Píše se rok 1939. Anglická lady Sarah Ahleyová odjíždí do Austrálie. Lord Ashley mezitím v buši shromažďuje stádo dobytka pro armádní účely. Téměř na celou oblast má však monopol dobytkář Leslie King Carney. Sarah odveze na farmu Faraway Downs Honák, kterého jí lord poslal. Na farmě Sarah zjistí, že jejího muže podle zde žijících bělochů proklál oštěpem domorodý šaman Král George... Sarah se seznamuje s malým míšencem Nullahem a jeho matkou Daisy, kterou správce farmy Neil Fletcher zneužívá. Šaman Král George, který je jeho dědečkem, ho naučil domorodému zaklínání a dorozumívání se zpěvem na dálku. Sarah Nullaha zachrání před policií, která bere rodinám míšence k asimilaci. Šaman cítí, že Sarah zemi, kterou Fletcher proklel, vyléčí... Když Sarah zjistí, že Fletcher pro Carneye kradl lordův neznačkovaný dobytek, propustí ho. Účetní King Flynn jí poradí, aby pokračovala v manželově plánu – nahnat dobytek do hlavního města Darwinu a narušit tak Carneyův monopol pro armádu. Sarah s lidmi z farmy a Honákem ženou stádo o patnácti stech kusech k Darwinu. Fletcher jim v tom chce zabránit a zažene dobytek k útesu. Splašené stádo udupe Kinga Flynna, který před smrtí Honákovi prozradí, že lorda Ashleye zabil Fletcher... Před útesem stádo zastaví zaklínáním Nullah. Dochází jim ale voda a King George je vede přes rozsáhlou pustinu. Po písečné bouři všechny zaklínáním znehybní. V Darwinu se právě šíří zpráva, že všichni v poušti zahynuli, když Sarah.s přáteli přižene stádo do města a jako první i do lodi. Sarah s Honákem slaví vítězství nad Carneyem... Sarah s Honákem zvelebují farmu, Nullah žije u nich. Carney se pokusí farmu koupit, ale neuspěje. Fletcher dostal výpověď. Jenže se nehodlá vzdát –úkladně zavraždí Carneye, vezme si za ženu jeho dceru a dobytkářská společnost přejde na něj. Vyhrožuje Sarah, že odvede i Nullaha, když mu svou farmu neprodá... (TV Prima)

bazmo

Tu sa skôr prikláňam k Pomovi ako Golfistovi...Fiasko by som to síce nenazval ale je to akési celé "čudné",aspoň taký som mal pocit a nie pocit ked vstanete od filmu a ste radi že ste strávili príjemnú chvíľku.Ale je to kdesi na hranici,takže ťažko je mi presne určiť.. ()

Profík

Rozhodně to není originální a sršící nápady jako Moulin Rouge, ale tohle je pocta. Starším romantickým velkofimům a Austrálii. Když jsem to konečně viděl, nafackoval bych si, že jsem to prošvihl v kině. Protože výprava je opravdu nádherná. Ale i zahrané je to velice dobře a hlavní dvojka je víc než jen ok. 85%. ()

Frufran

Austrálie byla pro mě neuvěřitelně dlouhý a nezáživný film. Prvních 20 minut jsem rozdýchával střih kamery a mimické hrátky herců v detailu v různorodých situacích. Nakonec jsem to vydržel a film jsem dokoukal. Možná jsem očekával příliš, nevím. Děj mě neoslovil, ale chápu že se to někomu může líbit. Chvílemi jsme měl pocit, že koukám na "trochu drsnější" velkopohádku od Disneyho. Viděno na DVD, 60% ()

insky

Úprimne povedané, čakal som od tohto filmu viac. Takmer 3 hodinový film má miestami vláčny spád. Vynahradí to častokrát krásna austrálska príroda, avšak za mňa osobne viac ako *** tomuto filmu nedám. Film nesklame ale ani neohúri. ()

cccGlenisla

Film, který má dostatek děje tak na hodinu, roztažený do tří hodin kde čím, co se dalo vycucat z prstu s typickým americkým kýčovitým koncem. Byly tam scény, které mě hodně bavily, ale také spousta takových, kdy jsem koukala na hodinky a počítala, kolik minut ještě zbývá do konce. ()

haikubass

I sing you to me I think I'll go on a walkabout / And find out what it's all about / Just me and my own two feet / In the heat I've got myself to meet 67% ()

