Pustina

Pustatina

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 93 min

• playboxguest

Za Lenoru Crichlow, neboli Sugar, ale i tak je to film naprosto o ničem a totální béčková kravina, kterých jsou televize po půlnoci plné...(19.9.2010)

Subžánr vyvražďovaček nemám v lásce, ale musím přiznat, že Pustina patří ve své kategorii k nadprůměru. Má celkem realistický scénář, slušnou režii a typově přesné kvalitní obsazení. Dokáže i diváka znalého žánrových pravidel překvapovat. Je to krvavé, syrové, násilnické, adrenalinové. Nejde o horor, ale o temný thriller. Celkový dojem: 60 %.(6.5.2009)

Taký typický horor len s lepšou atmosférou. 70% - 3*(9.6.2010)

• MM_Ramone

Raz darmo! Anglická novodobá horrorová produkcia ma nedokáže osloviť. Aj keď "Pustina" nie je určite tým najhorším snímkom z tejto krajiny, ale ani pri ňom som nebol ako divák spokojný. Scenár o izolovanej skupinke mladých delikventov na ospustenom ostrove, kde ich jedného po druhom likviduje psychopatický vrah, by som aj bral. Však to filmové spracovanie, vrátane hereckých výkonov, mi prišlo slabé. **(23.1.2008)

Toto ma fakt potešilo. Po záplave variácii na BATTLE ROYALE, konečne niečo zaujímavé s témou študenti na opustenom (?) ostrove. Perfektná atmosféra, žiadne moralizovanie, rýchly spád... Mne sa páčia aj prostoduchejšie veci typu KRUTÁ RASA, a tu išlo o čosi viac...(4.9.2014)

• Alex Reid

• - Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)

• - Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)