Ve třetím století stála království Wu a Xu ve válce proti vojevůdci Cao Cao, který se snažil sjednotit Čínu. Království Wu i Xu ovšem nedosahovala takového počtu vojáků jako jejich protivník Cao Cao, proto uzavřela dohodu a spojila se proti němu. Ani to jim ovšem nestačilo aby se alespoň rovnala vřavám protivníkovy armády. Můžeme se těšit na bitvy jak na moři tak na souši. Film bude rozdělen na dvě části, první část by měla přijít do kin v roce 2008 před konáním Letní Olympiády a druhá část koncem roku 2008. Režisér John Woo má k dispozici rozpočet 80 millionů dolarů a herecká esa jako Chang Chen (Tygr a Drak), Takeshi Kaneshiro (Klan Létajících Dýk), Tony Leung Chiu Wai (Hrdina) a Zhao Wei (Smrtící Andílci). (sheen)

casioa....

Skvele rozohratý epos,....už sa teším, čo nám prinesie pokračovanie. Cítiť precízny zmysel pre poetiku, ktorá nemôže pochádzať z inej časti "sveta" ...iba z Ázie :) ()

Lukoboss

Velice pěkně zpracovaný první díl, kde není nouze o brilantně natočené bitvy. A ta hudba! Zbytek je v podstatě povídání u čaje s tím, že se plánuje taktika nadcházející mlaty. Zní to nudně a nezáživně? Dost možná, ale ve skutečnosti je to dobrá zábava s orientálním nádechem. Pět hvězdiček nedávám hlavně proto, že to chvílemi působí zmatečně. Uprostřed bitvy jsem měl problém se zorientovat, kdo je vlastně kdo. Ale po čase se to dalo a obranný kruh ke konci filmu zvaný Želva byl jako třešinka na dortu. ()

Wotan

Tak nevím, ale styl Johna Woo mě prostě nesedí. Sice tu nelítají lidi zavěšení na laně a nekopou nohama ve vzduchu, ale místo toho jsou tu hrdinní generálové, samozřejmě "ti dobří", kteří posekají skoro celou nepřátelskou armádu zatímco obyčejní vojáci na to koukají jak v kině. Korunu tomu nasadil jeden generál, který to dostal šípem do srdce. Chlapec se nám oklepal, zapomněl krvácet a vesele rubal dál. Nakonec mu dal doktor nějakou mastičku a voalá rána je vyléčena. Chápu, že to je Woova stylizace, ale co je moc, to je moc. Vypadá to hezky, krajina je pěkná, ale bitvy postrádají náboj a postavy jsou tu jak figurky bez života. Jestli je tohle "monumentální bomba" jak tu někdo píše, tak já jsem čínský bůh srandy. Nesrovnatelně lepší davové scény natočil Bondarčuk ve filmu Waterloo. ()

Losik

Hned se těším na druhý díl. Velkolepá podívaná, skvělé bitvy a souboje. Nejlepší na tom je, že o bitvy a souboje zas tolik nejde. Jde hlavně o vyprávění příběhu a rozvoji postav. Vůbec celý film je o hlavních hrdinech a všechno ostatní okolo je tu jen pro ně.A vůbec to nei špatné. John Woo se stal mým oblíbeným režisérem a zde to jen potvrzuje a to ve velkém. Holubice nesmí chybět:) ()

Wally

Prostě fantastické...po několika ne zrovna povedených 'historických' filmech typu Prokletí zlatého květu a podobně, konečně nějaký, co musel vyrazit dech všem, co ho viděli. Pominu-li vojenskou taktiku 'želva', která mne naprosto uchvátila, pak nesmím zapomenout na celkovou výpravu..přestože jde o 'bojovný' film je tu strašně moc poetických a krásných věcí. Tento film si mne získal a jeho druhý díl pak jen podtrhnul celkový zážitek. ()

Nassau

Výborný film, resp. jeho první část (druhá je ještě lepší:)). John Woo natočil něco, co tu nebylo od dob Pána prstenů. Obrovský, výpravný a dobrodružný film, který dokáže uchvátit do svých hrdinských spárů a pustit až po několika hodinách. A i tak budete chtít všechno prožít ještě minimálně jednou. První díl připravuje půdu pro druhou část. Představuje hrdiny, záplatku, motivace, záměry, spojenectví a ukazuje možnosti, které má John Woo do druhé poloviny, a které beze zbytku naplní. Navíc filmu nechybí ani skvělý hudební motiv a podkres a člověk má tak pocit, že snad nemůže ani chtít víc. Pár chybek se tu najde (želva je skvělá, ale svou délkou ztrácí na dynamice), ale ve stínu druhé části jsou malicherné a není třeba se jimi zabývat. Velmi silné 4*. ()

matolas

Síce v davových scénach stále vedie Bondarčuk, neskutočný drive a megalomanskom najhrubšieho zrna, robí z tohto opusu nesmierne príjemnú záležitosť, kde síce nevojnové scény a herci bavia o trošku viac ako bitky, ale strih vám nedá zaspať ani počas sekačiek. ()

iXtr3m3

John Woo si strihol svoj asi najveľkolepejší epos a dokonca bez amíkov, čísto len v čínskej produkcii. A že je to megafilm. Nie každý zvládne síce pozrieť obe časti, preto vznikla aj na polovicu skrátená verzia, ale tej sa vyhnite. O akciu síce neprídete, ale stratí to myšlienku, súdržnosť, dej. ()

