Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

matestlust

Brilantní masakrální podívaná. 100 minut vážně s ničím se neseroucím marastem, hektolitry krve, vzduchem se nesoucí vnitřnosti a končetiny, od očí, přes ruce, až po hlavy a rozlusknutí celé poenty na závěr, která vážně nemá chybu ! V záplavě moderních hororů je toto krásná náplast pro fajnšmekry. Po Hellraiserovi asi nejlepší zfilmovaný Cliv Barker, kterého jsem zatím viděl. ()

MáŠa

Nějaké ty technikálie a tak, to jsem schopný ještě nějak ignorovat, ale nejvíc mi vadil příběh, a to hlavně to, kam se to celé hnulo. Z něčeho, co mohlo na začátku vypadat jako trošku víc digitální thiller, se vyklubalo něco, co bylo spíš horor, a ke konci směšný a neuvěřitelný horor. ()

JASON_X

Film o chlápkovi, kterému nestačí porážet a bourat dobytek na jatkách, a tak ještě po práci chodí porážet a bourat lidi do metra. Chromovanou paličkou... no vlastně spíš palicí na maso. Nic pro vegetariány. A navíc jeho motivace je hodně zvláštní, jak postupně vychází najevo... Vinnie Jones je sice fajn týpek, držku má fakt parádní, mám ho rád, ale v tomhle filmu jako by sám sebe až příliš parodoval. A zajímavě bizarní děj se v druhé části filmu zvrhne v poněkud bezradný a těžkopádný scénáristický guláš. ()

Morholt

Vinnie Jones běhá po nočním metru se stříbrnou palicí a řeznickým hákem a s neměnným kamenným výrazem na tváři krosí jednoho opozdilce za druhým. Pak se mu ale na stopu dostane fotograf a věci naberou trochu jiný spád. Bylo vidět, že tvůrci si s tímhle snímkem hlavu příliš nelámali a odrazilo se to jak na scénáři, tak na kostrbaté režii, trikových efektech a silně debilním konci. Ale atmosféra, ta se povedla. Zkrátka je to čistokrevné béčko, ale budiž mu přičteno ke cti, že si ani na nic jiného nehraje. Herecky zaujal jenom Vinnie, který byl jako vždy perfektní. Bradley Cooper mi připomíná necharismatický nepovedený klon Ralpha Fiennese a jeho partnerka Leslie Bibb mi zkrátka nesedí. A Brooke tu byla jen kvůli jménu, které nejspíš mělo přitáhnout i širší masy, protože těch pár štěků nestojí za řeč. 40% ()

Mordenroth

Ryuhei Kitamura: "From day one I've told Clive we have to create a new icon of horror heroes and I think this Mahogany will be the new classic horror icon..." Režisér ukázal obrovské zanietenie k Barkerovej tvorbe a k horrorom zlatých 80. rokov. Okrem toho mal v rukách jedno veľké britské eso - skvelého Vinnieho Jonesa (človek si pozorovaním jeho hereckého prejavu môže okrem iného precvičiť aj "čítanie" neverbálnej komunikácie...:)). 90%. ()

