Sarah není příliš spokojena se svým manželstvím, nudí se a je unavená péčí o tříletou dceru Lucy. Jednoho dne ji náhoda svede dohromady s pohledným Bradem, který žije s energickou manželkou Kathy a chodí na stejné hřiště se synem Aaronem. Dvojice se spřátelí a jejich kamarádský vztah přeroste časem ve vášnivou pletku. Zatímco se Sarah snaží vyřešit své manželství i milenecký vztah, Bradův kamarád Larry se postaví do čela pobouřené veřejnosti, protestující proti návratu stárnoucího pedofilního exhibicionisty Ronnieho, který si odseděl dvouletý trest. Jenže i Larry skrývá vinu, která tíží jeho svědomí. (TV Nova)

MareT.

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hězdama, ale nakonec jsem se rozhodl dát 3! Milé a zároveň mrazivé dva příběhy, které se celou dobu mírně dotýkají, ale protnou se až na konci! ()

dopita

Povedenej film, kterýmu není co vyčíst. Příběh jde od něčeho k něčemu, režisér film vypráví svižně a hlavně vkusně a Kate Winsletová zase, jako již tradičně, září. ()

VIPerson

Skvělí herci,skvělá režie,skvělá hudba....pár skvělých scén.Pro mě však byla daleko důležitější linie tamního pedofila než ústřední dvojice (čtveřice chcete-li).Jackie Earle Haley v tomto snímku je pro mě odpuzující a zároveň politování hodnou postavou skvěle zahranou.Velkou spoustu lidí to zasáhlo velmi hluboko,mě bohužel ne tak moc jak jsem čekal nebo snad i doufal.Možná to bylo způsobeno dabingem či přílišným očekáváním,že mě film nedostal do kolen.Přesto všechno si však uvědomuji kvalitativní stránku filmu a nemohu dát horší než 4 hevězdičky.Emočně mě to však minulo.Bohužel... ()

HArna

Tak trochu jiný pohled na nevěru.Když se sejdou dvě herečky z mé top desítky,musí to zaručovat jistej uspěch.Trochu mě mrzí,že Jennifer Connelly byla odsunutá na druhou kolej,ale někdo z dvojice to dělat musí.Naopak Patrick Wilson mě opět přesvědčil,že nemá ani kapku charisma.Můj názor-můj problém.Místy měl film opravdu silnou atmosféru,ale celkově to film nedělá vyjimečným. ()

eratni

Nějak jsem se na film kouknul jen kvůli Jennifer a nakonec to skončilo příjemným překvapením. Žádná slaďárna, pěkně se na to kouká, chvílema mi to připomínalo i takový klasiky jako americká krása nebo magnolie. 90% ()

Schuldiner

Tak tady oceňuji to, že i přes klasické téma, se to příjemně zamotává okolními postavami, ve kterých tvůrci vykreslili celkem zajímavé charaktery. A navíc je to celé skvěle zvládnuté, protknuto moc dobrými hereckými výkony. Dlouhý, ale nenudící film. Ani mi tady nevadí to občasné (skoro komediální) odlehčení. Které mě obvykle na těchhle typech dramat irituje. Prostě to konkrétně do tohoto snímku sedlo. Asi díky vypravěči. Tohle téma, tedy mezilidské vztahy, mě vždycky zaujme, pokud to vezme do rukou zručný režisér a obsadí kvalitní herce. Konec celého příběhu je lehce vycucaný z prstu, vzhledem k určitým náhodičkám, ale na druhou stranu zase originálně nekýčovitý. ()

Prochy38

Velmi silné romanticko psychologické drama. Výborný příběh podle jistě výborně knihy a úspěch filmu zajištěn volbou prvotřídních herců. Líbilo, všichni byli skvělí. Nominace na Oscary naprosto oprávněné. Jediná linka nebyla slabá! ()

Milodar

Takové městečko Twin Peaks, kde je všechno málo divný, chybí dáma s polenem a úchyl (nejsympatičtější postava filmu) to sám nezachrání. O závěrečných "nehodách" nemluvě. Napůl je to čtená kniha a vypravěč mi připadal zbytečný a otravný. Líčení postav taky přitažené za vlasy - blbé mamky na dětském hřišti + jedna uvědomělá? Manžel Sarah - wtf? ()

