True

• Německo True
Krátkometrážní / Romantický
Německo / Francie, 2004, 10 min

Epizoda z filmu Paris je t'aime o vztahu dívky a slepého kluka. (Elrond88)

Estrellita

Tykwerův příspěvek ke skupinovému dílu je neuvěřitelně působivý - v průměhu filmu se na diváka snáší tíha života, víc a víc... a víc a víc a víc! až nakonec témař nejde snést, a pak - přijde pointa, taková, jakou myslím nikdo nečekal - a veškerá tíha padá pryč. Tenhle režisér v tom zkrátka umí chodit. 80%! ()

dANo

Vďaka tejto poviedke je Paris je t'aime vyzdvihovaným filmom (samozrejme, aj ďalších 17 poviedok má niečo do seba, ale v tomto prípade ide o skvost) a Tom Tykwer si v nej nádherným spôsobom pohral s témou Paríž a láska na priestore 10 minút. ()

Ichabod

Tykwerova práce s hudbou a střihem je prostě fantastická a divákovi skvěle navodí pocity, které ke sledování potřebuje. Poměrně instantní, ale přesto dobře zapamatovatelná epizoda. ()

strelenaL

Nejkrásnější krátký příběh ve filmu. Krása a čistota rozeznatelná od první minuty. Na 100% povedený celkový film. ()

Killda

Člověk si uvědomí co ztratil, až když je už pozdě. O tom, jak jsou šťastné momenty prchavé a o tom, že láska není jen fyzického charakteru. Jako krátkometrážní snímek je tohle filmová slast útočící úpřímností na vaše srdce. ()

Maynard.

Hmm, tak to vypadá, že se díky tomuto kraťasu mrknu i na celý povídkový film. A nejspíš i na další filmy Toma Tykwera. Páč úplně zbožňuju když se do filmu přimíchávájí "zrychlovací" nebo "zpomalovací" efekty a různě podobné vyfikundace s kamerou :o). Natalie je v tomto kousku k sežrání jako kdekoli jinde... ()

mohamedsfinger

Jak málo času stačí na to, aby vás film dostal do kolen a nechal zírat s otevřenou pusou... přesně takhle na mě tohle Tykwerovo opravdu mistrovské dílko zapůsobilo. Kouzlo celého snímku netkví v hercích (kteří ale tvoří důležitou část, že, Natálko?), ale v dokonalém střihu a práci s časem a samozřejmě pointě. ()

Forsberg11

Výborný kraťas, ktorý ma skutočne chytil od samého začiatku a nepustil až do konca. Skvelá filmová robota a priehršť emócií v desiatich minútach. 80 %!! ()

Hanys_

Asi nejlepší epizoda z filmečku Paříži, miluji tě...Geniální Tykwer a jeho zběsilé tempo...jako v časech Loly. ()

agass

myslim že v Paříži, miluji Tě byly k vidění zajímavější kousky z míst TOUR EIFFEL či PLACE DES FETES, ale jinak nic proti Natálce Portmanový ()

Marrty3

Zrežírovat a obsadit se do tohoto snímkiu byl Tykwerův nejlepší tah. "Kraťák" o slepci, který je bezhlavě zamilovaný do Natalie Portman. Krásná lyrická pohádka. Je to energické a je to skvěle podané. Až po přečtení zdejších komentů jsem zjistil, že je to z Paříži miluji tě, na co se asi brzy podívám pokud je to tak dobré jako True, tak klobouk dolů. ()