Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
TV spot

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

Billie777

Výborná zábava, po Zvířeti můj druhý nejoblíbenější Belmondův film a rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. Jeden z nejvtipnějších filmů, které jsem kdy viděla. Má to skvělé tempo a neuvěřitelný náboj, dialogy nemají chybu, tenhle film je hláškami zkrátka a dobře přeplněný. Film se nejlépe rozjede ve scéně, kdy manželka v jejich bytě načapá Stefana s mladou Julií, od té doby Belmondo neuvěřitelně perlí a hází jednu hlášku za druhou. A lepší Julii než Sophie Marceau nemohly vybrat. Jen konec se vyvedl o něco méně než zbytek filmu, konečná scéna s honičkou v autě byla poněkud zbytečná ale nevadí. U tohohle filmu se prostě pokaždé úžasně nasměju. ()

Zagros

Veselé Velikonoce byly svého času mým nejoblíbenějším filmem s Belmondem, viděl jsem je nesčetněkrát. Sukničkář a proutník Stefan zkusí ulovit další oběť v podobě mladé Julie. Jeho zálet se brzy provalí a jej napadne ji před manželkou vydávat za svoji dceru. Ideální rozehraný námět na skvělou komedii… což film také je! Ústřední trojka v podání Belmonda, Sophie Marceau a Marie Laforêt je skvělá a jejich dialogy a věčné popichování stojí za to. Jako malému se mi nejvíce líbila závěrečná zhruba dvaceminutovka a její zběsilá akce s mírně vyšinutým a stále vtipným Belmondem. Jako dospělý si už více užívám těch dialogů. Na čtyři oddechové a vtipné hvězdy je to ale spolehlivě pořád. ()

Shakeus

Na Zvíře nebo Muže z Acapulca to nemá, ale i přesto výborná komedie. Kdybych měl hodnotit jen Belmonda, dám 5 hvězdiček. ()

dopita

Famózně hláškující Belmondo, navíc ho Jiří Krampol skvěle nadaboval. V druhý půlce už film trochu ztrácí dech, a destruční závěr je uplně zbytečnej a jakoby z jinýho filmu, ale přesto klasická a hlavně velmi vtipná komedie. Jako malýmu se mi to hrozně líbilo a byl z toho uplně v prdeli... ()

Paity

Někdo to označuje za super záležitost od Jeana-Paula Belmonda, já to řadím do průměru až jeho podprůměru. Nijak mě to nenadchlo, i když některé scény jsou skutečně povedené. Hlavně povídání u stolu nad večeří s hosty o literatuře. ()

F.W.Colqhoun

Byl jsem tehdy velice krásný, urostlý. Ano. Je fakt že jsem se zčistajasna zcvrkl. Pár dní horečky a ztratil jsem dvacet centimetrů. Zní to pošetile. Jeden den měříš měříš dva metry dvacet, druhý den sotva metr patnáct. Třetí den sotva čtyřicet čísel. Francouzi věděli, jak oslavit nejvýznamnější křesťanský svátek - vzdát holt cizoložství, nechat Belmonda předvést manického debila, zdevastovat několik dopravních prostředků a odhalit kozy většiny angažovaných hereček. (Sluší se vyzdvihnout ochotu Sofie Marceau, která své opálené tělo prezentuje opakovaně a nikdy tím nenudí.) Veselé Velikonoce jsou prototypem filmů, které nedávají smysl, ale vůbec to nevadí.  Zaujme zejména střídání vybroušených dialogových a kaskadérských scén, kdykoliv měli tvůrci pocit, že se mluvilo už dost a divák navzdory logice ocení pohled na hrdinu v kutálejícím se francouzském prdítku. Kdyby existovalo na světě víc Belmondů, kteří by zastali všechny hlavní role, smysl by se dal postrádat v kinematografii zcela. Zhlédnuto s českým dabingem. Jiří Krampol udělal radost těm divákům, kteří neocení umírněnost. (Jako já.) ()

ClimbVibe

Veselé velikonoce by pro mě byl perfektní film, kdyby na konci neztratil své tolik rozjeté tempo... Ale i tak je to skvělá komedie, kterou si rád pouštím s dabingem Krampola a Medvecké. ()

Prochy38

Asi jedna z nejlepších komedií J. P. Belmonda. Člověk se musí smát, jen ho vidí, natož poslouchá. Do toho nádherná S. Marceau, která už začínala pěkně kvést. Na tento film moc rád zavzpomínám. Teď jsem viděl legendární scénu, kdy ti dva krmí manželku. Úžasné :). ()

Hanes88

Komedie jak má být...tady není co dodávat. Když máte po ruce takového herce jakým je Belmondo, není co řešit...80%. ()

peetriss

Jedna z nejlepších Belmondových konverzačních komedií, která mě dokáže rozesmát i po mnohokrát opakovaných shlédnutích. Velké nesnáze nenapravitelného záletníka a smršť geniálních dialogů a hlášek v příběhu spíše nereálném, ale přesto velmi zábavném a svižném. Třešničkou na dortu je zde mladá a krásná Sophie Marceau, navíc výborně hrající, stejně jako Marie Laforet, která skvělé trio perfektně doplňuje. Belmondo si role užívá a s potěšením divákovi předvádí i nemálo ze svých akčních čísel. Zábava jak má být (a nejen velikonoční). ()

DannyBoy80

Ja jsem se teda dobře pobavil. Belmodo je držka a Marceau je kočka jak blázen. Lehká komedie u které se dosti zasmějete. Takových už se moc netočí. Některé hlášky jsou luxusní. ()

bloodcountes

Kromě toho, že Belmonda nemusim, tady mi přišel ještě odpornější. Napsal to asi francouzský pinč a je to jedním slovem debilní. Šťastná to doba, kdy něco takového bylo lidem k smíchu. ()

Zombi

Zvedám ze tří na čtyři hevězdy, včera v TV jsem si připomněl, že Belmondo na pokraji psychického zhroucení a figura Sophie Marceau si to opravdu zaslouží, dobře jsem se bavil. ()

Yardie

Takových lepších 70%. 3/4 filmu je hlavně konverzační humor. Najde se zde pár opravdu skvostných hlášek a potom takové ty normálně vtipné. Každopádně jsem se dobře bavil, i když nejsem příliš fanda stálého hulákání a pobíhání, bylo to zde uděláno mistrně. Konec filmu je už takový trošku podivný, asi tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Každopádně většina filmu byla dobrá zábava a jsem schopen se na to podívat každé velikonoce. A jako bonus roztomilá Sophie. Howgh! ()

laepus

Krásná ztřeštěnost, kdy už Belmondo občas karikuje i sám sebe v tom, jak některá gesta a mimiku záměrně přehání více než obvykle. Ale těch hlášek je tu nepočítaně - je to na druhou stranu až taková nebelmondovská komedie, ve které se často mluví více, než by možná bylo potřeba, ale to nijak nevadí. Hlavní je, že se člověk směje, což už bohužel dnes mnoho komedií nesplňuje... ()

mira007

Belmondo v první aspoň trochu záporné postavě - prolhaný sukničkář. U scény u večeře jdu vždycky smíchy do kolen a Sophie má opravdu pěkná prsa. ()

filipvrbik

Většinu času milá , vtipná komedie s krásnou Sophii Marceau-ale bohužel konec hloupý až to praští-zkazilo dejem z celého filmu...60% ()