Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

humanbeing

Ani nevím, kdy naposledy na mě horrorový film udělal tak silný dojem, jako Inside (L'Interieur). V minulém, na kvalitní filmy poněkud slabším, roce se žádný takový neobjevil a marně pátrám v paměti, jestli tu byl vůbec nějaký v posledních dvou nebo třech letech. Tak dobrý je film režisérské dvojice Alexandre Bustillo a Julien Maury, i když dobrý spíše ve smyslu, že splnil přesně to, co se od něj očekávalo. A že jsem toho od něj neočekával málo. Když jsem se na STUDNI o něm poprvé zmiňoval, psal jsem o něm jako o slasheru, kde bude velmi omezený počet obětí. O Inside se nedá přesně říct, co je zač, protože je složený z více subžánrů. Definici slasheru do jisté míry splňuje, nemalou měrou pak obsahuje prvky exploitation. Po jeho zhlédnutí se bude divák cítit jako po sledování drsného exploitation titulu, a to i přesto, že se nadějní francouzští režiséři chtěli zavděčit hlavně hardcore horrorovým fanouškům. A přesně pro ně Inside je. ()

TomikZlesa

Opravdu nechutná nálož krve, nasílí a zvrácenosti. Na jednu stranu odpad! a na druhou 5*. na První pohled obyčejný krvák, ale je zde i dost horových lekaček a navíc 50% filmu se odehrává v jednom malém kamrdlýku což je opět další velký plus. Bohužel si nejsem moc jist reálností filmu, nevěřím, že by byl někdo schopny přeží takovou dávku bolesti, strachu a utrpení. ()

Trainspotter

Další důkaz, že produkce kvalitního a opravdu silného hororu se postupně přesouvá z vyčpělé Ameriky směrem do Evropy a stále větším hráčem na tomto polí se stávají Španělsko a Francie. Ta druhá jmenovaná země tentokrát vsadila na potoky krve, vypíchlé oči, díry v mozcích, stigmata nůžkami, spálené obličeje, rozpáraná břicha, kastrace nůžkami a jiné zvrhlosti nůžkami v atmosféře naprosté stísněnosti a beznaděje s poněkud znepokojivým obohacením námětu o chorobné mateřství. Toto je asi první horor, kdy bych aji věřil, že něco podobného se může stát ve skutečnosti, když šílená žena, která při autonehodě přišla o dítě bude vyžadovat náhradu škody, po druhé účastnici nehody. Tohle by asi pojišťovna nevyřešila. PS: Na Hostel a Saw sérii rychle zapomeňte, protože to jsou pohádky rovnající se Večerníčku. Není horšího pohledu než na amatérský císařský řez zkrvenými nůžkami. AR: 1,85:1 - Spherical a několik sekvencí HDV ()

cubajz

ne že by to bylo moc napínavé, ne že by postavy jednaly nějak ultra logicky a uvěřitelně a ne že by byl konec tam, kde by měl být, ale tento film prostě servíruje takovou dávku násilí a brutality, že mě to posadilo na prdel a nejspíš ho ještě nějakou chvilku budu vydejchávat. Myslím, že Clive Barker by měl s touto režisérskou dvojicí pohovořit o zfilmování pár svých kousků, určitě by si rozuměli. ()

ad

Silný kafe i na mě... ALE - bát se určitě nebudete, napnutí pravděpodobně budete a oči budete odvracet prakticky neustále... něco jako sledovat pitvu živého člověka prováděnou nůžkami za chatrného osvětlení v ponurém domě... PS: Je krásné, že debilita vedlejších postav (aneb přišel jsem, abych byl zabit a nic mi v tom nezabrání) v leckterých žánrech nevadí :) ()