Richie666

Dlouho mě nic tak nenasralo. Řezníka s vidláckým ksichtem a hnusnýma bradavicama na hrudi, co chodí bušit do masokombinátu v kvádru a po cestě z práce se vždycky trochu zdrží v metru, aby si zařádil i na živém mase, bych byl ještě schopen překousnout. Říkám zcela záměrně překousnout, protože tento záporák se pohybuje konstantní rychlostí se strnulou a směšnou grimasou, vůbec z něho nejde strach a za devadesát minut vyřkne jediný slovo. Když se k tomu ale přidá hlavní hrdina coby ukřivděnej chcípák, hrající si za foťákem na tvrďáka a další karikatury jako tupá, ridigní přítelkyně a černošská policistka napojená na podsvětí, začíná to být na pováženou... No, asi je to tak schválně a mělo by mě to pobavit. Takže co tu máme dál? Tuny a tuny klišé všeho druhu (totálně otřepanej příběh s fotografem - investigátorem; stereotypní uvažování a naproti tomu nelogické chování postav; prostředí skladu surového masa - už zase; nechtěně vtipné flashbacky atp.), dále obří nános patosu (šíleně vyhrocující se situace partnerského soužití; trapně vyobrazená přeměna hlavního hrdiny; spousta detailních záběrů na drsné obličeje; blikající světla v metru...) a nakonec ta pointa, o které se raději ani nechci vyjadřovat.. Ne, nelíbila se mi - přiznávám, že jsem ji čekal již v polovině filmu - tam by taky možná obstála, takhle ne. Uvážím-li, jak se při tom všem tento snímek bere smrtelně vážně a bez jakéhokoli nadhledu, je to na odpad. Nicméně pár povedených detailů se tady přece jen najde - např. průjezd kamery metrem a vizuál celkově; vypadený oči z důlku.. Jinak ale opět nechápu zdejší hodnocení. ()

Lacike

Jednoduché, priamočiare, pôsobivé. 8/10. Edit 2020: 11 rokov ubehlo odkedy som to videl prvýkrát a stále je to ultrabrutálna a zábavná pecka. A to napriek tomu, že už takýmto šťavnatým krvákom neholdujem. Má to parádnu atmosféru. Vinnie Jones nikdy nehral drsnejšiu postavu a tu tu prakticky ani neotvorí hubu. Stačia tie jeho pohľady a jedno cool kladivo. Bradley Cooper bol vtedy neznámy herec a dnes je to veľká hviezda. Prerod obyčajného chlapíka na niečo oveľa nebezpečnejšie zvládol dokonale. Aj vo vedľajších úlohách sa tu mihnú známe ksichty. Najviac ma jednoznačne pobavil Ted Raimi a to aj na tom mikroskopickom priestore. Doslova som vyvalil na jeho scénu oči. Technická stránka je väčšinou parádna. Kamera pomalými nájazdami pekne navodzuje temnú atmosféru a pri bitke vo vlaku zase zábavne poletuje dookola. Občasné slabšie CGI mi tentoraz vôbec nevadia, keďže ponúkajú veľmi chutné zábery. No a pointa je totálna pecka. Film k nej celý čas logicky smeroval, takže si neviem predstaviť iný koniec. Happyend by to totálne zkurvil. Našťastie to mal pod palcom úchylný Japonec a nie zbabelí amíci. Takže raz za čas dobre padne na odreagovanie niečo úchylne brutálne. 8/10. ()

Caelos

Za podívání to možná stojí, ale želbohu krev a vnitřnosti nejsou všechno. Klad je určitě Vinnie Jones. Jinak asi nic. Nulová atmosféra, lekačky... ()

PROROK14

Fajnový, krvavý trilerik so všetkým, čo k tomu patrí. Ten záver sa mi zdal trošku prehnaný ale film celkovo ma veľmi zaujal. Neboli tam žiadni blbí zombíci ale vrah s mlátkom. Brutálnych scén som si užil až dosť a páčila sa mi aj tá temná atmosféra, ktorá bola miestami až desivá. Ľakacích momentov nebolo veľa ale našli sa miestami. Len ten záver posrali no. 50% ()

Litsarch

U filmu jsem popravdě nečekal že skončí tak jak skončil, což je plus... Nicméně po pořadě... Po prvních scénách bylo zřejmé o co půjde... Nic moc (hákem ho ale nabral parádně)... Další 1/3 filmu se střídal pohled na fotografa a na co se děje ve vlaku... "Příběh" fotografa se mi zamlouval, vraždy jsem jen "přečkal"... Ale od doby co se oba potkali to nabralo zajímavého a napínavého rázu... Daleko více se mi to začalo líbit a závěrečných 15 min bylo skvělých! ()

