Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

dr.fish

S Vikingy 1 to samozřejmě nemá nic společného. I když i zde se Vikingové vyskytují. bojují tu ovšem s velmi reálným monstrem, z vesmíru. Kříženec Vetřelce s Barbarem Conanem. Vcelku průměrný kousek, konec docela slušně natočený. 60% ()

tomeek

Když jsem si to pouštěl, vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Ale tento mix sci-fi fantasy mě docela dostal. Ta obluda byla bezchybná, postavy uvěřitelné, dobrá atmosféra. Velmi dobré béčko. A asi si brzo zjistím adresu české distribuce, protože ty překlady poslední dobou stojí za to. ()

tom88

Dlhé a veľké očakávania nepriniesli síce také ovocie ako som čakal, ale aj tak to je vcelku podarený film zo zaujímavého prostredia. Dobrý námet, no priemernejšie spracovanie. Réžia nie je zrovna najlepšia ani kamera a celé technické spracovanie okrem miestami vychytaného vizuálu. Efekty tiež pokryvkávajú, ale miestami sú naozaj podarené. Škoda mizernej reklamnej kampane, film sa určite mohol dostať do kín a patrilo by sa mu zarobiť nejaké peniaze. Príšera bola zmáknutá vcelku dobre, pôsobila neporaziteľne a hrôzostrašne. Caviezel bol celkom fajn, do úlohy sa celkom hodil, tak ako aj Ron Perlman bol výborný viking a John Hurt dobrý kráľ. Dej bol znesiteľný a ani moc nenudil, aj keď zopár scén by sa dalo postrihať. Páčilo sa mi skĺbenie sci-fi s historickou tematikou doby vikingov. Veľmi silné 3*, ale oko tento krát neprižmúrim. 70% ()

bartias

S Vikingy nemá tohle "pokračování" vůbec nic společného. Outlander, jak zní původní název, je úplně jiný film o úplně něčem jiném. Zábavná sebranka postav pobíhá ve víceméně béčkových kulisách pod vedením cizince z jiné planety. Důvodem je snaha zneškodnit dračí potvoru, kterou sem jinak sympatický "mimozemšťan" nechtěně přivezl na své havarované vesmírné lodi. Sci-fi propriety v kombinaci s vikingskými meči a sekerami připomínají stejně druholigové Rytíře. Ty jsem ovšem svého času poprvé shlédl v noci na Nově... Digitálně nafingovaná příšera z o pár let mladšího Outlandera by ale stejně vypadala hnusně. ()

SeanLSD

Mne sa to páčilo, vďaka evidentnému nadšeniu tvorcov svižné a neotrelé. Film ktorý opakuje schému VIKINGOV (a distribučný názov vskutku navodzuje dojem pokračovania), ale pritom sa obracia aj k tradičnému Beowulfovi, resp. skôr Grendelovi. Crichtona v pozadí nahradil Däniken, pretože k Severanom neprichádza arabský vyslanec, ale mimozemský hosť a namiesto krvilačných praľudí ich bude kosiť vesmírna beštia. Ok, kľudne by som to zvládol znovu. A P. S. - rozhodne to nebolo lacné! Viete, čo je to 50 miliónov dolárov ?! ()

Klenotka

Za tři, stěží. Bylo to dost dlouhé a dokoukala jsem to až na potřetí. Nebylo to vyloženě špatné, ale uškodila tomu ta délka, kdy se první hodinu v podstatě nic nedělo, pokusili se nám trochu načrtnout postavy, aby na to v následující hodině ovšem úplně zapomněli. Příšerka pěkná a originální, ovšem jak už tu padlo, tak trochu Vikingové naruby. A James Caviezel prostě není Antonio Banderas. Jeho utrápený obličej a skoro nulové charisma ho vedle ostatních postav nechalo v pozadí. Skvělá byla Sophia Myles, která tady působila jako správná ženská, navíc byla spíš "krev a mlíko" než vyložená křehule. Miluju sci-fi, ale to tady bylo dost okrajově a mrzí mě, že se mi to nelíbilo víc. ()

Mr.Ripley

Poctivé béčko, jež si neklade za cíl nic víc, než bavit diváka. Vetřelec mezi vikingy? Kupodivu, já se opravdu královsky bavil! ()

st.jim

Je to takový průměrný film, který nezklame ale ani nenadchne. Pokud máte rádi sci-fi a historické filmy (v tomto případě dva v jednom) , také se Vám nechce u filmu přemýšlet a chcete se jenom nechat unášet dějem,tak tohle je ten pravý film. Moc jsem od toho filmu nečekal, tak jsem asi proto byl spíše příjemně překvapen. Je škoda, že příšerka byla trošku umělá, veškeré záběry s ní jsou v noci a nebo tmavých záběrech a efekty mohli být propracovanější. V globálu se to dalo celkem dobře pozřít. ()

Mrkvič

Docela sranda. Sice jsme většinu věcí už viděli v jiných filmech, ale zábavný to je. Být takový film před 20ti lety, tak je ted určitě kultovní. Zaujmout něčím originálním je v této době hodně náročné, tak se toho Outladner snaží dosáhnout tím, že splácá všechno zajímavé z různých filmů. Naštěstí je béčkových trapností ve filmu minimum a potěšilo mě pár scén, které měly hlubší význam. Trochu jsem litoval pidi roličky Rona Perlmana, jehož postava mohla filmu hodně slušet, ale na druhou stranu měl film hodně zajímavou a charismatickou potvoru, ze které se později asi vyvinula Godzila (takže žádné jaderné pokusy). ()

