poster

Tahle země není pro starý

 • USA

  No Country for Old Men

 • Slovensko

  Táto krajina nie je pre starých

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2007, 122 min

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Trochu rozpačitý dojem mám z této jinak nadprůměrné a hlavně nadprůměrně drsné gangsterky. Černohumorný styl bratří Coenů jsem tam ale necítil, na Oscara za nejlepší film roku bych ho taky nevolil, hudby je minimum. Španěl Javier Bardem ovšem hraje svérázného zabijáka velmi stylově a nově. Tak nevím: Panna nebo orel? Trailer: http://www.csfd.cz/film/226762-tahle-zeme-neni-pro-stary/videa/(18.9.2009)

 • Boss321
  ****

  Slušný film bratří Coenů, od kterého jsem, ale čekal více (Ne, že bych byl zklamán, ale čekal jsem něco jiného). Trochu nechápu jak tento snímek mohl být nomimován na osm Oscarů a takový Americký gangster na dva, hold pánům z Akademie věd moc nerozumím. Jediný, kdo vyčnívá je Javier Bardem, jakožto mlčenlivý a bezcitný vrah s originální a netypickou zbraní. Jinak je to průměrný snímek o honbě za pěnezi. Tommy Lee Jones a Woody Harrelson ve svých vedlejších rolí zahráli v rámci možností slušně, ale určitě ne nadprůměrně. Nebýt Bardema tak dám tři hvězdičky......(23.1.2008)

 • Djoker
  ****

  Pokud bych měl vybrat film, na který jsem se nejvíce těšil a tím pádem jsem od něho nevíce očekával, tak jasně volím tento. Chyba tedy byla u mě, protože velká očekávání často přinášejí velká zklamání a tím nemyslím film jako celek. Závěr, který způsobí zástavu srdce. Tak touto hláškou mě distributoři nalákali a výsledkem je mé zklamání ze zpracování závěru. Ano, jen z konce, protože film je precizní filmařina, při které si užijete každičký detail. A Javier je prostě ďáběl.(27.12.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Účes postavy zabijáka Javiera Bardema je inspirovaný účesem z fotografie z roku 1979, na které byl jistý stálý zákazník veřejného domu. Po prvním pohledu do zrcadla v maskérně Javier Bardem prohodil: „Ach jo, teď si dva měsíce nezašukám. (POMO)

 • - Tradiční „hollywoodská filmařská krev“ obsahuje cukr. Pro natočení scén, ve kterých zabití Texasané leží v poušti na zemi vedle aut, museli bratři Coenovic objednat speciální bezcukrovou krev z Londýna, aby hmyz nedráždil komparzisty ležící na písku. Jeden galon této speciální krve stál produkci 800 amerických dolarů. (POMO)

 • - Ve filmu jsou tři protipóly: Zabiják, honící drsňáka - kovboje, který šlohl drogy, a šerif, kterému jde o spravedlnost. Ti tři se ve filmu nahánějí. Zajímavé však je, že nikdy nemají společnou scénu. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace