poster

Tahle země není pro starý

 • USA

  No Country for Old Men

 • Slovensko

  Táto krajina nie je pre starých

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2007, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  Po druhém zhlédnutí: Bylo učiněnou rozkoší sledovat Zemi podruhé, nemuset se příliš zabývat příběhem, případně jeho poselstvím a vychutnávat si precizní provázanost všech záběrů. Je to film, ve kterém nic nenadbývá a i pokud by nadbývalo, dokáže vás přesvědčit, že nejde o chybu tvůrců, nýbrž vás samotných. Už se těším na třetí setkání, pane Chigurhu. 90% Po prvním zhlédnutí: Bratři Coenovi se po tříleté pauze vrátili ve velkém stylu! Drsný a bezútěšný thriller s neskutečnou atmosférou, kdy každou chvíli otáčíte hlavu, jestli vám někdo nedrží brokovnici u zátylku. Herecké výkony, pro něž těžko hledám superlativy (Bardem JE zabiják) a občasný problesk humoru černějšího než vyhlídka na smrt. Prozatím a pro dosti loudavé tempo hodně silné čtyři hvězdičky, ale můj instinkt mi říká, že další zhlédnutí to vytáhnou na poctivých pět. (více) 85% Zajímavé komentáře: Lima, DaViD´82, castor, H34D, jahol, Cushing, Axident, BoXBe(23.2.2008)

 • Bart
  ****

  Chladná, strohá, přímočará. Taková byla komedie Po přečtení spalte a takové je i moje druhé setkání s Coenovci a jejich thrillerem Tahle země není pro starý. Těším se na další.(1.2.2009)

 • Djkoma
  ***

  Jeden muž chtěl peníze. Druhý je chce zpátky a nebojí se jít přes hromadu mrtvol. Třetí rád káže o zemi, v které žije a která už není pro něj. Čtvrtý... Zajímavý film si Coenovci vybrali jako svojí další práci. Vybrali skvělé herce, kterým dvojice Javier Barden a Josh Brolin. Svérázný pohled do světa, který je našemu velmi vzdálený, v kterém se dá na poušti najít několik mrtvol a mnoho peněz vedle tun kokainu. Scénář je průměrný a celý film je pomalý. Trochu se to váže k ději a postavám, kterým dávají režiséři docela slušný prostor. Myšlenkově je však země prázdná a její pověst ji předchází a přeceňuje. Postavy jako je policista Tommy Leeho Jonese jsou ve filmu jen kvůli svým zpovědím do kamery a nijak film neposouvají. Avšak Barden s Brolinem drží film herecky hodně vysoko, ale nezachraňují ho. Doufal jsem, že Coenovci vynechají svůj černý humor, který se do filmu příliš nehodí a až na několik okamžiků tak naštěstí učinili.Jestli mi někdo ukáže v čem je tento film výjimečný budu rád, protože já na to nepřišel. Tenhle film není pro mladé...(10.2.2008)

 • Enšpígl
  ****

  Mé rozhodování kolik filmu udělím hvězd ještě není u konce. V tuhle chvíli ještě fakt váhám zda 3* nebo 4*, jenže mám pocit, že ke konečnému rozhodnutí bych nedošel nikdy a tak si to pokusím vypsat, celý to přečíst a na závěr ohodnotit. Tomu se říká super on-line hodnocení a nebo taky pěkná debilita, nevím. Takže atmosféra filmu mě fakt dostala. To se hned tak nevidí, abych si připadal jak v nějakým přímým přenose. Hlavní mišuge, byl výživnej a zavřený dveře zdolával s noblesou anglického gentlamana. Jeho vztah k ostatním lidem byl hodně podobný vztahu slušných občanů ČR ke svým politikům. Líbila se mi jeho klidná povaha. V klidu někam přišel, všechno to pozabíjel a pak zase v klidu odešel. To ten druhej co ho kliďas náhaněl měl nervy úplně v prdeli, jak kdyby měl přijít o panictví nebo co. V každém případě postavy i herecké výkony jsou na pochvalu a jednotlivé scény jsem papal s ohromnou chutí. Bohužel místy zcela nelogické chování hlavních hrdinů dokázalo poměrně slušně degenerovat děj do prázdna. Vypsaní plusů a minusů tohoto filmu nakonec z nerozhodnýho enšpíglíčka udělalo rozhodnýho enšpígla, který vynáší na veřejnost 4 hvězdičky. Ten film si je zaslouží už jen za to, že ho mám stále v hlavě a pořád musím nad něčím z něj přemýšlet.(6.3.2008)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Miramax // Počet premietajúcich kín v USA: 2,037 // Otvárací Víkend USA: $7,776,773 // Miestami dosť nudné, ale film splnil čo mal splniť ....(26.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace