Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

Odpadlik

Bezduchá, často předvídatelná vyvražďovačka, plná syrových brutálních scén, s nesympatickými postavami, kde není komu fandit (např. dva vyholení, primitivní vypatlanci). Poněkud pochybné morální v závěru vyznění tomu nepřidá. Jedna hvězdička je za krajinu. ()

Nyan

Sledovat tenhle film byl omyl, ale dívali jsme se na to v partě a mohli jsme se alespoň bavit komentováním toho, co se dělo na obrazovce. Myšlenka byla zajímavá, ale provedení se u mě nesetkalo s úspěchem. ()

Sign

nahodou docela povedená vyvražďovačka, a dokonce i ve vrahovi originální, nevraždí zde žádný psychycky labilní magor ani prapodivný mutující člověk ale cvičený voják mstící svého ušikanovaného syna... povedené ()

Luckyman

O tomto filme som veľa nepočul a pravdu povediac, nevedel som, čo mám od neho očakávať. Nakoniec ma ale veľmi prekvapil. Nebál som sa ako pri klasickom horore, ale mal som pár zľaknutí pri niektorých scénach. Celkom pekný béčkovy film. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY Nejde o klasickou vyvražďovačku. Vrah totiž nezabíjí bezdůvodně a nejsou jednoznačně definovaný role vrah vs. oběť, protože maj mladý delikventi značný problémy i mezi sebou. Pořádně teda neni komu fandit, poněvadž maj všechny postavy máslo na hlavě, snad jenom dospělej doprovod delikventů byl "nevinnej". Ale postupem času jsem se spíš přikláněl na stranu vraha (vzhledem k jeho "pochopitelný" motivaci pro zabíjení). Je docela škoda, že byla identita vraha odhalená někde v polovině snímku, kdyby si všechny twisty nechali tvůrci na závěr, bylo by to působivější. Kvalita snímku byla slušná - technická i herecká, svý taky udělala dobrá výprava, jenom dabing nebyl uplně nejlepší, tři silnější hvězdy. ()

Lichty

Ač mé hodnocení není velké, dá se Pustina přežít bez psychické újmy. Je to jen skromný, příjemný horor, kterému reputaci kazí slabomyslné dialogy a několik velmi trapných scén. Vrcholem je situace, kdy se hrdina chytí do lovecké pasti a posléze zaboří hlavu do další. Mrzela mne i nerozvinutost charakterů, kdy i před koncem filmu nebyla všem postavám zcela dána tvář. I přesto mne však Pustina slušně pobavila, ale kdybych si měl vybrat mezi ní a Psími Vojáky, rozhodl bych se pro druhou volbu. ()

Looka

Klasická vyvražďovačka, která sice nenabízí nic moc nového, ale fanoušky žánru zcela jistě pobaví a na rozdíl od valné většiny těchto filmů nenudí. Ve svém ranku je to určitě nadprůměr, také díky vcelku sympatickému hlavnímu hrdinovi. ()

LukH

Docela dobře si dokážu představit, jak by tento scénář dopadl v amerických rukách! Pro mne za 70 %, díky britského "smrádku" se kloním směrem nahoru. Měl jsem tu čest vidět v poslední době podobné filmy neamerických tvůrců (2xVB, 1xAustrálie) a prostě je z nich pokaždé vymačkáno maximum - především parádní (v tomto kontextu zvláštní přívlastek :-D) atmosféra! Trochu mě zde překvapil poměrně bystrý pointový důvtip hrdinů, ale nakonec i to se vymyká standardům žánru (tzn. žádný megašok na závěr) a za mne je to plus. ()

WScully

Příjemné překvapení s určitou myšlenkou. Postavy jsou na vyvražďovačku vcelku dobře vykreslené, nejedná se pouze o tupé nemyslící a hystericky jednající stádo mladistvých, které je napadeno vrahem bez motivu. Občas se sice postavy zachovají nelogicky, to lze filmu vyčítat, avšak v celé své podstatě si film udržuje napětí, nechybí určitá sugestivní výpověď o sociální skupině těch nejtěžších mladistvých delikventů a funguje dostatečné působení na diváka, který si během filmu dokáže vcelku přehledně vybudovat objektivní nadhled a zamyšlení se nad počínáním hlavního naháněče. Není to dokonalý film, ale už i jenom kvůli té tajemné přírodě stojí za to aspoň na jedno pokoukání. ()

Megynka

Blbooost ... pokud pominu hrozné herce, příběh, muziku ... tak některé věci tam byli tak stupidní, že škoda slov ... ()

Lilien

Pustina je skvelou variáciou na slávne Vyslobodenie, zmutované do dnešných pomerov. Zaujímavé prostredie, zaujímavé postavy a dostatočná dávka napätia a brutality. Scény s krvilačnými vlčiakmi boli v dnešnom hororovom žánre pre mňa niečo extra... nebiť toho predvídaného záveru tak by bolo hodnotenie možno aj trošku vyššie. ()

PRobin

Zajímavý britský počin. Pravda, jedná se o klasickou vyhlazovačku, ale tvůrci se nebojí ukázat pár opravdu pořádných gore efektů. Bohužel, zbylá filmová výplň se místy až neuvěřitelně vleče. ()

Knor

Jeden z dalších důkazů, že v jednoduchosti je síla. Kromě Seana Pertweeho tu nebyla jediná sympatická postava, ani jediná, aaaaale v tomto případě mi to vůbec nevadilo, protože jsem si o to víc vychutnával jak jsou ty kréténi a krávy postupně likvidovaný neznámým zabijákem a jeho tlupou psích mazlíčků. Prostředí pustého ostrova je skvělý a o krvavou zábavu je postaráno královsky. Nemůžu si pomoct, tohle mě bavilo. ()

Najt

Celkem slušná vyvražďovačka. Na horor sice zapomeňte, ale pár scén tam je dobrých. Jinak se jedná o pouhý průměr s opravdu obyčejným a prostým příběhem v atraktivním prostředí opuštěného ostrova. ()

Luki.V

Povedený britský survival horor, který naneštěstí ve své poslední třetině ztrácí tempo. A proboha proč je vždycky alespoň jeden horor každý měsíc označený na DVD jako thriller? (V tomto případě dokonce i jako "akční") ()

Pharlap

Fakt drsný.. Líbil se mi příběh.. námět pomsty, který vypluje na povrch až ke konci filmu.. Skvělá postava "nácka", terorizujícího ostatní.. Koukatelné i na podruhé, což velmi oceňuji :-) ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga