Ve třetím století stála království Wu a Xu ve válce proti vojevůdci Cao Cao, který se snažil sjednotit Čínu. Království Wu i Xu ovšem nedosahovala takového počtu vojáků jako jejich protivník Cao Cao, proto uzavřela dohodu a spojila se proti němu. Ani to jim ovšem nestačilo aby se alespoň rovnala vřavám protivníkovy armády. Můžeme se těšit na bitvy jak na moři tak na souši. Film bude rozdělen na dvě části, první část by měla přijít do kin v roce 2008 před konáním Letní Olympiády a druhá část koncem roku 2008. Režisér John Woo má k dispozici rozpočet 80 millionů dolarů a herecká esa jako Chang Chen (Tygr a Drak), Takeshi Kaneshiro (Klan Létajících Dýk), Tony Leung Chiu Wai (Hrdina) a Zhao Wei (Smrtící Andílci). (sheen)

Herr_Flick

Čínský Matrix třetího století! Další z filmů, u jehož sledování mozek nechte spát a vychutnávejte pohádkovou výpravu do krví nasáklé země. 我被逗乐! ()

Dont

Velkolepý historický snímek, na své si přijdou hlavně obdivovatelé monstrózních bitev, při kterých se nešetří na komparsu a teče spoustu krve. Jedním dechem ale musím dodat, že jsem mírně zklamán. Filmu by prospělo svižnější tempo, vypiplanější scénář a možná i zúžení počtu hlavních postav. Kromě několika panovníků zde vystupuje několik generálů, jejich přednosti a schopnosti poněkud splývají. Pro Tonyho Leunga se zřejmě nemohlo najít vhodné panovnické křeslo, tak byl alespoň místokrálem… :-) Na důležitosti mu to ale neubírá. Pro většinové publikum bude krvavé pobřeží pravděpodobně příliš dlouhé. Milovníci historie, ať už válečné nebo východoasijské, si na tom své najdou a budou spokojeni. Já zůstávám někde na pomezí, filmový počin je to ojedinělý a zasluhuje uznání, ale hodně bych stříhal. ()

Dubro

Áno, je to pekné, veľkolepé, ale občanovi zízajúcemu na plátno ( LCD či nebodaj plazmu ) Woo nedopraje ani štipku fantázie, vsjo jásno, tamten hezoun v tom kúte je ten dobrý, oproti v kúte je ten zlý, ovracania schopný darebáčisko a divák, ty len seď a smotri, nieže budeš rozmýšlať. Je to nádherná šachová partia, len sa odohráva za výkladom.(Bez bieleho holuba ani na krok, no vyzeral ako kus plastu.) ()

dee-key

Lahůdka pro každého milovníka asijských volkofilmů. Všechno co by tam mělo být, tam je. Je v tom moudrost čínských generálů a stratégů, je v tom přátelství prostý ale krásný příběh jedné velké války. Jsou tam láska a nenávist hlavních postav. A vedle nádherného prostředí, hudby, umění a přehršle jmen, které bych nevyslovil, jsou tam také megalomanské armády, které vlastně slouží jen k tomu, aby mohly být rozsekány pár nedupanými hrdiny. Na souši, na vodě, v nepřítelském táboře, v královské ložnici, v polní nemocnici i ve výcvikovém táboře. Tam všude na vás bude dýchat čínský duch Johna Woo. ()

Chen

Trošku jsem Johna Woo podcenil, ale rád přiznám svou chybu. Předpokládal jsem, že Red Cliff bude zmatený velkofilm plný ještě zmatenější bitev, špatný odhad. Jde o příjemný historiský epos plný zajímavých postav, přehledných soubojů i dechberoucích scenérií. Některé válečné momenty - nádhera. A navíc je z filmu jasně cítit, že jde to jen rozjezd pro druhý díl a ten, tentokráte se snad nemýlím, bude dechberoucí. / Dodatek k druhému dílu. Nemohu nic jiného, než chválit. Nečekejte jen velký akční spektákl plný monumentálních bitev (ale na ty dojde), ale také dlouhé řečnění nad šálkem čase, taktizování a hlavně silné emoce, nezlomná přátelství a dnes už možná idealistickou hrdost. Johne Woo, jste zpátky, klaním se :D ()

