Smrti napospas

• Španělsko Los abandonados (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko / Velká Británie / Bulharsko, 2006, 99 min

Americká filmová producentka, která byla v dětství adoptována, se vrací do své rodné země, aby zjistila něco o svém původu. Navštíví rodinný dům, který nikdy neviděla a musí čelit děsivému tajemství, které je v něm ukryto. (TV Horor Film)

Yardak

Atmosferický horor, který stojí hlavně na výkonu hlavní hrdinky (nehrála špatně, ale nebyla mi moc sympatická) a později i na Karlu Rodenovi (škoda že neměl víc prostoru). Mělo to spád, lekačky a dobrou kameru. Nadprůměrný horor od španělských ručiček. 3 a půl hvězdy. ()

heyda

Po hororové stránce perfektní, po scénáristické slabota. Příběh má sice výbornou pointu a drtivou atmosféru, ale to co nám režisér zprostředkovává na plátno je jak kubistický portrét, tedy obraz plný chaosu, který pouze vybízí ke spoustě otázkám: proč tamto, proč tohleto, jaký smysl měla tahle scéna, jaký smysl má vůbec celý film, o co tam vůbec jde? ... Pokud se chcete bát, není problém, tenhle horor můžu jen doporučit, pokud však čekáte inteligentní scénáristicky vytříbený horor, tak to radši hledejte jinde. Nicméně hodnocení si zaslouží nadprůměrné: 65% ()

anderson

SLOVENSKÁ PAY-TV PREMIÉRA: DOMA = 29.9.2009 - réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2009 - štúdio MAGIC VOICE), Anastasiu Hille dabuje DAGMAR BRUCKMEIEROVÁ (za slobodna DAGMAR BAJNOKOVÁ), Rodena dabuje PETER KOČIŠ + ČESKÁ DVD PREMIÉRA: EUROPE PRODUCTION = 27.7.2010 (21.9.2009) - tento film má premiéru na jednej z najsračkoidnejších slovenských TV. A to ma desí ... ()

d-corso

Nádherný obrázek střídá obrázek ještě nádhernější, ale strašlivému příběhu to nepomůže ani za mák. Jsem si celkem jist, že to celé nemělo působit směšným dojmem, nicméně opak se stal pravdou. Efektně natočená a naprosto dokonalá blbost. ()

SOLOM.

Nacho Cerdá je mnohdy nedoceňován, ale tento režisér zatím pokaždé dokázal do svých filmů prodat velkou část své duše a po celém světě má spoustu fanoušku. Já sám se mezi ně počítám a doufám, že se brzy vytasí s dalším skvělým kouskem. The Abandoned patří mezi nadprůměrné duchařiny a určitě se na něj brzy podívám zase znovu. Tento snímek mě dokázal zaujmout po všech stránkách od své ponuré atmosféry, přes skvělou kameru, excelentní hudební doprovod až po fantastické herecké výkony. Myslím si že 8/10 si zcela po právu zaslouží. ()

eraserhead666 odpad!

To bylo doslova utrpení, nejprotrpěnějších 90 minut za posledních několik let. Ten film mě nejen hrozně nudil, on mě dokonce každou minutou více a více prudil a sral. Tuctovost a neoriginálnost zápletky a pointy by se ještě daly snést, ale způsob a forma vyprávění nikoliv. již od samotného scénáře se ten film tak strašně snažil být tajemný, strašidelný a atmosférický, že si to veškerou tou snahou posral na celé čáře. Prostě hnus. Marně hledám něco, co mě na tom filmu alespoň trochu zaujalo. Není to nakonec ani můj jindy hodně oblíbený a uznávaný Roden. A když už jsem tak hnidopišský, tak to ještě dorazím. On se Sovětský svaz považoval za hrozně pokrokový, ale pochybuji, že byly již v šestašedesátém sovětské kolchoznice pokrokové natolik, že si vyholovaly buchty. ()