Adush93

Poprvé za celou dobu mého trvání na CSFD se neumím rozhodnout. Nenapadá mě žádné adekvátní hodnocení. Hudba byla naprostá špička a celkově filmařsky to bylo zvládnuto bravurně, nicméně přeci jen to bylo trochu moc. Měla jsem se jen "bavit", nebo si něco uvědomit? Měl mi ten film něco dát, uniklo mi něco? Po celou dobu sledování jsem si sama sobě říkala:,,Na co to sakra koukáš?" Nepokládala bych À l'intérieur za nejkontroverznější, nýbrž za velmi znepokojivý. ()

dubinak

Poslední dobou se přesvědčuji, že francouzské filmy patří mezi ty nejlepší. Inside se samozřejmě nikdy kultovním Mučedníkům nevyrovná, ale podstatnou chválu si tento film také zaslouží. Celý film se odehrává za pouhý jeden večer, krve se objeví víc než dost a chování postav někdy ujíždělo, někdy ne. K francouzským filmům se ale budu ráda vracet. ()

Wormboy

Nemam nic proti explicitnemu zobrazeniu nasilia, nech je vo forme akej chce byt. Vadi mi vsak, ked je nasilie to jedine, preco sa ma film pozerat. Inside podla mojho nazoru nema ani nijak extremne dobre budovanu atmosferu, ani zazmiekuvsimny dej, ani nic (okrem nasilia) co mam na hororoch rad. Nasilie, nasilie, nasilie a opat nasilie....a tu mi jeho pouzitie vonkoncom nesedi. ()

Fallen_One

Ultrabrutální a místy přehnaně nechutný film, který dělá ozdobu žánru psychologický thriller. Kam se hrabe Mlčení jehňátek. Atmosféra napětí je prvních dvacet minut vskutku obdivuhodná, postupně začne upadat, ale vystřídá ji gradované násilí (ale opravdu násilí v pravém slova smyslu), které jsem ještě nikde neviděl. Uvěřitelný masakr, který nastane je opravdu jen pro silné povahy. Rozhodně nedoporučuju slabým povahám, zvláště dívkám, ať už jste zrovna těhotné nebo ne. Tohle je opravdu pro silné nervy a pro ty, kdo si myslí, že je červené potravinářské barvivo už nemá čím překvapit. Pět hvězd dávám tvůrcům filmu ne proto, že se mi film nějak extrémně líbil, ale že porušili snad veškerá tabu, podařilo se jim navodit pekelně stresující atmosféru, namíchali smrtící koktejl bezbřehového násilí a samotný konec tomu celému nasazuje korunu šílenství. Fuj! Recenze na http://fanmovie.cz/uchyluvkoutek/inside-a-linterieur/ ()

PavelVanekArt

Učebnicový příklad utrpení, násilí, bolesti a až groteskního násilí. První půlku jsem napětí krájel švýcarákem, druhou už jsem se vezl na vlně extrému a často nelogickým chováním. Ke konci se to naprosto zvrhlo do typických francouzských gore jatek. U porodu už jsem se musel mračit. Každopádně je to hodně násilná krasojízda. Skvěle natočená nutno dodat. K páté hvězdě nechybělo moc, ale silné 4* si to zaslouží. Ode dneška mám strach z nůžek. A škaredých francouzek. ()

blitzer

Hodně brutální a napínavý horor. Frantíci se s tím v poslední době příliš ne*erou (viz např. Frontière(s)). Co je v USA tabu (násilí na dětech, popř. těhotných maminkách) je tady zobrazeno v množství větším než velkém, ale zároveň to má jakýsi příběh, jehož pointu se divák dozví téměř až na konec. Vadilo mi akorát chování některých vedlejších postav (zejména policisté se moc nevycajchnovali). Jo a našel jsem tam jedno poučení: Kouření škodí zdraví. ()

čidlo

Tak tomu říkám horor! Zpousta krve jednoduchá story s bomba koncem. Francouzi berou Holywood ůtokem. Amíci by tohle nedokázaly. ()

