Sarah není příliš spokojena se svým manželstvím, nudí se a je unavená péčí o tříletou dceru Lucy. Jednoho dne ji náhoda svede dohromady s pohledným Bradem, který žije s energickou manželkou Kathy a chodí na stejné hřiště se synem Aaronem. Dvojice se spřátelí a jejich kamarádský vztah přeroste časem ve vášnivou pletku. Zatímco se Sarah snaží vyřešit své manželství i milenecký vztah, Bradův kamarád Larry se postaví do čela pobouřené veřejnosti, protestující proti návratu stárnoucího pedofilního exhibicionisty Ronnieho, který si odseděl dvouletý trest. Jenže i Larry skrývá vinu, která tíží jeho svědomí. (TV Nova)

PollyJean

Ze života jednoho amerického maloměsta. Nepotřebuje být uměním a hlubší výpovědí jako Americká krása, ani tragédií jako Nouzový východ, se kterými lze velmi vzdáleně srovnávat. I zde se objevuje jeden oficiálně uznaný chorobný jedinec a jeden mnohem nebezpečnější, považovaný za naprosto normálního. Vyústění jejich příběhu činí zadost americké zálibě v happyendu, zatímco linie milostná končí poměrně nečekaně, i když je to konec dost vykonstruovaný – mít v takové situaci chuť na skejt? A co ten dopis na rozloučenou? Zdaleka nejpropracovanější je postava Sarah, jejíž počáteční vnitřní zmatek ze situace, do které se dostala, i přijetí důsledků ke kterým vedou, dovedla Kate Winslet citlivě vyjádřit. ()

MI-380

Téma tradiční, ale zpracování perfektní a poměrně originální. Výborná režie, herecké výkony i voice over. Kromě dramatu a romantiky je to zpočátku tak trochu i komedie, to vše se ale v poslední dvacetiminutovce přetaví do napínavého thrilleru, ve kterém 180 stupňů je standardní obrátka. Bollywoodskou délku jsem si ani neuvědomil. 85%. ()

Skeksis

Skôr čuráci.  Chodia s deťmi do parku, opaľovať sa na pláž, jebú spolu, až na to, že s inými ľuďmi ako s ich manželom/manželkou. Celkom dobrý pohľad na to, ako sa človek jednoducho nechá vtiahnuť do systému, ale východisko z neho už vôbec nie je ľahké. Keby som mala takú protivnú malú uvrieskanú čúzu, rozhodne by som na ňu nemala nervy a asi by som ju utopila v tom bazéne s pedofilom oproti. Jackie Earl Haley, ktorý je výborný a Patrick Wilson si spolu o štyri roky strihli Watchmen, čo je jeden z mojich naj filmov. ()

Autogram

Príbeh o takej peknej nevere a pritom v konečnom dôsledku taký smutný film. Veľmi rád by som dal štyri hviezdy, film ma bavil, ale vyrušovalo ma v ňom toľko vecí, že som nemohol. Deti akoby boli nemé, že nič neprezradili, úchylák tam bol akosi naviac a rovnako bol naviac rozprávač, ktorý polopatisticky vysvetľoval pocity postáv namiesto toho, aby to herci jednoducho zahrali. Prvotriedne obsadenie a pritom take scenáristické prešľapy, tak ja neviem, čo si o tom mám myslieť. ()

Gunslinger

Romantický dráma z predmestia so skvelou (a nestarnúcou) Kate Winslet. Niekoľko scén robí tento film vysoko nadpriemerným, ale nie výnimočným.. ()

Pecival

Buď se u mě projevuje začíná projevovat záliba v milostných dramatech nebo narážím v poslední době na samé dobré kousky. Ke klasické zápletce je přimixován příběh pedofila (podle mě dost dobře zahraným), který sice na začátku vypadá, že tam je kvůli prodloužení stopáže, ale nakonec má v příběhu svoje místo. Kate hraje perfekně (ostatně jako vždy) a Jennifer je prostě a jednoduše překrásná (sakra, ale opakuju to v každým jejím filmu). Přes delší stopáž jsem se ani navteřinu nenudil, takže hvězdici ztrhávám za konec, který se mi moc nezdál. ()

