Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

Nivenx

Naprosto šíleně brutální, temný, napínavý a krutý horor z dílny francouzů. Chvílema jsem ani nedýchal. Jediné co bych vytknul je občasné chování postav, protože chvílema dělaly naprosté kraviny. Ale doporučuji všem, kteří hledají nějaký super horor. Za mě je to 75%. ()

farmnf

Opravdu sranda. Docela neobyčejný horor o bránící se těhotné holce proti vražedkyni okořeněný záběry na plod. Nejedná se o žádné filmové umění ale kupodivu jsem vydržel až do konce. Je mi líto Béatrice Dalle, že musí hrát v takových buď sračkách nebo superbéčkových drasťácích. Je to bývalá francouzská kráska s obrovským talentem (viz. Betty Blue), která své krásy a temperamentu měla možnost užít pouze v jednom filmu. Teď, když je stará téměř jako já, se to už asi napravit nedá. ()

TomStall

První dvacetiminutovka slibovala svojí atmosférou pěkně hutnou podívanou.. Ale bohužel, ač audiovizuálně zmáknuté a koukatelné, v druhé půlce se film stočí k bezduché řezničině bez přesahu, která může svou podstatou směle "konkurovat" Hostelu. Čekal jsem na podkladu nepokoji rozbouřené Francie nějakou myšlenku, která se bude snažit proniknout k podstatě násilí. To jsem se ale bohužel spletl. Dočkal jsem se jenom množství kečupu, které by na špagetách nespořádal ani zájezd Italů. Tajemná dáma ze začátku se ukázala být nekompromisním ČakNorisem a postavy v čele s policisty ovcemi jdoucími na porážku. Z mého pohledu silně nadhodnocená bezduchost. ()

Doudis19

Jeden z nejkrvavějších a nejnechutnějších filmů co jsem viděl. To nemusí být nutně pochvala, dokonce ani u hororu. Nůžky jako vražedný nástroj se zde opravdu vyřádili. Nějak takhle vypadá brutalita za hranicí zdravého rozumu i dobrého vkusu. Film se neobtěžuje s atmosférou a zcela vážně tvářící se pointa je pouze výsměchem všech, kdo alespoň někdy používají mozek. Navíc některé pasáže působí ohromně amatérsky a veškeré postavy slouží pouze jako držák pro další a další bodné zbraně. Ovšem jste-li brutální sadista, vřele doporučuji. ()

Khumbac

Tento grindově krvavý nášup jsem bohužel viděl s absolutně dementním a zhovadilským dabingem od PERLY GROUP. Nicméně, je třeba dodat, že cákanci krve se nešetří. Vše se odehrává v jednom domě a rozuzlení přijde těsně před koncem. Samozřejmě se ve filmu najde hódně nelogičností, ale v tom množství červené tekutiny tato starost odpadá. Ale lidi, neudělejte stejnou chybu jako já a nestahujte ten film z ULOZ.TO a hlavně ne s dabingem od perly. ()

markuc odpad!

Tohle byla nejaka parodie na film, ne? Nechapu, kde film vzal takove hodnoceni, jake zde ma...Me se v tom filmu nelibilo vubec nic (mozna namet, kdyby byl lepe promyslen), ale takto me to totalne nudilo a o odpadu jsem byl rozhodnuty uz asi v polovine. Mozna mi unikla nejaka duchaplna myslenka, ale uz na zacatku jsem tusil, co je pricinou toho zla a kdo je ona "tajemna" zena. Kazdopadne to je film, co dela z tehotnych zen nebetycne kreatury, a to je zvracene. ()

Sfinkter

Nepolevující krvavá jatka, při kterých mě příjemně mrazilo z propracovaných gore detailů a psycho hudbou podkreslené atmosféry. Celou dobu jsem čekal na osvětlující pointu, která by alespoň minimálně vysvětlila všechno páchané bestiální násilí. Nic takového však nepřišlo a proto celé Uvnitř vyznívá jako samoúčelný šoking, který je sice dobře provedený, ale sám o sobě nestačí na vyšší hodnocení. ()

baruss

Varovanie: dabing bol jeden z absolútne najhorších aký som kedy počul. Mal som chuť si pri ňom trhať dlho pestované vlasy. Napriek tomu že má film aj pozitíva (hektolitre krvi), tak nevídaná stupidita postáv ho posiela k zemi. Aspoň u mňa. Spoiler: tí policajti boli snáď len nepodarený vtip, lebo taká banda kreténov sa vo filme len tak nevidí. ()

