Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Derek

musim sa priznat ze sa mi duo kraus marcin kedysi daaaaavno pacilo (to boli este v radiu s tou babou a volalo sa to tusim twister) a ich radiovy humor som vyhladaval. ked sa dostali na televizne obrazovky zaujem o ich programy u mna neskutocne opadol (i ked nejaky dobry vtip sa tam obcas nasiel) no a potom prisli susedia. ja uz som nejaky piatok v anglicku tak sa mi vyhli prve serie ale ked som bol vzdy na dovolenke tak to vsetci chvalili ake je to dobre, vtipne a cela moja rodina kazdu cast sledovala. ja som mal moznost par minut zhliadnut (na dovolenke nie je cas na tv, treba chlastat:-) ) a strasne ma zaujimalo preco to ma byt vtipne?! ziadny inteligentny humor ani ziadny extremne supacky humor len take tlachanie do prazdna (ala hospoda, ala novaci a ostatne podobne pokusi o sitcom) ktore nie je nicim zaujimave. az poslednou dobou som mal moznost zhliadnut celu seriu (tusim tretiu) ale nijaku obrovsku zmenu nevidim. ak sa to v porovnani so zaciatkami niekomu zda este vtipnejsie tak to si necham na veky vekov ujst a ak je to slabsie ako prve serie tak tie su asi povestny jednooky kral medzi slepymi. ale jednu hviezdicku si to urcite zasluzi aspon za to ze je to po nekonecne dlhej dobe nieco co ma na slovenskej televiznej tvorbe dlhsiu trvanlivost (i ked o kvalite by som pomlcal) a obcas sa tam predsa nejaky splech najde. btw s oskarom tiez suhlasim ale treba povedat ze ak by mal nejaky serial na svedomy pan lasica tak je to urcite bomba! :-) ()

Triple H

No. Nie som fanúšikom humoru dua Marcin-Kraus. V reále sú to možno fajn ľudia, ale humor robia príliš prvoplánový a prízemný. Skrátka taký, aby oslovil najširšiu masu a všeobecný vkus príliš nedvíhal. Verím tomu, že majú aj na viac, ale zrejme hrajú na istotu. Vtipy založené na zlom slovenskom prízvuku v podaní Maďarov sú niečo tak neskutočne trápne, že môžu smelo súperiť s tými o homosexuáloch a blondínkach. Videl som pár epizód a pozerať sa to síce dá bez väčšej ujmy, ale baviť sa pri tom neviem. Priatelia, Married with Children, Seinfeld, Frasier - to sú dobré sit-comy. U nás sa robiť nevedia. ()

T2 odpad!

Absolútne nechápem ako toto môže niekto pozerať, po vydarenom Uragána natočili tupú Maďarskú propagandu, s ako že výborne hláskujúcu Viki Rákovu, pchaaa, na to sa nedá pozerať, dialógy a ich herecký prejav je pod úroveň ale aspoň že to baví celý Zamerikazovaný Slovenský národ. Kam sa takto asi dostaneme. Najotravnejší seriál! ()

SeanLSD

Poviem to takto - na slovenské vzťahové seriály som nakydal ostošesť, ale keď som bol týždeň doma s rodinou, celkom ma namotali a pochopil som ľudí, čo sa s igelitkami nákupu ženú domov každý večer, aby videli, čo sa zase bude diať. Slovenské sitcomy s ich najprimitívnejším možným humorom a ich divákov ale na milosť brať nedokážem. Mám sa hanbiť za svoj národ, že sa na niečom takomto dobre zabáva, alebo za seba, že som prekliaty pseudointelektuál a stokrát radšej si pozriem nejakú béčkovú americkú kravinu s hektolitrami kečupu ? ()

Flego

Je to veľmi ťažké natočiť dobrý seriál ( u nás na Slovensku určite ). A humorný zvlášť ( to platí pre obe republiky ). Pokusy to boli ( Silvánovci, Duchovia resp. Novákovci ), ale nedopadli dobre. Pravdou je, že inšpiráciu k Susedom našiel sám Kraus, keď vymýšľal skeče o podivnej dvojke Komáromovi a Stromokocúrovi v Uragáne, či Hurikáne. Inak sa píšu krátke útvary, inak 30 minútový seriál. Určite by si seriál zaslúžil lepšiu pozornosť strihačových nožničiek, či precíznejšiu prácu na scenári a dialógoch ( čo Markíza určite nedovolí, lebo ona chce prašule ihneď ). V podstate treba pozitívne hodnotiť, že aj na Slovensku niekto našiel odvahu a vstúpil do neznámych vôd. Prvá séria sa mi pozdávala viacej, určite by som však vyzdvihol dovtedy málo známu Viki Rákovú, ktorá je excelentná. ()

• Takmer v každom dieli seriálu zaznie veta: "Toto nem dopadne dobre," či "Zuza nerob paniku!" (Kefas21)
  • V seriáli hosťovali napr. Martin Malachovský, Helena Vondráčková, Jana Hospodárová a Zlatica Puškárová. (pravo)