Zagros

První i druhou část hodnotím jako celek, a proto je shodný komentář u obou dílů: Viděl jsem obě verze Krvavého pobřeží a ta dvoudílná mě uchvátila. Nechci chválit jednu složku za druhou, důležité je, že na mě oba snímky působily jako perfektně fungující celek. Přes poměrně rozsáhlou délku téměř pěti hodin utekly neskutečně rychle a já si je v krátké době pustil ještě jednou. Pravděpodobně jsem ještě neviděl monumentálnější a výpravnější bitvy ve snímku z Asie. Ano, na rozdíl od nejvelkolepějších bojových scén z Vojny a mír si tvůrci pomohli digitálnem, ale tady mě to vůbec nevadilo. Stejně jako až nadpřirozené schopnosti hrdinů, spíš naopak. Díky výtečně napsaným postavám a prokresleným charakterům jsem si je zamiloval. Navíc byly obsazeny charismatickými herci, například „nebojová“ postava hlavního stratéga byla parádní. Napínavé bojové scény se střídají se zdánlivě klidnějšími příběhovými či rozhovorovými pasážemi, které mě ovšem napnuly ještě více. Celé velkolepé dílo je úžasně zrežírováno a i když si příběh občas vypomůže klasickými klišé, dostává ode mě nakonec hodnocení silných čtyř hvězd. John Woo rozhodně není režisérem jednoho filmu, ale tohle je pro mě jeho životní dílo a já jej rozhodně doporučuji v plné délce a nejlépe na plátně. ()

Giggs

Ja le dufam, že to (zbytočne) čakanie na pokračovanie bude stať za to. I keď už teraz sa mi to miestami zdalo zbytočne naťahovane. Uplne by stačil jeden film, no ale dam Woovi šancu, snaď prekvapi. ()

Orthank

John Woo sa vracia...Kde?..No predsa domov, a rozhodol sa to tam pekne roztočiť.Čo na tom, že s nádychom Hollywoodu.Presne toto potreboval Čínsky film.Zachovať si kus svojej tradície, temperamentu a najmä kultúry a priblížiť ju i európskemu divákovi.Viem! Neiekto túto vetu možno možno roznesie v zuboch ,no ja len žasnem nad úžasnými hereckými prednesmi dych-berúcimi bojovými sekvenciami a orzazmickou dravou hudbou.Toľko bojových stratégií a zaujímavých historických faktov som nemal česť vidieť už dobrých pár rokov-a teraz sa podržte,snáď od dôb Pána prsteňov.Tieto dva filmy sú síce neporovnateľné,ale až sa pristihnete so zvýšeným srdečným tepom a slzou v oku uznáte, že tento "orgazmus" stál skutočne za to...:-)Už aby tu bol druhý diel..:-) ()

Hanys_

Rozmáchlý historický epos, ve kterém jsem se v první polovině místy ztrácel. Hlavní hrdinové mi prostě přišli hodně podobní a tak mi chvíli trvalo, než jsem přišel na to, kdo je kdo :) Bombasticky natočené bitvy, oku lahodící choreografie útočných i obranných formací, a hlavně uchu lahodící hudba - to vše přispělo k mé spokojenosti. Už jdu shánět druhou část :) 85% ()

Frakira

Zatím na mě první díl udělal dojem skutečného velkofilmu se vším, co k němu patří...Uvidíme, co nás čeká dál. ()

SpaceOdyseus

Red Cliff je hodne zmatecny film. Zacne se hned megalomanskou bitvou, ale kdo nezna cinske dejiny, bude mit velky problem rict, kdo je kdo a proc se s kym pere. Nasleduje asi hodinka klidu, kde se teda konecne seznamime s potavami. Ale stejne to slouzi jen jako priprava na zaverecnou jeste vetsi bitvu. Vzhledem k velikosti produkce mel Woo urcite veliky rozpocet, ale ne dost veliky, protoze je neprijemne casto videt hodne spatne CGI. K tomu postavy postradaji jakoukoli hloubku nebo zakladni vyvoj. Vsichni jsou jen jednorozmerne postavicky, co se poperou s druhou stranou. Kdyz uz nic, tak alespon bitvy jsou obrovske, docela prehledne a kouka se na ne docela dobre. Jen finale je strategicky tak nesmyslne a kdyz se preslo na boss fighty stalo se z filmu ciste wtf. ()

