Film, ktorý u mňa balansuje medzi 3 a 4 hviezdičkami. Nakoniec som sa priklonil k tej horšej variante. Technicky ide o absolútne bravúrne zvládnutý snímok so skvelými hereckými výkonmi. Steve Buscemi zahral skvelo, ale ani Pitt nezaostával, podal asi podobný výkon ako vo Funny Games - svojský a osobitý, uhrančivý herecký prejav, ktorý je naozaj originálny. Dejovo ma to však za srdce nechytilo, dosť často som sa nudil, záver riadne klišé, niečo ako paródia na americký sen a pravdepodobne by som to už viac krát nechcel vidieť. 65/100(18.12.2013)

Je to vlastně příšernej kýč (chápu, že záměrně), tak nádherně s nadsázkou podanej, roztomilej a zábavnej, že si prostě nemůžete Stevieho paparazziho a jeho bezďáka ve skříni nezamilovat.(25.6.2010)

Vynikajúco napísaná a ZAHRANÁ dvojica ústredných postáv! Tiež poteší, že prevažná väčšina deja sa odvíja práve od ich vzťahu, nie od tej naivnejšej, romantickejšej roviny... ktorá síce vo väčšine momentov funguje bez škrípania, na konci je to ale predsa už len akési nijaké. Do finále sa tento osviežujúci snímok dopracuje akoby sám od seba, pritom v súvislosti s predchádzajúcim dejom (kde scenáristický dôvtip a pôvodnosť priam prskajú z obrazovky) by som práve v závere čakal nejaké to prekvapenie, nečakný zvrat, niečo iné a originálne. Taký čas by som neváhal siahnuť aj po plnom hodnotení, lebo inak sa mi to páčilo ako v danom žánri máločo.(1.8.2008)

Uklízel jsem u televize bordel v šuplíku a tohle zrovna dávali. A dobrý. Slizounský, nehorší-vlastnosti-paparazzi zhmotňující Steve Buscemi táhne tuhle slaďárnu hodně nahoru a příjemně vyvažuje naivní pohádku o tom jak bezdomovec ke štěstí přišel.(16.8.2010)

• Freemind

Celé mi to připadalo jako by to bylo natočeno někde v polovině 90tých let. Podle mne to o dva chlupy překročilo hranici mezi nezávislým, nízkorozpočtovým snímkem a nefalšovaným béčkem. Nudné, unylé a amatérské je tady všechno - herectví, kamera, střih, zvuk, scénář ... Masa předvídatelnosti a milionkrát použitých motivů se završí, když na konci Steve jde "vyfotit" pohledného houmlese a atmosféra "graduje" tím, že začnou znít úryvky rozhovorů. "Jsi paparazzi, jsi paparazzi". Nechápu, proč do toho chudák Buscemi lezl.(29.2.2008)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna, kde Les Galantine (Steve Buscemi) dáva rozhovor v televíznom štúdiu. (Illioplius)

• - Pri nakrúcaní filmu, kde Toby (Michael Pitt) zapichne nožom Blaina (Kevin Phillips), po tejto scéne režisér dá pokyn na zopakovanie. Blaine si následne vyzlečie modrú vestu, no po strihu na inú kameru ju má opäť oblečenú. (Illioplius)