Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

Pitryx

Tady není co dodávat, to se prostě musí vidět. Zvláštní, jako by za oponou čtený dabing tomu dává jakýsi divný rozměr. Triky na té nejlepší úrovni, maskéři to samé. V ději prakticky není hlucho. Takže za 95 %. Těch pět jsem strhl za blikačku na konci, protože je nesnáším. ()

adamix

Až teraz môžem napísať, že Francúzi sú vo svojom obore majstri, ak sa jedná o horory, pričom krv nesmie chýbať. Tej je tu prekvapivo nadbytok a brutalita naberá nový level vďaka nožniciam, toasteru, home-made plameňometu a kopije vyrobenej z rúry od vysávača. Záporáčka je démon v stredných rokoch a hlavnú hrdinku budete kvôli tomu všetkému, čím si prejde, ľutovať. Samozrejme, že sa to nezaobíde bez nejakej tej naivity, ale ako by bez nej vyzeral scenár :)? Nechutná lahôdka pre milovníkov extrémov, hnus pre bežného diváka, ktorý mu vyvolá nočné mory. Za mňa 95%. ()

LukeSharp

Solidní, ale zároveň neskutečně stupidní gorefest. Hlavní hrdince jsem skutečně přál jen to nejhorší (a že se jí teda sralo), jelikož tak tupou postavu už jsem dlouho neviděl. Vlastně si nepamatuju, jestli jsem někdy v historii hororů viděl hloupější blbku, která měla tak stopadesát šancí jak se z prekérky dostat a nevyužila v podstatě žádnou. ()

Hyperbolic

Novější Deep House od této režisérské dvojice se mi líbil více, ale sakra tohle byla jatka. Film ani na chvíli neztratí tempo a celou dobu to je ultra řezničina, některé scény jsem měl problém vydýchat. "Žena" je solidní psycho a to jak se dostává do domu a stojí za oknem mi přišlo dost disturbing, prostě baba, kterou nechcete nikdy v životě potkat. Potom, co už je v domě ale strach postupně přechází v krvavé šílenství a bát se zde potom musíte o své duševní zdraví. Své místo v New French Extremity si plně zaslouží. ()

Binne

Snímek musí být dobrý, protože jinak si neumím vysvětlit tak vysoké hodnocení (i mé) v kombinaci s tím, jak otřesnou zkušenost s ním mám. Viděla jsem jedinou dostupnou verzi s dabingem, který byl tak špatný až byl vlastně vtipný (rozumějte - dva lidé sedící u televize dabují každou postavu ve filmu). Na straně druhé, snímek vypráví v podstatě jednoduchý příběh o těhotné ženě, kterou uprostřed noci začne terorizovat podivná psychopatka o jejíchž motivaci můžeme zatím jen hádat. Jedná se o ten typ filmu, který vznikl za účelem zvednout hranici lidské snesitelnosti a chápání míry násilí. Brutální scény, které střídají záběry nenarozeného dítěte uvnitř matky, scény plné napětí i odporu. V kontextu s tím, jaký zlom znamenal tento snímek pro fanoušky obdobných hororů je nutné ho dnes vnímat jako kultovní. Na straně druhé, máme tady snímek jako jsou Kanibalové nebo Saló, kde o explicitní násilí není nouze, takže ta pomyslná míra násilí, která je snímkem posunuta se týká především nedotknutelností ženy, která nese dítě, její izolací a chápáním viny a trestu. Za mě v závěru je míra explicitního násilí přiměřená (v kontextu se snímky, které jsem viděla), napětí se v jeden moment dostává na absolutní vrchol a tento "standard" si udržuje až do bouřlivého finále, hlavní protagonistky jsou obě neuvěřitelně nesympatické - což vlastně vůbec nevadí. K mému obrovskému štěstí lze na snímek koukat s vypnutým zvukem a pointu divák stejně pochopí. Slabé tři hvězdičky a to především z úcty k žánru. V českém znění: Pajuška a Kvikido. ()

MORION

Brutalita mi nevadi, ale tu mi prisla trochu samoucelna + nelogicke konanie postav a par logickych chyb. Skoda.. mohlo to dopadnut lepsie.. ()

Saljack odpad!

Pánové by se měli asi trochu naučit anatomii člověka. Tolik krve kolik z ní vyteklo by položil zdravého chlapa na tož těhotnou ženskou. Dále dostat topinkovačem po hlavě a jediné co z toho, že se dusí je naprostá hovadina. Uchopení předmětu i když mám dlaň probodnutou nůžkami. Trochu zapomněli, že tý násilnici zabodla něco do ruky, ale ihned se uzdraví jako by nic. Dále imbecilní policie, naprosto neschopná nahodit jističe. Za celý film se nepokusila oběť ani jednou zakřičet. Kdyby tak učinila film rázem skončil. Naprosto nelogické volení zbraní a totální blbost každého zavražděného z toho filmy udělali celkem sci-fi. Jatka mě tedy opravdu vůbec nevzrušují. A k tomu sakra náhoda, že do sebe nabourají dvě těhotný ženský z toho jedna s manželem (který z neznámého důvodu neřídí). Film, který akorát snaží znechutit. Naprosto ale naprosto nulový děj. ()

rawboy

Film není v ničem převratný, demence "zachránců" je až zarážející a vyvrcholení spíše úsměvné. Chtěl jsem dát odpad, ale kvůli motivu něžného vraždícího monstra jsem se slitoval. ()