claudel

Je téměř nemožné zajít si ve Francii na český film, takže když jsem zjistil, že v tomhle hororu hraje Karel Roden, tak jsem šel aspoň na něj. Sál zel prázdnotou, český herec přitáhl asi deset lidí, z nichž do konce se dodívalo asi šest. Děj zasazený do ruských lesů mi připadal dostatečně děsivý, takže jsem z kina neutíkal. Jen jsem nechápal, proč si takový film vybrala trojice postarších dam. Patrně se domnívaly, že jde o zcela jiný žánr, soudím dle názvu. ()

matestlust

Film,od kterého sem tedy čekal daleko víc.Některé lekačky sou povedené,to se musí nechat,ale hodně scén je ve světle,což ubírá na té ,,strašidelnosti´´.Líbí se mi pochmurné prostředí,ve kterém je film natočen,líbí se mi Karel Roden..ale to je tak vše.. ()

Morholt

Pro mě překvapení. Hledání temných kořenů své minulosti, tajemstvím opředený dům a bludný kořen. Všechno šikovně skloubené do vizuálně velmi dobrého hororu, který nepostrádá jak napětí, tak solidní obsazení. Z mého pohledu hodně podhodnocené. 80% ()

Genero

Marně přemýšlím, jak dospěli ve španělské zemi k závěru, že čím víc Rodenů bude ve filmu hrát, tím víc to bude horor. Jediné, co mé temné srdíčko alespoň trochu potěšilo, byl vcelku věrohodný obraz sovětského venkova jako nepříliš přívětivého místa plného nepříliš přívětivých ovcomrdů a nehostinné zemědělské stavení, kde by strachy srala Zoja Kosmoděmjanská, Timur i celá jeho parta. Jinak to byla nuda jako bitch a kdyby aspoň z lesa vyskočil medvěd a tu vyžilou blondýnu sežral, mohl jsem si trochu zaplesat a uhrančivým, mystickým hlasem cedit: To nebyl, kurva, medvěd, ale přímo medveděv! Ale i to by stopro zazdil ten zlý kulak a pašíci. Ať to beru zprava nebo zleva, určitě mi trnulo mnohem víc v pátek nad filmovým týdeníkem, kde se u Tupolevu v magickém okamžiku soudruh Leonid Brežněv sápal na soudruha Gustáva Husáka a chtěl ho líbal. ()

maseer2

bál jsem se, a ne, že ne.. skvělá atmosféra, skvělá vizuální stránka (třeba TAHLE FOTKA z filmu je úžasná), obstojná hlavní hrdinka (je trošku nesympatická no..) a skvělý Karel Roden.. jen posledních 30 minut bylo o něco slabších než první hodina a zklamal mě předvídatelný konec.. a pak tam bylo pár nelogičností (těm se ale u takového typu filmu asi nedá vyhnout) - např. hlavní hrdinka omdlí a najednou je střih a ona jde lesem.. nebo nechápu, jak se skoro na konci dostala zase do toho baráku, ze kterého pak vyběhla.......víc psát radši nebudu, abych nespoileroval.. každopádně 4* budou tak akorát:) ()

Terva

Kdesi v Rusku 1966. CITÁT : Když se vyrovnáte se svou minulostí, ještě to neznamená, že se minulost vyrovnala s váma.... Po docela pěkném zeleném ( Ruská příroda ) začátku v roce 1966 se děj přesune až do roku 2006. Jednačtyřiceti letá Marie Jones ( Anastasia Hille ) přilétá do Ruska pátrat po svých rodičích po kterých zdědila statek kdesi v Rusku. Nemovitost se jmenuje po jejích rodičích - Kaidanovskaja. Trochu mi vadí, že český dabing se nezaobírá ruštinou - prostě jí nepřekládá a ani titulky nejsou k mání. Ta sovětská okupace je v nás tak zakořeněná, že je spousta lidí přesvědčena, že azbuku stále zvládáme. Já už ne a tak mě ten nepřeklad docela štve. Ale zpět k filmu. Na scéně se zjevuje, a to docela brzy, Nicolai ( Karel Roden ) Spolu z Marií ( ve světle baterky vypadá jako smrt ) se vydávají pátrat v minulosti. Napětí filmu se docela stupňuje a každý začne být zvědavý, co že se to vlastně v tom roce 1966 vůbec stalo. CITÁT . Dvojčata ??!! Zasraný Rusko !!!! Ponurá usedlost, dva lidé, duchové ( velice zajímavý duchové ) ....jsou naše smrt...., nádherná psychohudba, pěkný děj...prostě hezký horůrek. Při sledování tohoto hororu jsem si vzpomněl na říkanku z mládí - Krvavé koleno - znáte to ? Jedenáctá hodina odbyla, lampa ještě svítila, Dvanáctá hodina odbyla, lampa zhasla !!! Říká se, že když uvidíte svého dvojníka, je čas zemřít...z kruhu není cesty ven.... Hudbu dělal Alfons Conoe a vybral si jednoho interpreta se jménem David Kristian. Zazní od něj songy Lumen, Natalya, Red Kitchen nebo A circle of Teror a další. ()

