Opilí slávou

Delirious

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2006, 102 min

Uklízel jsem u televize bordel v šuplíku a tohle zrovna dávali. A dobrý. Slizounský, nehorší-vlastnosti-paparazzi zhmotňující Steve Buscemi táhne tuhle slaďárnu hodně nahoru a příjemně vyvažuje naivní pohádku o tom jak bezdomovec ke štěstí přišel.(16.8.2010)

Steve Buscemi se na to hodil, je skoro paparazzi.(23.3.2009)

Výborná svižná záležitost, ke všemu perfektně obsazená jak v hlavních tak ve vedlejších rolích. Zábava od samého začátku a po prvním shlédnutí už si dokážu říct, že tenhle film mám ráda.(17.1.2011)

Je libo sestoupit do spodních pater šoubyznysu? Rychlovýtah Buscemi vás tam dopraví coby dup. Úloha Lese, fotografa s šakalím charakterem, připraveného parazitovat úplně na čemkoli, byla Buscemimu psána snad přímo na tělo a ten svou příležitost využil naplno. Lesův protipól Toby, bezmezně dobrotivý světec bez domova, neustále rozdávající duchovní útěchu na všechny strany, už mě tolik nenadchnul, ale řekl bych, že za to mohl spíš scénář, než Michael Pitt. Od doby, kdy jsem četl Solženicynův Jeden den Ivana Denisoviče, totiž nechovám důvěru k lidem, kteří po ostatních vylizují misky — přinejmenším se nedá věřit tomu, že přežijí dostatečně dlouho. Natož aby si zachovali kondici, svěžest a luzný zjev. Ale budiž. Grungeový fešák si v tomhle filmu prožije svůj příběh z červené knihovny a já nehodlám nic namítat, snad jen to, že jsem se tak trochu nudil. Já vím, že to byla satira se vším všudy, přesto mě banální fešanda Alison Lohman moc nedostala, Pittovy kukuče taky ne a tak celý ten jinak docela milý a příjemný příběh pro mě stál celý hlavně na tom Buscemim. Budu dnes trochu přísnější a pro jednou zaokrouhlím dolů.(26.9.2010)

Pravidlo číslo 1: Tom DiCillo má skvělý cit na herce. Steve Buscemi i Michael Pitt jsou ve svých rolích excelentní a celý film je takovým příjemným zjevením v současné záplavě průměrných filmů...ostatně stejně jako DiCillovi předchozí filmy.(29.7.2008)