Iwus.ka

Že já se nepoučila už z Mučedníků a znovu sáhla po francouzském hororu. Ti Frantíci jsou strašná prasata, takže mě opět místo příjemného mrazení a duchařských lekaček čekala jatka. Nicméně jsem se bavila o něco víc než u zmiňovaných Mučedníků, ačkoli mě to stálo pár vrásek, když se mi občasným odporem z nechutných scén křivil obličej. Tak vám nevím, jestli to s tímto druhem filmu risknu i do třetice, nechci mít totiž ksicht svraštělý jako stará indiánská bába. ()

SHI-SHA

Film se mi poměrně líbil. Zlom nastal nastal až na konci, protože tvůrcům podobně jako u filmu The Martyrs strašně ujede ruka s brutalitou. Jsem otrlý divák, přesto jsem přivíral oči a zbytek večera se omlouval přítelkyni za výběr filmu. Každopádně musím vyzdvihnout výběr hlavní záporačky, která nepotřebuje ani trochu make-upu, abych z ní měl husinu po celém těle. V tom nejhorším smyslu slova. ()

Aquarius

Na hororoch mám rád predovšetkým atmosféru a brutalitu a L Intérieur (skutočne po mne nechcite aby som sa sral s tými príšernými francúzskymi písmenkami) sa nedá uprieť ani jedno ani druhé. Krásne sfarbenie, zrno, textúra, kamerové hrátky a noise hudba, to všetko funguje na jedničku. Problémom je to násilie. Nechápte ma zle, videl som niekoľko pitiev, takže nie som citlivka, na druhú stranu sa však neradím k psychopatom, ktorí potrebujú násilie za každú cenu a ktorí by vyžadovali viac a viac nechutnejšieho násilia, inak niesu "ukojený" (a ktorým bitúnok stačí k pät hviezdičkovým ováciám) . Proste sa mi zdalo byť akési tupé, nič som neprežíval, nevravel som si au ani waw, bolo mi, možno okrem dvoch scén, ľahostajné (vo filme každú chvíľu niekto niekoho niečím prebodáva, takže dve scénu sú fakt nič moc, naviac jedna scéna je tá s priestrelom hlavy a druhá je záverečná řezničina). Ale krvi je tam veľa a to mám rád, takže tu chtiac i nechtac musím uznale pokývať hlavou. Proste viac než samotné násilie sa mi páčil ten bordel, ktorý to násilie spôsobilo. Omnoho väčší problém mi robí totálne stupídne konanie postáv a aj keď je mi to väčšinou ukradnuté tak tu som trpel jak Douglas. Na postavách mi pramálo záležalo a pokiaľ ide o hlavnú hrdinku, zhruba od polovice som sa modlil nech skape aj s deckom nejakým obzvlášť nepríjemným spôsobom (nebudem prezrádzať či boli moje modlitby vyslyšané). Na záver nemôžem nespomenúť dve príšerné trikové scény, sú to tie s dieťaťom in utero (omfg!) a potom to opálenie obličaja (omfg2!). T oje fakt ako tie najhoršie triky od Miikeho. ()

Loki81

Ufff... tak tohle je opravdu zhyrala prasarna nejvetsiho kalibru. Finalni cisarsky rez nuzkama na schodisti je pouze tresnicka na tomto krvavem dortu. Ve filmu se v podstate nemluvi, zato malinove stavy tecou potoky. Priznivci zanru urcite oceni. Snimek jako vysity pro rodicky :-) Vivat SLASHERS!!! ()

kopfa

Ze začátku výborná přehlídka atrakcí (dvě ženy, těhotenství, krev, uzavřený prostor), které se bohužel na konci požerou navzájem. Závěrečné vyvrcholení sice dává smysl, ale je nemastné, neslané a přes všechnu tu krev suché až hanba. Žena v černém je nádherná. ()

charge

Další z řady novodobých slasher hororů, což má vlastně s pravým hororem jen pramálo společnýho a když pominu docela slušný počáteční napětí, jde tu prakticky opět převážne jen o co největší znechucení diváka. tzn. nic novýho pod sluncem. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)