milancecil

Další výborné dílo z diváky tak oblíbeného žánru vztahového drama, další vynikající vztahová studie jen s odlišně vystavěným dějem a naplněným obsahem postav, sledujeme příběh v němž se do vábivé pavučiny mimomanželského vztahu lapí dva mladí rodiče Sarah a Brad žijící na předměstí ve vilové čtvrti, oba ve svém manželství dobře situovaní, oba bez existenčních těžkostí, oba žijící ve stereotypní každodennosti téměř jen péčí o svého potomka, ona se stará o dcerku a on o synka přibližně stejného věku, oba spolužijí s pracovně vytíženým partnerem v dlouhodobě citově nenaplňujícím vztahu, tak je nastavené výchozí schéma příběhu, jejich vztah prochází postupně jednotlivými obvyklými fázemi, nic vybočujícího, nic neobvyklého se mezi nimi v příběhu neodehrává, jejich emoce jsou věrohodné, jejich touha, motivace, rovněž i výčitky, jejich pochybnosti, obavy, lži, předstírání, klam, vše, co se s takovým paralelním intimním vztahem pojí, vše přesvědčivě zahrané, vše snadno uvěřitelné, stejně tak jako dva další, jen jakoby náhodně hlavní děj doplňující a na jeho pozadí se rozvíjející příběhy, příběh Ronnieho, z vězení čerstvě propuštěného sexuálně narušeného muže, pedofila a jeho rádoby občansky uvědomělého pronásledovatele, pro zabití suspendovaného policisty Larryho, jejich vyhroceně zneklidňující konflikt je pak jakým si palčivě pálivým dresinkem na jinak poklidně se odvíjejícím ději, opravdu jde ve svém celku o pozoruhodně propracované dílo se skvělým obsazením jednotlivých rolí, nelze než jej doporučit, bravo !!!! ()

lulka5

Dlouho jsem se rozhodovala. Ve filmu byla spousta absurdních scén, které si nedokážu představit, že by mohly být reálné. Ale v Americe je to asi možné... Jinak byl film nádherný. Nejsympatičtější úchyl, který tolik miloval svou maminku, že se obětoval, a opravdu se "stal hodným". ()

LuciusWlk

Víceméně náhodou jsem se začal dívat na tento snímek a s radostí u něj vydržel až do konce. Zajímavý koncept, obsazení, dějová linka, vypravěč. Vše funguje pro dané téma tak jak má a bonusem je i příjemný humor, který vše odlehčuje. Pro mě určitě překvapení a jsem rád, že jsem jej viděl. A určitě si jej pustím znovu, vcelku, bez otravných reklam. Což se nestává zas tak často :) Pokud nejste vysloveně proti filmům vystavěných na rodinných a vztahových linkách, příjemně se, myslím, pobavíte. Uchyl v bazénu neměl chybu :) ()

sedm.1

Fascinující vztahové drama, kde se tvůrcům podařilo zobrazit prakticky všechny aspekty, nejen, partnerského života, a to způsobem, ze kterého až mrazilo. To je život, to je realita, takhle lidé fungují, takhle se chovají, a takhle to většinou i všechno dopadá. Ikdyž ústředním tématem Little Children je vztah Kate Winslet a Patrica Wilsona, film se zaobírá i dalšíma, neméně výraznými, postavami a jejich vlastními životními slastmi a strastmi, a je perfektní, jak to celé drží pohromadě a především, jak to funguje a hlavně velmi silně emočně působí. Ono vůbec postavy jsou zde možná tím nejzásadnějším prvkem, neboť všechny jsou velice zajímavé, jedinečné a velice výrazné, a to samozřejmě i díky doslova dokonalému castingu, kde si nedovolím vyloženě někoho konkrétně jmenovat, protože všichni podali opravdu vyrovnané, strhující výkony. Opomenout pak nemohu ani dokonale navozenou atmosféru a skvěle fungující hudební doprovod. Little Children je zkrátka dech beroucí podívaná, která sice jistě není určena pro masové publikum a kdokoliv mladší třiceti let si z ní asi ani příliš neodnese, ale pro životem protřelejší publikum jsem přesvědčen, že půjde o velmi silný zážitek, který nebude nejednomu diváku vůbec cizí a většina z nás se v něm i najde. Pro mě osobně prostě velice silná záležitost! ()

Bobek15

Film zachytáva osudy viacerých ľudí v nikoľkých dejových líniách, ktoré sa jemne a nenásilne prelínajú. Postavy a situácie pripomínajú tie, s ktorými sa každodenne stretávame, a to robí film ešte viac realistickejší, dôveryhodnejší a autentickejší. Jemne a s nesmiernou ľahkosťou a citom film osciluje medzi dramaticko-tragickým a romanticko-komedialným žánrom a ani na sekundu vám to nepríde neprirodzené či nevhodné. Film Malé deti vo vás nevyvoláva patetické záplavy emócií a neťahá z vás nasilu slzy, film Malé deti vás iba prinúti povedať si: "Hm, aj také veci sa stávajú..." ()

