Tahle země není pro starý

No Country for Old Men

Táto krajina nie je pre starých

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2007, 122 min

Dva parádní drsňáci si hrají na slepou bábu a v neodolatelně stylových sekvencích okolo sebe rozstřelují auta. Co je to? Terminátor 4? Ne! Prý nejlepší film roku... Coenovci vzpomínají na syrovost Zbytečné krutosti a nonšalanci Farga a tuší, že tady něco nehraje.(18.2.2008)

Prostý příběh starý jako lidstvo samo, vypiplaný do pomalého, atmosférického, inteligentního thrilleru s výborným Brolinem a geniálním Bardemem, který svým Antonem rozšířil panteon kultovních filmových zabijáků. Škoda jen, že nemá ve filmu víc tarantinovských dialogů jako ten na pumpě, který byl naprosto skvostný, respektive skvostně odehraný.(23.9.2008)

Pokud bych měl vybrat film, na který jsem se nejvíce těšil a tím pádem jsem od něho nevíce očekával, tak jasně volím tento. Chyba tedy byla u mě, protože velká očekávání často přinášejí velká zklamání a tím nemyslím film jako celek. Závěr, který způsobí zástavu srdce. Tak touto hláškou mě distributoři nalákali a výsledkem je mé zklamání ze zpracování závěru. Ano, jen z konce, protože film je precizní filmařina, při které si užijete každičký detail. A Javier je prostě ďáběl.(27.12.2009)

Slušný film bratří Coenů, od kterého jsem, ale čekal více (Ne, že bych byl zklamán, ale čekal jsem něco jiného). Trochu nechápu jak tento snímek mohl být nomimován na osm Oscarů a takový Americký gangster na dva, hold pánům z Akademie věd moc nerozumím. Jediný, kdo vyčnívá je Javier Bardem, jakožto mlčenlivý a bezcitný vrah s originální a netypickou zbraní. Jinak je to průměrný snímek o honbě za pěnezi. Tommy Lee Jones a Woody Harrelson ve svých vedlejších rolí zahráli v rámci možností slušně, ale určitě ne nadprůměrně. Nebýt Bardema tak dám tři hvězdičky......(23.1.2008)

Po druhém zhlédnutí: Bylo učiněnou rozkoší sledovat Zemi podruhé, nemuset se příliš zabývat příběhem, případně jeho poselstvím a vychutnávat si precizní provázanost všech záběrů. Je to film, ve kterém nic nenadbývá a i pokud by nadbývalo, dokáže vás přesvědčit, že nejde o chybu tvůrců, nýbrž vás samotných. Už se těším na třetí setkání, pane Chigurhu. 90% Po prvním zhlédnutí: Bratři Coenovi se po tříleté pauze vrátili ve velkém stylu! Drsný a bezútěšný thriller s neskutečnou atmosférou, kdy každou chvíli otáčíte hlavu, jestli vám někdo nedrží brokovnici u zátylku. Herecké výkony, pro něž těžko hledám superlativy (Bardem JE zabiják) a občasný problesk humoru černějšího než vyhlídka na smrt. Prozatím a pro dosti loudavé tempo hodně silné čtyři hvězdičky, ale můj instinkt mi říká, že další zhlédnutí to vytáhnou na poctivých pět. (více) 85% Zajímavé komentáře: Lima, DaViD´82, castor, H34D, jahol, Cushing, Axident, BoXBe(23.2.2008)