Určitě, možná

Určite, možno

Jedného dňa, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

V současné době máme možnost si vybrat z dvou typů "Romantických komedií". Můžeme jít na pitomý film pro normální a pitomé ženy, jenž v nás (tedy mužích) bude vzbuzovat pocity trapnosti a nechutě k televizi (kdo by na to chodil do kina!) na níž tu hrůzu sledujeme. Můžeme jít také na psychologické drama, jenž se pouze jako žánrovka tváří, ale žánrovkou není, poněvadž postrádá onu romantičnost a komediálně patří do úplně jiné sorty. Určitě, možná se nedá zařadit ani do jednoho sektoru. Tvůrci se totiž díky bohu nepokouší získat divákovy slzy, nepokouší se dojmout za každou cenu a tak faktor "romantický" slouží pouze na nalákání ženské populace a (bohužel) odlákání té mužské. Vesměs se jedná o nápaditou (ne originální, How I Met Your Mother tu bylo dávno předtím) komedii s maximálně sympatickými postavami, barvitým příběhem a neočekávaně očekávaným koncem.(3.4.2009)

Na tento film jsem se dívala především kvůli Rachel Weisz. Ryan Reynolds je sice možná "divácky" hezký, ale pro mě obyčejný a nepociťuji k němu nijaký obdiv či sympatie. Jedná se o příjemnou a vtipnou, avšak typicky americky oslazenou limonádu. Děj rychle uběhne díky svižnému tempu. Oceňuji hudební vsuvky v podobě Kurta Cobaina a jeho "Come as you are" či pěvecký výstup Rachel. Ta je zde, zkrátka, jako snad ve všech filmech, jako rozkvetlá květinka. Vždy vypadá tak něžně, křehce a dobrotivě. Jako žena, které by nikdo nechtěl ublížit a která by sama nikdy jinému ublížit ani nedokázala. Dokážete si ji třeba představit v nějaké roli vypočítavé a manipulativní mrchy? Já snad ani ne:)(30.10.2011)

Herecké obsadenie je fajn, rozvíjajúci sa príbeh rozhodne zaujme, ale niečo tomu chýba. Tie postavy skratka by potrebovali viac vážnosti. Teda skôr by som povedal, že v podstate k žiadnej postavy si neurobíte žiadny hlbší vzťah. Ryan Reynolds v celom filme blúdi od jednej k druhej a od druhej k tretej, ale miestami neviete či mu fandíte alebo nie. Príde mi to trošku dosť nevyvážené a chcelo by to aj trošku svižnejšie tempo. No s celkového hľadiska rozhodne dobrý film. 80% - 4*(15.4.2012)

Detektivní romantika, která je samozřejmě, jak jinak než, tady nadhodnocená. Ryan započal svůj přesun k dospělejším rolím, přesto charismatická postava jeho Will Hayes není ani náhodou. Vždycky se najde nějaká holka, která je větší bourák než on. Tvůrci celou zápletku do koho se Will nakonec zamiloval vyřeší naprosto šalamounsky. 60%(16.8.2008)

Vcelku neobvyklá romantická komedie, je to můj žánr a většinou se mi líbí. Ovšem nevím čím to bylo, ale tohle mě neurazilo, ani nenadchnulo. Podobné téma jako HIMYM, až na to, že HIMYM se mi i po 7 seriích líbí mnohem víc. A tu dcerunku bych asi musela zabít jak byla otravná. 3*(19.6.2010)