Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

Medwídek

No.. pro mě je to rozporuplné od začátku přímočaré.. Nevím.. Dva 40-ti letí ze sebe dělají magory z nichž Will Ferrell tak trochu přehrává. Prostě 50:50... ()

Radiq

Píšu to moc nerad, protože jsem od těch dvou trotlů čekal film narvanej skvělejma fórkama. Ale byla to trapná pytlovina. Našlo se tam asi tak 5 dobrejch fórů (obzvlášť ten testicles vs. drums) a zbytek bylo hrozně nucený... Prostě nemůžu dát víc... ()

tom88

Dlho som sa na túto komédiu tešil. Farrell a Reilly sú dostačujúce xichty pre zaručenú zábavu. Bavil som sa počas celého filmu, vtípky boli miestami síce moc prehnané, ako aj celý dej filmu, ale kopec scén bolo vydarených. Chvíľami bol film dosť kŕčovitý, ako keby režisér nevedel čo chce. Niektoré vtipy boli dosť na silu a to nie je najlepšie riešenie. Celkovo je to príjemná komédia s vulgarizmami, ktorá si nájde svojho diváka a mňa si našla tiež, ale na 4* už to zrejme nie je. 68% ()

stOKYi

Mne sa už ani nechce počítať, že koľkú komédiu zachránil Will. Ja ho jednoducho žeriem, hlavne pri takých jeho charakteristických a typických scénach v ktorých je jednoducho skvelý. ( 11.11.2010) ()

HorrFi

Suvereně nejlepší komedie s Willem Ferrellem co jsem zatim viděl.. přesne tenhle typ komedií miluju.. dva flakáči kterým už dávno neni 20let dělaj totální kraviny..tahle komedie mi neskutečně sedla a po delší době jsem se od srdce zasmál, ale samozřejmně tady na čsfd se vždycky najdou nějaký intelektuálové, který jí napálí třeba i 1*.. ()

vadic

Musím přehodnotit svůj původní názor. Postupem času a zhlédnutím pár dalších komedií letošního léta/podzimu jsem si uvědomil skryté kvality tohoto filmu. Dobrý námět, chabá zápletka, ale nakonec mě Step Brothers pobavili hlavně díky několika velmi povedeným scénkám. Jak mě první náměsíčnost odradila, ta druhá pobavila podstatně více. A pro mě velmi světlý moment Johna C. Reillyho, který po Magnolii znovu zaslouží pochvalu. ()

Triple H

Ani som nečakal, že ma to tak bude baviť. Koncept ma veľmi nezaujal, ale chyba lávky - Ferrell a spol. z toho vytrieskali maximum. John C. Reilly ma konečne naozaj rozosmial. Kopec veľmi podarených fórkov a hlášiek. Keď Reilly oblečený ako člen Ku Klux Klanu rozprával potenciálnym záujemcom o dom ako sa v ich štvrti separuje odpad, skoro som sa pošťal. :-D ()

Sonnik

Předhánějící se Ferrell a Reilly v tom, kdo je větší idiot. Jde jim to oběma dobře a Ferrell trochu vyhrává. Klasická Ferrellova komedie plná jeho a tady i Reillyho exscesů a vylomenin. Pár hluchých míst to má, ale některé hlášky jsou na pos***. "I tea-bagged your drum set! " ()

Mrkvič

Musím ti říct, že si to večer udělám, a budu u toho myslet na to, jak jsi udeřil mého manžela ... chtěla bych tě srolovat a strčit si do vagíny, procházet se a cítit v ní lechtání tvých kudrnatých vlasů.Kathryn Hahn a její repliky. Bohužel je ve filmu minimálně. Celý film jinak stojí na dvojici Ferrel a Reilly. Většinu času je to příšerně trapný a v přehrávání se přidávají i postavy okolo. Pár vtipů je ale tak fantastických, že to za ty trapný momenty rozhodně stojí. Navíc pár hudebních perel a to, že se takový film nevidí každý měsíc. ()

DivX

Jo, tak tohle můžu. Will Ferreff a John C. Reilly jsou magoři a z tohodle filmu udělali fakt úchylarnu. 70% ()

baruss odpad!

