Opilí slávou

Delirious

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2006, 102 min

DiCillo je frajer (konštatovanie po dvoch filmoch)!!! V Delirious dokázal geniálne ironicky a s absolútnou ľahkosťou opísať "krásy a pôvaby" šoubiznisu, ale aj ľudí, ktorý k nemu pričuchnú (ale aj charaktery ľudí ako takých). Veru, relatívna je čiara medzi bezdomovcom a hviezdou, všetko je jeden veľký nablýskaný a nafúknutý gýč. Veľa vecí je tu samozrejme dohnané ad absurdum, ale len zdanlivo, pretože tento film je inteligentný, žiadna prvoplánová sračka. Zasmial som sa ako dlho nie, som plný dojmov..Parádny Buscemi a všetko ostatné presne tam, kde má byť...(11.10.2010)

Aneb co s člověkem může, ale nemusí udělat sláva a popularita. Steve Buscemi je můj oblíbenec a nemůžu si pomoct – tady je prostě boží. Jeho typický a nezaměnitelný hlas, nejrůznější obličejové kreace a energické herectví jsou zkrátka nenapodobitelné. Delirious je velmi příjemný film, který vážnou i zábavnou formou ukazuje každodenní tvrdý chléb práce profesionálního „paparazzi“ fotografa, a který na konci upřímně dojme.(26.3.2008)

3,5* Čakala som trochu viac komediálnosti a menej drámy, ale nebolo to zlé. Také smutno-veselé zamyslenie nad životom v žiare reflektorov, mimo nej aj v úplnom tieni. Pre nás realistov nijako extra objavné dielko, skôr sumarizujúce či odhaľujúce to, čo hltači bulvárnych časákov a historiek nevidia alebo nechcú vidieť - že aj sélebrity sú iba ľudia so všelijakými vlastnosťami, a že aj obyčajní chudáci musia byť niekedy priebojní ako tie celebrity, aby prežili ďalší deň. Či je to obyčajný život alebo Hollywood - zákon džungle je nemilosrdný. Avšak je to dielko veľmi láskavo odhaľujúce (no i všeličo milosrdne skrývajúce), objektívom blahosklonnej melanchólie. Mám chuť pozrieť si film ešte raz, aby som si znova mohla vychutnať jeho psychologické momenty - a v tej súvislosti samozrejme výborný herecký prejav Steva Buscemiho.(30.8.2009)

DiCillo je režisér ktorého hrdinovia sú ľudia, ktorý nevedia kam dalej alebo sú na mrtvom bode vo svojej kariére. Taký je aj Les, ktorého rodičia odsudzujú za to že je paparazzi a nedostane sa mu u nich uznania. Jeho snom je raz spraviť takú fotku , ktorá raz obletí zem. Toby je bezdomovec , ktorý sa Lesovi votrie do života s tým že mu bude pomáhať zadarmo. Začína sa cesta splnených snov, pretože Toby chce byť herec. Najivita akou je film natočený hovorí za všetko keď sa Toby prslávi filmom o zabijákovi bezdomovcovi za 90 Milionov dolárov na tvári vám musí preblesknúť úsmev a keď Kostelo hovorí že robí muzikál o Britney Spears na štýl električka do stanice túžba musíte sa válať o smiechu. Je to natočené jednoducho a s každého záberu cítiť malý rozpočet ale film je aj tak skvelo natočený hlavne krásnymi scénami , ktoré napoprvýkrát nedávajú úplne zmysel a po druhom pozretí si uvedomíte že by vám chýbali. Buscemi je fantastický on bol vždy a hlavne po titulkoch je ešte minutový spot , ktorý nech vám neunikne lebo len s ním ma film koniec aký má mať Happyendoví ale zase takéto sú jeho postavi. Aj keď je to happyend keď sú vlastne v tom čo robia na tom naúbohejšom mieste? posúdťe sami(1.3.2008)

Velmi dobrá komedie se svižnými dialogy, v níž mi vadily pouze některé až příliš sladké Pittovy momenty na plátně. Ale jinak pohoda.(18.11.2009)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna, kde Les Galantine (Steve Buscemi) dáva rozhovor v televíznom štúdiu. (Illioplius)

• - Pri nakrúcaní filmu, kde Toby (Michael Pitt) zapichne nožom Blaina (Kevin Phillips), po tejto scéne režisér dá pokyn na zopakovanie. Blaine si následne vyzlečie modrú vestu, no po strihu na inú kameru ju má opäť oblečenú. (Illioplius)