Raven0

Tak to je síla. Jak mnozí píší, je to brutální, je to krvavé a nikdo se s ničím nepáře (no, párání si taky užijete) Možná že je to od tvůrců jen laciná touha šokovat ale... Hlavní je, že to sakra funguje. Film je napumpovaný drsnou atmosférou, která neustále houstne a člověk je napjatý k prasknutí. Spád, tempo... Takhle zařezanej v křesle jsem už nějaký ten pátek nebyl. A o to tady jde ne? Pokud jde o to tupé chování hrdinů, podívejte se na 90% amerických hororů. To je teprve demence... V rámci žánru, rozhodně špička. ()

Akumulátor

Tak tohle je opravdu jen pro silné nátury! Prvních 30 minut se tváří jako průměrný thriller a zbývající část se promění v naprostý masakr. Obzvlášť závěrečná scéna s porodem je dost nechutná. Někde by to chtělo ubrat pár litrů tryskající krve... ()

ivan bohatyr

Hodně brutální, opravdu pro silné žaludky. Ale pro mě až příliš moc řvaní a přehnané krvavé lázně, krev opravdu stříkala všude, jak kdyby tam vyvraždili půl čtvrti, a v neposlední řadě bylo v jistých scénách jasně viditelné, že jsou použity atrapy. ()

danoo

K materinskej láske sa dá pristupovať najrôznejšie. Napríklad Alexandre Bustillo a Julien Maury doslova útočia na diváka šokujúcim, bezprecedentným násilím v makabróznych, krvavých jatkách v štýle giallo. Páranie tehotného brucha nožnicami možno nie je zárukou kvalitného hororu, v tomto prípade je neodvratným devastujúcim logickým rezultátom, pred ktorým som chtiac-nechtiac musel kapitulovať, aj keď sa vzpieralo celé moje Ja. ()

Duoscop

Tak to byla řežba. Tohle je první film který jsem viděl, kde si někdo podá těhotnou ženu. Zvláště ta gumoléčba na konci byl pěkný hnus. Jen jsem nepochopil, proč se policajt zdržuje zapínáním pojistek místo toho, aby hned vypadl a zavolal si o pomoc. Nedoporučuji těm co nemají rádi podobný tip filmů, protože budute akorát znechuceni a napaříte tomu odpad. ()

Yoshimitsu

Co dovede udělat jedna ženská za bordel to by člověk nevěřil. Tohle byly hodně kravavá jatka v podání ženské, která ráda stříhá s nůžkami. Podle recenzí jsem myslel, že se třeba i pozvracím, nebo mi to udělá nějáký psychický nářez, ale ono to nebylo zase, tak hrozné. Nejvíc to shodil český dabing po tomhle jsi hodně dlouho nezapnu dabovaný film byl příšernej. Dávám 75% ()

