Pustina

Wilderness

Pustatina

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 93 min

Skupina mladých vyvrheľov spoločnosti z nápravnovýchovného strediska je po smrti svojho spolubývajúceho vyslaná na opustený ostrov, kde sa majú uvedomiť. Samozrejme, že ostrov nie je až taký neosídlený. Bohužiaľ žiadne mysteriózno tu nečaká, možno preto sa mi to nepáčilo až tak ako Bassetov predchádzajúci Nightwatch. Spracovanie je podobné Dog Soldiers. Podobná kamera, les, prízvuk postáv, ten istý herec. Nahodenie príbehu je fajn, potom nasleduje dlhší rozjazd, útok psov je fajn, záber s narazením psej hlavy na kôl je najlepší a poctivá rezanica na záver ako zo Štvanca s Del Torom a Tommy Lee Jonesom potešila. Malá porcia vyhryzených čriev a sem tam naaranžovaná mŕtvola.(31.10.2006)

Bassett dává zapomenou na svoji prvotinu, jelikož ji upgradoval posunem o 89 let, armádní rotu vyměnil za partičku vězňů, přihodil tři ženské, čtyři psy a jednoho nekompromisního lovce, který funguje mnohem lépe, než psychóza válečných zákopů. Adrenalin z toho teče po litrech a postavy jsou ze své podstaty ‚krásně‘ nevyzpytatelné. Ty, jimž zrovna chcete fandit, si vybíráte jako z bonboniéry, abyste následně skousli hořký vnitřek a vyplivli, popř. nechali plavat, když bolestně umřou. Úderná irská šleha bez kompromisů, která posouvá hledáček zajímavosti režiséra o dva levely výše. [Současnou středověkou řežbou jsou kvality stvrzeny.](27.5.2010)

• teutates

Som rád, že už to mám za sebou - znova by som sa nato už určite nedíval! Uznávam,myšlienka by ušla. Ale ten trápny scénar a to prevedenie bolo hrozné! "B" horor u ktorého sa málo kedy budete báť, skôr u Vás vyvolá nechuť a smiech! Nedá sa tuna hovoriť ani o hereckých výkonoch ani o nejakej réžii. Skupinku najhoršej mládeže premôže pár psov a to ani radšej nehovorím o zvyšku "akčných scén"! Od odpadu delí tento film len malý krôčik! Chápem, že ide o nizkorozpočtový snímok, ale vydel som už aj oveľa lepšie..!(21.12.2007)

Po skončení filmu jsem dal 4*,ale jak jsem přemýšlel nad komentářem, srážím to o hvězdu na hraničních 69%. V situaci, kdy parta adolescentních parchantů v pasťáku psychickým terorem donutí jednoho z nich k sebevraždě, za kterou jsou odměněni slovy ředitele. "Take them to the island!", jsem čekal slušnou zábavu. Díky slušnému obsazení jsem se bavil i s pár přešlapama více než půlku filmu, ale bohužel postupem času jsem si stále častěji pokládal otázku "WTF?" jak nad scénářem, tak nad logikou chování postav. Škoda, konec je jakýsi mišmaš, který celý film srazil. Ale i tak je to s přehledem dívatelný brutálnější survival, který se však snaží hrát větší představení, než jaké je schopen utáhnout.(23.10.2012)

Šikana v lapáku dovede nezletilé vejlupky až na ostrov, kde není žádný KFC, aby utužily charakter.......Vyvražďovačka, držící se ničím nepřekvapujícího schéma. Párkrát jsem byl napnutej, ale v podstatě se nic překvapivého nestane. Bohužel. Průměrně drsné záběry, vedle nichž má na povrch vystupovat psychologie jednání ,,ve skupině pod tlakem". Dobrý je dobrý a zlý.... . Neurazí, ale nenadchne. Na jedenkrát ujde.(7.3.2007)

• - Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)

• - Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)