Vášeň a cit

• Velká Británie Becoming Jane (více)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)

Jamal

Ať je Anne Hathaway jakkoliv půvabná, tento film bohužel s McAvoyem citově neutáhla. Film s napůl vypuštěnou duší, film který měl mít v sobě více romantiky, více dramatu. Mohl být mnohem vášnivější, mnohem citovější, podobně jako Pýcha a předsudek s kterou byl snímek mnohokrát spojován. Jenže není. Možná pro mnohé zklamání, ale stejně je to zajímavý příběh, který stojí za shlédnutí. V poslední době jsme svědky mnohých filmů s příběhem spisovatelek ( Pokání, Miss Potter, Vášeň a cit .... ). A je to jen dobře. ()

ajuska

Příliš tady převládal pocit toho, že už jsem to někde viděla a to mnohem zdařileji. Austenovské adaptace rozhodně dopadly lépe než film o jejich autorce. Chybí tomu jiskra a působivost. Tempo bylo podobně rozvleklé jako např. u Pýchy a předsudku, ale tam se mi zkrátka nestalo, že bych neustále koukala na hodinky a popoháněla film kupředu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +jako kapitola ze života Jane Austenové to může být zajímavé, vztah obou sester byl příjemný -děj je hodně rozvláčný (rozvleklý), téměř žádná scéna mě neohromila, natož aby mě dostala do kolen, výprava a prostředí mě nezaujalo, herci mě taky dvakrát nepřesvědčili/// No kouknul jsem se hlavně proto, že to je nový a taky kvůli hlavní dvojici. I samotná spisovatelka a její život se mi nezdá jako špatný námět, ale zpracování i herecké podání je hodně ospalé a nevýrazné./// Celkem 56%/// ()

Rosaviva

Jsem prostě holka, co k tomu mám dodat. Jeden z důvodů proč asi nemusím říkat, že se řadím k příznivcům příběhů Jane Austen. Musím se ale přiznat, že skutečný příběh Jane se mi líbil snad ještě víc, i když to neskončilo happy endem. Možná to bude i tím, hlavní roli hrála Anne Hathaway. Film o tom, že život není pohádka, a že většinou happy endem neskončí. 4* ()

misterz

Životný príbeh Jane Austen sa mi rozhodne páčil viac ako jej dielo Pýcha a predsudok. A nie je to len samotným obsahom, skôr by som povedal že je to v odlišnom filmovom spracovaní a v lepších hercoch. Bola tu proste chémia. Tiež napr. A. Hathaway sa mi do historických a romantických filmov hodí viac ako K. Knightley. Odhliadnuc od negatív a rozdielov medzi oboma filmami, je mi teraz aspoň jasné, kde autorka čerpala inšpiráciu. Stačilo sa jej len spätne ohliadnuť na svoj život a námet hneď na niekoľko romantických románov bol na svete. Obetovať svoju lásku pre druhých je to najcennejšie čo okrem svojho života môžme niekomu darovať. Mnohí si žiaľ podobnú obetu ani neuvedomia a upadne tak do zabudnutia. Skutočne veľký človek však tento skutok ani nepripomína. Škoda, že sa do scenára nepriplietlo trocha viac z členov rodiny T. Lefroya (J. McAvoy), mohlo to byť ešte zaujímavejšie. Najviac ma však mrzí, že je tento výborný historicko-romantický film tak podceňovaný, určite si zaslúži väčšiu pozornosť a aj červené čísla. 85/100 ()

k212

Taková pohodová oddychovka bez větších uměleckých ambicí, tak nějak to vnímám. Oba představitelé hlavních rolí se snaží, ale James McAvoy je přece jen o kousek výš (mimochodem je můj oblíbenec už od Dětí duny, kde sice moc prostoru neměl, ale jeho charisma prostě řvalo do dáli). Zajímavě je určitě podáván tvůrčí proces autorky, kdy se realita mísí s fikcí. Nicméně to není nic nového, každopádně to působí jako oživení v jinak tuctovém příběhu, který kupodivu nekončí růžově. I když to vlastně asi málokdo čekal, ten sladký konec. Tohle dílko rovněž vystrkuje růžky s náznakem ženské emancipace, nicméně k tomu se téma o Jane Austen přece jen samo podbízí. 60%. ()

Aknah

Naprosto čisté, dojemné, přirozené... Chvíli sem se jen tak pousmívala, jindy mi to přišlo opravdu smutné, plné emocí. Jindy hrozně dokonalé, jak je to výstižně napsané, takže sem se pokoušela se do toho vcítit... Protože si myslím, že to bylo vážně dobře zahrané. Jak bych to řekla, bylo to prostě AUSTENOVSKÉ a rozhodně mě to nezklamalo ! ()