zdenny

Jo, ta holka přesně věděla, co chce a bylo jí úplně jedno, jakým způsobem toho dosáhne. To oceňuji - motivaci podobnou té ve filmu "Grotesque". Tam ale bylo brutální násilí účelem, zde prostředkem. A nemohu napsat, že se k tomu záporáčka uchýlila jen z nezbytných důvodů. Pokud by jí šlo pouze o dítě, prostě by spící těhotnou ženu něčím omráčila a pak by si v klidu dítě vyřízla. Tvůrcům šlo ale o násilí, takže tuto ženu donutili lítat přes tři čtvrtě hodiny po baráku a zabíjet příchozí. Se všemi to šlo tak jednoduše, jen těhotnou ženu pořád ne a ne udolat. Člověk by si řekl, ano těhotná žena dokáže vyvinout maximální úsilí, aby uchránila své dítě in utero. Proč ale pud sebezáchovy nemá třetí policajt, který, když vidí taková jatka, neodpoutá od sebe toho mladého výtržníka a neprojde se po baráku, aby našel původce toho zla anebo nezůstal v koupelně se zraněnou, dokud nepřijedou posily, které měl přivolat. Zřejmě proto byl časově děj zasažen do období násilí na pařížském předměstí - aby si divák řekl, že další policajti již nepřijedou, protože mají plno práce ve městě. Potom nechápu, že vezli tři policajti jednoho puberťáka v autě, když tito se při hromadných vystoupeních nakládají hromadně do antonů. Místo toho jsme svědky nekonečného nahazování pojistek. Ještě co se týče těch policajtů. Ten první idiot nebyl, protože jakmile viděl v bytě mrtvolu, hned volal tomu druhému, ať tu ženu zajme. Samozřejmě pak ani nemohl za to, že mu ta žena prostřelila hlavu. Tam prostě moc nenadělá. Zatýkající policajt taky nemohl vědět, že má ženu u sebe tu jehlici, ale pravda je ta, že pokud někoho zatýkám, ustoupím a vyzvu jej, ať dá ruce za hlavu a třeba ať si klekne. Samozřejmě nemluvím o tom, že na zatýkaného namířím pistoli. Zabitá matka a kolega z práce, tak to byly jasné oběti. Všechny vraždy byly udělány tak naturálně, až byly celkém kýčové. A pokud si někdo myslí, že s pletací jehlicí jdou dělat takové kousky (efektně probodnuté oko), tak já teda nevím, ale zkuste ji zapíchnout třeba do tvrdého bochníku chleba. To samé s nůžkami (i když vypadaly fakt chutně). Prostě nikdy neuvěřím tomu, že jdou tak jednoduše zapíchnout do lebky. Neříkám, že se to nemusí povést, ale když mi ve filmu nabídnou šest vražd a všechny naprosto efektně precizní, nemůžu si nemyslet, o jak lacinou věc tvůrcům šlo. Proto mi jich většina už vypadla z hlavy. Rozhodně někdy méně krvavých efektů přináší více diváckých emocí. Každopádně nůžky v pupíku a i ustřelená hlava byly dost kvalitní. Stejně jako agonické chování mladého výtržníka po vytáhnutí nůžek z čela. Jo a perfektní byla dlaň připíchnutá ke stěně. Možná to bylo spíš ke dveřím, protože nevím, z jakého materiálů by ty stěny musely být. Ale jen představa, v jaké byla těhotná žena pasti, když měla ruku až po paži venku a nemohla s ní prakticky vůbec nic dělat. Pak už jen chybělo, aby záporáčka vzala nějaký pořádný messer a tu ruku jí prostě odřezala. Jo a abych nezapomněl, ten policajt s krvavýma očima na závěr, tak to mě celkem vyděsilo. Ale co měl chlapec dělat, když vlastně ani nevěděl kdo je či není vrahem. Navíc, když mu ta těhotná předtím řekla, že zabila svou matku. Prostě do toho šel a jak jinak - zemřel po opět profesionálním "vpichu" záporné ženy, která mimochodem předvedla výborný výkon. Hrála tu psychopatku velmi dobře. Skvěle ji ale sekundovala i její těhotná oběť. Takže shrnuto: film, na který se dívají jen zvrhlí uchyláci a pro ty to, myslím, pod tři hvězdy nepůjde. PS: Jo, a konečný porod, taky mě trochu natahovalo. () (méně) (více)

uglug

Krvavá jatka oproti kterým je stříhání klitorisu v Antikristovi jen epizoda z Kostiček! Bohužel celkem překombinované což kazí ambice klidně i pětihvězdičkového filmu! Rozhodně doporučuju všem zvrhlíkům co hledají konečně nějakou pořádnou drasťárnu a rozhodně nedoporučuju maminám v březí!:) ()

Brain-D

Nejkrvavější a nejbrutálnější z francouzských filmů a možná i obecně. Ve filmu uvidime názornou ukázku pomsty, tak brutálním způsobem o kterých by se nikdy nikomu nezdálo. Totální jatka se skvělými nápady a hektolitry krve. Jo ! a zapoměl jsem: skvělá hudba, ta se mi líbila asi nejvíc. Ladila skvěle k atmosféře a k zabíjení. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)