Ve třetím století stála království Wu a Xu ve válce proti vojevůdci Cao Cao, který se snažil sjednotit Čínu. Království Wu i Xu ovšem nedosahovala takového počtu vojáků jako jejich protivník Cao Cao, proto uzavřela dohodu a spojila se proti němu. Ani to jim ovšem nestačilo aby se alespoň rovnala vřavám protivníkovy armády. Můžeme se těšit na bitvy jak na moři tak na souši. Film bude rozdělen na dvě části, první část by měla přijít do kin v roce 2008 před konáním Letní Olympiády a druhá část koncem roku 2008. Režisér John Woo má k dispozici rozpočet 80 millionů dolarů a herecká esa jako Chang Chen (Tygr a Drak), Takeshi Kaneshiro (Klan Létajících Dýk), Tony Leung Chiu Wai (Hrdina) a Zhao Wei (Smrtící Andílci). (sheen)

J.e.r.e.c

Ze začátku to vypadá na kombinaci historického velkofilmu s bohatýrským eposem (tyhle knížky jsem jako dítě miloval), ale nápad pojmout některé generály jako nadlidské hrdiny postupně v podstatě vyšumí do ztracena, což je trochu škoda. Čekal jsem velké bitvy, mraky statistů, drahou výpravu, holuby, hodně cgi... To všechno tady je. Co jsem fakt nečekal byl čínský fotbal a dlouhá kytarová sóla, při kterých si dva hlavní hrdinové ověřují, jak jim to spolu ladí. Před rozhodující megabitvou pochopitelně přijde i nezbytné (a taktické!) filosofování o tom, jak se má správně připravit čaj, včetně praktické ukázky. Počítačově ohnivé válečné inferno připraví půdu pro velkolepý závěr, ale ten se vlastně nedostaví. Rozhodně tedy ne v adekvátní formě, která měla být brutální, krvavě baletní, patetická a řádně emocionálně přehrocená. V tomhle mě John Woo zklamal. Hodnoceny oba díly najednou. 73 % ()

Pepeto

To, že šikmooká kinematografia je o niečom úplne inom ako americká alebo európska, to je jasné...pamätám si na Zradu a pomstu, Pomstiteľa s píšťalou...pamätám si na tie laná okolo pásu a scény s letiacími bojovníkmi alebo 10-metrové výskoky a podobné kraviny...tie šikmooké grimasy a gestikulácie, to vyslovene neznášam, takisto seknutie mečom, po ktorom to človeka vyhodí 2 metre do vzduchu, pekne ako lopatku vetráka pootáča, a potom telo dopadne na zem ako poleno s dementnou grimasou...to je proste ich podanie boja, ich divadlo...pre mňa fakt ťažko stráviteľné a nepochopiteľné...ale toto bol výsmech už aj chorému rozumu...dať tejto rozprávkovo mongoloidnej zlátanine dobré hodnotenie...už dávno som sa bojovým scénam nesmial tak, že mi tiekli slzy od smiechu, a to nielen mne...trapné až strach a smiešne zároveň...čudujem sa, že niekto také scény dnes ešte vôbec natočí, a niekto si na tom zgustne a povie..."tak toto je fakt pecka"...John Woo je macher? čím? kamerou? čím vlastne? film nie je len umelecké machrovanie kamerou, strihom atď...má diváka takisto pobaviť a má mať aspoň trošku súdnosti, prispôsobiť ju totiž žánru...aj keď je film len výplodom fantázie, nešlo predsa o komédiu alebo paródiu...údajne...vážne bojové scény tak groteskne podané? Jeden čínsky generál sám prevalcuje fackami celú armádu, ktoré sa zmohli tak akurát na držanie štítov, kopíí a hádzanie lán presne na krk...americkí kovboji by asi len nechápavo čumeli...všetko ostatné, dobrý príbeh, dej, hudbu...to samozrejme potopí, stiahne na dno, pretože sa nato nedá proste pozerať...nabudúce budem radšej ležať a pozerať 150 minút na strop...kľudne dopustím, aby ma ďalšie takéto ryžožrútske dielo z dielne "veľkého" majstra Woo a jemu podobným, ktorí asi v škole nikdy neabsolvovali jedinú hodinu fyziky, zďaleka obišlo...doprajem ho radšej "gurmanom", ktorí rozumejú umeniu viac ako ja...je ich až príliš, ako tak pozerám... ()

pekas

Tak tohle bylo velmi koukatelné. Jak už někdo v komentářích psal, oceňuju čitelnost děje a postav, které někdy bývají u východních filmů slabší. Každá z důležitých postav je náležitě originální co do vzhledu a divák hned poprvé chápe, co a komu se to děje. Výprava je naprosto bombastická, příběh poutavý, tedy nevidím jediný důvod proč nedat 5. A jsem moc zvědavej na druhou část. ()

