poster

Tahle země není pro starý

 • USA

  No Country for Old Men

 • SK název

  Táto krajina nie je pre starých

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2007, 122 min

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $74,283,625Tržby Celosvetovo $162,113,329Tržby za predaj DVD v USA $46,528,819 //počet predaných kusov 2,725,049Bratia Coenoví týmto filmom rozbehli riadne dusný, drsný a hustý príbeh, plný násilia a krvy. 3/4 filmu sú fakt radosť pozerať a po tomto doslova famóznom úseku ako by im došiel dych a skĺzne to niekam do stratena. Akoby prepli na inú koľaj a podávajú pri záverečných scénkach bezduché výlevy, čo prídu tak maximálne od veci a nechajú diváka v neistote, čo tým záverom vlastne chceli povedať, škoda mohlo to byť za plný počet, malo to na to. Josh Brolin a Javier Bardem sú vo svojich úlohách excelentný! Oscar za najlepší film?, nech sa už nehnevajú ale to opäť trošku akademici prestrelili. /85%/(5.11.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Z části deprimovaně nudné, z části bezchybné a dechberoucí ..(21.5.2008)

 • Galadriel
  *****

  Bratři Coenové se předvádí ve vrcholné formě. Natočili hodně drsný, chytrý a trochu netradiční thriller, který je tak napínavý, že vás s bušícím srdcem zatlačí do křesla a tak realistický, že začnete mimoděk pokoukávat po dveřích, jestli vám náhodou Javier Bardem nepřišel vystřelit zámek, hodit si mincí a nechat vás hádat, která strana padne... K atmosféře pak přispívá naprosto úžasná kamera a výborný zvuk, a v neposlední řadě samozřejmě i perfektně zvolené herecké obsazení, v čele s Javierem Bardemem s opravdu úchyláckým účesem (zasloužený Oscar) a charismatickým Joshem Brolinem. Mám chuť jít si to okamžitě pustit znova a vychytat ty tisíce věcí, které jsem napoprvé nepostřehla a začít odkrývat další a další vychytávky a detaily, které mi unikly. Věřím, že jich tam na mě čeká celkem dost.(3.8.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Kvůli nižšímu rozpočtu měl být celý film natočen v Las Vegas v Novém Mexiku. Tommy Lee Jones ale bratry Coenovic přemluvil, aby některé scény natočili v Západním Texasu. (POMO)

 • - Bratři Coenové ve svých filmech často odkazují na filmy Stanleyho Kubricka. Ve snímku Tahle země není pro starý je jedna z významných postav zabita v pokoji č. 114, což je číslo, které se často objevovalo v Kubrickovych filmech. (POMO)

 • - Spoiler: Po smrti Llywelyna Mossa (Josh Brolin) navštívi šerif Bell (Tommy Lee Jones) izbu, kde zomrel. Už na začiatku si všíma, že chýba guľová kľučka, no v momente, kedy vyťahuje zbraň, je už kľučka späť vo dverách. (unclejack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace