v podání Karla Urbana. Jinak ovšem bída, dialogy pitomé a téma církevní elity jako zkažené třídy + víry jako prostředku manipulace je již v tomto podání ohrané a nezajímavé. 3/10! ()

JJ.Gibson

Priest není vyloženě špatný akčňák. Co se týče mě, baví mi post apokalyptické filmy většinou, i zde mě začátek docela zaujal, především animovaný prolog, ten byl skvělý. Hlavní Priest Paul Bettany je docela zajímavé obsazení do hlavní role, já ho mám stále zafixovaného z Wimledonu a nějak tuto myšlenku nemohu opustit. To, že nebyl citu-schopný to bych mu odpustil, ale že nebyl cool, to je velká škoda!!! Líbil se mi hlavní záporák, ten měl charisma na rozdávání, ale finální bitva, byla trochu odláknutá a určitě ne fenomenání. Jinak upíří monstra byla pěkná, takovej lehkej silent hill. Osobně bych udělal Priesta II, rozjel více jednotlivé charaktery a přidal bych akci a vyvaroval bych se chyb jedničky. Jak sám Priest říkal, tohle je jen začátek!!! ()

UncleG

Kazatel je film, který by měl mít místo kříže na čele vytetované obrovské písmeno "B". B jako Bídnej rozpočet, B jako Blábol, Blbost a Brak. S přibývající stopáží se totiž z celkem solidně našlápnutého akčňáku stává téměř nesnesitelná kejda, jejíž orgasmické vyvrcholení končí ohňostrojem nedomyšlenosti a filmařskýho lajdáctví. Vzhledem k tomu, že zhruba od čtyřicáté minuty neexistuje cosi jako "scénář", není se ani čemu divit, že film končí tušenou větou "to be continued..." Nikdo se totiž nenamáhal tenhle oslintanej škvareček domyslet až do konce. Snaha otevřít si zadní vrátka pro další pokračovaní je tudíž navýsost nechutná - aby totiž vznikla série na sebe navazujících bijáků, musí napřed existovat alespoň JEDEN dobrej film. Scott Charles Stewart se nás ale snaží přesvědčit, že největší trumfy mu zůstaly v rukávu do dalších pokračování. A nám nezbývá než se radovat, že mu jeho geniální nápady v tom rukávu shnijou na věky věků. Ámen. ()

Freemind

U Legie jsem ještě kritizoval trochu opatrně, tady už na to nemám nervy - Kazatel je žalostně zmršený film. Stewart je prostě nepoučitelný, opět si velkolepě rozbil hubu u pokusu o vystavění vlastní mytologie založené na Bibli. Bojím se, že pokud mu někdo nevrazí pár facek, tak celé to neštěstí bude trvat dál. Paula Bettanyho i nadále považuju za vynikajícího herce, který čeká na svou životní příležitost, tohle je už ale druhá žlutá karta. Čteš vůbec ty scénáře, Paule? ()

Lum3n

Lehce nepovedené postapokalyptické sci-fi béčko. Když už koukám na takovéhle filmy, tak se chci bavit, chci hlášky, krev, nějakou sexy hrdinku (jediné splněno) a cool akční scény. Priest zkrátka není úplně špatný, ale příliš suchý, jednotvárný, dalo by se říci až profesorský. Maggie Q byla jedinný důvod, proč jsem Kazatele vůbec stahoval a byla opravdu téměř to jedinný co jsem dostal, takže asi tak. 50%. ()

blackrain

Zase jeden flák o upírech. Bála jsem se, že touto tématikou budu už dávno přesycená, ale nějak zjišťuju, že jí není nikdy dost. Tahle látka je zkrátka nevyčerpatelná. Jde jen o to, aby někdo přišel s něčím novým a aby měl v rukávu alespoň pár dobrých napadů, které se nebojí použít. ()

Mikita

Ale jo, příběh nebyl špatný. Jen to zrychlené a zjednodušené podání se hodí více do anime. Hraný film by zasloužil více citově vyšperkovat, ale chápu, že krátká stopáž nedovolí moc rozmáchlé zamyšlení. Obsazení nebylo špatné a výtvarné zpracování je dost líbivé.Přesto z plného počtu musím ubrat za příliš schematický děj, body dolů také za divnou, nesmyslnou a megapřehnanou scénu s přerostlým upírem, a další body dolů jdou za přespříliš rvačkových zpomalovaček. Jako je to hezký efekt, ale nesmí se to s ním přehánět. A další mínus je za nevhodně zvolenou klíčovou postavu matku Lucy. Ta herečka se na ni absolutně nehodila (a navíc jí mohli nechat říci aspoň dvě rozvité věty, vždyt v budoucím příběhu hraje výraznou roli). Ale nápad na příběh je to hezký, i když trochu ohraný. Lepší 2*. ()