Hees

Prvý diel je veľmi dobrý a pripravuje živnú pôdu pre diel druhý. No v každom prípade pre mňa pôsobilo usporiadanie jednotlivých scén trošku chaoticky. Bojové scény sú veľmi dobré a hudobný podklad sa mi veľmi páčil. Kvalitu tomuto prvému dielu pridáva aj to, že po ňom nasleduje pre mňa ešte lepší druhý diel. Výborne funguje formovanie jednotlivých hrdinov, ktorý postupne s pribúdajúcim časom dostávajú hĺbku. Páčilo sa mi aj kvalitné využitie bojovej taktiky, premýšľanie protagonistov nad každým ťahom (čo sa ešte viac stupňovalo v druhom diely) a tiež "poetickosť", ktorá sršala z tohto filmu a snažila sa ma objať. Film si určite zaslúži viac ako tri hviezdy, ale porovnával som aj s druhým dielom a preto som sa rozhodol takto. (Hodnotenie 3,5) ()

dezorz

Cinania sa uz neboja velkofilmov, dokonca sa neboja zverit velkofilm beznemu filmarovi. Ako vsak ukazuje rebricek uspesnosti, len peniaze nestacia na kvalitny film je potrebny reziser,ktory ma vlastnu viziu. tromfnut y zhanga ci k chena sa zatial nikomu ani finacne ani kalitou nepodarilo. az doteraz. co sa tyka penazi, red cliff uz je najzarobkovejsim filmom v cine. co sa tyka kvality, je lepsi, ney vacsina cinskyhc velkofilmov. kravy balet zvalda john woo na vybornu. vlastny styl ma, ale kedze nikdy netocil umelecke filmy, len styl (a peniaze) na velky film nestaci. staci, aby sa odlisil od priemeru, ale na hrdinu, klan lietajucich dyk atd veru nema. ()

TomikZlesa

Již v několika prvních minutách se ocitáme uprostřed bitvy kde se mrtvolami a krví rozhodně nešetří. Naprosto úchvatná jak obrazová tak zvuková podívaná. Tísícové armády stojíci proti sobě a nádherná ukázka bojových formací jsou opravdové lahůdky pro mé oči. Jako milovník tohoto žánru sem nemusel dlouho přemýšlet na ortelem, že se jedná o jeden z nejlepších filmu ve svém žánru. Za výtku snad jen stojí nepřemožitelní hrdinové bojující proti ohromným přesilám, ale to už tak nějak bývá zvykem, který není na škodu. ()

C0r0ner

Kdyby to bylo kratší, v prostřední části filmu se toho zbytečné moc nenakecalo a efekty byly kvalitnější, dalo by se uvažovat o pěti hvězdičkách, protože začátek a konec to mělo excelentní ve stylu např. Alexandra Velikého. Těším se na druhou část, která je prý podle ohlasů lepší. 80% ()

destroy83

Famózní návrat mistra krvavých baletů z "Hoolywodského bahna". Woo svým osobitým stylem předkládá divákovi nekompromisní historickou řežbu ze staré Činy, která propracovanými postavami, monumentálními bitvami a nefalšovanými emocemi vytváří mistrovské filmové dílo, které i přes svou dlouhou stopáž udrží diváka snadno vtaženého do děje sedět s otevřenou pusou až do samotného finále. Precizní práce s kamerou dotahuje snímek absolutně k dokonalosti, krev stříká proudem a bojová choreografie je dechberoucí. Nejvíce mě uchvátily bojová formace želva a postavy generálů z království Xu, kteří zde kosí početné zástupy nepřátel ve stylu jeden proti stovce. Na řadu samozřejmě přijdou i Wooovy pověstné holubice. U Red Cliff opravdu neváhám vytasit plný počet. ()

pakobylka

Nedostává se mi slov. John Woo to dokázal - nechápu jak, asi s pomocí holubích křídel ... :-) ... Nestvořil jenom velkolepý obraz jednoho období pohnutých čínských dějin, hrdinský epos s vymakanými bitevními scénami, kde hrají významné úlohy odvaha, čest, přátelství, soudržnost, obětavost, oddanost ... a taky láska - podařilo se mu zachytit DUŠI velkého a hrdého národa. A to je umění, které je nezávislé na podmínkách natáčení a na množství finančních prostředků. ()

zette

Ackoliv nejsem velkym fanouskem historickych velkofilmu a dynastie Chan je pro me spanelskou vesnici, tak musim uznat, ze se jedna o napaditou podivanou, ktera nesetrila vypravou a valecne sceny maji uzasne zvladnutou choreografii ( i kdyz nektere souboje pusobily mysteriozne az pohadkove). Minimalne ve svem zanru se jedna o reprezentativni kousek a jsem rad, ze byl vyprodukovan v Cine (tedy ne uplne filmarske velmoci). Herecke vykony taky na hodne slusne urovni. Byt mi tema blizsi, uvazoval bych o plnem hodnoceni. ()