Soubi

Nešetřilo se nikde, přesto mi to přijde nějaké...prázdné. Ale oceňuji megalomanskou výpravu a kompars. Hrdinové jsou samozřejmě frajeři, jen je zvláštní, že armáda stojí a sleduje hrdiny, jak mlátí všechny nepřátele na jednu hromadu. I když já bych jim to asi taky přenechal :) ()

Ernie_13

Veľká spokojnosť. John Woo zvládol ťažkú výzvu na jedničku s hviezdičkou. Vo filme sa zbytočne nelieta a otvorená heroizácia je úplne v poriadku, lebo film sa vôbec netvári ako detailný opis historickej udalosti. Práve naopak podáva presne také zobrazenie ako jeho predloha, cca. 700 rokov staré dôležité dielo čínskej literatúry - Príbehy troch ríš. John Woo natočil impozantné masové scény s bravúrnou bojovou choreografiou tak, že ja ako divák som pri nich nemal pocit zmätenia. Ja som z toho celého mal dojem ako by som pozeral "vojnovú rozprávku plnú strategických postupov". A určite som sa bavil, čo je čo povedať ak si dám dohromady, že stopáž každej z dvoch častí presahuje 2 hodiny. K herckým výkonom niet čo vytknúť, keďže sa tu stretli samé čínske herecké esá. Film hodnotím ako celok (1. a 2. časť), a rozhodne odporúčam obätovať nejaký ten čas a pozrieť si obe časti ako chaoticky zostrihaný zlepenec - Krvavé pobrežie (zostrih). ()

adamix

Je to proste Woo v širšom vydaní s jednoduchým príbehom a extrémne nezáživnými postavami, z ktorých srší heroizmus na všetky svetové strany. Okrem toho mi dlhšiu dobu trvalo, aby som sa v nich rozoznal, kto je dobrý a zlý a kto má aké úmysly. Dĺžka prestrelená, ale nudné momenty zaháňa (ako vždy) perfektná akcia, tématicky i vizuálne podobná ako v LOTR-och. Pred tým klobúk dole, ale len s rezervou, pretože tá jednoduchosť zvyšných sekvencii sa len tak nedá ignorovať. U mňa 3*. ()

helrohir

Z formálneho hľadiska nie je filmu veľmi čo vytknúť, nakoľko ponúka vskutku veľkolepé divadlo. Úchvatný vizuálny zážitok, ohromujúca výprava a masové bojové scény, v ktorých John Woo dokazuje, že vie skvelo spracovať nielen modernú akciu, ale aj antické rúbanice. Obsahová stránka trochu pokrivkáva, keďže tu chýba nejaký vyslovene hlbší príbeh, a taktiež u diváka neznalého historických súvislostí vzniká nutný neprehľaď medzi tými všetkými postavami. Avšak oproti tej skrátenej verzii, ktorú som pre niekoľkými rokmi videl je predsa len film ucelenejší a menej stereotypný. 75 %. ()

jack_scott

Nejprve bych rád uvedl na pravou míru stopáž - první část má 139 a druhá 135 minut, čili celkem přes 4 a půl hodiny. Snímek je tak obrovskou ságou, která ale nakonec vůbec nenudí, je to skutečně i v tomto ohledu nejlepší snímek Johna Woo a jeden z nejlepších asijských historických snímků vůbec. Pečlivě vybraní herci, kteří už ukázali své kvality jinde, zde rozhodně nezklamali. Obzvlášt v první části by člověk Johna Woo moc nečekal, to bylo skutečně absolutně brilantní. Skvělé scény a dialogy, myšlené na Johna Woo nezvykle komplexně...Ve druhé už ale člověka moc nepřekvapí, pokud to sleduje v celku jako já, takže už si všímá. Tam už děj neplyne tak ladně sám o sobě, místy je to rozvláčnější, John Woo evidentně místy ztrácí ducha i vážnost, když přímo klíčovým prvekm děje jsou jeho proslulé bílé holubice jakožto "mazličci" a nosiči pošty...objevují se ve formě dříve nevídané, což znalé celkem vyděsí. Jinak je to celkové takové uvolněnější než první část...Protože už jde jen o jednu bitvu, děj trčí u jedné nicmoc lokace, kde se schyluje z masakru přímo biblických rozměrů. Alespoň už děj není tak vážný. Když dojde ke giga-bitvě samotné, člověka, který za předchozí hodiny viděl už skutečně lecos, to příliš nepřekvapí, ačkoliv v jiném filmu by to byla bomba. Ale tento snímek má prostě jiná měřítka. Ačkoliv podle předem daných čísel zde za poslední hodinu zemře víc lidí než u Stalingradu za celý půlrok, zde to skutečně moc nešokuje ,a člověk jako otrlý válečník se doslova prosekává ze všech stran skrz haldy vojáků k finálnímu bosovi, je to skoro jak v nějaké cynicky drsné videohře. Když čvrt milionu vojáků uhoří, a půl milionu dalších zemře v bitvě o pevnostní tábor, člověka už pak ani tak moc nezajímají ani jinak skvělé kung-fu kousky, ale už je to prostě...krvavá rutina. V tomto snímku tedy ano. Prakticky si troufám hodnotit jen první část snímku, protože ta druhá je zcela mimo běžná filmová měřítka. Ale určitě tedy dám plný počet hvězdiček, jakkoliv při rozebírání jednotlivých částí, postav, a výkonů herců i štábu by byl celkové hodnocení nižší tak na 80-95%. Díla jako toto prostě jinak nejsou, a tak si jinak zaslouží snímek svých nakonec zasloužených 90% a ***** za úplně šílený zážitek. Těch zbylých 10% ale kvůli těm nedostatkům a té samé šílenosti nedám :-) ()

Emílio

Sklamanie. Megalomanske bitky su jedna velka spartakiada, kde pocetny komparz sluzi len ako zomierajuca kulisa na vyniknutie hrdinskych a nepremozitelnych generalov. Korunu vsetkemu nasadzuje uplne nezmyselna posledna bitka, tu prezentovana ako vrchol taktickeho umenia, odohravajuca sa za spokojnych usmevov a prikyvovania stratega a generalov. Choreografia bojov je absolutne nenapadita a posobi neskutocne umelym, vydrezirovanym ba dokonca az javiskovym dojmom - kazdy kto tu bojoval kopijou, nech s hlasi na doucovanie u Yeosola (VALECNIK). Pribeh ani nestoji za rec, neprinasa nic nove, uz vobec nie dramaticke a priznam sa, ze nakoniec ani neviem ci to mam brat ako rozpravku alebo nevydareny pokus o seriozny historicky film. Cele to na mna posobilo velmi zastaralym dojmom, ano vidiet to tak pred 20timi rokmi ako teenager bol by to super film, ale na dnesne pomery uz tomu chybal smrnc. Cakal som, ze po tom ako Woo neurobil dieru do sveta v Hollywoode sa na domacej pode s takym hereckym ansablom vytiahne, ale bohuzial. Mozno by to chcelo nieco mensie, ale osobnejsie a s citom... Toto hodnotenie sa tyka prvej casti filmu. ()

Weirdman

No výpovedná hodnota prakticky nulová - svet je čiernobiely, bitky musia vyzerať cool a straty na životoch nikoho netrápia hlavne keď na strane dobra sú borci, voči ktorým je Steven Segal bábovka a Chuck Norris by sa s nimi riadne potrápil - exemplárnou ukážkou je úvodný bijec s miminom a defilé počas záverečného mäsomlýnku... ALE! Nech je to ideovo akokoľvek zjednodušujúce až zvrátené John Woo to uhral ako nekompromisný borec, pretože aj keď prechody medzi scénami občas drhnú, tak to odsýpa neuveriteľný tempom, sánka z toľkej spektakularity padá na zem, a čo je hlavné - tie často dvojrozmerné postavy aj tak fungujú a s nimi aj emócie. A po skončení sa dostavila obrovská chuť pustiť sa do ďalšieho dielu (čo som aj spravil :) ) ... Keď raz budem mať Blu-Ray domáce kino a poriadnu telku, tak toto musím mať! (▲) ()

lmc

Hodnocení stejné pro oba díly // John Woo natočil ten film s velkým F, po kterém by to klidně mohl zabalit a jít v klidu do penze - a i kdyby teď zmagořil a začal točit už pouze samá béčka (i když o tom pochybuji), tenhle historický spektákl už mu nikdo nevezme. První díl je přehlídkou fantastické filmařiny, kterou podtrhují skvělé souboje, choreografie a ukázky vojenské taktiky. Boje jsou zde rovnoměrněji rozmístěny, narozdíl od druhého dílu. První díl vás přivede do orgasmu, ten druhý trochu schladí hlavu přehlídkou intrik a řešení situací, ale připraví půdu pro grandiózní finále. Skvělý výběr herců a opravdu brutání výprava - prostě nádhera. Co mi trochu vadí je že Woo se nenaučil používat vysokorychlostní kamery - trhané zpomalovačky jsou už přecijen v dnešní době trochu zastaralé. Až rozdá kameramanům Phantomy, potom může mít pro mě za mně celý dvojdíl deset hodin - já bych se asi nenudil:) Jako další nedostatek jsem zaznamenal nedostatek emocí, které ze mně film vytřískal - tady bych viděl trochu slabší stránku, přecijen je to v tomto ohledu úplně jinde než např. Jacksonův Pán Prstenů. Přesto se však v celku jedná o grandiózní dvojfilm, který byste rozhodně neměli vynechat. Teď už vím, že toto je jeden z filmů, u kterého si pořídím originál Bluray... ()

