Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (474)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Potencionálně silný, v momentech okouzlující, ale v celku roztřesený film, který postrádá sebevědomější tah na bránu. Costner je sice fajn "maniak", ale to skutečné požitkářství mi v jeho režii uniká, Demi je pro změnu otrokem malé charakterizace a tak jediný skutečně uvolněný part připadá Williamu Hurtovi, který si Brooksovo druhé já patřičně užívá. Tvůrci zřejmě viděli seriál Dexter a chtěli se mu přiblížit, ale k tomu jim chybí jak 1) rafinovanější vraždění, tak 2) lepší dialogy a především 3) lepší postavy. Rozhodně jsem se nenudil, ale právě proto, že je Dexter dle mého nejlepším seriálem nové vlny, nemůže být v mých očích Mr. Brooks ničím víc, než pouhým dalším zabijákem z řady… i když má Costnerův šmrnc. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Rodinné problémy sériového vraha v praxi. Aneb zabíjej pro potěšení, zabíjej pro svého potomka, zabíjej v rámci sebeobrany. Nebo snad kumulace úchyláku na entou ... Mr Brooks, Mr Smith, odbarvený Steroidman, brunetka s tváří andílka v rouchu dceřiném. Plus pár trablů paní vyšetřovatelky s tučným kontem a mladším nastávajícím exmanžílkem. Wow, to se jen tak na ploše dvou hodin nevidí. A navíc ten propletenec. Zní to šíleně, ujeté je to nejspíš proto, že to celé takhle dohromady funguje a dokonce to nevyvolává salvy smíchu. Divné ... dvě hodiny sledovat řádění vrahů, s nikým nesympatizujete, spíš "hrdiny" nenávidíte a přemýšlíte, co to sakra má znamenat, zda za tím vším visí něco "víc". A pak přijde zajímavě strukturovaná střílečka na chodbě hotelu a jste najednou úplně jinde, vedle z toho, že tohle jste opět nečekali. Pravda tohle tedy opravdu ne. 60% PS Mr. Brooks je zajímavý jen a pouze ve své překombinovanosti, která nabízí široké spektrum hypotetických teorií, co by kdyby. Vzbuzuje tím značné rozpaky pohybující se někde mezi 20% až 80%. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Kevina Costnera moc nemusím, většinou hrál v takových nijakých romantických filmech (samozřejmě s vyjímkou Osobního strážce a Robina Hooda). Ale tady konečně v nějaké pořádné roli. Je pravda, že jsem se sám sebe musel pořád ptát, proč rozhovory s W. Hurtem ostatní neslyší? To druhé já bylo samozřejmě jen v jeho představách, ale i tak jsem se neubránil pocitu, že když svému druhému já odpovídá, ostatní to slyší. Dále je tu taková faktická chybka, to, že se policistka snaží svému otci dokázat, že je něco víc, bych pochopil, ale pokuď ji její otec opravdu tak nechtěl, proč je tak nechutně bohatá? A btw mi připadá, že mu toho moc nedokáže, když tam mává s 1.5 miliony dollarů (ikdyby jí je tatíček odkázal, tak přece bude chtít být nezávislá, ne?). No a s tím koncem mě pan Bruce A. Evans opravdu naštval. Ale možná i proto, že film je naprosto otevřený, hodnotím 4*. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Že jsem od tohoto filmu nic neočekával jsem byl následně příjemně překvapen poutavou podívanou... zábavné vraždy, vychytávky a myšlení vraha bylo natolik atraktivní, že mě film vtáhnul už od prvních minut. Kevin Costner je stále velký frajer, jež chladnokrevného psychopata zahrál přesvědčivě. Dění ve filmu není tak předvídatelné, jak by se zprvu mohlo zdát, což ode mne dostává velké plus (zahrávání si z divákem se mě velice líbilo). Mnoho výborných sekvencí, které jen tak nevyprchají a když se k tomu přidá dobrý závěr, který mě překvapil dokonce 2x, tak hodnotím 4 hvězdičky... ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Snad je to tím, že dobrých, nových filmů je hrozně málo, snad se mi Mr. Brooks zkrátka trefil do správné nálady, ale tenhle film se mi jednoduše líbil. Určitě nejde o film bezchybný, připouštím, je to poněkud dějově roztříštěné, nedotažené, zkrátka to smrdí ne zcela využitým potenciálem, přesto mi tenhle nevšední snímek nabídl poměrně neotřelou, sympatickou podívanou, která místy mrazí a místy rozesměje. A rovněž musím pochválit slušné herecké výkony a vyzdvihnout fantastické alter ego v roli jako vždy skvělého Williama Hurta - bez této zábavné postavy by šlo o dílko veskrze průměrné. 72% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (21)

  • Modlitbu, kterou během filmu Brooks několikrát pronese, používají již od čtyřicátých let Anonymní alkoholici. Jmenuje se "Modlitba vyrovnanosti" (Serenity Prayer) a napsal ji teolog Reinhold Niebuhr. (Othello)
  • Po úvodní scéně – „Muž roku“ si paní Brooksová sundává v šatně z pravé ruky prsten a dává do šperkovnice, v dalším záběru si sundává opět ten samý prsten, který má už ale být ve šperkovnici. (Pavlínka9)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)

Reklama

Reklama