Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

Pavlo

Moje čučoriedkové noci je filmík, ktorý mal potenciál zanechať nejaké pocity, ale skončilo to niekde inde. Spočiatku sa to javilo zaujímavo, lenže čím ďalej sa odohrával dej, tým väčšmi som mal pocit, že niečo tomu chýba. A to hlavne lepšie vykreslenie postáv, s ktorými (aspoň hlavnými) by mal divák sympatizovať a držať im palce. Nestalo sa. Čo sa týka ostatných prvkov filmu (hudba, kamera,...), taktiež nie sú výrazné, a preto snímka pláva vo vodách priemeru. ()

fratros

Západy slunce milovala víc a tak při jednom zmizela...Skvělé záběry, skvělí herci, skvělý scénář, skvělá atmosféra, skvělá hudba ... milé překvapení, ideální načasování ... film mi prostě neskutečně sedl ... a to se stává ... ()

h.madlenka

Mně se to líbilo, chápu ale, proč Borůvkové noci líbivé moc nejsou. Skládají se z epizod, které sice mají hlavní hrdinku utvářet a udělat jí jasno ve vlastním životě, pro diváka vyznívají ale spíš do ztracena. Příhody přicházejí a odcházejí, až se konečně vracíme na původní místo. Jistým způsobem krásné, ale taky trochu divné a nejspíš brzo zapomenete, že jste vůbec takový film viděli. Poznámka: Norah Jones by měla zůstat spíš zpěvačkou. ()

Nellie Lovett

Přidala bych i pátou hvězdičku, ale nejsem si jí tak úplně jistá. Líbilo se mi to. A nejen proto, že tam hraje Jude Law :) Mělo to takovou zvláštní atmosféru - pustíte si to, když se večer stmívá, vezmete si misku zmrzliny a je vám z toho zvláštně hezky. ()

Superpupava

Tento film si zapamätám len kvôli názvu, ktorý sa mi páči aj keď tie noci neboli moje a neboli ani tak čučoriedkové :) Od dvoch hviezdičiek ho však zachránil len začiatok, koniec a Jude Law... Možno potreboval viac čučoriedok, možno lepšiu líniu príbehu. Ale možno ten, kto prežil niečo podobné, v tom vidí viac :) ()

morlumak

Za část, kde byla Natálka dám hvězdu navíc, pač ta byla docela slušná, ale jinak je to neuvěřitelně nudný film. Kar-wai Wongova poetika mě naprosto míjí, všechny jeho filmy, co jsem měl možnost vidět, mi připadají naprosto studené a nevýrazně natočené. ()

Johgas

Road movie o cestě vztahem zklamané Norah Jones po Spojených Státech. Na cestě potkává různé týpky a poznává samu sebe. Já nevím, přišlo mi to jako mozaika, co do sebe nezapadne. Takové roztříštěné. Velmi se mi líbil David Strathairn a soundtrack. ()

ssarka

cestování,kavárny a jejich atmosféra a písničky Norah Jones miluju..tenhle film přesně zahrál na moji strunu..pět hvězdiček za krásnou podívanou ()

BigbyWolf

Wong Kar-wai v západním prostředí tvrdě naráží, faktor stylovosti proklatě nízko (přesto stále nejsilnější stránka filmu), nepřesvědčivé vedení herců (naštěstí skutečně dobrých herců), obsahově ještě míň než běžně. Celkem klasická ukázka asijského tvůrce točícího v Americe/Evropě s místními hvězdami. ()

Pythonator

Pěkný romanťák připomínající americkou nezávislou tvorbu. Hodně dobrých herců a zajímavé epizodky ze života. Na jedno podívaní dobré, ale více asi ani ťuk. ()

fojťan

Milý komorní snímek s příjemným obsazením a také soundtrackem. Mozaika příběhů z různých koutů Států má společnou pouze hlavní hrdinku a její pravidelné dopisy „domů“. Vcelku svižně se dostáváme k jistě nejzajímavější závěrečné gamble-road-story s Natalií Portman… A pak už předvídatelný finiš a hepyend... Rychle to uteklo, což znamená, že se i líbilo. Nenáročné a tak trochu netradiční romantické drama. ()

Leila75

Romantická komedie,která kdyby upustila od přesladkého začátku a jasného konce ,by byla vcelku dobrá.Elizabeth v podání Norah Jones byla osvěžující a přirozená,zajímavá kamera,výborná hudba,chvílemi připomínající hudbu alá Q.Tarantinos films.Ubrala bych 10kostek cukru... ()

babuca

...tá chvílka filmu kde sa objaví Natalie Portman je ako tak obstojná, inak pre mňa to bolo dosť veľké utrpenie to dosledovať ()

bocy

Priemerný romantický film. Dávam tri hviezdičky, hoci som pri ňom asi trikrát zaspal a sledoval som ho na mnoho pokračovaní. :-) ()