Pustina

Wilderness

Pustatina

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 93 min

Anglická produkcia opäť dokazuje, že v horrorovom žánri občas dokáže konkurovať tej americkej. A to na úrovni. Veľkú časť môjho dojmu z podobných filmov zohráva úvod do deja. A tento ma nesklamal. Nie je to nejaký scenáristický boom, ale úvodné väzenské scény na uspokojenie stačia. Potom nastupuje pár naivností, ale len čo sa týka logickosti skupinky väzňov na ostrove, ktorí sú strážení jedným (!) dozorcom bez zbraní. Zabijacie scény dosť dobré, ľakačiek som sa veľa nedočkal, ale potešila pointa. Po dlhom období bez kvalitnejšieho bánia sa - odporúčam. 75%.(24.8.2007)

Ve Velké Británii poslední dobou vznikají vcelku zajímavé horory a i když jde hlavně o vyvražďováky, mají zajímavý příběh, výbornou atmosféru a hlavně dobré zázemí. Krajina je zde opravdu nádherná a lesy jsou proto příhodné pro nějaké to neštěstí z nedbalosti nebo dokonci nestvůru? Ne nebude to tak nadpřirozené jak se na první pohled může zdát, ale fakt je že jsem se chvílemi i docela zasmál, ale i příjemně pobavil a přesto že film čerpá z poslední dobou u nás často vídané záležitosti útoku psa na člověka, tak se budete bavit stejně jako já a možná se neleknete ale nahnáno mít budete. --- Ty vole von mu ufik hlavu - Třeba chutná nejlíp(24.2.2007)

Kvalitný lowcost survival, ktorý dokazuje že Briti žaner vedia. Vedia z minima vyťažiť maximum (rozumej jeden chadný ostrov, šedé mraky a hneď je pochmúrna nálada), nešetria krvou a hlavne postavám (nielen vďaka prízvuku) človek zväčša fandí a na rozdiel od otravných amerických rovesníkov nepraje rýchlu smrť. Originality by sa človek nedorezal, ale bavil som sa, aj keď nie tak ako u Severance. 60%(3.4.2007)

• Chrustyn

Slabý a neatmosferický "horor" se špatnými herci u kterého se tak nanejvýš budete hororově nudit. Bude vám úplně jedno kdo umře další jelikož jsou všechny postavy maximálně nesympatické a trapné. Nejlepší výkon tu podává smečka psů.(26.2.2008)

Po skončení filmu jsem dal 4*,ale jak jsem přemýšlel nad komentářem, srážím to o hvězdu na hraničních 69%. V situaci, kdy parta adolescentních parchantů v pasťáku psychickým terorem donutí jednoho z nich k sebevraždě, za kterou jsou odměněni slovy ředitele. "Take them to the island!", jsem čekal slušnou zábavu. Díky slušnému obsazení jsem se bavil i s pár přešlapama více než půlku filmu, ale bohužel postupem času jsem si stále častěji pokládal otázku "WTF?" jak nad scénářem, tak nad logikou chování postav. Škoda, konec je jakýsi mišmaš, který celý film srazil. Ale i tak je to s přehledem dívatelný brutálnější survival, který se však snaží hrát větší představení, než jaké je schopen utáhnout.(23.10.2012)

• Alex Reid