bouncer

Vizuálně hodně zajímavý snímek a to včetně dokonale stylizované postavy Vinnieho Jonese (pokud jsem správně počítal, tak řekl jediné slovo a i tak je největší hvězdou filmu :-) ). Ale bohužel by to chtělo i něco jiného než originální "look", třeba více napětí, pořádný nápad nebo smysluplnou pointu. Takhle se jedná o zajímavý horor, který se ale ve výsledku jen těžce vyhrabává z průměru. Ještě že u nás jsou pozdní metra většinou plnější než ty denní, jinak bych se asi bál... ()

brutale

Ukážka, že digitálna krv škodí a keď chýba atmosféra, ktorá bola pre mňa nulová, stáva sa s filmu nie moc chutná jednohubka.... Brutálne scény fajn (až na digitálnu krvičku a niektoré nelogické časti) sú asi jediné, čo snímka ponúka... ()

Terva odpad!

Fotografie a čím brutálnější, tím lepší. Palice a hák, jak jinak zabíjí řezník? Ve filmu je však spousta náhod, nejdřív focení té první mrtvé dívky, pak setkání z vrahem u výstupu z metra a v neposlední řadě vyfocený prsten. Jo, život je jako bonboniéra. Jedinej člověk, který si zasloužil smrt byl ten praštěný černoch....a už taky víme proč vlak nezastavuje v zastávkách. Musím chytit vlak tak zatím...jo a kdo ty vlaky pak čistí od té spousty krve? To je ale asi jiný příběh. Že pane Ryuhei Kitamoto. ()

Hismael

Neuvěřitelná kravina, která nespadla mezi odpad jen díky dobře vypadající temné vizuální atmosféře scén. Celý scénář stojí na nápadu, že by vrah mohl zabíjet v metru s porouchaným osvětlením a tak se z tohoto místa stala jakási soukromá komůrka, kde si vrah může dělat co chce, nemusí nikam pospíchat, zastávky nejsou a policie za celou dobu vyšetřila pouze to, jestli hlavní hrdina nemá ve fotoaparátu bombu. Víc než některé emoční jednání postav nebo jejich chování, je nesmyslný hlavně námět, který působí příšerně uměle, což se potvrdí na konci. ()

Dale

Má to dobrú atmosféru a veľa drsných krvavých scén (aj keď občas sú tie hektolitre krvi dosť samoúčelné), no samotný príbeh, alebo jeho pointa je taká rozprávkovo-naivná, čo dosť filmu podráža nohy. Ale Clive Barker nezvykne písať realistické horory, fantasy v nich vždy hrá veľkú rolu, čo je niekedy na škodu veci. No Vinnie, aj keď toho veľa nenahovorí (alebo možno práve preto :-)), je úplne úžasný. Nechcel by som ho stretnúť ani vo dne, nie to ešte v noci. ()

DanteZ

Ultimátní Horror podle Barkerovy povídky jak nechceš s koncem, který by nikdo nečekal. Od plného počtu to dělí jenom pochcané digitální efekty, a pár dalších zbytečných věcí. Kdyby byla scéna s vymláceným okem udělaná normálně, tak bych se velmi posral. ()

Nick Tow

Milovníci Barkerovskej splatter-punkovej mäsiariny (autor predlohy) nech si nebrúsia zúbky, hoci mäsa aj krvi je tu požehnane. Midnight Meat Train je však v skutočnosti až prekvapivo sterilný, digitálne neživotný a najmä scenáristicky bezpohlavný a podobná bezpohlavnosť sa hompáľa medzi nohami aj hereckému ansámblu. Kitamurovi sa skrátka podarilo splodiť produkt, ktorý je priam ukážkovým príkladom "žánrovej trendovosti" nového milénia, charakterizovanej vylešteným vizuálom, našitým na mrzácke telíčko. Ak vás prvá polovica neunudí k smrti, dočkáte sa síce v tej druhej zopár mrazivejších momentov, ale zároveň aj čoraz zjavnejších schválností a nepríčetností. Skrz-naskrz priemerný film, hoci príšerky z pekelnej stanice metra mimoriadne potešili. ()