Píše se rok 1939. Anglická lady Sarah Ahleyová odjíždí do Austrálie. Lord Ashley mezitím v buši shromažďuje stádo dobytka pro armádní účely. Téměř na celou oblast má však monopol dobytkář Leslie King Carney. Sarah odveze na farmu Faraway Downs Honák, kterého jí lord poslal. Na farmě Sarah zjistí, že jejího muže podle zde žijících bělochů proklál oštěpem domorodý šaman Král George... Sarah se seznamuje s malým míšencem Nullahem a jeho matkou Daisy, kterou správce farmy Neil Fletcher zneužívá. Šaman Král George, který je jeho dědečkem, ho naučil domorodému zaklínání a dorozumívání se zpěvem na dálku. Sarah Nullaha zachrání před policií, která bere rodinám míšence k asimilaci. Šaman cítí, že Sarah zemi, kterou Fletcher proklel, vyléčí... Když Sarah zjistí, že Fletcher pro Carneye kradl lordův neznačkovaný dobytek, propustí ho. Účetní King Flynn jí poradí, aby pokračovala v manželově plánu – nahnat dobytek do hlavního města Darwinu a narušit tak Carneyův monopol pro armádu. Sarah s lidmi z farmy a Honákem ženou stádo o patnácti stech kusech k Darwinu. Fletcher jim v tom chce zabránit a zažene dobytek k útesu. Splašené stádo udupe Kinga Flynna, který před smrtí Honákovi prozradí, že lorda Ashleye zabil Fletcher... Před útesem stádo zastaví zaklínáním Nullah. Dochází jim ale voda a King George je vede přes rozsáhlou pustinu. Po písečné bouři všechny zaklínáním znehybní. V Darwinu se právě šíří zpráva, že všichni v poušti zahynuli, když Sarah.s přáteli přižene stádo do města a jako první i do lodi. Sarah s Honákem slaví vítězství nad Carneyem... Sarah s Honákem zvelebují farmu, Nullah žije u nich. Carney se pokusí farmu koupit, ale neuspěje. Fletcher dostal výpověď. Jenže se nehodlá vzdát –úkladně zavraždí Carneye, vezme si za ženu jeho dceru a dobytkářská společnost přejde na něj. Vyhrožuje Sarah, že odvede i Nullaha, když mu svou farmu neprodá... (TV Prima)

fredisek

Afekt a kýč, který zapracoval v Moulin Rouge, tady prostě nefungoval. Takové téma by si zasloužilo drama, ne melodrama. Nepůsobilo to realisticky - lady by jela prakticky sama vyřešit stádo dobytka přes půl planety? Nedivím se, že film neměl úspěch. Navíc všechno vypadalo jako z počítače, včetně krajiny (farma byla jako ze Zoo Tycoonu). ()

simply

Co si budeme povídat, je to doják s nesmírným množstvím klišé a sentimentu. Na druhou stranu Davd Wenham byl jako padouch úžasný a na Hugha se dívá skvěle v jakémkoliv filmu. ()

Zombi

Hezké obrázky, pěkní herci, krásná výprava, bohužel je to asi o půl hodiny delší, než by to mělo být. Když si divák vydechne, že "naši vyhráli" a je na emocionálním vrcholu, začne se to zase zamotávat a směřuje se k druhému finále. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, vzhledem k tomu, že nemám žádnou potřebu to ještě někdy vidět, dám silnější 3. ()

kritiklon

Romantické, dobrodružné drama se vší velkolepostí co k němu patří! Kouzelný, trochu i smutný film na který se vždy rád podívám je hlavně zábavným, dobrodružným počinem a sondou do života hlavních hrdinů. Základem toho je především fungující ústřední dvojice Kidman - Jackman a dobře napsaný příběh překrásně převedený na plátno. 4,5* za 84% ()

Renfield

Tak nevím, jestli jsem viděl film, nebo spíše filmy? Ano, silný cit Baze Luhrmanna k rodné zemi z toho rozhodně cítit je, ale to mi jaksi nestačí. Austrálie jako země je bezpochyby krásná, dobře je to vidět díky výborné, snad až epické kameře a když jsme u toho, i hudba je příjemná... abych se vrátil k filmu. Jinak je to ovšem podivné, ze začátku snad něco jako komedie (která ovšem příliš nerozesmála), po několika minutách přecházející do pro mě nejsilnější části filmu! Nahánění krav přes Austrálii je výborné, dobrodružné a vizuálně úchvatné. Příjezdem do Darwinu se vše mění, nevím proč, ale z nadějného velkofilmu se stává příšerný kýč, plný hloupých událostí a hlavně úmrtí - neúmrtí! Ono tady to úmyslné dojímání diváka se stejně příliš nepovedlo, protože v této části filmu už mi bylo vše jedno... a to ještě přišlo finále! Ale dokoukal jsem, už jen díky výbornému Hugh Jackmanovi a už ne tak výborné, ale stále nadprůměrné Nicole Kidman. Kdyby to byly dva filmy, byl by první na 80%, druhý potom asi 30%. Baz Luhrmann už mě potěšil více. 55% ()