Crackonosc

John Woo se vrací domů a tasí se s monumentálním kolosem tak velkým a dlouhým, že mu nestačí jeden díl. Bitva o Čínu, ve které jsou běžní vojáci dokonale poslušní a vycvičení, přesto však slouží jen jako terče pro hrdiny, kteří je v tradiční západní choreografii rozsekávají po desítkách ne-li stovkách, nemohla vizuálně vypadat lépe. Boje jsou plné pohybu, lítání na lanech, namachrovaných póz a celkově vypadaj k světu! Důležité ale je, že se povedla i neakční složka, tvořící převážnou část filmu, které se daří budovat napětí silnými charaktery a výběrem těch "správných" situací. Jediné, co mi vadilo, byla nezapamatovatelná jména všech postav a fakt, že je musí člověk rozeznávat spíš podle oblečení, než xichtu (štěstí, že je Woo moč často nepřevlíká), takže jsem občas musel hodně přemejšlet, kdo je tenhle a o kom to mluví... ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Keď porazený spojí sily so zbabelcom, čo môžu dosiahnuť?"     Veľkolepý historický veľkofilm s množstvom monumentálnej bojovej akcie, ktorý ma takmer ničím neoslovuje. Je to robené tak trochu na hollywoodsky spôsob ("ohurovací", plný pátosu), pričom John Woo je akousi čínskou obdobou tvorcov trhákov typu Roland Emmerich, či Michael Bay a ja sa len utvrdzujem v tom, že jeho filmársky štýl mi vôbec nesedí. Keďže sa film zameriava predovšetkým na boje, veľa priestoru na nejakú zmysluplnú dejovú zložku, či na nejaké vykreslenie charakterov nezostáva (postavy sú iba veľmi hrubo načrtnuté). Takúto nadmernú bojovú akciu by som ešte dokázal oceniť, ak by bola stvárnená buď realisticky, alebo esteticky. Do reality však má veľmi ďaleko, na to pôsobí až príliš vykonštruovane (krv striekajúca všade navôkol ešte neznamená realitu) a na druhej strane nie je ani elegantná v zmysle nejakej vydarenej choreografie. Takže z môjho pohľadu ide o bezduchú, načisto nezáživnú akciu, ktorá je často až komická tou okatou snahou pôsobiť na efekt. Smiechu som sa nezdržal hlavne vtedy, keď naši hrdinovia chytili nepriateľa akože do "pasce" a potom začal vyskakovať jeden nezničiteľný "geroj" za druhým a sám likvidoval masy nepriateľských bojovníkov (ČDP?! Je to krutá vojna, alebo nejaká bodovacia súťaž?). Neohúril ma ani vzhľad, ktorý je často očividne počítačový, a tak mi napokon zostáva pochváliť len niekoľkých hercov (najviac Tonyho Chiu-wai Leunga) a možno ešte celkom dobrú hudbu (hlavne v scéne, v ktorej hraje chlapec na píšťalku a ten motív prerastie do orchestrálnej podoby).     "Jeho hudba mi hovorí, že potrebuje priateľov." "Tvoja hudba mi hovorí, že potrebuješ bojovať túto vojnu." ()

Ricky_CZ

Tak to je přesně ono! Akcí, emocemi i úžasnými dialogy naplněné veledílo, podryté ještě úchvatnější hudbou. Při pohledu na ty choreografické orgie na bojištích mne nenapadalo nic jiného, než superlativy. Na pokračování ničeho jsem se ještě tak netěšil....A jak psal Adrian, vidět to v kuse bude stát určitě za to! 95% (a tím jsem si opravdu jistý) ()

Zombi

John Woo se konečně pochlapil a natočil film za který se nemusí vůbec stydět. Historický válečný film s megalomanskými bitvami, neskutečným počtem komparzistů a krásnou výpravou. Děj není nijak složitý, ale neurazí, poetické momenty nejsou přepálené, není tu nemístný humor, i když pár zábavných scének tu je také. Koncept mi malinko připomněl Sedm statečných, taky je tu několik výrazným bojovníků, kteří nakonec bojují na jedné straně proti společnému nepříteli, ti když nastoupí na scénu, kosí protivníky po desítkách. Pro Wooa typické zpomalovačky, holubice, krev a motiv přátelství mezi chlapama samozřejmě nechybí. Jediný problém jsem tu měl s příliš pompézní a lyrickou hudbou, myslím že by se sem hodilo něco temnějšího a osudovějšího a pak s Takeshi Kaneshirem, ne že by mi byl vyloženě protivný, to ne, ale od té doby co jsem viděl Klan létajícíh dýk (hrůza film) ho moc nemusím, ale to je můj problém. ()

Dragonlanc

Len pred niekoľkými dňami sa mi dostali do rúk 2 diely tohto historického čínskeho veľkofilmu a musím povedať, že je to super nárez (spolu viac ako 4 hodiny). Čínske filmy veľmi nemusím, väčšinou sú veľmi komplikované a nezrozumiteľné pre každého, kto sa nevyzná detailne v čínskej histórii alebo v ich mytológii, ale tento film bol skutočne veľmi milým prekvapením. Jednoznačne odporúčam všetkým milovníkom historických a bojových filmov. ()

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (více)