Klay

Podobně jako Closer s J. Robertsovou rozebírá tohle drama nevěru, staví na dialozích s důrazem na jejich uvěřitelnost, ale nezklouzne v závěru do překombinované převztahované vyprávěčky. Scénáristicky je to lépe vystavěné. Děj je mnohem přímočařejší, herci dobře obsazení, ale vyjma Winsletové nepředvádí víc než průměr a Jennifer mohla dostat víc prostoru. A ještě jedna podstatnější výtka - uzavření příběhu mi přišlo neuspokojivý, rozhodně jsem čekal něco emotivnějšího. Jako z celku z toho ale mam dobrej pocit a to na 4* úplně stačí:-) ()

dehlie

veľmi zvláštny film, ktorý neviem prirovnať k ničomu inému. príbeh z amerického predmestia je utkaný z dvoch hlavných dejových línií. tej hlavnej- veľmi osobito pojatej témy nevery, ktorá však nikoho nesúdi a nemoralizuje so skvelou kate winslet a patrickom wilsonom. podružnú, s prepusteným sexuálnym deviantom, lacným objektom bývalého policajta, ktorý si potrebuje kopnúť. výborne pre film a jeho tempo pôsobí pozícia rozprávača, veľmi netradičnom prvku v nerozprávkovom filme. záver pre hlavných hrdinov- milencov vyznieva ako obrat o 180 stupňov, presne v duchu názvu filmu. famózny trailer. ()

ElizabethB

Snimok Little Children mi dal ovela viac ako som cakala…i ked "100%" nadsenie na konci vystriedal smutok…Dovod? Moja naivna predstava o stastnom konci, ktory sa nekonal... s kopou otazok, na ktore sa nikdy nedozviem odpoved… To vsak nezmeni fakt, ze to je skvely a zaujimavy film po kazdej stranke... Od prvej chvilky ma doslova pohltil a ja som s radostou sledovala vyvijajuci vztah medzi Sarah (Kate Winslet) a “prom kingom” Bradom ( Patrick Wilson),ich vzajomne nachadzanie toho, co im v ich manzelstvach chybalo…Pribeh, dejovo prelinajuci sa s osudmi vedlajsich postav… sexualnym delikventom Ronniem, vzbudzujucim odpor, ale i lutost navzajom… jeho milujucej matky, v ktore ociach bol vzdy "dobry chlapec" a samozrejme byvaleho policajta, chytajuceho spravodlivost do svojich ruk – sposobom jeho vlastnym a nie vzdy vhodnym… Film realny ako zivot sam ;) …9/10 ()

Marys

Začínam byť od tohto roku asi kritickejší, ale táto dráma ma vážne nechytila za srdce. Žiadna z podtém ma neoslovila, film sa predo mnou vliekol a musel som ho neustále prerušovať nejakou inou aktivitou, aby som ho dopozeral až dokonca. Herecké spektrum pre mňa nevábne napriek zvučným menám, tak z toho aj napriek niekoľkým sexuálnym scénam rezultuje jedno sklamanie. Takýto duh filmov mi skrátka nesedí. ()

Renfield

Film má několik opravdu zajímavých scén, ale také spoustu těch, které jednoduše nebaví. Navíc jsem často musel kroutit hlavou nad chováním nejen hlavních postav, občas mi přišlo nelogické a někdy zase přehnané, ale pokud to takto opravdu chodí. Dále nemám větších výtek, Todd Field to režisérsky zvládá, hudba a kamera jsou taktéž na vysoké úrovni. Herecky pak vládne Kate Winslet, její výkon vyčnívá nad ostatními, taktéž velice dobrými. Ale ani výkon Kate nepomohl k tomu, aby byla její postava nejzajímavější, tou se stal Ronnie a to i přesto, že se mi do příběhu původně nehodil. Jeho linie včetně závěru byla ta nejsilnější a zároveň nejpřekvapivější. Jinak vše ostatní skončilo tak nějak očekávaně, i proto nemohu jít s hodnocením výše. 60% ()

Nethar

Nějak začínám přicházet na chuť těmto dramatům ze života obyčejných lidí, kteří řeší své vzájemné vztahy a životy vůbec. A taky hraní Kate Winslet mě baví. ()

bidja

Po delší době mohu dát plný počet. Srovatelné s Crash nebo Magnoliií. Příkladný psychologický rozbor postav. ()

daduza

Skvělá Sarah, sama ve velikém domě a bezradná ve vztahu ke svému dítěti, nachází společnost pouze mezi několika místními drbnami na dětském hřišti, manžel o ni naprosto ztratil zájem. Má jedinou přítelkyni, ta však po Sářině upřímném vyjádření obdivu k paní Bovaryové - a nevěře s místním "hezounkem" - Sáru opouští. Ale ze všeho nejvíc mě zaujal příběh Ronnieho, pedofila tak lidsky ztvárněného, až mi ho bylo líto. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (více)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (více)