brooklyn73

Pro mne sledovatelne, film o nas o lidech, vsechno jak se muze a mohlo by se stati,zadne scifi pribeh.Lidsky pribeh.Ani celkova delka mi nevadila, pouze vsuvka s pervertem se mi do toho nehodi.I kdyz i perverti jsou mezi nami avsak tento film mi prisel o necem jinenm tak proc to dovnitr vsouvat? Mozna si tvurci mysleli ,ze bez toho by to bylo nudne,tak chteli hlavnim hrdinum odlehcit a nam divakum vlastne take. ()

chmíří

No trochu zklamání, ne že by to nebylo další skvělé drama od Fielda, ale po V ložnici jsem čekal další "tvrdý" příběh ze života a i když jsem ho svým způsobem dostal dost věcí mě vadilo nebo spíš překáželo. Samozřejmě musím pochválit skvělé herecké výkony a dá se říct že každá i menší role je zahraná skvěle ( v čele se skvělou Winslet a Wilsonem), ale bylo zde i dost věcí navíc např. kdyby byl film o 20 min. kratší nezlobil bych se přece jenom začátek se rozjíždí pomaleji a taky mě místy vadil komentář, který určité situace jako by knižně popisuje (myšlení a různé představy) a trochu mě zamrzel i když dobrý leč pro mě málo očistný a hlubší závěr. 75% ()

Mistickzz

Svojim spôsobom zaujímavý film, ktorý však vo mne nič nezanechal. Občas ma to nebavilo, občas sa nato pozeralo dobre. A aj keď film má parádnych hercov a hudbu, tak mu viac ako tri proste nemôžem dať. 69% ()

Benedygtus

Cely film jsem prozil v kreci, strachu a neprijemnem pocitu, presto zajimavy film, ktery se zabyva telesnou laskou, osamelosti a sny. Plnohodnotne drama ()

klukluka

Nebylo to jakože úplně blbý. Ale nemělo to k tomu daleko. Pro mě tedy rozhodně blíž, než k lahůdce, která by si měla zasloužit 3 nominace...na co?...na Oskara....jo, tak to se nepočítá, toho to klidně mohlo dostat, tam je možný všechno. Jinak to byly do sebe spletený dva a více příběhů, mně by klidně stačil i ten jeden, to ostatní vlastně jen odvádělo moji pozornost od toho, kterej mě zajímal nejvíc. Taky to pak kvůli tomu bylo neúnosně dlouhý, na to, že se do sebe zamilovali dva mladí lidé a mělo nás zajímat, jak to s nimi dopadne, byla ta stopáž naprosto vražedná. Ale kupodivu se na to dalo koukat. Slovo kupodivu je ale v tomto případě enormně důležitý, ta forma si koledovala o odpad. ()

hlošík

O prvních dvou filmech Todda Fielda zaznívaly ze strany kritiky podobné výtky. Výrazná literárnost, která u některých vyvolává dojem intelektuální podívané, ve skutečnosti zakrývá jak upozadění výraznějších filmových postupů (jako kdyby jen text scénáře mohl utvářet významy), tak vykonstruovanost všech vztahů a situací, které jsou mechanicky využity jako opora pro řešení společenských témat. (Naštěstí to neplatí pro skvělou Tár, která si je těchto úskalí sama vědoma a reflektuje je.) U Fieldova debutu V ložnici jsou ale oba tyto neduhy překryty sílou dalších složek filmu. Skvěle napsané postavy mají skutečnou hloubku a každá scéna dokáže být strhující už jen díky samotným výkonům, které nenuceně zviditelňují vnitřní konflikty. Little children aspoň pro mě ale představují zklamání, protože v tomhle ohledu selhávají. Nikdo sice nehraje špatně, problém ale je, že zde chybí komplexnější charaktery, které by utáhly celý film. Z řady situací a konfliktů až příliš trčí koncept, který před nás mají stavět a kvůli kterému byly napsány. Cílem filmu zjevně není představení postav, s nimiž by diváci mohli sympatizovat. Stejně jako ubíjející voiceover je i často absurdní chování postav předem obhájeno už názvem, který vystupování dospělých vnímá jako rovnocenné s chováním dětí. Ale to obstojí jedině u dvou protagonistů, zatímco u vedlejších postav (Connelly, Emmerich, Haley) to je jen omluva pro okázalou, ale přesto línou scénáristiku, která si typizované postavy s karikaturami. ()

joshula

Hodně povedený film, který snad zapracuje úplně u každého. Velmi otevřené citové vnímáni a útok na naše vědomí můžete čekat hned po prvních záběrech. Ukazuje se zde jak důležité je mít vlastní názor a jak zlomek sekundy dokaže změnit naše myšlení. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (více)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (více)