Nick Tow

Pre lepší zážitok odporúčam pred pozeraním filmu odhodiť "žánrový" meter a predovšetkým čierne okuliare. Abandoned síce môže zafungovať aj ako /filmársky bravúrne zvládnutý/ horror, ale mňa osobne ešte viac rajcoval ten druhý plán, myšlienka o "pretrhnutí" osudovej predurčenosti či ak chcete, prestrihnutí pupočnej šnúry, ktorá nás viaže s minulosťou, "rodovým" prekliatím, opakovaním archetypálnych vzorov, ktorým občas mylne zvykneme vravieť "osud". Teraz si asi od niektorých užívateľov, ktorí pri hororoch radšej tipujú, či nejakú prsatú blondínku "přeřízne" skôr jej amant, alebo psychopat v maske Mickey Mousea, vyslúžim letenku do prdele. Už tam letím. Ja len, že na pečených gaštanoch je lepšie jadro, než ten obal. ()

Radka_86

A zase ten příšernej Roden a jeho tragická angličtina, no a pro změnu zase v roli rusáka...Nuda a jedno velký nestravitelný klišé...Atmosféra dobrá, barák strašidelnej až mě mrazilo, za to taky ty dvě hvězdy ale děj předvídatelnej a nezáživnej.... ()

corpsy

Pekne nasnímaná a ozvučená ducharina, ktorá má však mnoho nudných momentov a tých pravých strašidelných scén je vo filme ako šafranu. A ešte ku tomu tá celková komplikovanosť deja. Bolo to nutné? ()

sidzej

Zacalo to neskutocne dobre. Strih, atmosfera, kamera, prostredie, lakacky to vsetko bolo v ramci zanru vyborne a ja som si uz v duchu hovoril ze som konecne narazil na kvalitny horor. S pribudajucimi minutami sa vsak na povrch dostavila dejova prazdnota, ktora sa nakoniec utopila v totalne prekombinovanom, plochom, predvidatelnom a tupom konci. 50% a to som povodne uvazoval nad 4*. ()

Ten Druhy

Nacho Cerdá vytiahol na diváka asi všetky zbrane duchárského hororu, toľko žánrového klišé som v jednom filme ešte nevidel, a predsa to funguje a má rotáciu. Genealogické materiály, matričné zápisy, staré rodné listy a vybletnuté čiernobiele fotografie sú v tomto žánri veľmi účinné a dotvárajú atmosféru. Dej má dynamický spád, niekoľko dramatických zvratov a okamihov prekvapenia, ktoré nedovoľujú nudiť sa. Tajomstvo, s ktorým film pracuje zostáva dlho neodhalené. ()

Astaroth12

Film pracoval z veľmi slušnou atmosférou.Noc,les,všade prítomná tma ktorá sa miesi z postupne silnejúcou hmlou.Presne takto sa navodzuje tá správna atmosféra,strašidelnosť a keď sa k tomu pridá starí opustený dom za noci,tak to môže byť len Mega slušný adrenalín.Tak toto je obstojne,len škoda že všetko ostatné už také dokonalé nebolo.Film padá na prekonbinovanosti príbehu,odpozeraných lákáčkach a niektorých nedomyslených situáciach.Pravda je že film nenudí,hneď od začiatku má svoje tempo a udržuje si ho až do konca. ()