Maty85

John Woo se vrací ve velkém stylu. Krásně vizuálně zpracované a výborné herecké obsazení, což víc si přát. Už se těším na druhou část, které jak doufám budu moct udělit plnej počet hvězd :-) ()

emo

Pekný historický veľkofilm s krásnou výpravou a vskutku hviezdnym hereckým obsadením. Táto prvá časť na mňa pôsobila trošku rozťahane a miestami vyslovene amatérsky a nedotiahnuto. Ale len miestami. Inak sa jedná o jeden z najveľkolepejších filmových projektov, aké som kedy videl. Bez mučenia sa však priznám, že od majstra Woo som čakal viac. ()

majo25

Jeden z najvelkolepejších čínskych historických filmov, keď nie priamo numero uno. Od výpravy, kulís a kostýmov cez masové scény až po hudbu a efekty. Ale aj ukážka čínskeho blockbusterstva so všetkými svojimi klišé a uprednosťnovaním efektnosti pred rozumom a autentickosťou. Kto to ale nerieši a je naladený na tému, tomu film urobí zážitok. Len z tej obrej stopáže sa aj v súvislosti s priamym pokračovaním mohlo o dosť ubrať. ()

Loki81

Woo se vratil po 25 letech na asijskou scenu... a myslim ze se mu to opravdu povedlo ;) Konecne se vykaslal na nataceni akcnich Hwoodskych slatanin. Tesim se na konec roku. ()

okkac

Volume 1: John Woo už konečně pochopil, že Hollywood není úplně pro něj, a tak se rozhodl vrátit zpět do Číny, kde má přeci jen volnější ruku a hned natočil nejdražší a nejvýpravnější čínský velkofilm všech dob. A je to ten Woo, který mi už nějakou dobu chyběl, i když se tady vůbec nestřílí, ale to nevadí. Ty dvě bitvy, které první část obsahuje jsou výborné jako po taktické a strategické stránce, tak i po stránce filmařské: konečně se lze v bitvě orientovat, což je díky kameře, která se moc neklepe a nezabírá příliš velké detaily, a díky střihu, který se nesnaží dávat záběry co nejrychleji za sebou. Občas je sice menší chyba v kontinualitě a sem tam jsou očividně použité dráty, ale to se při takovéto megaprodukci uhlídat nedá. A když se zrovna nebojuje, tak i tu delší prostřední stopáž lze díky hercům, jako Tony Leung, Takeshi Keneshiro a další, v pohodě dokoukat. Navíc film obsahuje herní prvek v podobě hrdinů, což jsou vlastně hlavní postavy, kteří mají stejně jako ve hrách mnohem větší bojové schopnosti, než řadový voják (obzvláště vousatí bratři v tom vynikají). Nechybí ani wooovy trademarky jako děcko, holubi (použití snad v největší míře v celé režisérově filmografii + ten let jedno z nich nad nepřátelskou flotilou), zamrzlý obraz a krvavé cákance. Woo možná také viděl Kingdom Of Heaven a pochopil, jak velké množství praporů, dokáže celkově vylepšit záběr. Velká pochvala za hudbu, jejíž hlavní hravý motiv se snad nikdy neomrzí. Zamrzí snad jen absence Chow Yun-Fata, protože by to bylo od Hardboiled takové pěkné shledání (Fat+Woo+Leung). 9/10 ()

bk81

John Woo po návratu do rodného kontinentu natočil velký epos, který nadchne skvěle natočenými scénami, ale občas se mi zdá zbytečně natahovaný. Ale přesto hezký. 1.část. ()

bartias

Oproti svým zvyklostem vkládat hrdinům do rukou dvě bouchačky John Woo natočil velkolepý historický válečný epos, ve kterém tisícihlavé bitvy rozhodují takřka neporazitelní reci. Je to ale i drama o přátelství mezi charismatickým stratégem a hrdým generálem rodícím se tváří v tvář rozhodujícímu střetnutí s chamtivým kancléřem. Takeshi Kaneshiro v roli stratéga sice nebojuje, je ale tak noblesní a charismatický, že když se objeví v záběru, hned na sebe strhne veškerou pozornost. Dalo by se věřit přirovnání k Pánu prstenů, protože i tady hrstka statečných hrdinů díky svému důvtipu dokáže vzdorovat daleko větší moci, příběh má navíc lehké fantasy rysy. Nádhernou scenérii perfektně podkresluje skvělá hudba, díky níž je scéna duetu stejně působivá jako úžasné bojové sekvence. 9/10 ()

SoolenJV

John Woo v plné síle. Bez nábojů a páratek v zubech, zato v historii a s bitvami co do velikosti srovnatelnými snad jen s Pánem prstenů. Akční scény jsou prokládány scénami plánování, přesunu vojsk a večerních zábav hlavních postav. Bohužel to nemá konec, ale o to více se těším na druhý díl. ()

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (více)