Greg25

O trochu více "holywoodštější" a tudíž klišovitější než jsem čekala, ale celkově natolik působivé a fámozně zahrané, že na tu klišovitost vcelku v pohodě zapomenete. :-) Tomuhle filmu můžete po "řemeslné" stránce stěží něco vytknout a když k tomu přičtete atmosféru, tak mi to celkově vychází na 80%. Jeden z nejlepších filmů letošního roku. ()

muoaner

No co říct? Mít to ještě tak o 5min víc, tak mi asi rupne v zádech, jak sem se převaloval nudou v sedačce kina, ale na druhou stranu pro rozebrání, pro a proti s kamarády, dávám slušné 3*. Jednoduchá romance pro rande s přítelkyní v sále kina, ale kina s kvalitní sedačkou a opěrkou hlavy, jinak stůj bůh při Vás a Vašich zádech. ()

Pawlisman

Poměrně zdařilý film. Především, jak je zde často zmiňováno, první svižná část. Ve třetí třetině či spíše třetí čtvrtině ani přesně nevim o co šlo. Myslím si že přebytečné žvatlání a přepisování dialogů a popisování jakési situaci. Vyškrtnout zkrátit o hodinu a byl by tu parádně našlápnutý snímek - okořeněný všemožným kořením. I tak hezký a povedený nadprůměr. 8/10 ()

jerenymo

Ten film mohl skončit v polovině.... neskončil....mohl dále skončit ve 2/3...neskončil. Sice dlouhá stopáž mě fakt moc neseděla,ale zas na druhou stranu bylo na co koukat. Byli tam určitě scény, které jsou fakt na lepáka,ale zas tam byli naopak scény, které se mi fakt líbili....a ke všemu ten malej klučina byl sympaták.... ()

krusty2

Az na par scen ubohy brak (ala Pearl Harbor).Strasne zly scenar,z ktoreho ani nemoze byt dobry film.Pre mna nuda ako svina. ()

pan.Bebi

Skoro ani nevím o čem to bylo, protože si vedle mě sedli prarodiče, kteří na to vzali asi 8-mi letého fakana a ten se celý film babky ptal: ,,co ten pán řekl?“ Jinak tam byli koně, pán přejetý krávou, zpívající domorodci a přiteplený happy end. Mango mango mangooooo. ()

kukentipla

O čem to je? Lady Ashly a Drover jsou donuceni hnát stádo digitálních kraviček přes celou Austrálii. Pomáhá jim v tom banda mameluků v čele s domorodým chlapečkem, kterému k dokonalosti chybí pouze modrá kukadla. Co já NATO? Lahrmann je mistr kýče dvakrát jsem mu to sežral i s navijákem (Romeo a Julie, Moulin Rouge). Tentokrát však ne. Jeden sladkobolný záběr střídá druhý. Jackman s 50 kily svalové hmoty předvádí ve zpomalených záběrech své wolverinebody. Nicol je z toho na prášky a já s ní. Film je navíc neskutečně dlouhý a, když si divák myslí, že se protrpěl dokonce, bezostyšně pokračuje dál. Konec je pak sladší než cukrová vata. Pro mě osobně je Austrálie nejzbytečnější film roku 2008 (ne nejhorší). ()

Gore

Výpravné melodrama, které v sobě postupně rozkrývá skoro všechny filmový žánry. Kidman i Jackman hrají svůj standard, kamera i hudba je na jedničku, ale celé je to dost zdlouhavé (zkrácení klidně o půl hodiny by filmu výrazně prospělo) a takové načinčané, strojené a očekávané. ()

masiko

Potěšila mě pouze vizuální stránka a David Wenham. Jinak je to dlouhé a roztahané... Pro mě je Luhrmannovo Australia synonymem pro slovo propadák, ale koukám, že názory jsou tu různé, takže jednoduše říkám: nesedlo mi to. ()

panmroz

takové přespříliš staromilecké - a ty zoubky - a ta očíčka - a ty siluety domorodce - a ty zpětné projekce - a ten záporák - no...a jinak mě na tomto filmu nezaujalo vůbec nic! ()

neneka

Nějak nevím, co si mám s tímhle filmem počít... a to jsem se přitom hodně těšila, protože mám k Austrálii jako takové z důvodů čistě soukromých bytostně blízký vztah. A tak ty hvězdičky dávám kontinentu. Kterému bych jich dala klidně pět, kdyby nešlo v první řadě o film. ()

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

24.02.2011

Velkolepá Austrálie sice jen s potížemi vydělala na svůj rozpočet, ale Baz důvěru producentů neztratil. Studio Warner Bros. mu na novou adaptaci legendárního románu F. Scotta Fitzgeralda The Great… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)

Luhrmann a ekonomická krize

Luhrmann a ekonomická krize

23.12.2008

Velkohubá prohlášení studia 20th Century Fox o „titanicovském“ potenciálu Austrálie se naplnila snad jen v tom smyslu, že klokaní epos šel komerčně rychle ke dnu. Baze Luhrmanna to však nezlomilo,… (více)