Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

Yojimbo

Velmi milý film, u kterého se sice moc nenasmějete, ale usmívat se budete stále. A to ačkoliv jsou peripetie hlavního hrdiny spíše hořké. Z celého snímku sálá pohoda v rodinném kruhu, tak nějak tušíte, že jakkoliv se vztahy vyhrotí, všechno nakonec dobře dopadne. Celou dobu po sledování tohoto filmu jsem měl nutkavý pocit, že jsem ho už někdy viděl v televizi, což ovšem není dost dobře možné a tudíž jednu hvězdičku srážím za domnělou neoriginálnost, to ovšem nic neubírá z výsledného dojmu ;-) ()

Blaogranas

Moc příjemnej romantickej film. Člověk si jenom říká chudák Dan. Žena mu umřela, dcery ho nesnáší a když by mohl najít někoho blízkého, tak ta blízká chodí s jeho bratrem. Jak z tohoto ven? Navíc když ji vídá každý den. To se dozvíte z melodie, kterou Steve Carell tak mistrně drnká na romantickou strunu své kytary. 85% ()

saltonsea?

Od začátku do konce z filmu dýchá jakási pohoda a lehký úsměv na tváři je taky permanentní. Všechny postavy jsou sympatické a k tomu všemu hraje skvělá muzika. Tady není co řešit- max. hodnocení. ()

Lucas87

Ze začátku jsem měl velkou averzi, a říkal si ten Dan to je idiot, následně se překonal a nevypl to, a plul do docela příjemně sladkého děje, který je takový citlivý a zároveň obyčejný. Není to taková ta trapná stupidní americká romantika, tahle mi přišla více ze života. 60% ()

Jajar

Tyhle romantické komedie ze života prostě nemám rád. Nekoukám se na filmy proto, abych dvě hodiny pozoroval nudnou, průměrnou, debilní existenci jednoho tatínka a jeho otravnou rodinku. Slušně natočené, napsané i zahrané, ale jinak hrozně zbytečné. ()

Lachyc

Skvělá hlavní postava, perfektní celé obsazení a celkově příjemná komorní romantická komedie. Co víc dodat? ()

MissSimm

Nenásilný humor, film mě příjemně pobavil a předčil má očekávání, casting výborný, hudba hodící se k filmu :) ()

anitae

Bohužel až moc "milá" a hodně dlouhá komedie, teda já se moc nenasmála, když to počítám tak mi úsměvný přišel jen rozhovor v koupelně a následný pád z okna... Oba hlavní hrdinové jsou sympaťáci, ale chyběla tam chemie. 3* ()

Torgal

Príjemný film, civilný, citlivý a dobre zahraný. Len ten záver mohol byť výraznejší. Carellovi tiež táto utlmená poloha sedí najviac. 7+/10 PS: Po tomto filme som si uvedomil, že si Emily Blunt musím konečne hodiť do topky obľúbených herečiek - a to i napriek tomu, že tu má len malý štek. ()

sonoluca

Miluju tyhle malý filmy za "pár" šupů (25M). Občas narazíte na slabší kousek, ale to není případ Dan In Real Life. Hedgesovi se podařilo natočit zábavný, inteligentní film s velmi příjemnou atmosférou a jemným humorem. K tomu skvělá hudba a hlavně herecké obsazení - Juliette Binoche, sympaťák Dane Cook, ale především Steve Carell. Ten opět přesvědčuje o svých kvalitách (viz. Little Miss Sunshine) a neměl by svůj um utápět v těch komediálních šlupkách, serióznější role mu totiž sedí daleko více. Osobně mě mrzí snad jen nevyužitá Emily Blunt, navíc bez britskýho přízvuku (palec dolů). Ve výsledku velice příjemné rodinné milostné drámě, které krásně zahřeje. Hedgese připisuju na svůj na watchlist a jdu si sehat Pieces Of April. 80% ()

