poster

Pustina

 • Velká Británie

  Wilderness

 • Slovensko

  Pustatina

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimp
  ****

  Parta mladých a krásných lidí na ostrově uprostřed ničeho. Postavy jsou více méně ploché charaktery bez vývoje (dobrák s pověstí vraha, hromotluk co potřebuje pevnou ruku, zlý nácek co má pod palcem hromotluka...). Cením hlavně odvahu neuázat xicht záporáka až do 75. minuty filmu a scénu s táborákem.(12.2.2007)

 • castor
  ***

  S šikanou si leckdo neví rady. Každý se z ní snaží vybruslit po svém a ne vždy to dopadne vesele. V ložnici nápravného zařízení právě jeden slabší jedinec zvolil rezignující variantu. Skupinka trýznitelů je tak následovně potrestána relativně netradičně. Opuštěný ostrov ale nebude tak úplně opuštěný, jak by měl být.. Když takhle člověk ještě nechce jít úplně spát, narazí občas při přepínání kanálů na zajímavý projekt – nevím, zda-li se dá thriller Pustina do téhle skupinky zařadit, ale své postavení v daném žánru si určitě vydobyl. Britské horory budují s minimálními rozpočty intenzivní atmosféru a v posledních několika letech i místy zastiňují (posuďte sami: 28 dní poté, Pád do tmy nebo Jezero smrti) americkou konkurenci. Málo známí herci navíc posilují realističnost a tvůrci za kamerou předkládají syrový pohled na věc, až nechutně realistické vykreslení násilí a všudypřítomnou špínu.(4.5.2009)

 • klerik
  ****

  Toto ma fakt potešilo. Po záplave variácii na BATTLE ROYALE, konečne niečo zaujímavé s témou študenti na opustenom (?) ostrove. Perfektná atmosféra, žiadne moralizovanie, rýchly spád... Mne sa páčia aj prostoduchejšie veci typu KRUTÁ RASA, a tu išlo o čosi viac...(4.9.2014)

 • heyda
  ****

  Parádní horůrek z Britské produkce, který mi nabídl skoro všechno: brutální smrti, napětí, akci, lekačky, výborné bitky s krvavými šrámy a skvělou hudbu. Jedna jediná věc mě však zklamala a to kamera. Na takový horor by to chtělo zkušený kameramanský ansámbl, protože trhané letecké záběry na ostrovní krajinu jsou fakt amatérské. K samotnému příběhu též nemám výtky, všechno probíhalo v rámci uvěřitelnosti. Celkově tedy 75%(11.10.2010)

 • Isherwood
  ****

  Bassett dává zapomenou na svoji prvotinu, jelikož ji upgradoval posunem o 89 let, armádní rotu vyměnil za partičku vězňů, přihodil tři ženské, čtyři psy a jednoho nekompromisního lovce, který funguje mnohem lépe, než psychóza válečných zákopů. Adrenalin z toho teče po litrech a postavy jsou ze své podstaty ‚krásně‘ nevyzpytatelné. Ty, jimž zrovna chcete fandit, si vybíráte jako z bonboniéry, abyste následně skousli hořký vnitřek a vyplivli, popř. nechali plavat, když bolestně umřou. Úderná irská šleha bez kompromisů, která posouvá hledáček zajímavosti režiséra o dva levely výše. [Současnou středověkou řežbou jsou kvality stvrzeny.](27.5.2010)

 • Alex Reid

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace