Tahle země není pro starý

No Country for Old Men

Táto krajina nie je pre starých

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2007, 122 min

Moc moc prosím, aby se druhý díl odehrával ve Španělském sále v Praze, aby tam ledově klidný Javier Bardem napochodoval se svojí tlakovou pistolí a těm, kteří jsou pro tuto zemi moc staří (nepoužitelní a nepotřební - takže všichni), trochu provětral mozek. Protože to, co tam ta hovada za poslední týden (8.2. - 15.2.08) předvedla, to nemá obdoby. K filmu: dynamický, napínavý děj, všechno to odsýpá, Josh Brolin - chvalitebný, Javier Bardem - výborný, Tommy Lee Jones - nehodnocen, byl zde do počtu. Ty dvě hodiny utečou jako voda, i když mě posledních třicet minut lehce vyhodilo ze zajetého rytmu. Díky několika delším nudným dialogům a několika nepodstatným postavám 80% Jinak spokojenost. 148,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.2.2008)

Mám takový pocit, že jsem patrně viděl jiný film, než ti, kteří tento katapultovali na imdb na 14. místo mezi nejlepší filmy historie.(16.1.2008)

I NO COUNTRY FOR OLD MEN jsem si mohl vychutnat až se značným odstupem, ale myslím že čekání se vyplatilo. Coenovci naservírovali řízný snímek, blížící se spíš jejich počátcím, pomalý, realistický, s tuhou atmosférou, která se umí zakousnout. Výborní herci, obzvlášť Bardem a Brolin, o kterého Coenové neměli v počátcích nejmenší zájem, ale díkybohu za něj. Doporučuju i některé z knih Cormaca McCarthyho, chystaná adaptace THE ROAD bude doufám neméně vydařená.(21.11.2008)

Z části deprimovaně nudné, z části bezchybné a dechberoucí ..(21.5.2008)

Po třetím zhlédnutí a přečtení McCarthyovy předlohy postup do soukromé TOP 10. Ten film je s každou projekcí lepší a lepší...(11.3.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 22. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Název lékárny „Mike Zoss Pharmacy“, do které vstoupí zabiják Anton Chigurh (Javier Bardem) po podpálení auta, je odkazem na skutečnou minneapoliskou lékárnu „Mike Zoss Drugs“, ve které bratři Coenovic rádi trávili v dětství volný čas. Dokonce i svoji produkční filmovou společnost si nazvali „Mike Zoss Productions“. (POMO)

• - Bratři Coenové se toužili vrátit k vážnějším a drsnějším tónům svých starších filmů (Zbytečná krutost) a tak po námětu Tahle země není pro starý okamžitě skočili. (Rodriguez)