Insomniac

Vyšinutá ženská, hlúpa ženská, traja sprostí policajti a chlapec, mamička a šéfko na nesprávnom mieste v nepravý čas. A véééľa, véééľa krvi... To je asi tak všetko, čo môže tento film ponúknuť. Fanúšikom odporúčam, jemnejšie povahy budú zhrozené. Mne to nedalo absolútne nič a väčšinu filmu som sa nudil (okrem sado-maso-masakrov:). Ešteže tá stopáž je ušitá na mieru... ()

markettka

No to byla teda totální sračka... Ženská zavřená celej film v koupelně, na začátku jí praskne voda a celej film se vůbec neřeší, že by měla mít třeba kontrakce. Šílená vražedkyně s nůžkama, kteřá s přehledem zabije policajty a přežije bez úhony všechna zranění.. Ještěžě to bylo tak krátký.. Celej film sem si říkala, proč to ta nůžkobába dělá a když se to vysvětlilo, tak mě to teda vůbec nenadchlo. ()

ShotgunED

Příběh průhledný jak nabídka jídel v Mcdonaldu, dvě šílené matky, tři tupý policajti, atmosféra nula, jen GORE GORE GORE. Necítil jsem nadšení, necítil jsem opojení, necítil jsem znechucení, necítil jsem odpor, necítil jsem vůbec nic. Jedna hvězda za maskérskou stránku věci a snad jistou dávku realističnosti při porcování annatomie na kusy. ()

bobin

Slabší a citlivější povahy by tento film vůbec neměly vidět ! Tolik brutálního násiilí , krve a hrůz je napěchováno do 80 minut . Závěr je pak korunován na schodech - laicky prováděným císařským řezem krejčovskými nůžkami . Pěkná podívaná . ()

mangui

Asi nejbrutálnější film co jsem viděl... Francouzi jsou v těchto "úchlárnách" mistři viz. další filmy jako Zkus to, Zvrácený, Martyrs nebo Hranice smrti... ()

Kaffewelwet

V hlavních rolích: Nůžky, krev, nůžky... Dávám jednu hvězdičku za nápad zbytek je strašlivě strašné. Ta mamina byla teda pěknej držák, divím se že nepřežila i ten domácí císařský řez ;) další zbytečně ztracená hodina času... ()

Cechyno4

Ať je to jak je to. Jedno je jisté À l'intérieur vás nenechá chladným. Na mě tento film zapůsobil. Prvních třicet minut jsem se bál. Parádní atmosféra. Vrzání schodů, zvonící zvonek a žena která věděla až příliš. Dobrá byla i scéna jak stála za francouzskými dveřmi na terase a dívala se na hlavní hrdinku. Fakt jsem byl prvních 30 minut napnutý jak struna. Říkal jsem si jestli film udrží takhle napětí po celou dobu, tak budu muset přehodnotit žebříček mých top hororů. Ovšem film se po třiceti minutách začal ubírat jiným směrem. Strach a napětí vystřídaly dost nechutné, brutální scény. Až mi bylo slabo. I s krvavostí ovšem film drží kvalitu. Pochválil bych atmosféru i efekty. Scéna na konci filmu kdy vražedkyně hlavní hrdince řeže do břicha jak do slupky od pomeranče mě zařezávala do gauče. Mě se film velmi líbil. Dávam 89%. ()

sliziakkk

Mám rád horory ale toto bolo už aj na mňa moc. Pred týždňom som videl Loved Ones a myslel som si, že tento rok už nič brutálnejšie a lepšie neuvidím. Mýlil som sa. Poslednú polhodinu som si stále vravel nech to už konečne skončí, ale ono to stále len gradovalo a gradovalo do dych vyrážajúceho konca. Po dopozeraní som na sebe cítil studený pot a musel som si ísť jednoducho zapaliť, ale hňeď nato sa mi pred očami zjavila tá odporná ženská. Kto videl, ten vie prečo. Soundtrack bol taktiež dobrý a dotváral filmu atmosféru. Na Inside tak rýchlo nezabudnem a horor nechcem vidieť najbližší polrok žiadny. Päť hviezdičiek si určite zaslúži. ()

djbarrel

U některých filmů mě napadá jedna jediná otázka - proč ? Ne proč to někdo natočil, ale proč se vkrádá do každého záběru. Tolik nesrovnalostí, tolik logických chyb. Tolik blbostí, až to nebylo možné. OK, násilí bylo v pořádku a hektolitry krve tam taky byli, ale nemůžu hodnotit lépe protože to prostě je mega sračka. A vllastně není ani účelová. Je to prostě blbost. O tom bych mohl napsat romány. Snad to shrnu tak, že ač prezentováno jako horor / thriller, já jsem se dost nasmál a přišlo mi to jako komedie. Bohužel . 15 % ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)