mouzi

ze zacatku docela chaos, vsichni maji sikme oci a jsou k nerozeznani.. cinska jmena jsou na jedno brdo a vetsinou neni jasne, kdo se s kym o kom bavi.. nicmene kamera je skvela a ty bitevni sceny fantasticke, to se mi na cinskych filmech libi nejvice - nepotrebuji pocitacove triky a vsechno maji skutecny kompars :) v cine to asi neni problem jednak z duvodu poctu obyvatel a jednak se do komparsu urcite kazdy hrne a nic za to nechce, stejne jako dobrovolnici na olympiade.. s takovym mancaftem se da natocit opravdu monstrozni podivana.. suma sumarum je to takovy barevnejsi a akcnejsi cingischan ()

gu-staff

Mně - coby fanouškovi strategických videoher - se to moc líbilo. Navíc to celé bylo zabaleno do krásných obrazů, a proloženo občasnou kung-fu parádičkou, to mám rád. Na druhou stranu chápu, že se tahle popcornová pompézní polopohádka někomu zajídá. Mně vadily snad jen občas ne zcela povedené triky (hlavně oheň v jedné ze scén s loděmi vypadal jak vytvořený v "malování" z Windowsů). ()

JimDixon

Na hranici současných filmových možností natočený válečný historický film. Mám ale pocit, že 90% času celého filmu vyplňovaly pouze válečné vřavy a bojové scény, což se mi chvílemi zdálo až moc. Kdyby byl příběh více prošpekován dějovostí (což by bylo jistě příjemnější i pro publikum něžného pohlaví), vůbec bych se nezlobil. Navíc by pak bojové scény byly o to působivější. Každopádně, technicky je film natočen dokonale. Režie a kamera je skutečně na hranici možností a počítačové triky působí věrohodně. Již za ten záběr letící holubice jsem měl nutkání dát 5, ale přecejenom, 4 hvězdičky mi přijdou adekvátnější. ()

david666

Hlavní předností tohoto filmu jsou pěkně natočené bitvy a na čínský film i to, že jsem se v jednotlivých postavách a ději neztrácel. Na druhou stranu i přes skutečnost, že Wo měl k dispozici tolik komparzu a víceméně asi neomezené zdroje to mohlo vypadat ještě velkolepěji (na LOTRa prostě nemá). Doufám, že 2. díl bude lepší a zaslouží si * navrch. ()

manali

srovnám li to s warlordama, přijde mi to krapet strojenější a myšlenkově prostší. Patetizovanou čínskou historii nemám příliš v lásce a styl wooa mmi k tomu moc nejde. Vcelku to ale funguje na bázi chutných soust, která jsou trochu nevkusně "sdortována". Celé je to ale tak obrovské, že si tu a tam uklofnu dobroty a na zbytek se pak už tak nějak spokojeně kouká. Akce a davové scény mne nepřijdou nějak zvlášť superpovedené, ale neurazí. CGI efekty jsou docela vkusně zakomponovány a neruší. Ovšem podobně jako taj. zlatého květu to často vyvolá dojem divadelního zpracování a ubereto na živosti filmu. Mezi ty nej klenoty bych to nezařadil ani ve své třídě ()

sAreOn

Stačí říct jedno slovo - velkofilm. Pro mě bohužel čínský velkofilm. A s ním příchází všechny nešvary ale i klady. Jako například perfektní bojové scény, skvělá choreografie (tady by se měl Jakubisko naučit, jak správně má ukočírovat komparz) a úžasná hudba. Ale jak už tomu tak bývá, znovu zde jsou létající a hlavně nepřemožitelní hrdinové, kteří hravě sami zvládnou porazit celou armádu. Pro mě je to poměrně škoda, nemám nic proti tomu, aby hlavní hrdinové byli lepší vojáci než zbytek a zabíjeli nepřátele po tuctech, ale když sami vyrazí na skupinu jezdců a nic se jim nestane, už je trošku přitažené za vlasy... Navíc když k tomu přídám i to, že pro mě vypadají všichni herci víceméně stejně a dost často mám problém rozlišit kdo je kdo (to samé i při bojových scénách), tak nemůžu hodnotit více. ()

E.T.Martin

Perfektní. Bitva, kdy je použitá formace zvaná želva, je totální fyzický zážitek. A nepřemožitelní generálové asi k čínské mytologii patří. ()

Steam

John Woo predviedol veľmi šikovne mohutnú vojenskú silu vtedajšej Číny. Šikovná stratégia v boji a aj štipka humoru. 5 hviezdičiek ()

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (více)