Abe Dale (Nathan Fillion) má dobrou práci a milující rodinu. Jednoho dne je však před jeho očima rodina zavražděna mužem jménem Henry Caine (Craig Fairbrass). Z výčitek, že se mu nepodařilo své blízké zachránit, se pokusí o sebevraždu. Upadne do klinické smrti, ale přežije. Najednou rozeznává lidi, kteří jsou blízko smrti. Zachrání mnoho životů, ale pozná, že za každého zachráněného se nyní stává odpovědným. Pomalu začíná rozumět vyvraždění své rodiny a svým novým schopnostem, což ho žene na apokalyptickou cestu do pekla, z kterého není úniku. Zajímavost: V Americe zažije každý den průměrně 774 lidí klinickou smrt. 80% lidí uvádí, že vidělo oslnivé bílé světlo předtím než se vrátilo zpět. (oficiální text distributora)

Larrysbride

Uznávám, že první půlhodina vypadá zajímavě a originálně, ovšem poté se film zvrhne v kýčovitý nesmysl plný stupidních výmyslů, který se marně snaží živit na vcelku zajímavé jedničce. S přihlédnutím oka 35%. P. S.: Hledali byste ve filmu zde zmíněného Coryho Monteitha, věřte, že se ve filmu mihne asi tak na jednu/dvě vteřiny... ()

SeBig

Levnější a i o něco hloupější než první díl.. i když tohle mě taky bavilo. Aspon jsem se dobře pobavil narozdíl od nudnejch rádoby hororovejch sraček co ted vycházej. ()

honajz

Slušně odvedený horor, který se sice moc nezabývá komunikací s mrtvými, ale má drive, zajímavé zvraty i chytře vymyšlený scénář. Dokonce i herecké výkony stály za to, což se u hororů málokdy dá říct :-) ()

SOLOM.

Tak tenhle film moc společného se svým předchůdcem nemá a to je jen dobře. Nějakého napodobování jsem si ani nevšiml a hned od začátku mě zaujal výběr herce v hlavní roli bo jsem nedávno viděl film Serenity a Nathan Fillion tam docela exceloval. Tady měl sice slabší rozjezd, ale ke konci to už byla z jeho strany paráda. O proti jedničce se zde pracuje především s duchy ( přízraky) mnohem víc a zjevení přes monitor se tu objeví jen velmi zřídka. Navíc je zde mnohem více mrtvol, takže ubyla várka psycha a nastoupila i vítaná akčnost což jsem rozhodně uvítal. Podle mě má tenhle snímek skoro stejnou kvalitu jako jeho předchůdce. ()

MáŠa

Nó, jedničku sem ještě neviděl, ale dvojka patří spíš mezi ta příjemnější zjevení na poli hororů, co se aspoň týče mého pohledu. Film je celkem koukatelný, v rámci mezí i překvapí, nejde tu o žádnou moderní vyvražďovačku aneb Zabiju co nejvíc lidí co nejvíc nechutným způsobem, ani tu nejde o něco čistě ve stylu nespokojenýho bubáka, co má chuť zabíjet. Tady se dostáváme spíš do oblasti náboženské, což je trošku škoda, protože čím více vysvětlení typu bůh a ďábel se začíná objevovat, tím víc začíná film béčkovět. Konec je pak kapitola sama o sobě. ()

Morholt

Spoilery. S jedničkou to má společné jen ty zrnící televize, ale tím to hasne. Vlastně ani nevím, proč tam byly. Snad jen proto, aby tvůrci mohli navázat alespoň titulem. Jenže tady jde hlavně o to, že chlapík prodělá posmrtnou zkušenost s tunelem a po návratu do života se mu dostane tušitelského daru a tak když uvidí někoho se zářící aurou, znamená to, že dotyčný zemře. A v hlavním hrdinovi se rozvine mesianistický komplex a začne dotyčné zachraňovat. Jenže jak už víme z Nezvratného osudu, Smrt má svůj plán a nenechá si do něj kecat. Jedná se o celkem koukatelné béčko s několika povedenými momenty, poněkud trapnějším koncem a nepříliš charismatickým hlavním představitelem. Mohlo být líp, ale i hůř. 50% ()

Terva

V Americe zažije každý den průměrně 774 lidí klinickou smrt. 80% lidí uvádí, že vidělo oslnivé bílé světlo předtím než se vrátilo zpět. ()

moviesfan

Zajímavý napínavý film s dobrou myšlenkou. Škoda, že nedošlo k lepšímu zpracování. Takhle je to ,,jen obyčejný" vcelku napínavý film s dobrým dějem. Hodnocení: 50% ()

JohnCZ

Super obsazení plné výborných seriálových herců by mohlo značit kvalitní film. Leč druhý díl Hlasu smrti kvalitním filmem není. Je to čistokrevné béčko, které má s původním filmem společného pramálo. Nápad je to dobrý, pár scén dokáže vyděsit (lekačky jsou ale tak trochu násilně nacpány do filmu, většinou jde o různé děsivé xichty), ale oproti jedničce tomu chybí punc jakési uvěřitelnosti. S EVP to má společného minimum, příběh je patlaninou všeho možného a nádech tajemna rozhodně není takový, jaký bych býval chtěl. ()

corpsy

No s pôvodným snímkom to zrovnávať takmer nemožno. Aj keď v oboch dielach ide o ducharinu, sú rôzneho vyznenia ( podobne ako OKO a OKO 2 ). Na nudnú sobotňajšiu noc, ale dôstojná zábava. ()

Ten Druhy

Šialenec, ktorý prežil klinickú smrť, pozná odpoveď. Je to pointa filmu. Trocha predčasne sa ju dozvieme. Tria Mera. Jeho zápisky, bohato ilustrované podobizňami diabla by som si ale rád prečítal. Mám také tušenie, že by boli zaujímavejšie než celý film. Ohyzdní duchovia v ňom vyskakujú z tmy, niečo chcú. Ľudia, ktorých zachránili pred smrťou musia zabiť. Tria Mera. Život a smrť musia zostať v rovnováhe. Záver filmu si s originalitou nepotykal. Po celý čas som si hovoril, že ak postavy nenájdu cestu z bludného kruhu, bude to zlyhanie. Hlas smrti II aspoň nenudí, je hrôzostrašný a plynule odsýpa. ()

Astaroth12

Určite ma to nebavilo, tak ako jednotka. Hra síce na lepšie efekty, ale je i tak oveľa viac prázdnejší. I keď duchov je tu neúrekom a hlavnej postave znepríjemnia minimálne tri dni. Je to i tak celé nevýrazne a fádne. Má to v sebe kúsok originality, ale po chvíli aj tak začne nudiť. Slabé, ale 3*. ()

mysiak

Keď je jednotka priemerný horor, tak dvojka musí byť odpad a tento film to dokazuje. D2D film (Direct to DVD), premena na trápnu záchranu obetí - prečo vždy musí hrdina niečo povedať, keď ide niekoho zachraňovať, a čo v tom robí Nathan Fillion? Tento horor má len jeden klad - už som ho videl... ()

Carlossss

Ono to nebylo zas tak špatný, jak tady pár lidí píše. Jasně, byla to blbost se zajímavým námětem, která se nevyvedla do krásy, ale proč to hned házet mezi sračky. Když se vám to nelíbí, nedívejte se. Já se bavil, před koncem usnul a měl jsem pocit, že jsem o nic nepřišel... ()

honajz2

Ale jo, na horor to byla překvapivě dost slušná práce. Je to napínavé po většinu filmu, má to podmanivou atmosféru, sympatické postavy, zajímavý děj s pár neméně zajímavými zvraty, skvělou kameru a herecké výkony a celkově jsem si to prostě dost užil. I ty lekačky se ve většině případů povedly docela solidně. Dokonce bych se na to neměl problém někdy podívat znova, protože to něco do sebe prostě mělo. Jinak z toho mám dost podobné dojmy jako z jedničky (která je ale dějově jinde, jen má podobné téma), ale tady musím říct, že se mi dvojka líbila o něco málo víc - i když na tom asi má největší podíl Starbuck :-) Slabé 4* ()

Jino

Začátek je docela slibný, ale pak se to zvrhne do normální duchařského thrilleru, což je dost škoda a to nemluvím ještě o konci, který tomu všemu nasadil korunu. Těšil jsem se opět na film o EVP a ono nic. Je škoda, že o téma EVP se to otíralo jen někdy a to okrajově. ()

Rodriguez

Velké překvapení vůči prvnímu dílu. Říká se, že pokračování bývají většinou horší, ale v tomto případě to není zdaleka pravda. Děj je vyvážený, efekty výborné a atmosféra by se dala krájet jak je hustá. A scény, kdy se z ničeho nic objeví duchové jsou opravdu famózní. Z těch jsem kolikrát ulítával, páč sem se lekl a to se mě u hororu/thrrileru stane opravdu jen zřídka. ()