Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to priemerný horor. Má dobrý príbeh o jednej rodine, ktorá sa presťahuje do pustého domu pri slnečnicovom poli, no nie je s ním všetko v poriadku, ale kedže sa to výraznejšie prejavuje len v prítomností detí a dcére to rodičia neveria, musí prísť na celú pravdu o tom, čo sa v dome stalo skôr, než sa stane niečo zlé. Spracovanie ale pôsobí iba úplne obyčajným dojmom, na film sa dá po celý čas bez problémov pozerať, keďže kvôli svižnému tempu tu na nejaké zbytočnosti ani nie je čas, ale nič tu ani výrazne nezaujme, film sa prakticky celú hodinu drží na tej istej úrovni po všetkých stránkach, takže ani o nejakej výraznej hororovej gradácii sa tu moc hovoriť nedá, až v záverečnej dvadsaťminútovke sa to už zmení a dej sa uberie trochu iným smerom, ale ani potom to na kvalite moc nepridá. Po hororových stránkach tento film moc nefunguje, napätie je príliš slabé a ani atmosféra nie je moc výrazná. A samotné hororové scény by nemuseli byť zlé, vzhľad duchov a aj ich pohyb je na tom dobre, ale ich využitie v jednotlivých scénach pre horor absolútne nefunguje, tie scény sú obsahovo až príliš moc obyčajné, nikomu v nich nejde o život, čo je veľký zápor a časom už aj stereotypné, takže tam ani nie je o čo stáť. Herecké obsadenie nie je zlé, Kristen Stewart ma v dobrom prekvapila, celkom dobre film ťahá a bez problémov je aj zvyšok postáv, len z nich už prekvapivo nikto nemá až ta moc priestoru. Réžia a technická stránka sú iba čisto priemerné, škoda, títo režiséri majú rozhodne naviac. Ako obyčajná priemerná teenagerská poobedňajšia ducharina to nie je zlé, pozerať sa na to dá, ale keby som Prekliatie domu slnečníc hodnotil ako seriózny horor, tak by to už bolo horšie. Objektívna kvallita filmu- 51%, film sa páči mne na 54%. ()

SOLOM.

Já jsem byl docela spokojený. Bratři Pangové jsou moje krevní skupina a na jejich filmy se podívám vždycky velmi rád. Ani tentokrát mě v žádném případě nezklamali. V první řadě chci pochválit výběr herců, kteří v čele s Kristen Stewart předvedli velice solidní výkony. Po trikové stránce nemám rovněž skoro co vytknout, ale souhlasím s tím, že scénář je místy hodně děravý a snadno předvýdatelný. To mi však nezabrání ocenit celkovou kvalitu filmu i vysokým hodnocením. 7/10 ()

MM_Ramone

Roy Solomon sa so svojou manželkou a dvoma deťmi odsťahuje z rušného Chicaga na opustenú farmu niekde uprostred Severnej Dakoty. Chcú pestovať slnečnice a znova upevniť rodinné putá dôvery. S ich novým príbytkom však nie je všetko v poriadku. Na stene sa zjavuje nechutný mokvavý fľak, okolo domu vkuse krúžia veľké, čierne vrany, dospievajúca Jess intenzívne cíti niečo zlé, malý Ben vidí duchov... Zo začiatku sa to rozbieha veľmi sľubne, žiaľ s postupom času začne tento horror trocha nudiť, až to vyvrcholí dosť nepodareným rozuzlením. Mohlo to byť omnoho lepšie. "Kliadba domu slnečníc" mala potenciál, ktorý nebol využitý. Škoda. *** ()

becki_tu

Banda podivných duchů straší rozhádanou americkou rodinku v polorozpadlém domě. Hmm. Bratři režiséři se rozhodli jít vyšlapanou cestou, což znamená bez jakékoliv tvůrčí originality, bez pořádného scénáře a hlavně - bez logiky. Prokletí domu slunečnic je místy sebeparodie, místy nesmyslná snůška směšně "napínavých" scén a závěr tomu nasadí takovou korunu, že si řeknete, že tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně. Takže jediné pozitivní zjištění je, že Kristen Steward je moc hezká holka :) ()

Campbell

No tak teda nic moc. Za celý film jsem nepocítil ani jednou strach a lekl jsem se jen jednou, což je na duchařinu přeci jen málo. Je sice pravda že film dokáže zaujmout a nespustíte z něj oči ale po skončení si řeknete "hm dobrý a dál?" a ono nic už je konec. Bohužel takhle na mě film působil, dávám mu průměrnou známku protože přeci jen jsem viděl o něco horší duchařiny, ale zklamání jsem pociťoval prakticky hned od začátku. McDermott je fajn, Millerová je ve svém věku celkem pěkná, a Davis(kouřící muž z Akta X) je frajer, jedinou výtku mám ke Stewartový ten její koní ksicht je v tomhle filmu hroznej. A ten malej capart taky nic moc. Jak jsem řekl příběh je sice klišé, a na konci se mi oči otočily v sloup. Co bych měl ještě pochválit? Snad jen útok vran které jsou fajn. Takže jak bych to řekl průměr vlažný průměr. ()

• Dveře do sklepa mají v různých scénách různé umístění. Jednou jsou na konci chodby, podruhé zase na levé straně chodby. (CjKukis)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 48. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Postava chlapca Michaela Rollinsa je hraná dievčaťom - Jodelle Ferlandovou. (rador)

Časové pásmo bylo změněno