Vášeň a cit

• Velká Británie Becoming Jane (více)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)

Petrus1

Hups. Tak v tomto případě se objevil další můj nedostatek. Tentokráte opravdu velký. Do filmu jsem šla s tím, že je o nějaké spisovatelce Jane Austen a až na konci filmu jsem se dozvěděla, že to je ta žena, která napsala Pýchu a předsudek (asi jsem ve škole chyběla, když se to probíralo). A Pýchu a předsudek jsem mimochodem taky neviděla. Takže na to celé nahlížela jako na drama o nenaplněné lásce. A to mi přišlo takové celé ucajdané. Navíc mě A. Hathaway nějak zvlášť nepřesvědčila, že právě ona by měla být tou silnou sebevědomou ženu, která svého milého nechá čistě z rozumových důvodů. Když se teda přikloním k tomu, že jde o dílo životopisné (jak moc se drží skutečnosti nevím), hvězdu přidám. A taky za M. Smith, která tady moc prostoru nedostala, ale jako snobka Lady Gresham opět výborná. A teď jdu vyhrabat sešity z literatury a oprášit všeobecný přehled. Naše češtinářka by ze mě asi moc radost neměla… ()

pipapa odpad!

Chtěla jsem vidět příběh ze života Jane Austen, dostala jsem ale naservírovanou nekoukatelnou sjúpr-star Anne Hathaway s otřesným řezavým hlasem skřeta. Fuj! Helenka von Drátchek by to zvládla lépe! ()

hazaba

Příjemný romantický film na podzimní večer. Vášnivý? Tak bych mu neříkala. Přinejmenším při sledování Anne Hathaway, té opravdu vášeň vyjadřovat nešlo. Musím souhlasit s mnoha názory, že filmu vévodil James McAvoy. Ve srovnání s "pravými" filmy Austenové nic moc. Dobrý v daný okamžik, ale hlubší otisk nezanechá. ()

luxuska

mám slabost pro jane austen, filmové adaptace jejích románů, pro austenovskou dobu i anglii jako takovou, ale toto se vůbec nepovedlo...nebo spíš anne hathaway se nepovedlo promítnout do své postavy aspoň něco uvěřitelného. ()

Dejnasp

OOOO!!!To byl úplně neuvěřitelný film!!!Moc se stydím,že jsem ho viděla až teď, když je už z roku 2007!Hrozně mě ten film bavil.Bylo to úžasné dozvědět se víc o Jane Austen, slavné spisovatelce. Obsazení rolí bylo nakonec výborné, nejdřív jsem si říkala že Jane bude hrát Anne Hathaway,že to nebude ono, ale ona nezhlamala, ba naopak.Toma Lefroyho James zahrál na jedničku s hvězdičkou a ještě podtrženou!!!Ostatní herci byli taky výborní!Např. Julie co hrála paní Austenovou ,dále Maggie co si zahrála Lady Gresham. Bylo to podle mě velmi propracované,ty kostými,děj a taky se tam objevil i box, což byla v dřívějších dobách velká záliba můžů.Taky tam dali jak Jane začíná psát Pýchu a předsudek , že jí vlastně inspiroval samotný její příběh. Ke konci mě to velmi dojalo,ten závěr jak se vzdává Toma.A pak,jak se po letech setkávají a on pojmenoval nejstarší dceru Jane! Ale ještě se vrátím k názvu filmu,který se mi vůbec nelíbí.Připomína mi to název z jednoho díla Jane a to Rozum a cit.V anglickém znění je to mnohem lepší-Becoming Jane,což znamená něco jako svůdná Jane.Ale jinak.... Prostě výborný film,není co řešit,moc ráda se na něj znova podívám a všem milovníkům takovýchto filmů ho vřele doporučuju! ()

Heroine

Dobře, no. I když se mi tenhle film opravdu vůbec nelíbí, musím uznat že pan Lefroy a pan Austin jsou dobrá dvojka. Tedy, jedna hvězdička za výměnu opic. ()