MELODY

Sounáležitost s rodinou v množství, které by porazilo vola a v mých očích značně přeceňovaná Juliette Binoche. Tím končí výčet záporů, zbytek hovoří jednoznačné PRO!!!!!! ()

ljukyljuk

Zápletka podarená, obsadenie sympatické, atmosféra príjemná, ale to je asi tak všetko. Zopár vtipov, ale ani jeden nie je "ten pravý", po ktorom by ste sa váľali smiechom (čo je dosť škoda, lebo Steve Carell to v sebe má, lenže scenár ho dosť zväzuje), popravde, najviac sme sa asi s kamoškou zabavili na vlastných vymyslených vtipoch, čo nie je práve dobrá vizitka komédie. Na druhej strane film ani nijako extra nechytí za srdce, až na pár chvíľ, kedy vám je hlavnej postavy ľúto a nepomáhajú tomu veľmi ani typické americké vševediace deti, ktoré, či už majú 17 alebo 13, hádžu životné perly ako z knihy múdrostí. Ale na jeden krát je to ok, aj keď do týždňa určite zabudnem, o čo tu vôbec šlo. 58% ()

Petulka88

I přes počáteční rozpaky jsem se u téhle pošahané rodinky docela pobavil. A o to by u komedie mělo jít především. ()

E lan

Velmi nadějný rozjezd, pak o něco horší střed a nakonec klasický konec. No nejedná se o zvláštní film, ale špatný není. Rozhodně překvapí Carell v civilní nekomické roli. ()

matt85

Ale jo, je to fakt na pět. Nečekal jsem to, ale skvělej přirozenej scénář strhl všechny aspekty filmu na super vlnu a třeba hlavně takovej Carell je prostě někdo. Naprosto překvapivé, ale neuvěřitelně příjemné a upřímné. ()

danny_21

Průměrná, šablonovitá hollywoodská romantika pro 40cátníky, aneb jak jeden samozřejmě ideální muž, těžce zkoušený osudem, najde ztracenou lásku na místě, kde by ji nečekal, a hned šupky dupky na scénu s ní do velkého domu, plného početné nejvíc dobrácké třígenerační rodinky a dělat před nimi jakože se nic neděje - kolikrát jsem tenhle mustr v různých provedeních viděl .. OMG ! Z úplně bídy průměru ji tahá jen Carell, který jak vidět, umí i v nekomických rolích - 55 % ()

mira.l

74%?? Za co?? Na mě začínají jít mrákoty, už když vidím ten neustále stejnej ztrápenej tupej výraz S. Carella. Ale to byl teprve začátek. O pár minut dál začalo peklo. Tak skvělý vzor úžasné americké rodinky aby pohledal, to snad ani američtější být nemohlo, všichni jsou tuze veselý a všichni si dobře rozumí, ráno si dají společnou disko rozcvičku, večer si zahrají nějakou tu trapnou společenskou hru, divadýlko, děti zaštěkají jako čivava a je jim všem dobře. To, že jsem netušil, kdo v té famílii ke komu patří, to bylo to nejmenší. Tatínek/vdovec Dan, píšící jakési novinové sloupky, kde asi radí lidem, co a jak v životě, z nějakého blíže neurčeného důvodu brání lásce jedné ze svých dcer, na ostatní dvě mu nějak nezbývá času. Na co mu čas zbýval, bylo to, aby se zamotal v knihovně s tajemnou neznámou, ze které se, co rohatej nechtěl, vyklube přítelkyně jeho bratra, která se pochopitelně, objeví v domě na sešlosti... no a do toho stále ta veselá rodinná sešlost, no fujtajbl vespolek. Ještě že to bylo relativně krátkých 90 minut o ničem. Za mě teda jedna * za těch pár záběrů Emily Blunt, jinak to bylo dost utrpení. P.S: Jen taková drobnost. Dnes je 26.3.2016, v kinech je pár dní film Já, Olga Hepnarová. A má ke dnešnímu dni stejných 74%. Vím, že je to něco, co se žánrově i (zatím) počtem hodnocení nedá naprosto porovnávat, ale i tak mi to připadá, že u tohohle bezduchýho plácnutí do obrazovky po americku asi není něco správně, u Olgy sedělo celý kino jak zařezaný. ()