Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Série(11) / Epizody(183)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

borec999

Spolu so Susedmi a Profesionálmi to najlepšie čo na Slovensku vzniklo v žánri komediálny seriál/sitkom, pri čom zo spomínaného tria mi dokonca Mafstory príde ako najviac vtipné a trefné. Humor je drsný, útočný, nekompromisný,veľmi často obohatený o ľúbozvučné slovenské vulgarizmy(ktoré prirodzene patria do mafiánskeho prostredia a vlastne aj nášho bežného jazyka) a nedáva si servítku pred ústa. Postavy sú skvele napísané (Alinko Krasňanský s nezabudnuteľným rečovým prejavom, plachý účtovník Krtek, večne ožratý lekár Béla či jednoduchší Banán...),výborne zahrané (chválim všetkých do jedného) a zápletky dostatočne zaujímavé. Prvé série s Fratričom síce ešte boli nemastné neslané, no po príchode Sklára sa seriál dvihol a s výnimkou poslednej série vlastne každá stála zato. Ja osobne nemám čo Mafstory vytknúť a ako jednoduchá oddychovka na mňa spoľahlivo funguje aj po rokoch. 100% PS: Batthyányho 30 sekundovka  s využitím azda všetkých nadávok ktoré slovenský jazyk pozná je najlepšia reklama na sitkom aká bola kedy u nás natočená. Ever.  https://www.youtube.com/watch?v=HUH_Z1Lwcoo ()

The_Peach

Jednoznačne pre mňa najlepší slovenský komediálny seriál, tvorcom sa naozaj podaril. Samozrejme, nie každému sa musí páčiť, aj mne to trvalo istú dobu (prvá séria s Rudinkom), ale teraz to sledujem pravidelne, vždy sa neviem dočkať štvrtka. Postavy sú fakt vymakané a vynikajú najma Peter Sklár alias Albert Krasňanský, tie jeho vyjadrovacie schopnosti a poprehádzaný slovosled má vie najviac pobaviť a Peter Batthyany, ktorý s neskutočnou kvalitou dokáže zahrať postavu tak Banána ako i tety Márgit natoľko, že ju já osobne vnímam ako ďalšiu postavu (nie ako keď hral Martin Vanek Pipinu). Niekoľko ľudí vyčíta, že sa tam používa veľa vulgarizmov, podľa mňa to k tomuto typu seriálu patri. Sú to predsa "mafiáni". Proste a jasne tento seriál zbožňujem, som naň závislý a držím mu palce aby si udržoval poprípade zvyšoval svoju kvalitu. ()

BadoXXII

Tak ako v prípade Profesionálov, aj Mafstory bolo zo začiatku zaujímavé a vtipné. Scenáre sa však rýchlo začali otrepávať a už som mal postupom času pocit, že to je jednoducho stále o tom istom. Veľmi slabá rôznorodosť situácií. Každopádne písať vtipné scenáre každý týžden 5 rokov nie je sranda. Pravdaže na slovenské pomery je to špička, lebo tu nič iné momentálne v ponuke vtipnejšie nie je a to je veľmi smutné. ()

brutale

Peter Batthany (Banán) sa narodil pre túto postavu, bez neho by Mafstory upadalo. Samozrejme neberiem zásluhu ani Sklárovi (Ali) a ostatným, ale "Očúvaj ma sem, chlapec môj,že Banánko chlapec, že on najlepší je! ". Na Slovenku je táto show originalitou svojho druhu, ale neviem dokedy sa jej bude dariť zabávať národ, "mafiánskou" tematikou. ()

Segrestor odpad!

Děsivě tupé, příšerně nudné. Podle oficiálního distributora je to plné směšných situací a drsných bonmotů. To jsme já a distributor asi koukali každý na něco jiného. Nebo se každý díváme na svět jinak. A jeden z nás (já) nehulí. První co mě nejvíce od tohoto hnusu odradilo byl ten idiotský smích komparzu na pozadí. V takové frekvenci jsem to ještě nikde jinde neslyšel. Ten dav dostával záchvaty smíchu v úplně bezdůvodných situací. To se tam smáli nějací blázni nebo co. Být na drogách, dostal bych z té smíchové kulisy docela nebezpečný psotník. Ty vlny smíchu posílají pokus o legraci zvanou Mafstory někam do senkrovny plné toho nejhoršího průjmu. Na "Jojke" by udělali mnohem lépe, kdyby místo toho pustili monoskop. K tomu monoskopu pak ať pouští ten idiotsky přemrštěný smích. Udělají stejnou parádu a za úplně jiné peníze. ()

• V deviatej sérii pribudla Banánova (Peter Batthyany) izba a zmenila sa úvodná sekvencia. (Johnny.ARN)
  • V prvej sérii stvárnil Pipinu Martin Vanek, na začiatku série druhej absolvovala postava plastickú operáciu a odvtedy ju hrá Gabriela Dzuríková. (m.a.t.o.)