BOURQUE

Pekné kostýmy, slušne vypracovaný scenár, solídne režírovaný film. To všetko je však druhotné, pretože úspech tohto typu filmu silne závisí na kvalitách hereckých výkonov. Myslím si, že A. Hathaway a J. McAvoy túto náročnú úlohu „viac-menej“ splnili, avšak bol by som zvedavý, ako by dopadlo, keby rolu A. Hathawaya by dostala K. Knightleyová. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

anatheman

Morální ponaučení: Jestli s někým nemůžete být kvůli různým společenským konvencím nebo kvůli splašeným emocím, napište o dotyčném knihu a na veřejnosti vystupujte jako svůj fiktivní sourozenec. To je prostě zaručený lék! :-) ()

ex.it

Skrátit o půl hodiny. Nic víc a nic míň. Není nadto si Rozum a cit nebo Pýchu a předsudek přečíst, ale i přesto si myslím, že tento film je dobrým vyobrazením Jane Austenové (a to, že nemám ráda Anne Hathaway sem raději ani nebudu plést). ()

charmin

Zeby to bolo az take zle??;)Nebyt Jamesa, kt. je mojou srdcovkou, tak mozno by to bolo..Neviem, spajam si to s Pychou a Predsudkom, mozno aj v tom bude ten problem.. ()

Desdemone

Do role Jane Austen si umím představit asi tak tucet hereček, které by jí byli podobnější, působili by věrohodněji, dodali by ji mnohem lépe potřebný šarm, kterým byla tak pověstná a i po herecké stránce by ot dopadlo lépe. Ano, Anne Hathaway nepatří k mým oblíbenkyním, ale i přesto, ona vtipná, bystrá a chytrá Jane Austen z literárních serverů je zde pouze v několika chvílích, které jsou vtipné, bystré a chytré pouze díky tomu, jaký text v nich je napsán, nikoliv díky umu Anne. Příběh je neskutečná nuda Svéhlavá slečnika odmítá nápadníky, dokud nepřijde jeden, ten nejméně vhodný, pak se milují, vezmou ,nevezmou, nemilují, utoečou, neutečou, utečou, neutečou, potkají po letech, stále se milují... Četla jsem, že je zde vztah, založený na realitě, hodně zveličený- a i tak je to nuda. Co z toho vyplývá? Filmaři by se měli držet zpracovávání díla a na život se vykašlat. ()

Balakriele

Nutno podotknout, že hlavní podíl na tom, že se mi film líbil, nese samozřejmě nepřekvapivě kvalitní výkon Jamese McAvoye:-) Ačkoli většina lidí Anne Hathaway a její výkon v tomto filmu odsuzuje, podle mě to nebylo tak špatné. Anne pro mě dostatečně splnila představy o skromné inteligentní dívce, která se nebojí postavit proti tehdejším společenským konvencím a jde si tvrdohlavě za svým – vdát se z lásky. Za normálních okolností bych asi hodnotila 4 hvězdičkami, ale jelikož jsem opět zaujatá divačka – oblíbený herec, autorka Pýchy a předsudku, výborný soundtrack, nemůžu jinak a napařuju 5 hvězdiček. ()

Biopler

Myslím, že porovnávaniu s Pride & Prejudice sa tento snímok nevyhne. Film je však bez duše a zatiaľčo Pride & Prejudice na mňa pôsobil vizuálom veľmi príjemne, tak tento snímok občas spadal do gýču, lebo sa chcel akoby niečomu podobať. Na druhej strane sa mi páčilo, že bol pochmúrne stvarnený, čo sedí s príbehom. Prímom sú obaja hlavní herci, ktorí boli správnou voľbou. Chválim aj výber Cromwella, ktorý je stalica a nesklamal. ()

MissSimm

Jane Austenovou nanejvýš obdivuji. Herečka Anne Hathaway patří k mým oblíbeným. Krásná příroda, kostýmy, hudba. Ovšem líčení v závěru filmu... Herci tam mají vypadat starší, a zatím vypadají jenom jako kdyby byli pokusnými králíky na kurzu líčení pro začátečníky. Jak jsem tak brouzdala předchozími komentáři, dozvěděla jsem se, že herci jsou prý příšerní, s opravdu nepovedenou napodobeninou britského přízvuky obzvláště u Anne Hathaway. Já nemohu tak úplně souhlasit. Film se mi líbil, s výkony herců jsem spokojená, a i když má Anne se svým přízvukem ještě co dohánět, nepřišlo mi to tak špatné. Kdo někdy četl něco od Jane Austenové - hlavně Pýchu a Předsudek - a kniha se mu líbila, pak se mu určitě film líbit bude. Ostatním to nazaručuji. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)