Určitě, možná

Určite, možno

Jedného dňa, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

Kdybych se včera nedodíval na poslední díl třetí série How I Met Your Mother, rozplýval bych se nad originálním pojetím téhle sympatické komedie, ale teď se nemůžu ubránit srovnání. Úspěšný seriál z toho sice vychází o hodně lépe, ale i tahle podobná podoba se mi líbila. Reynolds, stejně tak Rachel nejsou zrovna dvakrát romantickými postavami, proto to na mně působilo hodně zvláštně, za to Isla Fischer byla hodně sympatická a já doufal, že to takhle dopadne. Technicky vzato není co vytknout, ale ani přímo vychválit. Průměr se vším všudy, ale protože v dnešní době u mě moc romantické slaďárny nefrčí, musím se přiznat, že spokojenost je docela velká, příjemná dvouhodina s inteligentním humorem. A Abigail Breslin předpovídám velkou budoucnost, po Sunshine se mohla opět ukázat.(13.6.2008)

Ať žije chlápek s toaleťákem !!!... Tohle je přesně ten typ romantických komedií, které mi sedí. Nikdo mne nezatěžuje informacemi ,,ona ho má ráda a on ji ne“, místo toho poslouchám příjemné dialogy a romantická linie mi je předkládána nevtíravě a postupně. Sympatičtí (mladí) hrdinové v příběhu o několika zlomených srdcích, dětské zvídavosti (zvědavosti), politické kampani a hlavně HLEDÁNÍ PRAVÉ LÁSKY. Příběh se šťastným koncem, který možná ocení více ti starší, co chtějí (nebo musí) o životě také přemýšlet a už se nemusí stydět za nějakou slzičku dojetí. Naposledy jsem měl takto dobrý pocit , když jsem se ocitl V dobré společnosti.(6.9.2008)

"Originální!" přesně to jsem si říkal při závěrečných titulcích. V zápětí se mi vybavil motiv celého filmu, který prakticky vycházel z How I Met Your Mother - odmyslete si spoustu gagů, natáhněte pár dílů na celovečerák, přidejte konec a máte Definitely, Maybe. Ale i tak ve vyústění filmu originální. Máte pocit, že se díváte na HIMYM, ale čekáte, že na konci filmu zjistéte, kdo je Mayina matka. Nicméně stále tápete. A i když zjistíte pravdu, chcete vysvětlení - proč rozvod??? Pár minut tápate a pak zjistíte, že jde jen o prostředek, jak se dostat k hlavní poentě... Celkově se dějově jedná o vydařehný snímek s geniálním ženským obsazením (kromě Rachel Weisz jsou pro mě ostatní představitelky neznámé, ale do rolí přesně pasují!). Ovšem nejvíc snímku přidává malá Abigail Breslin, těším se na její další role.(23.6.2008)

Další z příběhů, variující spletitou cestu za tou skutečnou láskou!! Nakonec jsem moc rád, že Clintonův příznivec Will Hayes skončil v náruči Isly Fisher, ale to je zhruba tak všechno!! Milá, leč nikterak ohromující komedie.. naratologicky netradičně vyprávěná, obohacená nějakou tou scénkou, která se vymkne zaběhnutému romantickému klišé a i herci jsou příjemně uvolnění (pouze percepce a inteligence Abigail Breslin má do reality hodně daleko). Těžiště tak zejména leží, a buďme za to vděčni, v dosti konverzačním scénáři, který má co nabídnout. Holt, každý si jde svou vlastní cestou, aby se v závěru mohli opět shledat a mohli žít šťastně.. však to znáte.. Prostě snímek pro všechny, jenž se v kině i kdykoliv jinde nezapomněli bavit - jen já čekal krapet víc!!(11.3.2009)

Popravdě mě nejvíc zaujal koncept (Himym nesleduji;-)). Dceruška si vyprosí vyprávění otce o jeho láskách. Postupně se dozvídáme o jeho vztazích, o tom jak to bylo komplikované, i když nám nakonec nikdo nepoví, proč to přesně nevyšlo. I tak je ve filmu dost jemného humoru, příjemně nadčasové situace a srážka amerického idealistického mládí s tvrdou pěstí reality. Jen ten Ryan Reynolds i přes své sympatie na mě působil nějak vizuálně vyžehleně (nemůžu si pomoct, ale ta tvář je jako po faceliftu...) a všechny zúčastněné herečky jsou skvělé. Rozhodně lepší z dnešních romantických filmů. PS: stěhuji se do NY, trojlístek Banks-Weisz-Fisher si nechám líbit...(31.10.2011)