luckyme

Neskutočne epický. Príjemne romantický. Nezabudnuteľne dojímavý. Luhrmannovi sa podarilo vytvoriť veľkolepý celovečerný film, ktorý diváka vtiahne do čias začínajúcej druhej svetovej vojny a uchváti ho najmä netradičným zasadením do pre nás vzdialenej a neznámej Austrálie. Okrem dychberúcich pohľadov na čarovný a inšpirujúci austrálsky „outback“, film ponúka náhľad do domorodej kultúry a zvykov a zároveň vykresľuje spletitú dejovú líniu z pohľadu polovičného 12-ročného Aborigéna Nullaha, ktorý nedokáže nikam zapadnúť, pretože je „farebný“. Útočisko nájde až u na prvý pohľad chladnej anglickej aristokratky Lady Ashleyovej, ktorá sa ho snaží všemožne uchrániť pred odvedením na misijný ostrov s ostatnými, jemu podobnými deťmi. Lady Ashleyová, je znázornená ako silná žena, ktorá ani po strate manžela nestráca nádej a usiluje sa dokončiť jeho dielo, predovšetkým dať farmu do poriadku. V tom jej pomáha šarmantný a ležérny Drover, stvárnený očarujúcim Hughom Jackmanom, ktorý je zaručene „eye feast“ pre všetky ženské oči. Práve pod jeho vplyvom si Lady Ashleyová Austráliu zamiluje, a spolu s ňou aj diváci. Napriek mnohým pozitívam, čo vidím ako nedostatok filmu, je jeho dĺžka a fakt, že zahŕňa veľa rôznych prvkov, čo mi dalo pocit, že niektoré scény boli príliš uponáhľané a nedomyslené. V konečnom dôsledku však Austrália definitívne stojí za pozretie. Už len kvôli silnej myšlienke - to, že to tak je, neznamená, že by to tak malo byť - ktorá sa nesie celým dejom, núti diváka zamyslieť sa a dodáva mu nádej, že všetko je možné zmeniť, aj keď sa to na prvý pohľad zdá ťažké. ()

olly32

Výborná strhujúca prvá polovica, kde Luhrmann využíva štýl rýchlej kamery známy z jeho Moulin Rouge. Po odvedení dobytka je však film už len zbytočne rozťahaný a nezáživný. Výborný príbeh, nie však výborne prevedený na filmové plátno. ()

Vaso

Hodně jsem se s hodnocením rozmýšlel. Rozjezd se mi zdál dost pomalý a občas se děj jakoby "zadrhl" nebo klopýtnul takže poctivé 3 ()

animo

Nic tam nechybí. -SPOILER- Drsnej hrdina s velkejma svalama; drsná hrdinka paní šéfová, co má koule, ale zároveň je křehkou ženou; drsnej záporák; romantická taneční scéna; postelová scéna; umírající scéna; výbuchy a jiný cool triky; efektní záběry panenské přírody; koně a krávy; kluk, co "nikam nepatří"; dojemná setkání; rasismus; 2. světová válka a samozřejmě happyend. ()

Ruda.neck

Spíše než velkofilm je to velká filmová bída. Čekal jsem něco ve stylu Anglického pacienta či Vzpomínek na Afriku, nebo klidně jen dva krásný lidi uprostřed krásných exteriérů, ale tohle ne. Velký kýč nabízený australskými tvůrci s podporou australské vlády jako reklama pro turisty může na někoho zabírat, ostatně o nárocích spousty diváků si nedělám iluze, ale mě spíše od návštěvy této úžasné země odradil. Asi si dám na spravení chuti prvního Dundeeho nebo Skippyho. ()

Mezerník

Velkofilm ideální pro velké plátno a pro ty, co mají rádi koně, přírodu a Nicole Kidmanovou... Něco jako Vzpomínky na Afriku. Nadhled jako v případě Moulin Rouge - alespoň trochu! - se bohužel nekoná. 60 %. ()

Dunpeal odpad!

Tento film jsem bohužel nevydržel sledovat do konce. Asi po 40 minutách jsem ho musel zastavit. Důvod je ten, že texty a chování jednotlivých postav (možná až na Hugh Jackmana) jsou tak kýčovité a opravdu hloupé, že jsem opravdu dál nemohl pokračovat. Samotný příběh, ač neni v ničem originální, by přitom mohl vytvořit velmi zajimavý film. Bohužel toto se, alespoň podle mého názoru, vůbec nepovedlo. ()

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

24.02.2011

Velkolepá Austrálie sice jen s potížemi vydělala na svůj rozpočet, ale Baz důvěru producentů neztratil. Studio Warner Bros. mu na novou adaptaci legendárního románu F. Scotta Fitzgeralda The Great… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)

Luhrmann a ekonomická krize

Luhrmann a ekonomická krize

23.12.2008

Velkohubá prohlášení studia 20th Century Fox o „titanicovském“ potenciálu Austrálie se naplnila snad jen v tom smyslu, že klokaní epos šel komerčně rychle ke dnu. Baze Luhrmanna to však nezlomilo,… (více)