Sinecod

Druhé vydání Pýchy a předsudku od Wrighta, akorát mnohem horší. Jako by se to Jarrold snažil všechno neokatě okopírovat. Jistě, počítala jsem s tím, že příběh bude místy podobný, vždyť Austenová se u Pýchy nechala inspirovat svým životem, ale tohle bylo moc. Anne Hathawey tam prostě pořád vypadala jako žena s 21. století a James McAvoy se mi líbil na začátku, kdy to byl frajer a ne když na konci vypadal, že se rozpláče! Každopádně, kvůli němu dávám filmu *** ()

Anderton

Je mi jedno, čo si všetci myslia a ako hodnotia tento film, mne sa to kedysi veľmi páčilo. Mám slabosť pre tento historický kostýmny žáner z Anglicka a všetky pre veľké plátno určené adaptácie Austenovej tvorby ako Rozum a cit, Pýcha a predsudok, Emma, atď... Anne sa do úlohy tejto spisovateľky perfektne hodí. Je to výborne zahrané, jednoducho a zrozumiteľne podané, natočené tak, aby bola vystihnutá atmosféra doby a spoločenské zvyky. O dnešnej dobe sa hovorí, že je extrémne materialistická, ale doba, keď matka nedovolila svojej dcére vydať sa z lásky, ale iba kvôli majetku, bola minimálne rovnako zvrátená. Za nápad vzdať Jane Austenovej hold to majú tvorcovia za 5*. ()

Sašenka165

Ale lidi, vždyť tady vůbec nejde o nějaké vykrádání Pýchy a předsudku. Jistěže to tvůrce nejspíš napadlo natočit kvůli Pýše, která měla velký úspěch, ale v tomhle filmu přece jde o to pokusit se říct, proč Pýcha a předsudek vznikla, proč je taková jaká je a proč končí šťastně. Když porovnáme jednotlivá díla Jane Austen, zjistíme, že mají velmi podobné prvky... ale řekl by snad někdo, že vykrádají sama sebe? Na tomhle filmu jsem neviděla žádnou chybu (možná je to i tím, že jsem na něj měla enormní náladu). Anne Hathaway mi nepřišla ani mdlá ani unylá, jen přemýšlivá. James McAvoy byl naprosto dokonalý. Výběr ostatních herců také vynikající. Pěkná byla i hudba. Zkrátka tohle byl (téměř) skutečný příběh výjimečné spisovatelky, která žila v době, kdy si musela těžce razit cestu a byla považována přinejmenším za divnou. Mě prostě tenhle film pohladil po duši a opravdu se mi líbil. ()

swamp

Žádná extratřída jako třeba Pride & prejudice to sice nebyla, ale velice sympatičtí McAvoy a Hathaway dokázali snímek vytáhnout nad průměr. A bylo docela zajímavé dozvědět se něco o Jane Austen. :) ()

Slarque

Taková polovičatá variace na Pýchu a předsudek. Hrdinové chvílemi kopírují povahy a peripetie postav z tohoto románu, ale jakmile se to scénáristům přestane hodit, přehodí výhybku a najednou se změní v úplně někoho jiného (nejvíc je to vidět u pana Wisleyho a paní Austenové). Anne Hathaway není špatná, ale herecky filmu kraluje James McAvoy a „tři veteráni“ (Cromwell, Walters, Smith) ve vedlejších rolích. ()

eLeR

Tento film mám náhodou rada, videla som ho už asi sedemkrát :-) aj včera som chvíľu pozerala ... Anne mi nevadí a Jamesa ja môžem :-). ()

Chrustyn

Ačkoliv není tento typ filmů pro mě, má tento překvapivě něco do sebe a převážně herecká dvojice k sobě velice dobře sedí. ()

Arsenal83

McAvoy vynikajúci ako vždy, ale hlavne Anne Hathaway bola úžasnou Jane Austenovou. Myslím, že hlavne vizáž jej urobili dokonale a vlastne jej dali šmrnc oproti originálu. Keď sa pozriete na obrazy Austenovej, tam tá iskra nie je, Hathaway teda dala spisovateľke ten punc hviezdy. A to nie som vôbec fanúšik tejto herečky. Inak je film presne ako jej doba a jej knihy, čiže viktoriánsky nudné, o láske a sklamaní. ()

mat.ilda

Takový nemastný, neslaný odvar "Pýchy a předsudku" , hlavně v první třetině to až bilo do očí. Hlavní představitelka mdlá až hrůza, James McAvoy byl snad jediné pozitivum. ()

Yardak

První část filmu se rozjela svěže a zábavně (hlavně díky McAvoyovi), ale druhá začala silně stagnovat, takže nakonec průměrná romantika ve stylu Austenové (čekal někdo něco jiného?:o)). Ve filmu je velmi znatelné poselství pro feministky:-)), 60 %. ()

rikitiki

Kvůli Jamesi McAvoyovi bych dala těch hvězdiček i pět, ale styděla bych se před ostatními uživateli ČSFD. ____ A co, kašlu na tom. Dávám čtyři. Hrajou dobře a ten příběh je fascinující. A ona lidem rozuměla. Velmi dobře. ___ A on je k sežrání. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)