movieband

Legie mě bavila a tohle víceméně taky. Je to tak trochu Blade na křesťanský způsob. Společnost je pod ochranou tzv. ‘‘církve“, která je jakoby zfanatizovaná (zpovědnice, u kterých vojáci pohánějí lidi, aby postupovali a jiné hovadiny. Kdo se obrátí proti církvi, jde proti samotnému Bohu) a chrání lidi před upíry, s kterými tahle církev s kung-fu kněžími bojovala v první linii. Je po válce a kněží byli rozpuštěni, ale přišla nová hrozba, kterou si jeden z kněží veme na vlastní triko. Děj je vcelku solidní a myslel jsem si, že mě tu nic nepřekvapí, ale to jsem se šeredně mýlil. Určitý zvrat přijde a ani nevím, ale trochu mi to kazí film. Drcení upírů je vcelku solidní a nápaditá podívaná. Krve je tu (pro mě překvapivě) požehnaně a hercům jejich role sednou jak ty prdele do gatí. Stewart má páku na hudbu (v Legii byl dost dobrý soundtrack) a tady je to taky dobré, jen mi to přijde o chlup slabší, než v již zmiňované Legii. Akce je přehledná, ale zpomalovačky mě vysloveně vztekaly. Film je podařenou, akční, bezduchou jednohubkou, kterou si možná někdy ještě pustím, když si budu potřebovat odpočinout. Na úplné odreagování jsou tyhle filmy (Doom, Legie, Kazatel, Blade, ..) přímo dělané. 60% ()

Helo

Priesti něco jako Jediové skřížení s Neem (Nýjem), pokud přistoupíte na tohle, budete se slušně bavit díky ucházejícímu tempu a až na vyjímky přehledým akčním scénám. Zasloužených 60%. ()

Thomassi

Stewart, Bettany a církev (nebo Bible, jak chcete) podruhé. Říkal jsem si, že na stejné téma nemůže vzniknout další, poměrně podobný film bez toho, aby tam bylo něco koukatelného. Ale popravdě, průser to rozhodně není. Je to pitomoučké až to bolí, místami s debilními dialogy, ale na druhou stranu je to dostatečně akční, až komiksově udělané, s dobře udělanými zpomalovačkami a zároveň pro mě i zábavné. Velmi mě překvapil hudební dobrovod, který mi připadl jak z nějakého velkofilmu. Paul Bettany a Karl Urban předvedli slušný výkon, Maggie Q přece jen sedne více role Nikity. Sečteno a podtrženo, Kazatel je lepší než předchozí Legie a pokud tomu dá člověk šanci s tím, aby se na hodinu dvacet pobavil a nic jinýho, stojí to za vidění. ()

Hadža

Svizna akce,slusny dejovy spad sympaticke obsazeni,prijemna oddychovka o postmodernim lovci upiru.Jen ti upiri uplne nesplnovaly me pozadavky na tvora tohoto druhu,tentokrate uz byli moc zdigitalizovani. ()

m@rz

Není nad scénu skákajícího maníka po létajících kamenech jako po schodech a taky nad otevřený konec. ()

FilmFan24

Digitální marast snad v každém záběru a 3D blivajz ve filmu, který se tváří strašně cool a ve výsledku je strašně směšný...Paul Bettany po Legii podruhé ve velmi podobném filmu S. Ch. Stewarta a já se ptám proboha proč? Tupá slátanina snad všeho možného a já se už podruhé ptám sama sebe, proboha proč jsem se na to koukal? P.S. Obrazově a zvukově naprůměrné BD s podprůměrným filmem. ()

jurama525

Velice dobrý a efektní film . Sice jednoduchá příběhová linie , ale jinak velice povedený snimek . Sice upíří jsou trošku jiní než jaké jsem očekával . Něco mezi vetřelcem a predátorem . Co se týká výkonu herců nemám nic pro ti . Jediné co bych filmu vytknul je jeho krátkost . Kazatel je sci fi z dobrými efekty ale né uplně využitým potenciálem . Pro mne ale skvělá zábava. ()

Skip

Není to až tak blbé, jak by se mohlo zdát. Jde o docela zručně natočené béčko, které má švih a spád, takže velice nenáročná zábava na jedno zhlédnutí. I to někdy postačí. ()

kalap

Ale môže byť, farári likviduju upírov s krížami na čele, lebo len oni to dokážu, tak ako vedia zbavovať ľudí démonov( The Rite) a dokonca vo Vatikáne majú nato aj vysoku školu, ci bože asi sa prihlásim, aby som mal ďalší titul. Nuž urňáci vatikanskí pedofilní nenažratí, čo keby ste zbavili ľudstvo biedy, prachov nato máte dosť, tak heš do roboty. ()

kinderman

Bum tam se čtyřmi hvězdičkami, hlavně pro ty, kteří nechápou, že i takové filmy mají plné právo na svou existenci, děj je klišovitý a postavy jednorozměrné, což patří k věci. Bavilo mě to ovšem víc než Drive Angry a hraje v tom Maggie Q. Takže tak. (Stejnojmenný comics, který vydalo ComicsCentrum, mnohem víc pracuje s westernovými atributy.) ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku