Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

Hakha

Už první minuty mě přesvědčili, že zde půjde převážně o scénáristickou a režisérskou křeč, a taky že byla. Bez atmosféry, napětí a s obsazením herců, kteří vůbec neumí hrát. Jedna z mála věci, co se mě na filmu líbilo byl pohyb "bubáků". Tento předvídatelný a nezajímavý horor hodnotím 1,5 hvězdičky... ()

akisha

Takže takhle, 13 duchů bylo lepších, a to ani "třináctka" nestála za moc. Blbý herci, trapný bílý panďuláci a vniveč vyšla i snaha vyděsit diváka traktorem. Nájezd vran byl k popukání, spousta věci nevysvětlena (například jestli je zdroj prokletí v tom domě nebo prostě jenom někomu hráblo a jakou funkci krom nečekanýho zjevování měl záhadný stařík?). Prostě film selhal po všech stránkách a k hororu nikdy ani nepřičuchnul. Alespoň ale můžeme vidět x-tou variaci na bílýho smraďocha s černýma vlasama, co straší. ()

Falko

Ducharsky horor, ktory mal podla mna na viac, scenaristicky slabe a prilis kratke, co je len na skodu. Trosku mi pripominal (The Amityville Horror - 3:15 zomries) ale ten bol podla mna natoceny omnoho kvalitnejsie. V kine sa divaci na Prekliati domu väcsinou smiali a na konci filmu zaznel taky ironicky potlesk, takze predpokladam, ze tiez neboli moc nadseny. Avsak nemozem povedat, ze by som sa nudil, ale je to tak na jedno pozretie a pri takom pocte hororov, ake sa dnes natacaju, na tento urcite rychlo zabudnem. ()

castor

Hlavní devízou filmu je bezesporu fakt, že se do hlavní role podařilo obsadit talentovanou Kristen Stewart, která jednoznačně táhne celý film!! Snímek, který sází namísto napětí a atmosféry na laciné lekačky, kdy se iracionálně zesílí zvuk, následuje rychlý švenk a před kamerou se projde jakási záhadná osůbka (někoho to uspokojí, mě naopak), totiž navazuje na vlnu hororů, která čerpá z námětu „temný dům na temném opuštěném místě“ (kde se udál nějaký zločin, v drtivé většině nepříliš důvěryhodné vyvraždění rodiny), a, světe, div se, kam přijde jiná rodinka s velmi křehkými vztahy. Dcerka, která začíná jako první pochybovat o správnosti nové adresy, tak navíc táhne břemeno nedůvěry ze strany rodičů, takže jí zprvu nikdo nevěří. Nejdřív ale musíme projít řadou logických lapsů a záhadných okolností, které nám nikdo nehodlá vysvětlit (jeden střih a z nezorané půdy tu máme slunečnicové pole, navíc otec-podnikavec ani nemá žádné zkušenosti s danou plodinou a bez ohledu na vnadnou dospívající dceru-lolitku najímá naprosto neznámého člověka, kterým spadl z nebe, na výpomoc - linie otázek s "proč?" je nekonečná), no, a jak z toho ven – tak dobrá, vrány budou dobrým řešením!! Logiku? Nehledejte.. Vypadá to efektně, někdo si to navíc může spojit s Hitchcockem, to je dobrá volba.. Ale chyba lávky!! Naservírovat nám něco, co se někomu urodilo před spaním v hlavě a nějak se nezaobírat logikou, uvěřitelnými dialogy, to už je vážně na hranici snesitelného. Navíc má příběh nevýrazné vedlejší postavy (zejména Penelope Ann Miller v roli matky i s nápomocí směšných dialogů a antimateřských gest naprosto selhává). Alespoň slušivá výprava zdobí duo bratrů Pangových, kteří si bohužel začali až moc důvěrně tykat s digitálními efekty, odtrhli se od atmosféry a hororovým divákům tak předložili nikterak děsivé, dosti ploché a ZATRACENĚ HLOUPÉ dílko!! ()

MM_Ramone

Roy Solomon sa so svojou manželkou a dvoma deťmi odsťahuje z rušného Chicaga na opustenú farmu niekde uprostred Severnej Dakoty. Chcú pestovať slnečnice a znova upevniť rodinné putá dôvery. S ich novým príbytkom však nie je všetko v poriadku. Na stene sa zjavuje nechutný mokvavý fľak, okolo domu vkuse krúžia veľké, čierne vrany, dospievajúca Jess intenzívne cíti niečo zlé, malý Ben vidí duchov... Zo začiatku sa to rozbieha veľmi sľubne, žiaľ s postupom času začne tento horror trocha nudiť, až to vyvrcholí dosť nepodareným rozuzlením. Mohlo to byť omnoho lepšie. "Kliadba domu slnečníc" mala potenciál, ktorý nebol využitý. Škoda. *** ()

D.Moore

Horůrek pro začátečníky či lehce pokročilé, pro fanoušky Kristen Stewart, pro ty, kterým nevadí filmy vykrádající známější a lepší díla, a v neposlední řadě pro příznivce Sama Raimiho, kteří jsou zvědaví, co svým jménem zase zaštítil. Musím říct, že Prokletí domu slunečnic se mi vcelku líbilo, takovým tím bezpečným způsobem. Vypadá slušně, LoDucova hudba je spolehlivě atmosférická, Kristen Stewart se umí sympaticky vyděsit, když to na ni přijde... Nečekejte nic překvapivého, "pouze" nové zpracování už dříve viděného, které vás i díky rozumné stopáži (snad) neumoří. ()

petero

Takže bratia Pangovci tentoraz čisto priemerný. Pripomenulo mi to kombináciu vydarenejších amerických remakov 3:15 zomrieš, Temnej vody a Kruhu. I keď toto nie je remake, nič nové neprináša a variuje staré zabehnuté spôsoby amerických produktov ázijských originálov až tak že Pangovský vizuál je potlačený na úroveň zameniteľnú s ktorýmkoľvek iným priemerným americkým klonom. Bohužiaľ scenár tiež nie je z tých vydarenejších a vďaka tomu že som sa v priebehu filmu dosť nudil mu nedám ani 3*. ()

Phobia

Být tohle první horor, který jsem kdy viděla, mohla bych se tady dušovat, jak jsem si strachy prochcala pyžamo, jak jsem šťastná, že nemáme sklep ani stodolu, jaká je to úleva, že je domek nový a tudíž nezatížený drastickou minulostí, kvůli které by nám ze zdi lezly hnusné plesnivé ksichty a ve stínech pobíhali nasraní golumové. Bohužel, tohle není můj první horor a když jsem schopná film odvyprávět dlouho dopředu, něco je špatně. Ale nemám potřebu se ošklíbat, "Prokletí domu slunečnic" má prostě smůlu, že jde o jeden z mnoha natočených filmů zcela stejného typu, kde jsou noví nájemníci nemovitosti terorizování předchozími, převážně mrtvými obyvateli - prostě ničím překvapivý žánrový průměr. Zdejších 53% sedí jak pinďour do šprcky. ()

-bad-mad-wolf-

Začátek mě celkem mile překvapil. ČB, absence novinových titulků, žádné dovětky typu "o deset let později" a hned je výsledek svěžejší. O něco málo. Kamera, hudba, výprava a Kristen Stewart jsou rovněž k dobru věci, celkově bych se tedy v hodnocení mohl spolehlivě přehoupnout přes dvě hvězdičky... ale neudělám to u filmu, který svou nelogičností, příkrasami pro efekt a otřesným rozuzlením diváka vysloveně uráží. Dobrým příkladem jsou vrány - proč tam jsou? Obléhají dům, občas z rozmaru někoho napadnou, ale jaký mají vztah k místním záležitostem? Proč ani ony, ani duchové nerozlišují mezi novými obyvateli a pachatelem starého zločinu? Respektive, SPOILER proč ho celou dobu nechávají být, terorizují novou rodinu a až v trapném závěru se podílí na zadostiučinění, ačkoliv divákovi je dávno jasné, že se Burwell na farmě nevyskytl jen tak? ()

darkrobyk

-Co je to s těma vránama?-Nic, páč jsou to havrani!- Prokletý dům? Poltergeist? Ne tak zcela. Úpící duše a jedno tajemství čeká na spořádanou rodinu, co se přesunula z Chicaga na vidlákov a myslí si, jak jim to bude tentokrát klapat. A že předchozí rodině se několikrát neurodilo, než odjela, je neodradí. Kdyby tak tušili! Jenže temné duše vidí jen Jess, kterou tímto považují za magora, a malý Ben, jenže ten mlčí, anžto Jess je kopáč, a tak chudákovi ve velkém městě způsobila šok, až z toho oněměl. Dvě třetiny jsou takové venkovské utahané drama s pár momentkami, závěr nabere konečně obrátky a diváka probudí. Hodnocení ponechávám, ale ani po letech nijak nadšený nejsem. Úvodní titulky ale byly parádní. ()

Hrabka

Tento horor dokáže zaujmout v určitých několika momentech. Některé scény oravdu stojí za to a občas to vypadalo, že se i budu bát. Pointa se mi taky líbila a to je co říct. Celkově je to ovšem brak. Hlavním problémem je chování postav a zpracování převážné části filmu. Co mě teda dokáže naštvat asi nejvíc je to, že holka, kterou tahají do sklepa několikatery ruce neznámých bytostí, dokáže v tom samém domě zůstat. Kdybych se z toho dostal, tak bych hned v ten moment upaloval tak daleko, co by mi síly stačily. 40% ()

juta

Kristen tentokrát není oblbnutá vysokým upírem, i když má podobný výraz... :D ale bojuje s duchy po předešlých nájemnících a její rodina jí v tom zrovna nikterak nepodporuje. Zvládnutý počin, kterému chybí více originality, ale koukat se na to rozhodně dá. ()

MISSha

Splácanina všeho možného- můžu začít od Psycha,Ptáků přes Ty druhé či Oko (až je s podivem že posledně jmenovaný snímek režírovaly tihle dva režiséři).Některé postavy se chovají naprosto idiotsky (otec),které jdou ruku v ruce s nablblým příběhem... Skrátka-samé klišé bez špetky napětí, které každý slušný horor musí mít... smutné je, že na takové filmy které se označují neprávem za ''horor'' ,dnes nalézám na každém kroku. ()

666teen

Bratři Pangové si z Asie kromě jídelních hůlek přivezli i pár šedivých potvor se skelným pohledem a sklony k exhibicionismu před malými dětmi. Co výborně fungovalo ve starém Tokiu, nefunguje v americkém vidlákově ani omylem. ()

Sysel_CZ

Jelikož jsem zahlédl IMDB hodnocení, tak mě Messengers přímo zaskočili. Už první minuty mi poskytly jednu z nejhutnějších hororových scén, které za poslední dobu pamatuji, a zbytek se nesl v podstatě ve stejném duchu. Opravdu, při sledování jsem měl pocit, že mi někdo polévá páteř litry tekutého dusíku. Leč, na konci přišel o dost slabší závěr, pointa celkem nehodná průběhu, jistě zklamání... ale, je to horor. Co je v hororu důležité, úžasný průběh u kterého se klepu, nebo pět minut před koncem? ()

Mi Nü-Chai

Od bří Pangů jsem čekala něco mnohem lepšího než průměrnou duchařinu, která v poslední třetině udělá Elá hop! a stane se z ní nepěkně stupidní duchařina s mimořádně dementním závěrem. ()

misterz

Klasika. Úvod nebol najhorší, ale čoskoro to po obsahovej stránke začne upadať. Čím viac sa blížime ku koncu, tým je to horšie a samotný záver už zaváňa sklamaním. Tiež si neviem vysvetliť chovanie postáv, ktoré už vážne hraničí s tuposťou. Pri niektorých scénkach sa však nedá uprieť istá dávka mrazivej atmosféry, napätia a našlo by sa tu aj pár slušných ľakačiek. Ani mladučká Kristen Stewart nehrala zle, dalo sa na ňu pozerať, vlastne sa dá povedať, že úroveň snímku pomohla trocha vylepšiť. Šťastie, že som mal práve náladu na niečo také, takže navyšujem o jednu hviezdu. 50/100 ()

pornogrind

Bratři Pangové si mě před lety získali filmem The Eye. Celkem zajímavej byl i scénář k filmu Omen jenž ale režíroval T. Kamuttmanoch. Poté jsem na ně nějak zapomněl. Je to nejspíš i tím, že duchařiny už tak moc nevyhledávám. Poslední dobou jen kvůli manželce. A i tentokrát chtěla nějakou duchařinu nebo něco u čeho by se mohla bát. A já si vzpomněl na tyto bratry. Zabrousil jsem teda do jejich filmografie a protentokrát vybral Prokletí domu slunečnic. Při sledování mi ale film přišel jako bych ho už viděl. Nepamatoval jsem si z něho ale skoro vůbec nic. Takže ho hodnotím až teď. Co k tomu dodat. Mě už tyhle duchařiny prostě  neberou tak jako kdysi. Nejspíš je to tím že už je to všechno dokola a lekačky na mě absolutně nefungujou. Manželka byla asi spokojená. Mě to sice neurazilo ale ani nenadchlo. Bratři Pangové mi tentokrát naservírovali slušnej průměr. ()