blackrain

Zpracování se mi hodně líbilo. Postupně se ukazovalo všechno, co se tam stalo a jak to celé provedli. Finální honička byla skvělá. Přistihla jsem se, jak Dennise Quaida povzbuzuju, aby ty teroristy vyřídil. ()

kaylin

Zajímavý nápad, který mě velmi zaujal. Natočit událost z pohledu různých osob a díky tomu, že každý viděl něco jiného, někdo víc, někdo méně, bylo možné vyprávět celý příběh. Scénář není dokonalý, ale právě prvek toho, že sledujeme událost opakovaně, ale pokaždé očima jiné postavy, je film schopen v nás vzbudit napětí. Mě tohle pojetí dostalo, a i když je poslední půl hodina už jen obyčejné rozpletení, pořád jsem si to užíval. Tohle není snadné natočit zajímavě a myslím, že tentokrát se to povedlo. ()

Mikita

Zajímavý nápad, skvěle propracovaný, ale ve finále působící šíleně hloupě. Film zesměšňuje speciální jednotky i celou tajnou policii, zobrazuje 8mileté děti jako naprosté debílky a atentátníky-šílené vrahy idealizuje tím, že je odradí zabití jednoho dalšího neviného dítěte. To jako vážně? Takových caviků jen kvůli tomu, že v celé tajné policii je jen jeden schopný agent, zachraňovaný se v podstatě zachrání sám a pomůže mu i šílená náhoda a nesmyslné jednání vrahů? Jak může tak nadějný nápad skončit tak chatrně a hloupě, to vážně nepochopím. Když už si říkáte, že další vrácení času vám spíš zamotá hlavu než něco vysvětlí, tak se vše spustí v reálném čase a divák začne kupodivu doufat, že se vše znovu vrátí do místa, kdy ho zajímal jiný úhel pohledu a ještě nevěděl, jaký nelogický a hloupý závěr přijde. 70% filmu je opravdu nářez, ale udělat z tvrdé práce agentů frašku, to je vážně neodpustitelné. ()

Damiel

60 % - Snaha o bourneovskou vizuální syrovost se tluče s tuctovým příběhem průměrného politického thrilleru, konec je mizerný a představitel US prezidenta tradičně idiotský... ()

01Zuzana10

3 a 1/2*. strhujuci AMERICKY thriller na 1 vecer. zajimave. i ked neustale opakovanie 20 minut z ineho ,,uhla pohladu" trosku unavi ale vzdy prinesie novu chybajucu cast do celkoveho obrazu, takze vzbudi napatie. Na konci sa to zlieva dokopy a zaver... Amerika. Ale v pohode. anyway.. obcas bol vidiet vplyv PC, co sa mi nelubilo. Celkovo .. uz si to asik nepozriem znovu no pri sledovani toho som nelezala ale sedela v napati co sa stane dalej. a to mam rada. ()

MATADOR

Originální a zároveň napínavé, zkrátka něco co tu už dlouho nebylo. Smršť napětí v průběhu filmu byla excelentní, postupné rozuzlení hlavního námětu nabíralo na obrátkách a drželo, dokud neskončilo. Pan scénárista si musel s tímto filmem opravdu pořádně pohrát, možná hlavní pointu snímku "čerpal" ze čtyřiadvacítky, ale povedlo se na výbornou. Těšil jsem se na Matthewa Foxe a dočkal jsem se, svou roli zvládl velmi dobře. Velmi pěkné já se bavil se skvělými herci, kteří nezklamali. * * * * ()

stration

Velice poutavě natočený thriller v podstatě o ničem. Ale ten styl z něho dělá špičkovou podívanou. Nedá vám vydechnout od začátku do konce, pořád objevujete nové souvislosti a všechno se správně zamotává. Dennis Quaid je ochranka jak má být a minirole Sigourney Weaverové taky potěší. Pro mě velice příjemný zážitek. ()

Aiax

Pro poučenější diváky by možná stačilo napsat "Úhel pohledu je film o atentátu na amerického prezidenta" a každý by hned věděl, odkud vítr vane. Protože však mezi námi jsou i diváci mladší, hollywoodskými větry dosud neošlehaní, tak je vhodné připojit ještě dodatečné hodnocení. Takže ve Vantage Pointu lze, jako prakticky v každém akčním filmu o americkém prezidentovi, čekat standardní dávku dementních dialogů, přepálené akce, rudoarmějského hrdinství amerických bezpečnostních složek a přitrouble nerealistické zápletky. Mírným plusem je poměrně originální forma několika "úhlů pohledu", za kterou dávám filmu jednu hvězdičku (myslím, že se na CSFD jednohvězdičkovými hodnoceními příliš šetří, měkkosrdcatí Češi se často nad podobnými výblitky slitují a dávají dvě až tři hvězdy. A tak zvedám prapor odvahy a se vztyčenou hlavou a vytrčenou bradou vyzývám k tvrdší linii, soudruzi!). ()

mandelbrot

Svižně a slušně natočené a ne úplně zle vymyšlené a propletené, automobilová honička skvělá. Závěr se ale krutě nepovedl a spadá spíše do kategorie nechtěné parodie. ()