4ct10n

Severskou mytologii jsem měl vždycky rád a žánr sci-fi mi je také blízký, autoři se to nebáli spojit do jednoho celku, který bohužel nefunguje moc dobře. Spousta logických chyb (kde se vzalo to monstrum na Kainanove lodi, záhadná nesmrtelnost v olejové lázni :-)). Jednodušší dialogy a děj by se dali přisoudit době, kdy se děj odehrává. Herci ani efekty nebyli vyloženě špatné. Po všech stránkách průměrná podívaná. ()

LordSnape

Hustá béčková akčňárna a solidní kříženec Vikingů s Planetou opic. Nejvíc mě však dostal počítač ze začátku, který mu řekl v jaké době se nachází a jací jsou obyvatelé. Vtipný však bylo, když uvedl, že jazykem vikingů je stará norština a pak si ho nahrál do mozku a začal mluvit anglicky. Kdyby film byl opravdu v norštině, byla by to autentická pecka, ale to by američani nerozdýchali. ()

ecceHOMMO

...dať dokopy Vikingov a príšery z vesmíru...je síce nápad ušľachtilý a určite aj dobre myslený a mierený, ale treba povedať že občas to trošku škrípe...( predsa len stotožniť sa s príbehom, či so samotnými Vikingami je obťažnejšie keďže je hneď od začiatku jasné že príbeh so skutočnosťou nemá nič....) a tým pádom to postráda tú silu z Vikingov kde hral Banderas.....proste na mňa to bolo trošku scifi príliš....Ale pravdou je že postupom času jak som sa na snímok díval sa mi Cavaziel čoraz viac v úlohe páčil a príbeh v druhej polovičke nabral na tých správnych obrátkach....rozhodne to nebolo zlé....škoda len tej sci-fi zápletky...... ()

Wall-E

Slušné béčko.... ale chtělo to víc sci-fi a míň historie.... nevadí. Delší než by člověk čekal, ale nudné... to určitě ne. A Ron Perlman je kořeň :-) ()

DivX

Vesmírná loď, která přistane v roce "jedna" někde ve vikingské osadě? No, nezlobte se na mě ale jestli tohle má být jako volné pokračování filmu Vikingové tak to teda ne! Kde je ten pořádný děj, atmosféra a herci? Jak jsem mačkal a mačkal, tak jsem nevymáčkl ani kapku šťávy z tohoto zbytečného béčka! 30% (DĚJ ** AKCE *** ANIMACE *** HERCI **) IMDb.com: 6,3/10 ()

Tomasso001

Bohužel horší snímek než jsem čekal, námět nabízel hodně možností, ale nakonec jsme dklouzávali čím dál více do již viděných filmů, konec se nepovedl snad nejvíc. škoda, mohlo to být velmi dobré, kdyby se zapojilo trošku víc originality ()

lennyd

Kainan (James Caziavel) se svojí kosmickou lodí ztroskotá na zemi v dobách vikingů, a to netuší, že kromě téhle patálie s sebou na zemi přivezl nezvaného hosta - potvoru zvanou Moorwen (kříženec vetřelce a vánočního stromečku). I přes původní nevraživost se Kainan dává dohromady s místními Vikingy, a pokusí se navrátit Moorwena tam kam patří (a odkud není návratu). I přes bojechtivost Vikingů to ale nebudou mít dvakrát jednoduché, Moorwen je ten typ potvory, která všechno přežije ... 13th Warriora jsme všichni viděli, takže nás Howard McCain nemůže tahat za nos nějakou velkou originalitou scénáře. I když arabskou kulturu (a bojové umění) nahradil inteligencí a znalostmi z budoucnosti (svou kosmickou zbraň ztratí hlavní hrdina vtipně hnedka na začátku, tak musí vzít zavděk studenou ocelí), tak jde vlastně o skoro stejný film v bledě modrém. Ale pokud na tuto hru přistoupíte, tak se budete bavit dostatečně. Akčních scén je plno (a to docela dost krvavých), a jsou hezky natočeny, balastu mimo je minimálně, a když už, tak docela vtipného (bezva "hra" se štíty). Samotná potvora ale až tak hezká není, chvilkama opravdu připomíná vánoční stromeček (smrtící vánoční stromeček). Ale na béčko docela dobrý ... ()

Beky

Poměrně slušně zpracované béčko, které ale určitě do kin právem nepatří a pro DVD trh je natolik kvalitní, že by se mohlo stát hitem!! Nicméně, triky jsou špatné, zápletka připomíná Predátora a akční scény nikterak originální...ale a zase ale, dejte filmu šanci, protože herci odvádí slušný výkon i přes tupé dialogy, prostředí je velmi atraktivní a atmosféra kupodivu také nefunguje špatně, prostě vypněte mozek, nečekejte moc a možná odejdete od televize spokojeni!! Jednou větou. Herci opravdu zachraňují co se dá a díky nim je film hodně koukatelný!! ()

Raven0

Škaredě promrhaný potenciál. Hlavní postava a střet moderního s dávno minulým trestuhodně nevyužity. Bohužel. ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007