Totálny trapas, s niekoľkými vtipnými hláškami. Infantilnosť 40 ročných uchylov je fakt neznesiteľná. Celkové hodnotenie: 0,5 hviezdy. ()

karlik4801

Bratři z donucení je výjimečná komedie, kterou pochopí málokdo, nebo jí pochopí každý, ale ne každý se jim dokáže zasmát. Já se smál skoro při každé scéně. Oba bráchové byly super a předvedli se parádně, to snad všude. :D Při hledání práce, při prezentaci. Tahle komedie je pro zlepšení nálady. ()

Dado

Na to, že Will Ferrell musí vo väčšine filmov robiť zo seba totálneho idiota, si už väčšina filmových priaznivcov asi zvykla. No rovnako si zvykla aj na to, že to robí formou, ktorá dokáže pobaviť. Bratia z donútenia však dokážu pobaviť len sporadicky a mnohé zo scén, ktoré mali pravdepodobne vyznieť vtipne, napokon končia prinajmenšom s prívlastkom prehnané, no vo väčšine prípadov sa ich nedá označiť inak ako úplný trapas. (40%) ()

trpaslixx

Nemám nijak v oblibě Willa Ferrella, jeho filmy mi přijdou víc trapné než vtipné, i když se tam vždycky pár světlejších míst najde. Tohle je docela přiblblózní námět o dvou 40-letých looserech, kteří stále žijí u rodičů, a když se jejich rodičové vezmou... No. Ale jo, co si budeme namlouvat, pár scén je tak povedených, i když nejvtipnější a zároveň nejtrapnější vlastně je, že je někomu 40, bydlí pořád u maminky a stále se chová, jako by mu bylo 12. Ale tak třeba scénky s palandou, nebo neuspokojenou paničkou na wecku jsou fajn. ()

Beky

Ano, no, no,no...tak jsem film drobet nadhodnotil...a co, když je miluješ, neni co řešit!!:) Navíc další body k dobru film získává díky hereckým výkonům, chemie mezi všema je dokonalá, originální zápletkou a nejméně jednou scénou, která vám v paměti utkví na hodně dloooouuuhou dobu, která pak to asi je...snad ty koule na tom bubnu:)...nebo..a co kdybyste se na to podívali raději sami!! Přeju příjemnou zábavu, při nejmenším takovou jakou jsem s tímto filmem prožil já!! Jednou větou: Představit čtyřicátníky jako malé děti je opravdu vynikající nápad, po strašném filmu o basketu je Ferrell zpět:)!! ()

neoBlast

Ano, Ferrell zase jenom křičí, huláka, kření se a spolu s Johnem C. Reillym dělá NESKUTEČNEJ bordel... a to je vlastně vše co se ve filmu děje. Ale má to takovej švih a party/GP potenciál, že musím jít se skóre nahoru. 75 % [Druhé zhlédnutí] Já tu pátou hvězdu přidám, protože tahle komedie má obrovský drajf a nadpozemsky rychlou kadenci pekelně vtipných momentů. A nezapomenutelných výjevů, které ze své oční sítnice již neodmaži. 85 % [Třetí zhlédnutí] No asi to tady budu neustále navyšovat. Očekávejte další procentní přírůstky... 90 % [Blu-ray] Moje obsese filmem pokračuje, na disku doporučuji vystřižené scény, protože ta dlouhá s Robem Rigglem a infarktem si plně zasloužila být součástí oficiální verze. ()

uiu

Pro mě osobně naprosto neuvěřitelné překvapení. Komedie, od které jsem nic nečekala a že byl nudný večer a zrovna to dávali v televizi, tak jsem se dívala. Nebudu vám nic nalhávat, je tam dost trapného humoru, vtípků na téma masturbace, panictví a vagíny - tedy věčné téma amerických komedií, ale tyto žvásty střídají scénky, u kterých jsem brečela smíchy a že se mi to už dlouho u americké komedie nestalo. Možná u toho nebudete mít záchvaty smíchu jako já, ale jako příjemná komedie to rozhodně neurazí. ()

Pajkenzi

Perfektní komedie u které se člověk fakt nasměje a pobaví. Herci se do filmu hodi skvěle. Když má člověk blbou náladu určitě tento film doporučuji. ()