Duotone28

plne akcie...ale aj tak tomu cosi chybalo...sice som sa v poslednych par minutach velmi dobre bavil, hlavne co sa tyka racing suboja cez preplnene ulice...medzi Opel Astra II vs Opel Astra III, ale celkovo filmik len za tri,nazdar:) ()

FilmFan24

8 cizinců, 8 různých úhlů pohedu a 1 pravda! Tato věta je jedním z reklamních sloganů politického akčního thrilleru. Dodávám, velmi povedeného. Kamera je neustále v pohybu, prostředí stíhá prostředí a vždy, když se blíží odhalení - střih a vše začíná znovu a zase jinak...Zkratkovitá charakteristika postav filmu sedne, nakonec vše potřebné se divák doví měrou potřebnou. Hvězdné obsazení v čele s Dennisem Quaidem, Matthewem Foxem a Forrestem Whitakerem je další devizou tohoto nadprůměrného thrilleru. Po shlédnutí se možná dostaví pocit, že vše už tady kdysi bylo, ale to vůbec nevadí...Mě osobně jedna dějová linie silně připomenula Petersenovo "S nasazením života"...další třeba "24"...ale to vůbec není na škodu. ()

Derek

slusne thrillerove remeslo s dobrymi hereckymi vykonmi vsetkych zucastnenich (mozno az na whitekra ktory dost prehrava, naproti tomu quaid je opat skvely)... Ku koncu sa hra trocha na nahody a stastne zhody okolnosti a tym to trocha to straca na uveritelnosti, ale ani tak to nepolavy z nastaveneho tempa... ()

Trevor

Prvýkrát bavil film podstatne viac, na druhé pozretie už nemal čím prekvapiť, ale aby bolo hodnotenie objektívne tak som hodnotil prvý dojem spred niekoľkých rokov, keď mal film premiéru. ()

jurama525

Začatek tohoto snimku byl suprovej. Mnělo to tempo , akci. Různým uhlům pohledu se take nedá nic moc vytknout. Původně jsem tento film vyděl na jasné 4 hvězdy. Ke konci mi však přišlo že se do filmu vkráda vice náhod než je zdrávo. Kupříkladu sanitka ve které je čirou náhodou Prezident a čirou náhodou k němu přiběhne i hlavní hrdina. No zkráceně famozní začátek , celkem dobrej prostředek a celkem zkaženž konec mně nuti abych tento film ohodnotil 3 hvězdami. Každopádně to stojí za shlédnutí. Ja jsem nelitoval. ()

Kuzlo

Prvé skuknutie je určite zaujímavé, ale nie to je film, ktorý by som si chcel zopakovať. Samotný dej je v podstate veľmi krátky a priamočiari. Jediné a to najpodstatnejšie čo dáva tomuto film šmrnc je spôsob ako sa vďaka postupným pohľadom na tú istú udalosť dozvedáme nové skutočnosti. ()

Vědma

Tento žánr příliš nevyhledávám. Střílení prezidentů a tajní agenti jdou většinou mimo mě. Ale tohle bylo originální a zábavné a jak tady někdo píše, že mu těch úhlů pohledu připadalo moc, tak já bych klidně ještě nějaké postavy snesla. Třeba tu zabitou reportérku. Konec byl přepísknutý a herectví Dennise Quaida a jeho setrvale příšerný výraz rozhodně považuju za slabinu filmu, ale jinak jsem u něho vydržela napnutá až do konce. ()

Skip

Dost dobře zpracovaný námět, kdy jsou nám postupně předkládány jednotlivé díly skládačky. Slušná akční složka a dobré herecké výkony. V rámci žánru jeden z velmi povedených filmů. ()

Tygrys

Vantage Point = film o atentátu na prezidenta, ve kterém příjdou o život téměř všichni. Kromě prezidenta. ()

Dubro

Vynikajúca skladačka, ktorá oku lahodne do seby zapadá. Akurát Sigourney bolo ťažké do toho puzzle zaradiť. Záver opäť nič nového, stará klasika, ináč to ani skončiť nemohlo. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“